Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

miroslavbul

Компютъра ми се изключва сам след 10-20 мин работа.

Препоръчан отговор

Така разполагам с компютър  с Процесор 1,8 Гх .  дъно gigabyte   GA-7VAX . Захранване Point of view. ATX 350 W. Hard western digital . Windows XP SP2 Проблема е следния. Преди месец   компютъра почна да се изключва   сам при  слушане на музика в youtube  Докато си слушам някоя песен просто спира.  Пусках си музиката и за около 4 5 до 10 мин време се спираше . Реших да го преинсталирам , но продължи да се изклучва някъде около мястото където трия хард диска. Пробвах се 10 ти на пъти но така и не успях и след последния ми опит изприт до някъде харда и проблема се  задълбочи . ( Забравих да кажа че с еверет проверих температурите на датчиците и бяха добри. също така на захранването тока които идва във волти беше в нормите ) .  свалях кабела на харда слагах го.... гледах всички вентилатори --- работят... . Сега като пробвам да го преинсталирам  ми стига до момента, в  които трябва да натисна Enter to continuе r for repair i esc for quit. и точно в този момент се спира компютъра.  Изключва се на първата стъпка от преинсталирането... Някакви съсети дали ми е изгоряло нещо или харда се е повредил.... Какво мога да направя за да си оправя компютъра? Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е по-добре за нас и Вас , ако си редактирате мнението.В този му вид нищо не можах да разбера от прочетеното.Моля обяснете по-добре проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни един скан с HD Tune. И Quick Scan НЕ трябва да е чекнато.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранване или хард диск ,едно от двете е сдало багажа.Изтегли си един Линукс Лайв и пробвай за да елиминираш диска ,ако не се изключи там е кахъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти си проверил температурите ама може и да не отчитат вярно , виж ги в биос . За мен или е прегряване или клека захранването при товар .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи отвори кутията и го изчисти най вероятно харда си отива  gdvl какво точно не разбра .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай и дъното много хубаво за подути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред пробвайте с друго захранване и кажете какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е , че не мога да стартирам Windowsa вече. Няма подути кондензатори. Ако закача харда на друг компютър бих разбрал дали е в него  проблема и чак тогава да използвам някаква програма да го видя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жива ОС може да се стартира със и без хард диск. Ама май те мързи да си изтеглиш един хирен , да тестваш хардуера и да напишеш до къде си стигнал . Никой не може да ти каже с точност - това е  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най напред пробвайте с друго захранване и кажете какъв е резултата.

И аз съм на същото мнение както каза masterking** ,нека първо пробва със друго захранване!

Попаднах на подобен проблем при един приятел преди известно време,бях отишъл да му поставя windows xp,стигаше до някъде и пак така спираше,реших да проверя компютъра  и установих,че захранването не работи - вентилаторчето не въртеше,а отгоре можеше да изпържиш яйце,толкова нагрято беше!

Пробвах с моето захранване - 1-2 часа и всичко си беше наред!

На другия ден отидохме заедно с него,той купи ново захранване поставих му го и оттам насетне не е имал проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жива ОС може да се стартира със и без хард диск. Ама май те мързи да си изтеглиш един хирен , да тестваш хардуера и да напишеш до къде си стигнал . Никой не може да ти каже с точност - това е  :D

За първи път ще правя такъв тест. Може ли да ми дадеш малко инфо... Аз ще си направя диска утре , че сега нямам на какво да го запиша  и ще пробвам .. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си хирена , запиши го като бутващ и зареди от него мини ХР - там ще намериш богат избор от програми за всичко . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи отвори кутията и го изчисти най вероятно харда си отива  gdvl какво точно не разбра .....

Преди питащия да си редактира поста нищо не можеше да се разбере от написаното.Нито правопис нито смисъл.След редакцията всичко е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последния излязъл биос за GA-7VAX е от 2004г. вашето е на повече от 10 години,  ако и останалите неща са от тогава варианти за проблеми много. Кондензатори се гледат не само по дъното а и във захранването като кондензаторите избиват не само отгоре но и отдолу. Както е казано по горе проблема може да е и в захранването и в диска. Преди да инвестирате в тази машина помислете дали няма да е по-добре да я подмените с нещо по актуално. АТА дискове вече трудно се намират а дори и да намерите то те ще са поне на 5+ години и закупуването определено е рискова инвестиция.

Когато имате нужда от помощ е желателно да помолите а не да искате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах малко заглавието на темата, за да е ясно за какво става на въпрос.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Ето и моя съвет. Занесете компютъра на сервиз. Конфигурацията е доста стара. Това, че няма подути кондензатори, не означава че няма неработещи такива. Нямате и възможност да тествате всеки един хардуер поотделно. Със сигурност има и проблем с хард диска, щом Windows при преинсталация иска да се поравя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...