Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,както виждате нов съм, :) Наскоро взех на далавера едно лаптопче Asus 4g.Всичко си работи по лаптопчето но едно само не ми харесва,че има толкова малко дисково пространство(4гб).Иначе харектеристиките му са

Процесор:Intel Celeron M353 ULV 0.9GHz

Рам:512мб

Дисково пространство 4гб

Мисълта ми е да направя един ъпгрейд на рам паметта примерно да стане 1гб,процесора няма да го бутам,идва ред на най сложното поне за мен как да увелича дисковото простраство,без да слагам карта памет или външен хард диск,като четох по др теми този наптоп няма хард диск а така наречения (Solid-State Disk) SSD диск :) мога ли да сложа един хард диск 1.8" 20,40гб ?

Защото лаптопа ще се ползва като офис компютър за интернет,скайп,офис пакет и др.

Както казах нов съм,ще очаквам мнения от по напреднали :) Благодаря предварително.

Ето го и споменатото лаптопче: http://www.asus.com/Eee_Family/Eee_PC_4G/   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ?

Абсолютно безмислена покупка. И точно за скайп и интернет най-няма да се използва. Нищо не може да се прави по нгео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Абсолютно безмислена покупка. И точно за скайп и интернет най-няма да се използва. Нищо не може да се прави по него.

За първи път да съм съгласен с твой пост.(подмазвам се)

Старият ми  пет годишен телефон е с по добри характеристики от тази джаджа.

Не виждам как ще се отвори офис документ на това подобие на дисплей а паметта от 4gb в средата на 2014г е нищожна.

п.п И да не кажете че пиша наизуст ще кажа че от години си тровя нервите с едно такова притежание на колежка, мине не мине 3-4 месеца и ми го носи за почистване и преинсталиране.

Редактирано от П.е.т.ъ.р (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак казвам..Взех го на далавера :) и може да се прави нещо по него може да се ъпрейдне до 2 гб рам но това със дисковото пространство му е болно място.А иначе е толкова удобен и практичен.Дори сега пиша от него никакъв бъг,няма никакви грижи само дисковото пространство.

А ще върви ли със това по-добре http://learnfree.eu/netbook/features/?lang=bg. Ще очаквам отговори.

Благодаря,предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На далавера може да си само ако са ти платили да ги отървеш от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора му можеш да смениш, но ще е доста трудоемко, понеже е BGA.

SSD-то за съжаление е запоено за платката му и не можеш да си сложиш какъвто и да е харддиск на SATA порт.

Мисля, че имаше два слота за рам. Слагаш му още една 512мб и вече имаш 1гб.

За харддиска - все пак можеш да му сложиш външен през USB. Купуваш си една "кутийка" за 10 лева, слагаш си един 2.5 " харддиск и си готов.

Все пак, би трябвало да става за интернет браузинг, скайп и 360p гледане през тубата. За 480p не гарантирам. Но говорим за флаш-стрийминг.

Ако е локално видео на харддиска, при хубав плеър е възможно и 720p да върви добре. Но това зависи и от видеокартата и резолюцията на външния монитор, ако ще слагаш такъв.

Старият ми  пет годишен телефон е с по добри характеристики от тази джаджа.

Ццц...Щом като сравняваш ARM със истински x86 процесор, ми ясно колко голям разбирач си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора му можеш да смениш, но ще е доста трудоемко, понеже е BGA.

SSD-то за съжаление е запоено за платката му и не можеш да си сложиш какъвто и да е харддиск на SATA порт.

Мисля, че имаше два слота за рам. Слагаш му още една 512мб и вече имаш 1гб.

За харддиска - все пак можеш да му сложиш външен през USB. Купуваш си една "кутийка" за 10 лева, слагаш си един 2.5 " харддиск и си готов.

Все пак, би трябвало да става за интернет браузинг, скайп и 360p гледане през тубата. За 480p не гарантирам. Но говорим за флаш-стрийминг.

Ако е локално видео на харддиска, при хубав плеър е възможно и 720p да върви добре. Но това зависи и от видеокартата и резолюцията на външния монитор, ако ще слагаш такъв.

Ццц...Щом като сравняваш ARM със истински x86 процесор, ми ясно колко голям разбирач си.

Ти колко такива процесора смени? Не ми отговаряй, знам че не си, но не вкарвай хората в заблуди. Казах ти преди да натиснеш "Публикувай" да си прегледаш глупостите да не се излагаш, ама не слушаш, а отгоре на това даваш опасни и неверни съвети. Всеки с достъп до google може да провери какви си ги сътворил. А ти цитирам поста понеже имаш навика след като не си прав да редактираш, та така ще се вижда какви си ги писал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това, че знанията ти са посредствени, не означава, че не е възможно.

Редактирано от AMDkid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A сега намери клипче на EEEPC 4G и виж какво представлява. Виж характеристиките на M353, особено наблегни на TPD-то(5,5W), помисли много внимателно кой идиот би се заел да сменя такъв процесор и с какъв друг, колко ще струва, как ще накараш BIOS-a да го разпознае и т.н. После си прочети пак писаниците и помисли преди да пишеш пак глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A сега намери клипче на EEEPC 4G и виж какво представлява. Виж характеристиките на M353, особено наблегни на TPD-то(5,5W), помисли много внимателно кой идиот би се заел да сменя такъв процесор и с какъв друг, колко ще струва, как ще накараш BIOS-a да го разпознае и т.н. После си прочети пак писаниците и помисли преди да пишеш пак глупости.

Глупостите ги дрънкаш ти, на мене не ми се отдава.

На този сокет и лаптоп без проблем може да се сложи и някой от Core 2 Duo mobile фамилията, както и Core i  

Биоса ще си ги разпознае без проблем, то това си е ясно. Отвори чичо Гошо и прочети в чуждестранни форуми, да се пообразоваш малко.

В тубата също има клипове как и на този, и на други модели EEEPC му сменят процесора, който пак е на BGA. Това, че ти не си го виждал досега, не означава, че това не може да се направи и на този лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този сокет и лаптоп без проблем може да се сложи и някой от Core 2 Duo mobile фамилията, както и Core iБиоса ще си ги разпознае без проблем, то това си е ясно. Отвори чичо Гошо и прочети в чуждестранни форуми, да се пообразоваш малко.

Айде от начало, щото явно нямаш достатъчно капацитет да проумееш глупостите, които пишеш и трябва да ти се обяснява подробно:http://ark.intel.com/products/27157/Intel-Celeron-M-Processor-ULV-353-512K-Cache-900-MHz-400-MHz-FSB

Max TDP 5 WSockets Supported H-PBGA479

Още - http://www.cpu-world.com/CPUs/Celeron_M/Intel-Ultra%20low%20voltage%20Celeron%20M%20353%20RJ80536VC900512%20-%20LE80536VC900512.htmlЧети сега и провери какви процесори са същия сокет, какви са със същото TPD, понеже EEEPC 4G НЯМА ОХЛАДИТЕЛ НА ПРОЦЕСОР и пак помисли кой пише безумните глупости. Море i7 направо му сложи...

Eто още едно линкче, поне излагацията ти да е пълна:

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Celeron_M/353.html

Единствените процесори, които отговарят на условията са Celeron M 373, Pentium M 723, 733, 753 и 773. К'ви Core 2, к'ви Core i ?!? Помисли ако евентуално намери някъде такъв процесор и се намери някой, който да се съгласи да го смени колко ще струва смяната.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като няма - ще му сложи едно радиаторче и проблема е решен. VRM-а на дъното ще издържи на по-голяма консумация, както и зарядното, макар и при голям товар да не успява да поддържа батерията.

Людмиле, сядай да четеш и не ме занимавай с твоите глупости. Заради такива като теб, този форум още малко и ще падне на нивото на hardwareBG.

Хехе, май се ядоса като гледам. С чипсет 945GMS и Core 2-ките ще тръгнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ядосвам, а се опитвам да ти влея малко акъл в главата, ама явно е късно... Това не е десктоп, че от чипсета да заваиси какви процесори се поддържат, ама явно и това не знаеш. Както и да е, спирам, че с теб на глава не се излиза, ама няма да е лошо и ти да спреш, че вкарваш хората в заблуди с некомпетентните ти мнения. А кажи защо те баннаха от hardwarebg, понеже там не търпят такива глупости и държат форума чист от некомпетентни дървени философи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам някъде едно SSD 8 GB ще ти го продам на символична цена от 8 лв :D Пиши ако те интересува :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересувам се от SSD-то но нали моето е било запоено както каза AMDkid:SSD-то за съжаление е запоено за платката му и не можеш да си сложиш какъвто и да е харддиск на SATA порт

A има ли още SSD слотове? 

Благодаря предварително. :)

А със това ще върви ли добре http://learnfree.eu/...atures/?lang=bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запоено е за дънната платка.

Нямаш SATA портове. Но можеш да си вържеш харддиск през USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг недостатък е принудително занижената честота на процесора. Лаптопът е снабден с процесор Celeron M с честота 900 MHz, но за икономия на батерията той работи на честота 630 MHz. Според сегашните мерки това е малко.

Това вярно ли е че за икономия работи на 630МХЗ

И че все някога ще трябва да се смени това SSD 

Проблемът с прекалено малкото дисково пространство може да се реши по няколко начина. Най-простия е с компресия на диска – по този начин могат да се освободят няколко стотин мегабайта. Но пък не са изключени увисвания и грешки в отделни приложения.

Има смисъл да се поекспериментира със swap файла. Неговото изключване не само ще увеличи свободното място, но и вероятно ще увеличи срока на работа на диска. Както е известно флаш дисковете имат ограничено количество цикли на презапис. Swap файлът постоянно се записва което може да доведе до преждевременно износване на SSD.

Редактирано от Memory-Man (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е натовари го с нещо де. То за него, всичко ще е натоварване, ама все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Място на диска също можеш да си направиш и като махнеш хибернацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ядосвам, а се опитвам да ти влея малко акъл в главата, ама явно е късно... Това не е десктоп, че от чипсета да заваиси какви процесори се поддържат, ама явно и това не знаеш. Както и да е, спирам, че с теб на глава не се излиза, ама няма да е лошо и ти да спреш, че вкарваш хората в заблуди с некомпетентните ти мнения. А кажи защо те баннаха от hardwarebg, понеже там не търпят такива глупости и държат форума чист от некомпетентни дървени философи.

Няма смисъл да се опитваш на това ДЕТЕ да обясняваш. Той е най-умния и най-можещия. Това е че модераторите не обръщат внимание на такива индивиди, които пишат всевъзможни глупости и нормално те да си продължават да спамят във всяка тема. А специално за "AMDkid/AMDfanboy" дори когато вижда че не е прав пак продължава на неговото си, просто е безнадежден случай. Та така е с днешните деца вместо да седне да прочете нещо полезно и да научи, той по цял ден "лае" по форумите и само се показва като "чики". Жалка история!

Модераторите да се вземат в ръце и такива да не им се слага бан за 1 седмица ами директно изтриване на профила. Другото, което и преди бях предложил е една "Важна тема" да се направи и там да се слагат всички некоректни, подвеждащи, без култура и т.н. потребители и така лесно човек ще знае на кой да обръща внимание и на кой постовете са за подминаване.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак казвам..Взех го на далавера :) и може да се прави нещо по него може да се ъпрейдне до 2 гб рам но това със дисковото пространство му е болно място.А иначе е толкова удобен и практичен.Дори сега пиша от него никакъв бъг,няма никакви грижи само дисковото пространство.

А ще върви ли със това по-добре http://learnfree.eu/netbook/features/?lang=bg. Ще очаквам отговори.

Благодаря,предварително.

Да ще му върви добре виж какво пише и за самата програмка върви добре на малък екран и има и най-отгоре подобно лаптопче като твоето :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

--------------

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...