Премини към съдържанието
georgivelikov

черен екран от време на време по време на игра.

Препоръчан отговор

Здравейте имам малък проблем с моят лаптоп  който е малко стар  но все още върши работа лаптопа ми е 

Gateway p-78s

intel centrio  dual core  p8600

6 gb ram ddr3 

nvidia geforce  9800 gts 1gb ddr3 

проблемът ми е от скоро  като играя някоя игра Wow , lineage 2 , tera , tetris , и т.н от време на време   екрана става черен  но вентилатори те на видео картата  , на процесора работят , проблемът се оправя след като включа и изключа лаптопа

температурите на видео картата и на процесора при максимална натовареност са нормални

на видео картата  е около 80 - 85 градуса   като защитата от прегряване е на 105

а процесора е около 70 градуса

проблемът се проявява  в различен период на игра  , може да цакам 30 мин  и да  се прояви може да се прояви и след 2 часа но е дразнещо,

лаптопа се почиства редовно ,  системата е прейнсталирана преди по малко от месец 

слагал съм различни Windows-и  7-8 проблемът е един и същ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема е само по време на игра? 85 градуса е множко също така. Мирише ми на разлепен видео чип, ако не е разлепен, то вероятно е тръгнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мм от това най много се притеснявам , как мога да разбера  дали е тръгнал и дали е от това ,редовно ходя да го продухат , на 6 месеца  му сменят и пастата на чипът 

има ли методология по която мога да го  разбера дали е това ? 

а температурата е висока   но всичко си върви на 1900 *1200

проблемът е от скоро  можеби месец  или два 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи си външната карта и пробвай на вградената дали ще го има проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мм няма вградена с една видео карта е  ,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам малък проблем с моят лаптоп  който е малко стар  но все още върши работа лаптопа ми е 

Gateway p-78s

intel centrio  dual core  p8600

6 gb ram ddr3 

nvidia geforce  9800 gts 1gb ddr3 

проблемът ми е от скоро  като играя някоя игра Wow , lineage 2 , tera , tetris , и т.н от време на време   екрана става черен  но вентилатори те на видео картата  , на процесора работят , проблемът се оправя след като включа и изключа лаптопа

температурите на видео картата и на процесора при максимална натовареност са нормални

на видео картата  е около 80 - 85 градуса   като защитата от прегряване е на 105

а процесора е около 70 градуса

проблемът се проявява  в различен период на игра  , може да цакам 30 мин  и да  се прояви може да се прояви и след 2 часа но е дразнещо,

лаптопа се почиства редовно ,  системата е прейнсталирана преди по малко от месец 

слагал съм различни Windows-и  7-8 проблемът е един и същ. 

70 градуса на процесор и 85 градуса на видеокарта?!?!?!? Отсега носи компютъра на профилактика да се почисти от прах и да се смени термопаста, да се прегледат вентилаторите. Нормално е да ти се появява този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

температурите достигат тази температура  по време на игра на на детайли анти алайзинги  1920 * 1200  в 

в windows  cpu - 30 - 40  градуса

gpu 44-49

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

температурите достигат тази температура  по време на игра на на детайли анти алайзинги  1920 * 1200  в 

в windows  cpu - 30 - 40  градуса

gpu 44-49

Много са тези температури по време на натоварване и то сега, когато пък и времето е хладно все още. А какво ще правиш през ляотото. Направи си профилактика на компютъра. Няма да коментирам, че лаптопа не става за игри. Още отсега ти казвам, че започвш да си отлепяш чипа на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са тези температури по време на натоварване и то сега, когато пък и времето е хладно все още. А какво ще правиш през ляотото. Направи си профилактика на компютъра. Няма да коментирам, че лаптопа не става за игри. Още отсега ти казвам, че започвш да си отлепяш чипа на видеокартата.

Когато играя и моите температури са подобни, но нямам черни екрани.

Натоварването на видеото в опит за прегряване може да се изпълни в тестова среда, за да се установи това ли се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако чипът е тръгнал да се разлепя  ? сменя ли се ? може ли да се коригира , ремонтира ? временно ли ще е решението  нямам пари за нов  лаптоп  ни за нов компютър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато играя и моите температури са подобни, но нямам черни екрани.

Натоварването на видеото в опит за прегряване може да се изпълни в тестова среда, за да се установи това ли се случва.

Ако си с лаптоп съвсем скоро ще имаш. Гарантирам ти.

ако чипът е тръгнал да се разлепя  ? сменя ли се ? може ли да се коригира , ремонтира ? временно ли ще е решението  нямам пари за нов  лаптоп  ни за нов компютър

Не не се сменя. Презапоява се, но самата процедура е около 100 лева и няма да има гаранция след това колко време ще рааботи. Затова в сервизите избягват да правят такова нещо. Ако отлепиш чипа на видеото отиваш на ново дъно или ако картата е външна и може да се сменя си купуваш нова видеокарта, но инвестицията ще е много скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са доста високи на видео картата. Носи лаптопа в сервиз за профилактика и прочистване. От кога не е профилактиран и чистен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с лаптоп съм както и да го мисля  не мога да си позволя следващите няколко месеца нов компютър или лаптоп , и ако мога да мина с ремонт .... ама като гледам няма да стане 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с лаптоп съм както и да го мисля  не мога да си позволя следващите няколко месеца нов компютър или лаптоп , и ако мога да мина с ремонт .... ама като гледам няма да стане 

В момента все още всичко е наред. Занеси лаптопа поне на профилактика да се продуха и почисти и да се смени термопастата на процесора и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа не е за игри ,машината прегрява и за това са тези черни екрани.Щом в идле режим са нормални пробвай да не играеш 2-3 дена и виж как ще се държи.Иначе ще го изхвърлиш този лаптоп,реболването на чипа е скъпо мероприятие и няма гаранция ,че ще е успешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурата на процесора не е проблем, но тази на видеокартата е малко височка, макар че 9000GT серията си понапичат. Ако не ти се дават пари го разглоби сам (трябва да има упътвания в интернет) и почисти вентилаторите и изходите от прах, смени и термопастата при видеокартата и процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той автора щом е питал, надали може да разглабя лаптоп. Нека да не даваме смели съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лаптопа в на профилактика и диагностика утре ще ви информиран какъв  беше проблема  и какви са температурите 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.