Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

O'Çonner

Проблем с Видеокарта nvidia geforce gt 8600.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам някакъв странен проблем. На компютъра ми има вградена и външна видео карта. И от два дни външната карта отказа да работи. Когато е с външната карта компютъра не стартира, т.е. вентилаторите се въртят, хардиска тръгва и т.н. , но няма никаква светлинна идентификация. А когато махна външната карта компютъра си тръгва нормално. Защо се получава така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според теб щом с външната не работи а с вградената тръгва къде е проблема? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може да е от картата или от слота на дъното, как да разбера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с друга карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв софтуер, с който мога да тествам слота? Защото нямам в момента друг наличен компютър или друга видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не няма такива софтуери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв софтуер, с който мога да тествам слота? Защото нямам в момента друг наличен компютър или друга видеокарта.

Проблема може и да е прах или мръсотия в слота. Махни видеокартата и продухай слота. Може да си вземеш и контактен спрей и да напръскаш слота както и крачетата на видеокартата. Предполагам вентилатора е здрав и радиатора и е чист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може и да е прах или мръсотия в слота. Махни видеокартата и продухай слота. Може да си вземеш и контактен спрей и да напръскаш слота както и крачетата на видеокартата. Предполагам вентилатора е здрав и радиатора и е чист.

А от къде мога да намеря такъв контактен спрей? Да, вчера свалих радиатора и го почистих, но пак не тръгна.

Между другото извадих оперативната памет и батерията на биос-а, за около 30 мин. Взе че тръгна с външната, обаче даваше сигнал от вградената. И ако рестартирам компютъра или го изкюча на следващото стартиране не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от къде мога да намеря такъв контактен спрей? Да, вчера свалих радиатора и го почистих, но пак не тръгна.

Между другото извадих оперативната памет и батерията на биос-а, за около 30 мин. Взе че тръгна с външната, обаче даваше сигнал от вградената. И ако рестартирам компютъра или го изкюча на следващото стартиране не тръгва.

Контактен спрей се взема от компютърен магазин, или от железарски магазин. Като за начало е хубаво да се почисти и продуха целия компютър, да се напръскат слотовете на видеокартата, рам паметта, лан картата ( ако имаш външна) и да се сглоби всичко отново. Добре е да се провери да не би да имаш подути кондензатори на дъното захранването или външната видеокарта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пак я подкараш можеш да пробваш да я тестваш с Video Memory Stress Test , като я вземеш оттук  - hirens boot .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Бях решил утре като купя контактен спрей, да пробвам пак, дали ще тръгне. Но преди малко я сложих, без радиатор и вентилатор,  малко й разместих кондензаторите и почистих термо пастата от ядрото.  От първия път не тръгна, но след като рестартирах биос-а тръгна, даде ми POST проверката, и компютъра се изключи, мисля че е от това че няма радиатор. Изчаках я да поистине и пак го включих, но този път не ми даваше хубава картина. https://www.dropbox.com/s/gpsum76gdey0ei5/2014-05-04-1645_1.jpg 

Това дали се дължи на това, че няма радиатор или е нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тази карта е "пътник".

В краен случай ако си я съвсем отписал, то опитай да я изпечеш, но на своя отговорност. Преди да пристъпиш към тази процедура, то задължително прочети кое и как става, а за целта Google ще ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти се оправи и след почистването проблема ти е от самата видео карта и ти трябва нова от тук може да си намериш абсолютно всички за със безплатна доставка и ги доставят във рамките на 15 дневен срок от поръчката а това е и сайта:

http://www.emag.bg/video-karti/c?ref=grid&gclid=CI35r4esk74CFa3LtAod6wUAEQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен тази карта е "пътник".

В краен случай ако си я съвсем отписал, то опитай да я изпечеш, но на своя отговорност. Преди да пристъпиш към тази процедура, то задължително прочети кое и как става, а за целта Google ще ти помогне.

Всъщност, печенето не е голяма философия и е доста лесно. Махаш охладителя, увиваш картата в алуминиево фолио, загряваш фурната до 210 градуса като чакаш да изключи терморелето, поставяш картата и броиш 10 минути. После отваряш капака, оставяш 20-30 минути да изстине и монтираш отново охладителя, като не забравяш термопастата. Не виждам какво толкова му е сложно. Освен терморелето да не показва точна температура, но да не бъдем педанти. Естествено не трябва да се забравя нищо, че току виж охлаждането монтирано без термопаста или пък изпечена с пластмасите. Това е просто задължителна процедура при наличие на артефекти. Нито сервиза ще помогне много като дадеш ...и аз не знам колко лева, но определено за тия пари, които ще се дадат на сервиза, може да се купи карта с подобна бързина и то нова. А печката е най-евтиния вариант. Не знам защо тоя страх, че видите ли било страшно да се изпече някакъв боклук. Е ако не го изпечеш какво ще го правиш? Чорба ли? Не съм чувал някой да прави чорба от кондензатори, ама знам ли, всякакви маниаци има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение. Хубаво е да се сложи в студена фурна и след печенето да се остави да изстине бавно. Резките температурни промени не са желателни, както и температура над 200 градуса. Най-голям успех съм имал при печене на 190 градуса за 7-8 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение. Хубаво е да се сложи в студена фурна и след печенето да се остави да изстине бавно. Резките температурни промени не са желателни, както и температура над 200 градуса. Най-голям успех съм имал при печене на 190 градуса за 7-8 минути.

Аз не съм имал проблеми при описания метод. Освен това в една домашна печка не може да се разчита на точно измерване на температурата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще я пускам да се готви. :D Та след като съм махнал охладителя и ламаринката отпред, нещо друго трябва ли? Четох, че картата се слага с кристала на ядрото нагоре, това вярно ли е? И какво ще рече това? Отпред нали на буксите има пластмаса, тя няма ли да се разтопи? Трябва ли да махам някои кондензатори, защото четох че имало някакви и ако не се махнат, ставало лошо? И картата някои елементи трябва ли да ги подпра с топчета фолио?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, чипа да е отгоре, увий я в алуминево домакинско фолио, сложи 4 топчета, така че да станат като крачета, без значение къде опират и печи смело. Пластмасата няма да се разстопи, освен ако не прекалиш с температурата или не я забравиш за дълго във фурната. :-D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А отдолу където има едни такива запоени черни неща ( не се сещам за точното им име) няма ли да опадат ? И което споменах за някои кондензатори, истина ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А отдолу където има едни такива запоени черни неща ( не се сещам за точното им име) няма ли да опадат ? И което споменах за някои кондензатори, истина ли е?

Абсолютно безмислена процедура правиш в момента. Това с печенето е за хора, които знаят какво правят или просто експериментират. Естествено, че кондензаторите ще отидат по дяволите. Направо си търси нова видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Печи смело!!!

Тази видеокарта и без това си е заминала така, че по лошо не може да стане!

Този метод не означава че ще имаш 100% успех, но все пак е шанс. Аз лично съм постигал трайна работоспособност след печене.

Тъй или иначе ти си търси нова видеокарта, та дори да успееш с печенето защото то не е панацея!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово. Изпекохме я! :3 А сега колко дълго трябва за изстива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

докато си писал тук във  форума , тя е изстинала :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

докато си писал тук във  форума , тя е изстинала :)  

Още е топла. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И даа.. Включих я, тръгна, но пак има артефакти. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...