Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

downtown1

впечатления от Mazda 323 1.6 ?

Препоръчан отговор

Здравейте, ако има някой, който е карал Мазда 323 може ли да сподели впечатления от колата. Също така за подръжката, здрава ли е , скъпи ли са частите. Интересува ме и по-специално бензиновия двигател 1.6 16V, разход, вървеж?

ПП: пропуснах да уточня, че става въпрос за модела след 2000г. (BJ)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гният ,тенекиите им са слаби и са с твърдо окачване ,повярвай ми да правиш тенекии е възможно най-лошия вариант за ремонт на колата казвам го от опит.С този ДВГ ще има сериозен разход ,данъка ще е висок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако има някой, който е карал Мазда 323 може ли да сподели впечатления от колата. Също така за подръжката, здрава ли е , скъпи ли са частите. Интересува ме и по-специално бензиновия двигател 1.6 16V, разход, вървеж?

Имах такава от 1983 до 2004 г.,изминах с нея над 500000км. в България.Не съм правил генерални ремонти,през това време.Беше доста икономична,в сравнение със съществуващите модели,през това време.От тогава,до ден днешен,съм карал доста коли,но в тази имаше нещо което не мога да забравя.Търся и сега коли,да возят като нея,да са тихи,безпроблемни и така лесно управлявани,но винаги има нещо което им липсва,в сравнение с тази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гният ,тенекиите им са слаби и са с твърдо окачване ,повярвай ми да правиш тенекии е възможно най-лошия вариант за ремонт на колата казвам го от опит.С този ДВГ ще има сериозен разход ,данъка ще е висок

За проблема им с ръждата знам. Данъка няма да е висок - 98 коня е с този двигател, а за разхода недей да говориш наизуст, искам мнения от хора, които са карали такава кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проблема им с ръждата знам. Данъка няма да е висок - 98 коня е с този двигател, а за разхода недей да говориш наизуст, искам мнения от хора, които са карали такава кола.

Щом си решил троши си главата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си решил троши си главата :)

Ако говориш от опит кажи какъв е горе-долу разхода, какви са му проблемите, защото останах с впечатление, че не е точно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говориш от опит кажи какъв е горе-долу разхода, какви са му проблемите, защото останах с впечатление, че не е точно така.

Разхода на такъв автомобил е поне 10 бензин ,ако има газова уредба  ще е добре,проблемите са само с тенекиите доста са слаби и гният.Ако си решил да взимаш такава кола задължително я огледай отдолу на канал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам колега с такава....1.6, 98 к.с., седан. Разход градско лято 9.5-10/зима 10.5-11 лтр./100 км. Сравнително здрави, за повече от 5 години не е имал някакви големи проблеми. Консумативи и дребни ремонти (основно ходова част), като цените са в рамките на разумното (подробности не мога да дам, но сме сравнявали цените на частите със старата ми кола - БМВ 318 ис, '97-ма - и бяха горе-долу еднакви. Вози доста твърдо, седалките за по-едър човек са некомфорни, качството на материалите в купето е доста посредствено а шумоизолацията е символична. Но иначе, не е лош градски автомобил, като става и за по-дълги пътувания.

Защо точно към този автомобил си се насочил? И какъв е горе-долу бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм решил твърдо, че ще е тази колата. Просто събирам мнения за модела, за да имам някаква по-ясна представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм решил твърдо, че ще е тази колата. Просто събирам мнения за модела, за да имам някаква по-ясна представа.

Tук май противниците на  Mazda са повече.Чули но недочули,за разхода на гориво!Моята Мазда 323F,беше 1850 куб.с.Никога на градско,не ми е качвала повече от 8.5 л. на 100км.!Засичал съм я много години.На дълъг път гореше около 7л.А тези Мазди с 1600куб. двигател,са малко по икономични!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

323Ф 1.8 карах 4 години служебна (една от колите) и по-малко от 10 никога не съм я свалял. Само бензин,  бабешко каране, отворени прозорци (без климатик). А за по-новите 323-ки, колегата ми (7 години работехме заедно), едва ли има някакъв смисъл да ме лъже. И да ти кажа, не съм съгласен, че 1.6 гори по-малко от 1.8, 1.9..... По-малък мотор, по-малко мощност и въртящ момент, повече зор и респективно разход на гориво, докато тръгне. А в града това е най-големия проблем. Много зависи къде ще се кара (кой град - има разлика между каране в София или Варна примерно, и градско в.....Добрич, да кажем). По-малката мощност не означава по-малко разход на гориво....

Колкото до извънградско, стария ми леген (143 к.с.) ми е давал 6.4 по колонка, в ограниченията - м/у градските 90-100, магистрала 120-130..... Давала ми е и 8, с доста зор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, може ли да ми дадете мнение за Мазда 323 1,4 прозведена през 1999г. бензин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...