Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

EmskiFPS

Gunnar очила за намаляване на умората при игра?!

Препоръчан отговор

Реших да си взема тези - http://shop.gunnars.com/intercept/d/1027_c_100! Ще се радвам да прочета отзиви от хора ,които са ползвали такива или просто мнения за очилата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лъжа ;)  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да ги вземаш очилата, пак ще се измориш! То по-скоро мозъка ни се изморява от информацията и постоянното седене пред компютъра. Единственото което трябва да направиш е да играеш 1 час игри и да излизаш навън за чист въздух  :) да почиваш около половин час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, да - намаляват умората на очите, а един мармот ги завива в станиол....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, да - намаляват умората на очите, а един мармот ги завива в станиол....

Хора, много по-умни от теб и мен, са доказали, че това е истина. В България съм, но ще пробвам да споря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, много по-умни от теб и мен, са доказали, че това е истина. В България съм, но ще пробвам да споря.

Ми тогава се научи да го правиш като хората. В две изречения, две риторични грешки: "са доказали"... кой, какво, как...? "В България съм"  Нападка към опонента без отношение в спора. Плюс това, щом си тук и си българин, очевидно можем да кажем същото и за теб.

The proprietary lens shape protects your eyes from drying air currents

Т'ва може да е вярно, само ако знаят откъде идват тия течения, все пак не ти прилепват херметично... Ти седиш в стая пред компютър, не караш мотор. Едно простичко, често премигване е далеч по-добро средство против изсушаване.

Specifically tuned focusing power improves detail for clearer vision

Пълна лъжа. Те очните прегледи са баси излишното нещо. То диоптър, острота на зрение и такива работи са еднакви за всички хора.

Amber lens tint filters out harsh artificial light to reduce eye strain and improve contrast

Всеки цветен филтър (очевидно) променя спектъра на светлината, която преминава през него. Т.е. цветовете, които виждаш, ще са различни от оригиналните. Не е ли по-добре, да си калибрираш монитора и да си оправиш осветлението, отколкото да ползваш очила, които непременно ще ти прецакат усещането от играта?

Protective lens coatings include anti-reflective properties to reduce glare

Антирефлексното покритие е много хубаво нещо, обаче ако трябва да ползваш очила. Ако нямаш очила, няма и отражения от тях, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много по-умните от нас хора, са умни във вещото лъгане на нас балъците. Затова са и милионери и милиардери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притеснява ме само това да не мога да си цъкам на компа,след като очите свикнат с очилата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам такива очила ,но са правени в оптика и за цена 150 кинта са добре- антирефлекс и хелеоматик идеални са за продължително гледане на телевизия ,работа с компютър и шофиране.Има ефект но за игри незнам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо лъжа?!

Очила, които намаляват умората. Сериозно :? Ако си прочел постът на flare, ще разбереш. Около 140лв за очила, които не ти помагат. Както ти казаха, калибрирай си монитора и осветлението. Просто трябва през 1-2 минути да си затваряш очите за 4-5 секунди и през час да си почиваш 10-15 минутки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да  натинеш Shut down  на компютъра и да  излезнеш на въздух за 1-2 часа .Гарантирано ще ти помогне повече от каквито и да е очила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми тогава се научи да го правиш като хората. В две изречения, две риторични грешки: "са доказали"... кой, какво, как...? "В България съм"  Нападка към опонента без отношение в спора. Плюс това, щом си тук и си българин, очевидно можем да кажем същото и за теб.

The proprietary lens shape protects your eyes from drying air currents

Т'ва може да е вярно, само ако знаят откъде идват тия течения, все пак не ти прилепват херметично... Ти седиш в стая пред компютър, не караш мотор. Едно простичко, често премигване е далеч по-добро средство против изсушаване.

Specifically tuned focusing power improves detail for clearer vision

Пълна лъжа. Те очните прегледи са баси излишното нещо. То диоптър, острота на зрение и такива работи са еднакви за всички хора.

Amber lens tint filters out harsh artificial light to reduce eye strain and improve contrast

Всеки цветен филтър (очевидно) променя спектъра на светлината, която преминава през него. Т.е. цветовете, които виждаш, ще са различни от оригиналните. Не е ли по-добре, да си калибрираш монитора и да си оправиш осветлението, отколкото да ползваш очила, които непременно ще ти прецакат усещането от играта?

Protective lens coatings include anti-reflective properties to reduce glare

Антирефлексното покритие е много хубаво нещо, обаче ако трябва да ползваш очила. Ако нямаш очила, няма и отражения от тях, нали?

Абсолютно не ме интересува това, че можете да кажете същото и за мен, патриотчета. Не се гордея, че съм българин и това е видимо. Раздавай си правосъдие колкото искаш и говори, че няма файда от такива очила, ако искаш направо си напиши една статия и я прати на вестник за антиреклама. Аз оставам на мнение, че въпреки няколко лъжливи твърдения в рекламата, очилата помагат. Ти купувал ли си си такива? Изпитвал ли си една сесия с очила и една без, за да кажеш разликата? 99% съм сигурен, че това не е така. Очаквам следващите ти нападки на психологическа основа относно логиката в моите зле оформени изречения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант е, младият колега да не става ЗКУ. Трябва да се живее и извън виртуалното пространство. Това помага значително повече от каквито и да е "ЪпЪртури".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно не ме интересува това, че можете да кажете същото и за мен, патриотчета. Не се гордея, че съм българин и това е видимо. Раздавай си правосъдие колкото искаш и говори, че няма файда от такива очила, ако искаш направо си напиши една статия и я прати на вестник за антиреклама. Аз оставам на мнение, че въпреки няколко лъжливи твърдения в рекламата, очилата помагат. Ти купувал ли си си такива? Изпитвал ли си една сесия с очила и една без, за да кажеш разликата? 99% съм сигурен, че това не е така. Очаквам следващите ти нападки на психологическа основа относно логиката в моите зле оформени изречения.

Не съм обвинявал изреченията ти че са зле оформени, а че са логически грешни. Аз имам леко късогледство и астигматизъм. Нося очила с най-скъпите и набити с екстри стъкла, които можеш да намериш - доста по-скъпи от тия отгоре. И ти казвам, че когато мога, гледам да не ги ползвам - проблемът ми са дребните букви и детайли - ако това, което правя, няма такива работи, очите ми се изморяват по-малко без очила. А иначе е заради гореспоменатите дефекти, не заради това че очилата намаляват умората. Очилата са средство за корекция на оптичен проблем на зрението. Ако нямаш такъв, не ти трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Contacts (Ozone.bg)
To Me

May 7 at 2:04 PM
Привет,Очилата за които питате подобряват контраст и намаляват отражения, отблясъци и филтрират определен светлинен спектър. Не, те нямат диоптър, но не би трябвало да се използват ако имате каквито и да е отклонения от нормата без да се консултирате със специалист.Нямаме информация да водят до пристрастяване или да са причина за каквито и да е проблеми при хора, които нямат проблем със зрението си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм проучвал темата. защото не искам да сложа очила с дьоптър от продължителното седене пред компютъра. Тези очила имат покритие, имат слабо влияние, но като цяло остават скъп и неефективен метод за предпазването на зрението. Това е все едно да си сложиш ръкавица на ръката за да я предпазва от нараняване.

Много по-умните от нас хора, са умни във вещото лъгане на нас балъците. Затова са и милионери и милиардери.

След проучването ми си излезе, че това си е просто силно рекламиран маркетингов трик за лесни пари. Който е умен прави такива очила и ги продава, който е глупав купува и вярва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Консуматорите са зомбирани не по-малко от вярващите в религии, или в разни паранормалности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е все едно да си сложиш ръкавица на ръката за да я предпазва от нараняване.

Всъщност сравнението е неподходящо, защото някои видове ръкавици се използват доста успешно за да предпазват ръцете от нараняване. А тези очила не вършат и 1% от това, което казват тия дето ги продават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност сравнението е неподходящо, защото някои видове ръкавици се използват доста успешно за да предпазват ръцете от нараняване. А тези очила не вършат и 1% от това, което казват тия дето ги продават.

Опасявах се, че ще се намери някой да не прозре недоизказаната ми мисъл :D Да уточня - хирургическа ръкавица при боравене със начупено стъкло, не като зимна ръкавица от студ.

И ти казваш "някои видеове" - да, но не всички. И аз казвам някои видове сл. очила пазят очите, но не всички са Рей Бан нали? :D Доста съм изчел за сл. очила и тези набиращи популярност Gunner. Да виждате корейски/китайски отбори да ги купуват така както овце американци и европейци? Не? И аз така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля , че няма как да ти помогне това решението е да намалиш контраста , светлината на монитора ти ... Новите монитори - тънките си имат достатъчно защита и са правени за повече стоене от 1 час но не и към 5 - 10 часа няма какво да ти помогне освен да намалиш стоенето пред компютъра .:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опасявах се, че ще се намери някой да не прозре недоизказаната ми мисъл :D Да уточня - хирургическа ръкавица при боравене със начупено стъкло, не като зимна ръкавица от студ....

И аз да уточня.Хората, които ти продават хирургически ръкавици, не ти казват "Те ще те предпазят от счупено стъкло". Те са със съвсем друга цел и самото им име го показва и си отговарят на него. Предпазните ръкавици от своя страна се основават на много конкретни физически причини за да си вършат работата - или са по-здрави от кожата ти, когато е срещу физическо нараняване или имат топлоизолационен слой срещу изгаряне/измръзване, или пък са устойчиви срещу химикали. Все оправдани причини.

Очилата, които са предмет на темата, се продават, именно като "очила за работа с компютър". Е няма нито една обективна причина човек със здрави очи да ползва такива очила. Нито съвременните монитори излъчват някакви толкова вредни лъчи, които тези очила да спират, както примерно ако заваряваш, нито нормален човек сяда пред компа срещу струята на климатика, че да го пазят от "изсушаващи течения", нито нищо, което друга смислена причина за която мога да се сетя.

Затова ти е грешна аналогията. Сравняваш продукт, който очевидно не е предназначен за целите ти (т.е. вината си е твоя) срещу продукт, за който продавача те лъже, че върши работа (т.е. вината е на продавача).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще чуете ли  човек който носи очила от 3 годишен  и е с 9 диоптера ? Имал съм каквито се сетите очила и стъкла  и съм счупил над 100 чифта  за всичките тия години. Пред компютър седя  от  10 години  на ден по 5-6 часа  и до сега не се е намерила марка и производител който да ми помогне  да не чувствам преумора на очите след работния ден. Който ви разправя тия фантазии ,че  очилца  за 70$  ще ви  помогнат буквално  ви хвърля на върбите :) Офталмолозите  са го казали много отдавна  ,че трябва на всеки 2 часа да  спреш за 10-15 минутки и да си починеш  от взирането в  монитора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да пишете, файда -йок....Авторчето си е решило да си купи тези цайси и ще си ги купи.....Аз бих му препоръчал, да си купи и памперси. За кво да се надига до тоалетна.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова пари ще отида на пеинтбол

и ще карам картинг доста часове,

без да ми се изморят грам очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...