Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Пиратски Уиндоус 7 от сервиза

Препоръчан отговор

Имам позната която наскоро си бе купила лаптоп и не искаше да се занимава с активатори и тем подобни, та за това отидохме до близкия "сервиз", където бяхме посрещнати любезно и предадохме машината, след което същия любезен господин ни каза че след 2-3 дена лаптопа ще е готов и тогава познатата може да си го вземе. Най- голямо впечатление ми направи това че услугата по думите на "любезния" господин ще струва 20- тина лева. И така до днес, когато познатата разтревожено ми казва че лаптопа й изписвал цитирам: "Тази версия на уиндоус не е оригинална". 

Лично аз до сега не съм давал моя компютър на сервиз и не знам, обаче просто не виждам как е допустимо, да й сложат пиратска версия ( за уиндоуса мисля че е 7-ца, не знам колко битова). Вие какво мислите че трябва да се направи в тази ситуация ? 

п.п. като казвам "и така до днес", имам предвид че е минало не повече от 1 месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е па за 20 лв. къв да и сложат? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че за 20 кинта какво очакваш  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де, как така пиратски от сервиз, да й беше взел 30-40 та да й беше сложил оригинален

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам позната която наскоро си бе купила лаптоп и не искаше да се занимава с активатори и тем подобни, та за това отидохме до близкия "сервиз", където бяхме посрещнати любезно и предадохме машината, след което същия любезен господин ни каза че след 2-3 дена лаптопа ще е готов и тогава познатата може да си го вземе. Най- голямо впечатление ми направи това че услугата по думите на "любезния" господин ще струва 20- тина лева. И така до днес, когато познатата разтревожено ми казва че лаптопа й изписвал цитирам: "Тази версия на уиндоус не е оригинална". 

Лично аз до сега не съм давал моя компютър на сервиз и не знам, обаче просто не виждам как е допустимо, да й сложат пиратска версия ( за уиндоуса мисля че е 7-ца, не знам колко битова). Вие какво мислите че трябва да се направи в тази ситуация ? 

п.п. като казвам "и така до днес", имам предвид че е минало не повече от 1 месец.

Отивате до магазина - сервиза и казвате,че преди месец са ви поставили w7 (който е пиратски) от там и защо не са ви поставили оригинален w7?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може нещо което струва 200+ да ти го дадат за 30  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де, как така пиратски от сервиз, да й беше взел 30-40 та да й беше сложил оригинален

Оригиналния струва доста повече!

Не може нещо което струва 200+ да ти го дадат за 30  :)

Зависи, ако е за компютри втора ръка може да е само 100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft дали ще продават лицензирани копия за по 300 лева, ако някой друг ги продава за по 30-40?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оригиналния струва доста повече!

добре бе хора, е това нормално ли е ?? Питам защото до сега не съм давал машина (била тя лаптоп или pc) и за това питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за 149 долара. + работа по инсталирането?!?

http://www.cnet.com/products/microsoft-windows-7/prices/

добре бе хора, е това нормално ли е ?? Питам защото до сега не съм давал машина (била тя лаптоп или pc) и за това питам

Разбира се, нормално е. Даже малко ти е взел. Аз бих ти взел за инсталацията 40-50 лв. в зависимост, какво освен windows искаш да има още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той може да не е пиратски.

Пак е използван активатор, но са пропуснали да забранят прословутото обновяване KB971033

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е. Това са цените

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм чул че се подписваш че ОС която инсталират е твоя ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм чул че се подписваш че ОС която инсталират е твоя ... :)

Точно. За да не те осъдят за разпространяване на нелицензен софтуер е добре да има протокол за инсталирането, като клиента декларира, че това е неговият сериен номер или лиценз. Пък ... от къде го е взел клиента си е негова работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

30-40 лв. не струва оригиналния, а поне 100-200 кинта. Така, че няма какво да ревеш. Освен това активацията се прави точно с един клик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както се казва: За тези пари толкова !

Взели са пари само за труда по инсталацията а кой не му се занимава с активатори само си купува един ключ (някакви дребни беше) и е на коня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси преинсталация за 20 кинта ,тия яко подбиват цените ,аз за по-малко от 40 не пипвам нищо.Това са 4-5 часа труд със настройки ,оптимизация на ОС и т.н..Сега теглиш един активатор от нета или си закупуваш лицензирана ОС ,както се казва "Избора е ваш" :)

Варианта да и сложиш Линукс също го има :)

П.П.Предлагам това в следствие на изпити 4-5 кафета за деня ,моля потребителите на Прозореца да не се сърдят :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси преинсталация за 20 кинта ,тия яко подбиват цените ,аз за по-малко от 40 не пипвам нищо.Това са 4-5 часа труд със настройки ,оптимизация на ОС и т.н..

Това труд прозвуча като разнасяне на каси в някой склад. То голям труд да даваш само nexs в продължение на час и половина. (точно толкова време ми отне) да мина от оригинална OEM 8-ца на латопа към радка пиратка 7 с активатор и фул драйвери. Хайде не сравнявайте елементарните познания със 4-5 часа кърски труд.

Че ти на ден 4-5 машини да оправиш по 20 лева щом там в тая ниша търсиш балами и за какво ревеш ? Или искаш една в месеца за 40 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам оригиналните Windows-и имат ключ, който ти активира операционната система и който може да се сложи само на 1 компютър. Няма как от сервиза да ти дадат такъв ключ, тъй като струва много пари. При правилна практика, би трябвало да ти инсталират или безплатна ОС като Linux, или Windows без ключ и да го използваш в "trial" режим. Вече дали ще го активираш по незаконният начин си е твоя работа. Иначе във Варна и за 15 лева ти преинсталират ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това труд прозвуча като разнасяне на каси в някой склад. То голям труд да даваш само nexs в продължение на час и половина. (точно толкова време ми отне) да мина от оригинална OEM 8-ца на латопа към радка пиратка 7 с активатор и фул драйвери. Хайде не сравнявайте елементарните познания със 4-5 часа кърски труд.

Че ти на ден 4-5 машини да оправиш по 20 лева щом там в тая ниша търсиш балами и за какво ревеш ? Или искаш една в месеца за 40 ?

Обикновенно го правя само за приятели ,после обеснявам кое за какво се използва ,не си изкарвам хляба с тази дейност.Който не му харесва да ходи в сервиз.Приятели ама сиренето е с пари,прди го правех безплатно ама много се изучиха.Аз като преинсталирам лаптоп и собственика работи с него правилно изкарват доста време.Имам поне 4-5 машини които съм преинсталирал доста отдавна и си работят безупречно.

Служебния лаптоп го ползват 5-6 човека със XP e и е инсталиран 2008 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновенно го правя само за приятели ,после обеснявам кое за какво се използва ,не си изкарвам хляба с тази дейност.Който не му харесва да ходи в сервиз.Приятели ама сиренето е с пари,прди го правех безплатно ама много се изучиха.Аз като преинсталирам лаптоп и собственика работи с него правилно изкарват доста време.Имам поне 4-5 машини които съм преинсталирал доста отдавна и си работят безупречно.

Тва, даже и в БГМамата  никой няма да впечатли.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че си работят безупречно предполагам не го отдаваш и него на инсталацията или преинсталацията (тоест на тези 40 лева)! Това вече зависи от потребителя мисля.

И аз не се занимавам с преинсталации освен ако не се налага и няма да го направя ни за 20 лева ни за 200 usd понеже не се занимавам с това а ако се хвана изобщо ще бъде безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва, даже и в БГМамата  никой няма да впечатли.....

Целта на занятието не е да се направи впечатление

Това че си работят безупречно предполагам не го отдаваш и него на инсталацията или преинсталацията (тоест на тези 40 лева)! Това вече зависи от потребителя мисля.

И аз не се занимавам с преинсталации освен ако не се налага и няма да го направя ни за 20 лева ни за 200 usd понеже не се занимавам с това а ако се хвана изобщо ще бъде безплатно.

Абе то и аз преди безплатно го правех ама много станаха маймуните ,то като ти докарат някоя омацана машина и "Ама ша ми запизиш всичко от Уиндоуса нали".Те наблъскали  дял C  със снимки ,кой свалял музика,лични неща и нали се сещаш какво следва.Жив диск ,флашка и едно местене :) .Естествено ,че е важно как се ползва  една машина и как се поддържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то и аз преди безплатно го правех ама много станаха маймуните ,то като ти докарат някоя омацана машина и "Ама ша ми запизиш всичко от Уиндоуса нали".Те наблъскали  дял C  със снимки ,кой свалял музика,лични неща и нали се сещаш какво следва.Жив диск ,флашка и едно местене :) .Естествено ,че е важно как се ползва  една машина и как се поддържа

Еми даваш му един линк към Калдата от тук ще го препратим към търсачката и е готов. Два - Три пъти като се прости с някои важни файлове и после ще видиш как ще се научи на всичко сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...