Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gere

Проблем с PSU/Видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте, от няколко дни на 30 мин. екранът ми премигва няколко пъти в черно, става черен за няколко минути и ми показва pop-up съобщение, което гласи

Driver has stopped working and has recovered.

А, някой игри като ги пусна и ги играя точно 10 минути ми се рестартира компютърът и седи черен екран. Като натисна веднъж копчето за рестарт почва да писука с кратки звуци тъът-тъът-тъът и се налага пак да го рестартирам.

сегашната ми конфигурация(не е нова) е:

motherboard: Intel(Biostar) G31 Express Chipset

Graph Card: GeForce 9500 GT 512 mb DDR2

CPU: Intel Dual Core E5200 2.5 Ghz

захранване: 

Публикувано изображение

Знаете ли на какво точно се дължи този проблем - дали е от двете или е само от едното?

Ако може и да ми препоръчате видео карта и захранване, които(макар и временно) бих играл с малко по-добра производителност ще съм Ви много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно прегрява - дай температури 

ПП. Ако се оправи проблема , няма смисъл да влагаш средства в тая конфигурация  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай драйвера за видеото с който си и го преинсталирай  с най новия възможен.  Замени  си захранването с това PSU FORTRON FSP350-60EGN 90+ и не наливай повече пари в тоя компютър  защото няма смисъл . Процесора е мега  слаб за  игри след 2010 (личен опит)  а да взимаш ново видео в комбинация с тоя процесор е само набутване  на излишни пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори, братя, златни сте! 

@jonov : 

Температурите, които отчита AIDA64 повече от 44 градуса не скачат - и преди съм мерил, но като цяло температурите на моята машина не достигат някакви фрапантни височини - тоест, смятайте го над 50 градуса.

@AlkatrazBG 

Мен  ме интересува да се вдигне performance-а на  S.T.A.L.K.E.R.(колкото да я играя на medium с добър FPS) и Torchlight 2 - то е очевадно, че машината ми е lowest of the low от класовете настолни машини, но докато събера пари за нов и адекватен компютър искам поне това да мога да цъкам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за да издава тия звуци още на биос , тая карта или е прегряла или си отива  :D  драйвера в момента няма общо  :no-no:  Ти си гледал темп. в покой може би . Изчисти хубаво щайгата , огледай за вече надути кондензатори както по дъното и картата , така и по захранването . „„

ПП. Може пък и контакт да не прави във слота  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stalkera  ще я смаже тая карта  за 3 секунди и да се надяваш баш от тая игра да извадиш кадри с тоя хардуер  не е сериозно  човеко.  С мойта карта от подписа и  същия процесор  на  медиум  1024x768 играта се спукваше от лагване през 2 минути.  Ти изобщо как имаш нерви за най тежката Руска игра се чудя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@jonov - досега проверявах кондензаторите - изглеждат добре(нормално) всичките... сега ще сложа другата видео карта и ще ти кажа с нея какви са резултатите от температурите.

Edit: В момента съм под Win XP SP3 и картата под напрежение е около 50 градуса(не знам дали това е много) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stalkera  ще я смаже тая карта  за 3 секунди и да се надяваш баш от тая игра да извадиш кадри с тоя хардуер  не е сериозно  човеко.  С мойта карта от подписа и  същия процесор  на  медиум  1024x768 играта се спукваше от лагване през 2 минути.  Ти изобщо как имаш нерви за най тежката Руска игра се чудя .

Не беше ли украинска?S.T.A.L.K.E.R.  не е никакъв проблем да се играе, стига да не се пуска нещо повече от DX9.  А това означава средни детайли, каквито иска и питащия. 8800GT  с подобен процесор вади над 80 fps. Личен опит. Няма лаг, няма маг. Лаг има при разните му модове, защото играта е разработена така, че да ползва максимум 2 GB RAM,  а това е проблем при модовете, дето ги украсяват както си искат. та мисля отговорих на въпроса. 8800/9800GT или карта с подобна бързина  + ново захранване. А карта с подобна бързина е примерно по-новата HD6670. Добре е и процесора да се клокне, макар S.T.A.L.K.E.R.  да разчита повече на видеокарта. проблемът е, че разчита само на едно процесорно ядро, което означава, че честотата на процесора може в един момент да окаже влияние на производителността. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
E8500 + 6770 + Fortron Aurum S 500 Няма нужда от толкова яко захранване ама за 89 лв. и в гаранция си е оферта. Отделно ще остане и за следващата машина та не е излишно.Видеото е на цената на нова 6570 (по-добра от старата)  но доста по-добро а и в гаранция.Колкото до процесора за малко отгоре може да се намери и Q6600 но едва ли ще покаже по-добри резултати с тая игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Народе, утре е вероятно да закупя посочената 6770 карта, обаче ми казаха да не я слагам, докато не си взема ново захранване. 

Вие с какво мнение сте по въпроса и защо ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това от картинката на хартия е достатъчно а и едва ли ще се товари на макс картата но все пак по-добре устискай докато вземеш ново захранване.

Не става въпрос само за консумация а и за сигурност. Със старото всички компоненти са изложени на риск а не само новото видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закупих видеото и върви идеално, ако процесорът се продава до няколко седмици може и него да взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закупих видеото и върви идеално, ако процесорът се продава до няколко седмици може и него да взема.

Какво стана със захранването ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За захранването събирам пари тепърва - искам и в близките 1-2 месеца и процесор да си намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си MSI-Afterburner. Пусни го докато играеш игри, за предпочитане няколко за представителна извадка и направи едни скрийншотове от натоварването на тая HD6770, каквато доколкото разбирам си купил. Сметката е проста при тия системи. Гледаш колко процента ядрото на видеокарта е от максимума си и си правиш сметката, как честотата на процесора би повлияла. Примерно 30% клок на E5200  ще вдигне и 30% натоварването на видеокартата грубо казано. Или ако тя се товари на 70% средно, то един клок от 30% на процесора ще и помогне да се натовари максимално. Това са простите сметки, останалото са форумни изяви.  Не си ли направиш сам сметките, никой тук няма да седне да ти тества стария хардуер или да се рови за стари тестове, които обикновено липсват.

А тоя Q6600  го забрави - ниска честота, нисък клок, ниска ефективност, въпреки 4-те ядра и мноооого висока цена от 98 лева. Не бих дал повече от 50 лева за подобен процесор и то само, ако нямам други алтернативи. А клокът на E8200  е много по-добра алтернатива от тия слаби 4 ядра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ @Кико - пробвахме с един колега - оverclock - не става, самото захранване явно не може да издържи. При стартиране на машината си седи на American Megatrends screen-а и машината започва да се мъчи и не зарежда по-нататък.

@Игнатов - Biostar(Intel) G31m7 Express Chipset е дъното . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво сте правили. Дъното че е калпаво, калпаво е. Виж сега. даваш 98 лева за скапан процесор. По-добре ги дай за едно евтино дъно за 60 лева, един Celeron G1820  за 60 лева и една плочка памет отново за около 60 лева. За под 200 лева получаваш нова платформа с възможност за добър ъпгрейд. Продаваш стария боклук и намаляваш необходимата сума за ъпгрейд. А  за продажба имаш процесор, РАМ и дъно. Виж как вървят цените в продавалника и ще видиш, че дори ще си на печалба с новите части.

Както го гледаш тоя Celeron, имай предвид, че ще е поне два пъти по-добър и бърз естествено, от сегашния ти E5200. Аз смених клокнат E6750  на 3.5 GHz  с G860 и при тестовете показа 30-50% повече кадри при някои игри, които искаха и по-добър процесор. А клокнат E6750 е доста по-добър от Е5200 на 2.5 GHz,  както и G1820  е по-добър от един G860. Освен това вече няма да пускаш теми дали тоя процесор става или не. Възможността за ъпгрейд ще е голяма, защото тоя Celeron G1820  е най-ниското стъпало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не успях да намеря категорично потвърждение, че дъното поддържа въпросният процесор от продавалника. Вероятно ще имате прираст в игрите, ако си го купите, но далеч не съм убеден, че ще си заслужава парите. Предложението на Кико звучи доста разумно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Кико - ти какво дъно и рам би препоръчал за този Intel Celeron G1820 ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...