Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

-------------

Да вярвам ли на Everest ?

Препоръчан отговор

Може би темата не е съвсем за тук, но...............!!!!

Въпросната програма използвам от години, но никога не съм се замислял, вярно ли показва тя.

Та, през почивните дни си подготвих машината за предстоящите летни жеги. Почистване, смяна на термопаста.

Стартирах и се загледах в показанията:

- Според BIOS температурата на процесора без особено натоварване е 48-50с. 

- Според Everest обаче тя  е 41-43с

Индикациите за обороти на вентилатора съвпадат.

На какво да вярвам???? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно става заради Cool n' quiet  технологията. В биос процесора сигурно работи на пълна мощ и за това вдига малко повечко температура, а в еверест би трябвало да е в де-клокнат режим за да е свалил температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно става заради Cool n' quiet  технологията. В биос процесора сигурно работи на пълна мощ и за това вдига малко повечко температура, а в еверест би трябвало да е в де-клокнат режим за да е свалил температурите.

Да , но тук говоря за превключване на показанията траещо не повече от  минута. Няма как да се променят температурните индикации толкова бързо и рязко!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, мисля че проблемът е в чипа, който е използван за отчитане на темпертурите (обикновено е някакъв на Winbond) и по каква точно "шина" се получават тези данни... Някой по-компетентен ако се включи ще ти го обясни по-точно от мен.

Аз съм забелязал, че на моя комп при включване температурата на процесора е 40 градуса, което просто няма как да е вярно, но поне показва едно и също и в БИОС и в Аида64!

М/у другото Еверест е вече стара програма, да не би да не отчита вече коректно? Той преди се казваше АИДА32, преименуваха го на Еверест, а сега пак е преименуван на АИДА64  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...