Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

abvgdevz

съвет за покупка на монитор за около 700 - 800 лв.

Препоръчан отговор

Знам, че темата е изтъркана, гледам има много подобни (за купуване на монитор), но те или не се отнасят за тоя ценови клас и съответно качество, или са от преди 2-3 години поне. Искам съвет съобразен с актуалното състояние на пазара, защото ако ще давам тази доста прилична сума, искам модела да е колкото е възможно по-нов.

Първо за какво ще ползвам монитора. Ами основно за писане на софтуер, ровене из нета, чат-пат някой филм. Ще бъде за домашния ми компютър (работя от вкъщи), което значи, че прекарвам много време пред него, което пък значи, че трябва да е максимално щадящ зрението ми. Трябва да е 23-24 инча (знам, че за тези пари мога да си купя и по-голям, но нямам място), да може да се върти наляво-надясно, нагоре-надолу също, да може да се регулира и по височина. Естествено трябва да е с IPS матрица, под 10 ms response time (не е за игри, но не искам да ми замазва), да има колкото е възможно повече интерфейси - задължително HDMI (ако е повече от един, супер), DVI и ако може и display port, на D-SUB не държа. Ако е 1920/1200 също би било добре, но ще кандисам и на стандартното 1920/1080. Също ще е добре да има и USB Hub (сегашния ми монитор има и съм свикнал), но мога да мина и без него. Допълнителни работи, с които производителите напоследък обичат да тъпчат моделите си, като 3D, TV тунери и колонки не ми трябват.

Доста модели прехвърлих последната седмица, но засега имам 2 фаворита - EIZO FORIS FS2333 ето линк, и NEC EA244WMI ето линк.

Ще съм благодарен на всеки, който е наясно с темата и не го мързи да ми отдели няколко минути :)

ПП - Трябва да е с LED подсветка, която НЕ Е с PWM регулиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цена се взема 27 инча IPS монитор.

Хубаво премерете разстоянието, защото съвремените монитори ги правят с тънка "рамчица" и съответно не са с толкова големи размери.

Прегледайте предложенията от Dell и LG в този ценови диапазон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От двата посочени залагам на NEC Другият на EIZO, е с характерната напоследък кофти подсветка с 250 кандели осветеност и може да ти е прекалено тъмен. Което не ти върши работа. Докато по-яркият дисплей на NEC може да намалиш яркостта, ако ти е много, на EIZO-то, няма как да я увеличиш над определена граница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази цена се взема 27 инча IPS монитор.

Хубаво премерете разстоянието, защото съвремените монитори ги правят с тънка "рамчица" и съответно не са с толкова големи размери.

Прегледайте предложенията от Dell и LG в този ценови диапазон.

Така е, има и с тънка рамчица, но мястото ми е наистина ограничено до под 60 см. по хоризонтал и би ми коствало сериозни реконструкции за да го пригодя за по-голям монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да преглътнеш липсата на ХДМИ това е моя фаворит!

HP ZR24w 24" S-IPS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, има и с тънка рамчица, но мястото ми е наистина ограничено до под 60 см. по хоризонтал и би ми коствало сериозни реконструкции за да го пригодя за по-голям монитор

Имах предвид модели с тънка рамка като LG IPS277L. Който е само 62 см ширина.

Ако имате място може да го окачите на стена, например.Така ще спестите място, ако се поставя на бюро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP ZR2440w  И ревю на монитора във един от най авторитетните сайтове http://www.prad.de/en/monitore/review/2012/review-hp-zr2440w.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва си е много пара за монитор, ама ако ще се ръсиш поне вземи dell U2413H, въпреки че същата работа ще ти вършат и тези на дел за по 400-500лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва си е много пара за монитор, ама ако ще се ръсиш поне вземи dell U2413H, въпреки че същата работа ще ти вършат и тези на дел за по 400-500лева.

Взех го :). Малко ми отиде извън бюджета (920 лв. ми излезе), ама не съжалявам. Благодаря на всички за отделеното време, ако се засиля да си купувам някоя друга тенекия, пак тука ще питам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...