Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kieli

Проблеми с Hackintosh

Препоръчан отговор

Здравейте, много моля за помощ, че вече се отчаях.

Исках да си сложа хакинтош на компютъра и пробвах преди време доста дистрибуции между, които iAtkos, Hazzard, iDeneb и тн, всички безуспешни. Единственото най-близко до мак, което успях да сложа беше чрез един Image Restore от замунда на 10.6.8, очевидно на ентусиастите от руския тракер. Разбрах, че бил най-вече за AMD, но можел да буутва и за Intel. Пробемитe дойдоха с разширяването на дяла. Понеже след разгръщане на имиджа остават смешните 3гига. На помощ дойде Paragon Partition Magic и го направих по начина описан в  този https://www.youtube.com/watch?v=bxwXBDMvnJo клип, изписа, че всичко е наред и го разшири, но си повредих буут сектора и хамелеона изписа boot:error.

Дотук няма нищо, аз си имам буутваща флашка. НО при буут от нея, ми работят само 2-3 програмки, че дори и Rich Text Editor-а ми не баца. Проблемът очевидно е в AMD кернела, който може да буутва на интелски процесор, но дотам. Че се опитах да направя флашката да буутва през mach_kernel. Така направих самия мак, докато си буутваше от харда и проблеми нямах. Но тази флашка както и да й променям list-a, колкото и кернели да трупам в нея, все същата глупост се получава. Boot.list-а, и кернела и на двете места са еднакви, но през тъпата флашка винаги минава по стария си път явно и програмите пак не ми бацат. Промените в list-a разбира се се запазват, но кернелите определено ги няма за нищо. Бях изтрил по едно време легасито, но без него не иска да буутва.

С win8 съм, ето ми го компа:

Дъно:945G-M3

Процесор: Intel Pentium 4, 3.2GHz

Карта: GT 240

Рам: 2GB

Ако ми кажете как да си оправя boot sector-a на мака поне или да оправя малоумната флашка , което от двете да е ще съм благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно How to за  10.6.8  и не се мъчи с новите версии защото няма да направиш нищо http://www.insanelymac.com/forum/topic/264277-snow-leopard-1068-ecs-945g-m3-v1/ 

Твойто дистро  е Mac OS X iATKOS S3 v.2 и с него ще имаш най голям успех при инстала. Не слагай пачнати кернели за АМД щом си с интел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E ти ме върна в първи клас.Номера беше точно инсталациите да избегна, че ми писна от кирливи дестрибуции. В краен случай може и да преосмисля Guide-а, а специално с тоя iAtkos никак не се харесахме. Решение на горните ми два проблема има ли без да мъча наново поредния загубен 1 час? Нещата са за един кернел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Регистрирай се в windows7bg(.)com отиди в раздела други операционни системи после отвори темата за ретаил инсталация на os x mavericks всичко е обяснено точно и подробно (препоръчвам ти да ползваш втория метод),също ако имаш въпроси там ще ти отговорят!Пп/:/Написания сайт по горе не е с цел реклама просто там е темата , а няма разрешение за копиране тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...