Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Не мога да деинсталирам видео драйвер

Препоръчан отговор

Проблема е следния, като река да деинсталирам видео драйвера (има по- нова версия), влизам в диспечъра на задачите намирам, намирам драйвера и като му кликна деинстал, ми излиза въпрос дали желая да изтрия данните за това устройство (или нещо подобно) и се се появява проблем. По принцип мисля че когато се деинсталира такъв тип драйвер, резолюцията би трябва да си бъде 800х600, обаче при мене се появява черен екран и нищо...... по усет изчаквам 5-10 минути и рестартирам машината.... До сега винаги се е получавало, ала днеска не става, рестартирам и драйвера си стои. Какво предлагате ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали новата версия на драйвера и я инсталирай. По време на инсталацията самият инсталатор ще каже, че има става версия на драйвера и ще я деинсталира, след което ще инсталира новата версия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали новата версия на драйвера и я инсталирай. По време на инсталацията самият инсталатор ще каже, че има става версия на драйвера и ще я деинсталира, след което ще инсталира новата версия. 

А няма ли да е по- добре първо да деинсталирам старата версия, рестарт и после да инсталирам новата версия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвер не се деинсталира от диспечера на задачите,изтегли си CCleaner  той има опции за деинсталация .Принципно можеш да обновиш драйвера без да деинсталираш стария :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А няма ли да е по- добре първо да деинсталирам старата версия, рестарт и после да инсталирам новата версия ?

Нали не става по този начин. Опитай това, което ти казах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали не става по този начин. Опитай това, което ти казах.

И сега в папка амд, която се намира в дял C имам 2 папки .... едната версия 13.12 (която е старата версия на драйвера), а другата 14-4 (която е новата версия)...сега какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега в папка амд, която се намира в дял C имам 2 папки .... едната версия 13.12 (която е старата версия на драйвера), а другата 14-4 (която е новата версия)...сега какво да правя?

С коя версия на драйвера си в момента и работи ли ти коректно видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на драйвера си в момента и работи ли ти коректно видеокартата?

С 14.1, ами работи на пръв поглед...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 14-4, ами работи на пръв поглед...

Съвет от мен, макар че вероятно колегите може и да не се съгласят с мен. Остави старата папка със стария драйвер. Тя не ти пречи и не заема място. Щом всичко е ок си работи спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто изтрий старата версия.  :D

Има и специална програмка за почистване на стари видео драйвери Display Driver Uninstaller 

(Забележка: Лично не съм я пробвал !)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти с това.  И после от сайта на АМД намери точния драйвър за твоето видео.

ПП: Ако се опитваш да го обновиш през Catalist Control Centre, може драйвъра да не поддържа твоята карта.

Провери на тази страница  дали е за твоята видео карта и какви са промените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата автоматик си разпознава новия драйвер и използва него :)

Ако си с Уиндоус 7 -ляв бутон на старт менюто,в прозореца за писане -dxdiag  натискаш enter  и ще попита дали да провери драйверите дали са цифрово подписани ,цъкаш ОК и там ще видиш коя версия използваш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти с това.  И после от сайта на АМД намери точния драйвър за твоето видео.

ПП: Ако се опитваш да го обновиш през Catalist Control Centre, може драйвъра да не поддържа твоята карта.

Провери на тази страница  дали е за твоята видео карта и какви са промените.

Това приложение иска да премахне почти всички драйвери като: звук, чипсет, юсб, и т.н. , което аз като че ли ще откажа, а гледам че машината използва новата версия видео драйвер.

Картата автоматик си разпознава новия драйвер и използва него :)

Ако си с Уиндоус 7 -ляв бутон на старт менюто,в прозореца за писане -dxdiag  натискаш enter  и ще попита дали да провери драйверите дали са цифрово подписани ,цъкаш ОК и там ще видиш коя версия използваш :)

Използва новата версия на драйвера, въпроса е как (или трябва ли да махна старта папка на драйвера, която си стои в папката заедно с новия драйвер)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това приложение иска да премахне почти всички драйвери като: звук, чипсет, юсб, и т.н. , което аз като че ли ще откажа, а гледам че машината използва новата версия видео драйвер.

Използва новата версия на драйвера, въпроса е как (или трябва ли да махна старта папка на драйвера, която си стои в папката заедно с новия драйвер)

Пробвай с  Driver Cleaner  , но не знам дали работи на 7-ца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ако машината използва новия драйвер, защо да не мога просто да изтрия стария ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ако машината използва новия драйвер, защо да не мога просто да изтрия стария ?

Защото вероятно има информация в регистрите, която още се използва. Затова ти дадох този съвет и на мен ми се е случвало подобно нещо. Просто оставям папката така и си решавам проблема, защото ако се омаже драйвера отиваш на преинсталация на Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важните неща за драйверите се записват в регистрите на Уиндоус ,за това е по-хубаво да се обнови драйвера без да се деинсталира стария защото винаги остава нещо.Повечето производители на компютри предлагат софтуер който автоматично обновява всички драйвери ако има по-нови разбира се.Аз така правя  с моя лаптоп ,не че за него се пишат нови драйвери де :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, последно какво предлагате да оставя нещата както са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де когато след време излезе по-нов драйвер, какво да правя, не може старите драйвери да се натрупват.... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...