Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

k0brABG

Проблем с видеокарта Palit GeForce 9600GT

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес както играех Counter-Strike Source и изведнъж картината започна страшно да цепи. Играта винаги ми е вървяла с над 100FPS, но днес направо върви като слайдшоу. Пуснах Stress Test с AIDA на отделните компоненти и забелязах,че когато дам Stress на GPU и започва страшно забива на компютъра. Всичко започва да забива и да цепи. От какво може да е това ?Правих тестове и сканирания с различни програми и резултатите можете да ги видите в снимките по-долу: 

post-346830-0-58091100-1399057000_thumb.

post-346830-0-30615900-1399057004_thumb.

post-346830-0-60918300-1399057008_thumb.

post-346830-0-06806300-1399057014_thumb.

post-346830-0-39560300-1399057018_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А температурите в Aida64 как са? Предполагам прегрява графичния чип и е най-вероятно за смяна на термо паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите мисля,че са нормални: 

post-346830-0-40111400-1399059354_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се виждат температурите на GPU какви са тук, вижте от нормалния датчик на Aida64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пусни някоя друга игра и после един DvD/1080p филм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента всичко си върви нормално. Ако пак започне да цепи ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери за вируси. 

Преинсталирай на чисто драйверите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих за вируси и снимката от резултата е качена в първият ми пост. Не са открити заплахи, но са открити много грешки които не знам какво означават. Направих и тест на хард диска - резултата е качен в първият ми пост. Добри ли са показателите му ? Според Hard Disk Sentinel e в 100% Перфектно здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих за вируси и снимката от резултата е качена в първият ми пост. Не са открити заплахи, но са открити много грешки които не знам какво означават. Направих и тест на хард диска - резултата е качен в първият ми пост. Добри ли са показателите му ? Според Hard Disk Sentinel e в 100% Перфектно здраве.

На видеокартата проверен ли е вентилатора дали работи. Изчистен ли е радиатора от прах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вентилаторът работи, а целият компютър е изчистен от прах преди една седмица. Не го бях чистил над 2 години и се учудих, че вътре почти нямаше никаква прах (кутията няма филтри за прах).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вентилаторът работи, а целият компютър е изчистен от прах преди една седмица. Не го бях чистил над 2 години и се учудих, че вътре почти нямаше никаква прах (кутията няма филтри за прах).

Проблема вероятно е от видеокартата. Най-лесния начин да е се тества с друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега всичко върви добре. Ако пак има проблем ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...