Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Проблем с температурата на компонентите?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги :)Миналия ден, смених термо-пастата на компютъра , от тогава забелязах, че температурата на компонентите започна много да се вдига. Отворих страничния капак, малко да се охладят температурата спадна, след това затворих капака , днеска забелязах, че пак температурите на компонентите са доста високи. Въздушния поток не е кои знай колко добър, но за момента не разполагам с пари за подобряването му. Следващия месец обмислям, покупката на нова кутия + охлаждане за чипсета, но дотогава трябва някак да изкарам така? Компютъра гледам много, много да не го товаря, че да не изгори нещо. В момента е включена само операта + скайп и температурите са високи "поне за мен" , пуснах климатика малко да охлади положението, но за сега резултат не виждам!Благодаря предварително :)Поздрави Георги :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква термопаста му сложи ? Как я разнесе ?

Какви са ти температурите под товар ? 45 градуса в айдъл не е чак толкова много за този процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На докосване радиатора пари ли или е топъл ? Имаш ли въобще някакви охладители по кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква термопаста му сложи ? Как я разнесе ?

Какви са ти температурите под товар ? 45 градуса в айдъл не е чак толкова много за този процесор.

Термопастата е тази: Цък  , разнесох я с една фоно-карта.Температурите под товар отиват над 70 градуса.

На докосване радиатора пари ли или е топъл ? Имаш ли въобще някакви охладители по кутията ?

Процесора го охлаждам с: Hyper 212 EVO  На задния панел, имам един вентилатор, но той ту работи, ту спира. Радиатора не мога да го пипна, имам чуството, че ще ми изгори пръстите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре дай скринове без товар и под товар, както и с оборотите на вентилаторите и ще го умуваме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси, Athlon 64 X2 и Hyper 212 evo - 70 градуса под товар. Не си разнесъл пастата хубаво. Сега пак я сменяй като този път, върху кристала слагаш паста колкото грахово зрънце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен!!! Незнайно по каква причина, оборотите на вентилаторите бяха намалени до 10 %  , незнам как е станало при положение, че програмата "SpeeFan" , съм я инсталирал просто ей така, след като направих всичките неща в програмата на 100% сега температурите се нормализираха. Благодаря на всички които, толкоз бързо реагираха на проблема ми. Поздрави Георги и много здраве!!!Благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази паста съхне много бързо

и има някакви зърна в структурата си

по възможност си вземи по хубава

и аз веднъж се излъгах .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...