Премини към съдържанието
Гости DarkLight

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

преди 11 часа, Anjel Dimitrov написа:

По твоята логика, няма спасение преди твоето преживяване и започнало след това и спасени ще бъдат само твоите  няколко ученици. Класическа секта. Всички така започват. С една опитност . Така е започнал Мохамед, Дънов, Буда, Муун и всякакви други християнски и нехристиянски секти. И общото между тях е Антихристиянския дух. Външно изглеждат различни, често водят спорове, но източника е един , духа на Антихрист, за който предупреждава Библията.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Не богохулстваш ли като ограничаваш Всемогъщия Бог?  Разбирам, че мюсюлманския Бог е слаб и не може да опази словото си, и не може да се роди в плът или да прави чудеса, но това не важи за Бога на Библията.

Не знам кой богохулства?
Дали идолопоклонниците, тези които са кланят на статуи и икони, и тези които вярват в един 100% човек , че е Бог, или тези, които твърдят, че Бог е невидим и безтелесен, и е един за всички.

Човек който е бил наказан със смърт заради това си твърдение. И когото Бог не е спасил, въпреки твърденията му, че е едно с Него.

Цитат

Разбираш ли защо Бога на Библията и Бога на Корана не са един и същ? 

Ако твърдиш, че не се говори за един и същи Бог, следва, че вярваш, че Бог не  е един, а има много различни богове. По един за всяка религия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Aumi написа:

Ако твърдиш, че не се говори за един и същи Бог, следва, че вярваш, че Бог не  е един, а има много различни богове. По един за всяка религия.

Твърдя, че Бог е един и само един. Твърдя, че Бога на Библията не е Бога на Корана. Твърдя, че зад всяка религия и свещена книга различна от Библията не стои Истинския Бог, а духа на Антихрист, който произлиза от Сатана. И това го твърдя въз основа на написаното на Библията ,опитностите и наблюденията, които имам.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, realno написа:

Твърдя, че Бог е един и само един. Твърдя, че Бога на Библията не е Бога на Корана.

Ако Бог е само един, няма как богът от Корана да е друг.
Виж как си противоречиш!

Цитат

Твърдя, че зад всяка религия и свещена книга различна от Библията не стои Истинския Бог, а духа на Антихрист, който произлиза от Сатана. И това го твърдя въз основа на написаното на Библията и опитностите, които имам

.  

Нали в Библията се казваше нещо и за бесовете...така че твоето твърдение може да ти е подшушнато от тях.:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anjel Dimitrov написа:

Спасение има дори и за заблудените ,но примерно един заблуден християнин ще се остане само с една проекция и задоволството му няма да е пълно и то за цяла вечност,а един човек прозрял истината ще има много проекции и пълно изпълнение на мечтите си...

Антихристиянския дух-правилно ,защото в Христос са втъкани най-големите грехове-(да се представя за Господ Бог,възгордяване и навеждане на заблуда в особено големи размери ,и самоубийство)

Имало ли е спасение преди теб и твоето учение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, realno написа:

Никой не отрича, че Исус е бил 100 % човек, но и 100 % Бог.  

Не богохулстваш ли като ограничаваш Всемогъщия Бог?  Разбирам, че мюсюлманския Бог е слаб и не може да опази словото си, и не може да се роди в плът или да прави чудеса, но това не важи за Бога на Библията. 

Разбираш ли защо Бога на Библията и Бога на Корана не са един и същ? 

Да говориш против Исус и Библията нямаш равен, но като те питам за Корана, мълчиш като на разпит. 

Май си повече запознат с Библията от колкото с Корана, така показва логиката или нямаш обяснения и отговори на въпросите ми за Корана и Аллах.

Абе то бива да си, как да го кажа - да речем разсеян, но твоето минава всяка граница.Казваш Исус е Бог, но отишъл да провери дали смокинята е дала плод при това във време, в което тя не дава.

Как става тая работа? Нали Бог е създал тая смокиня, и би трябвало да знае кога узрява, а Исус не знае, че тя няма плод.Може ли един Бог да не знае нещо и да ходи да проверява, че дори и да проклина смокинята, заради липса на плод, като се има предвид, че той я е създал и определил кога да дава плод.

Виждам, че както е типично за един сектант - лъжесвидетелстваш.ДейностНикъде и никога не съм говорил против Исус и Библията.Изказвам възраженията си срещу небиблейските тринтарни възгледи.

Разбира се, за да коментира човек нещо, той трябва да го познава.И както е видно аз съм отлично, а и в  пъти по-добре от теб и Библията, а и Християнството.Да не говорим за Курана.Това ми дава правото да коментирам.Това че у теб отсъства необходимата интелигентност за да схванеш отговорите ми или пък те не ти харесват е твой проблем.    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, badr написа:

Абе то бива да си, как да го кажа - да речем разсеян, но твоето минава всяка граница.Казваш Исус е Бог, но отишъл да провери дали смокинята е дала плод при това във време, в което тя не дава.

Как става тая работа? Нали Бог е създал тая смокиня, и би трябвало да знае кога узрява, а Исус не знае, че тя няма плод.Може ли един Бог да не знае нещо и да ходи да проверява, че дори и да проклина смокинята, заради липса на плод, като се има предвид, че той я е създал и определил кога да дава плод.

Виждам, че както е типично за един сектант - лъжесвидетелстваш.ДейностНикъде и никога не съм говорил против Исус и Библията.Изказвам възраженията си срещу небиблейските тринтарни възгледи.

Разбира се, за да коментира човек нещо, той трябва да го познава.И както е видно аз съм отлично, а и в  пъти по-добре от теб и Библията, а и Християнството.Да не говорим за Курана.Това ми дава правото да коментирам.Това че у теб отсъства необходимата интелигентност за да схванеш отговорите ми или пък те не ти харесват е твой проблем.    

"Разбира се, за да коментира човек нещо, той трябва да го познава.И както е видно аз съм отлично, а и в  пъти по-добре от теб и Библията, а и Християнството.Да не говорим за Курана."

Отговори ми ми къде в Корана се казва, че Авраам е трябвало да принесе в жертва Исмаил, а не Исак. 

В другия форум аз си дадох тълкуването, което мисля, че е правилно, сега кажи ти, като си толкова запознат с Корана. Или пак ще се скриеш? 

Като отричаш Исус от Библията какво правиш? Не говориш ли против Него? Малко по сериозно.

"Как става тая работа? Нали Бог е създал тая смокиня, и би трябвало да знае кога узрява, а Исус не знае, че тя няма плод.Може ли един Бог да не знае нещо и да ходи да проверява, че дори и да проклина смокинята, заради липса на плод, като се има предвид, че той я е създал и определил кога да дава плод."

Щеше да ти е ясно, ако не четеше  Евангелието както Дявола чете Библията. Но ще ти подскажа, че отговора много често се намира в контекста на текста, която се чете. Но тези неща навярно не са важни за теб, защото иначе щеше да ми отговориш на горепоставения въпрос свързан с Корана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, badr написа:

защо не ползваш търсачката,това за сто и първи път ли трябва да се обяснява!ти стана като Валкирия,периодично поставяш един и същи въпрос!

преди 22 минути, badr написа:

Разбира се, за да коментира човек нещо, той трябва да го познава.И както е видно аз съм отлично, а и в  пъти по-добре от теб и Библията, а и Християнството

ако това беше истина,отдавна щеше да знаеш за какви дървета става на въпрос!тези дървета още тогава ,преди 2000 год.са се чудели и гледам че още се чудят!иначе имаш самочувствие,дори нападаш във всеки пост,а за да ти стане по ясно приеми че това дърво-смоковницата това си ти,никога не дал плод и няма признаци да даде,само изтощава земята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Ако Бог е само един, няма как богът от Корана да е друг.
Виж как си противоречиш!

.  

Нали в Библията се казваше нещо и за бесовете...така че твоето твърдение може да ти е подшушнато от тях.:D

"Ако Бог е само един, няма как богът от Корана да е друг.
Виж как си противоречиш!"

Няма противоречие., защото този, който се представя за бог в Корана не е Бога на Библията. Името Аллах е името на арабски бог и идол, който в последствие се вкарва в Корана и се представя за Бога от Библията. Мохамед е използвал апокрифни т.е. богоневдъхновени писания и разкази, напълно противоречащи си и така е създал Корана. То е смесица от езичество, идолопоклонство и изопачен Стар и Нов Завет и днес виждаме плодовете му в света.  Отделно, че Корана е съставен по спомени след стотици години от различни хора, които уж го знаели наизуст. Както казва Исус: По плодовете им ще ги познаете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

Антихристиянския дух-правилно ,защото в Христос са втъкани най-големите грехове-(да се представя за Господ Бог,възгордяване и навеждане на заблуда в особено големи размери ,и самоубийство)

Според християнството в началния му вид, самоубийството не е грях. Чак през 5-ти век започват да говорят, че не било хубаво да се самоубива човек, а чак през 12-ти век е обявено за смъртен грях.

Къде е началото на новата ера и библията, къде е 12-ти век :). Та така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tiho написа:

Според християнството в началния му вид, самоубийството не е грях. Чак през 5-ти век започват да говорят, че не било хубаво да се самоубива човек, а чак през 12-ти век е обявено за смъртен грях.

Къде е началото на новата ера и библията, къде е 12-ти век :). Та така.

Покажи текст, че да прочетем и ни е да бъдем сигурни като теб. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попадал съм на много факти, които са изненада за последователите на някоя религия.

Цитат

В самата Библия има малко изказвания по темата за самоубийството. Отношението към хората, отнели живота си, започва да придобива отрицателен характер в началото на 5-и век след Христа, когато именно се прокламира, че животът е дар Божи и човек няма право да го отнема. Така с годините и вековете самоубийците стават обект на тотално отрицание, тъй като една от божиите заповеди гласи "Не убивай", а ти я престъпваш, макар и убивайки себе си, но също така се изравняваш с предателя Юда, който се обесва. А това е недопустимо за един вярващ християнин. През 12-ти век църквата дори окачествява самоубийството като смъртен грях.

http://www.dw.com/bg/църквата-и-смъртният-грях-на-самоубийството/a-6270925

Богословите не се впускат в по-задълбочено разглеждане на причините и корените на самоубийството при човека. Християнската църква осъжда самоубийците, на практика още от VI век, като хора маловерни или безверни, малодушни и слаби, податливи (поради греховете си и слабата си вяра)

На английски сигурно ще има по-изчерпателни обяснения, но като цяло оставам с впечатлението, че чак след като става държавна религия е станало изгодно за управляващите да предотвратят самоубийствата, защото дотогава човек избирал този изход от живота за да запази честта, достойнството си, вярата си, близките си.

Цитат

В номадските и ловните племена, поради постоянната им мобилност, немощните и старите хора или са били убивани, или им се е позволявало да се самоубият. При древните скити, когато някой е ставал немощен или стар, той се е самоизгарял на клада, за да освободи младите от чувството за вина за своята гибел. При древните гърци самоубийството от патриотизъм, от желание да се избегне безчестието или падането в неприятелски ръце, се е смятало за разумен, та дори и за героичен акт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Tiho написа:

Попадал съм на много факти, които са изненада за последователите на някоя религия.

На английски сигурно ще има по изчерпателни обяснения, но като цяло оставам с впечатлението, че чак след като става държавна религия е станало изгодно за управляващите да предотвратят самоубийствата, защото дотогава човек избирал този изход от живота за да запази честа, достойнството си, вярата си, близките си.

Тази статия ли посочваш като доказателство за твърдението ти?  Шегуваш се. Очаквам текст от Библията (най - стария възможен), която потвърждава твърдението ти, че самоубийството не било грях. Където Бог одобрява и насърчава самоубийството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И изобщо, много ми е забавно как в Библията е казано, че да положиш живота си за приятелите си е добро дело, а някои хора примерно обявяват Христос за самоубиец, въпреки очевидното обяснение, че принася своя живот в жертва за спасението на хората като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Tiho написа:

И изобщо, много ми е забавно как в Библията е казано, че да положиш живота си за приятелите си е добро дело, а някои хора примерно обявяват Христос за самоубиец, въпреки очевидното обяснение, че принася своя живот в жертва за спасението на хората като цяло.

"че да положиш живота си за приятелите си е добро дело,"

Не става въпрос за самоубийство, а за това,  че трябва да се научим да обичаме. Да си готов да се откажеш себе си т.е от своите нужди и да си готов да откликваш на нуждите на другите хората. Да жертваш времето си, удобството си , парите си, дори  ако необходимо живота си какъвто пример ни дадоха Исус и апостолите. Саможертва, но не самоубийство. Да бъдеш готов да умреш, не означава, че искаш да умреш. 

Бог цени живота и ние трябва да го ценим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То самоубийството винаги е саможертва. Дали заради чест, дали заради достойнство, дали за да не си в тежест на семейството, рода или държавата си. Ако си стар или болен например, и виждаш, че вместо да допринасяш за добруването им, си тежест за тях и може да се случи така, че заради грижите за теб да загубят бъдещето си - избираш да принесеш живота си в жертва. Положи живота за брата си. Ако това е единствения добър избор за момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.05.2018 г. в 13:01, Anjel Dimitrov написа:

...

Нее. Заблудения си ти. Всичкото, което описваш е Самсара.

Ти си от по-тъпичките индиго, дето още не са изкристализира и са си въобразили, че са постигнали върха на сладоледа. Само че не са, но са развили свръх-его, сиреч засилено изкривено чувство за собствена значимост. Просто комплексираност.

Не си постигнал върха. Нямаш нищо общо с учителите.

По-скоро си фукльо.

на 22.05.2018 г. в 7:47, realno написа:

Съжалявам, че се намесван в разговора ви, но да попитам, къде е бил Будизма при Сътворението на Адам е Ева, при Потопа или когато Бог даде закона на Мойсей?  Признавам си , че не съм запознат и за това питам.

Не си запознат, да.

Традиционно учени датират Дедите около 2000 години преди новата ера - 4/5 хиляди години назад.

Малко по-късно се появява Моисей.

Буда Шакямуни са ражда по-късно, но той не е единствения Буда.

Има Буди (пробудени, осъзнати) и преди него.

Всяка религия си има космология, приемствена линия, както и разкази за сътворението на света.

Самият ти поста обаче е целящ друго - да изтъкне че юдаизма е по-древен от Хиндуизма, което не е така било то от гледна точка на писмено предания и на устно предание. А относно историите за сътворението, навред ги има.

Наивно е човек да мисли, че колкото е по-древно едно учение, толкова е по-вярно. На тази база не бива да се лежи. Шуменските епоси са по-древни от юдейската. Устното предание, и то. Същото се касае за Египет, за Маи, Аптеки и за който и да е шаманизъм, навред по света.

Редактирано от rurk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Anjel Dimitrov написа:

Офф. Комплексирания си ти ,и се комплексираш от мен.

Върха съм го постигнал отдавна ,и сега е ред да обуча и други.Господ иска още първенци и ще му ги дам.Нямам нищо общо с будиските учители-((не преподавам филофия без да съм тествал и изпитал на гърба си,както правят будистите(не са влизали в дискотека ,но понеже са слушали нещо си там имат мнение какво се случва вътре,не са изпили повече от 300 грама алкохол,но има мнение за пиенето,не е плащал за любов но има мнение за любовта),четат и после казват  ,това е така и така защото едикойси го е написал преди време.)),които само са учили,а аз съм патил ,учил и преживял всички вълнения на хората-(едни в по -голяма степен ,други в по малка).

Човеко ,и представа си нямаш ,ако започна да се фукам ,ще ти се стори фантастика,но по добре не защото последния на когото се изфуках за една работа почервеня целия и каза ,,това е невъзможно" и се отключи завистта  у човек при ,който това качество не съществуваше.Слаб си ,но разбираемо за един будист,но гледам ,че набираш сила.

А ,темата за свръх-его е добра. Сосбствена значимост -спрямо мене си и за мен да , но чувството на това да си доволен от себе си не е лошо,когато един ден го почувстваш ще видиш ,че съм прав ,будизма те кара да се бориш срещу това чувство и да потискаш желанието си да  си победител ,но така не си угоден Богу,а щом това учение те прави да не си угоден на Бог ,значи е неправилно.Будистите те карат да се бориш с егото ,а аз да го контролираш както е угодно Богу.Това е поредната причина поради ,която не харесвам будистите ,,карат ме да потискам чувство угодно на Бог",чувство предизвикващо желание за победа ,а от там и желание за борба,двигателно чувство ,което те кара да действаш.

Хе хе

Именно комплексираността ти, желанието ти да бъдеш някой важен, учител, който хората да следват, да слушат и харесват, е мотор за всичките ти дейности. :-)

Ето защо у теб се е развило чувство на собствена значимост.

А истината е, че ти просто не си постигнал себепознание. Личи се по много фактори. И точно това е причина да реагираш с компенсиране на дефицит.

При индиготата е чисто явления ранената втора чакра и ти си типичен пример за това.

Жалко за теб де. Не работиш правилно и си забил в кривота, ама хич не се усещаш, защото не си запознат и защото никога не си имал истински учител, наставник, който да ти предаде, са те въведе и да ти разясни състоянията и този процес по между ви да тече с години.

Обикновенно индиго, въобразило си.

:-)

на 22.05.2018 г. в 23:43, Anjel Dimitrov написа:

Ами да саркастично е да си Господ Бог и изведнъж тълпата да те разпне на кръста,,създателя на всичко бива разпнат от тълпата"само като си го помисля и ми става смешно.

Това показва единствено, че въобще не си разбрал християнството и библията.

Ако започнеш да мислиш по-дълбоко и с широта, има шанс да разбереш, но на този етап не мисля, че си способен.

преди 9 часа, Anjel Dimitrov написа:

...

А това което си писал за будизма, дори и това ти мнение, показва категорично, че будизма не ти е ясен, че имаш повърхностно, почти никакво познание за него.

Не са ти ясни нито будистите, нито учението, нито целта му.

А наричайки ме "будист" показва, че нямаш и бегла яснота с кой си пишеш.

:-)

Сляп си и невеж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Често се получава тази издънка по Пътя, когато човек започва да получава частични откровения, относителни истини, виждайки и разбирайки ги, преживявайки ги, човек започва да си мисли, че е на духовния "еверест", че е разбрал всичко, но реално точно това наивно усещане го вкарва във филм, който е много добре описан и за който многократно предупреждавано, че се случва с онези дето са клани-недоклани и драни-недодрани, който е самото развитие на свръх-его или попадане в депа на сферите на полубоговете и боговете (дева-лока).

Част от Самсара.

И както е характерно за всички нейни части/локи, там има навлизане и пребиваване.

А истината е, че истини заменят истините и тъй до като се достигне/осъзнае (до) абсолютната, окончателна Истина/реалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, rurk написа:

Често се получава тази издънка по Пътя, когато човек започва да получава частични откровения, относителни истини, виждайки и разбирайки ги, преживявайки ги, човек започва да си мисли, че е на духовния "еверест", че е разбрал всичко, но реално точно това наивно усещане го вкарва във филм, който е много добре описан и за който многократно предупреждавано, че се случва с онези дето са клани-недоклани и драни-недодрани, който е самото развитие на свръх-его или попадане в депа на сферите на полубоговете и боговете (дева-лока).

Част от Самсара.

И както е характерно за всички нейни части/локи, там има навлизане и пребиваване.

А истината е, че истини заменят истините и тъй до като се достигне/осъзнае (до) абсолютната, окончателна Истина/реалност.

Също така част  от Самсара е да вярваш, че Христос е Бог.
И тези които не са надскочили тази вяра, с нищо не се различават от идолопоклонниците и вярващите в различни богове, или по-точно от тези които си въобразяват, че има много богове.
Така че, няма защо да нападаш другите, а първо ти самият стъпи на по-горното стъпало и се освободи от привързаността си към Християнството, тогава нападай и осъждай другите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.05.2018 г. в 1:49, badr написа:

Е да, но ти току що безпрекословно и нагледно доказа, че не всички хора имат това качество.

Я не хвърляй грозни клевети, а се аргументирай.

на 23.05.2018 г. в 8:19, Aumi написа:

33073620_2064594280281728_48230651188226

Динозаврите са по-стари от нас, но ги няма вечв, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Anjel Dimitrov написа:

Офф , пиши за религиите и тълкувай светите текстове,а не се самоизтъквай на мой гръб.Тук в този форум обсъждаме религии и тълкуваме свети текстове а не преценяваме ,кой какъв е .Още преди ти написах ,че ми е досадно да пишем неща ,които са за лични съобщения.

Точно за това сме в този форум,да представиме окончателната истина,която е различна за различни хора.Ще те помоля да пишеш по същество.

"да представиме окончателната истина,"

He разбрали , че не си единствения с някаква опитност, която се представя за съвършената истина? И преди тебе е имало и след тебе ще има. 

За да си сигурен, че една стена е права, а не крива е нужен отвес. Какъв е твоя отвес за проверка на истинност?  Не ми казвай анимационно филмче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.05.2018 г. в 1:16, A.com написа:

Тези дни прочетох, че:

:)

Тези дни прочетох, че:

Цитат

ние разкрихме и най-грижливо пазената тайна на еретичните рицари-тамплиери. Тази тайна е и най-оспорвания извод от книгата - а именно, че тамплиерите са смятали Йоан Кръстител за истинския Месия, а Иисус - за обикновен узурпатор.

Апокрифните писания са за Корана. Там ги приемат и ги представят за боговдъхновени.  Мохамед с тази антихристиянска реторика се чудя как е пропуснал да вкара с Корана тези  "свещенни "писания? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://vimeo.com/user85417003

Религията на любовта в действие. 

Изгледай го целия и ако не те смущава обезглавяване на живо, и накрая.

на 23.05.2018 г. в 1:16, A.com написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата Библия описва израстването (разцъфтяването) на душата, на т.н. душа.

Според Каббала душата, това е желанието и за 613-те разновидности на желанието, са дадени 613 заповеди, които поправят желанието и водят до изпълнени със Светлина.

Абстрахирайки се от това разяснение, четейки Писанието виждаме външни на глед събития и персонажи, които в същото време служат за описание на вътрешни, в човека процеси.

В това чисто и процесът наречен "идването на Месията", на Спасителят.

Разбира се, че става въпрос за "отваряне на сърцето", на анахата чакра и за изпълването и с Божествена Светлина.

В каббала този процес се свързва с два вида Светлина - Светлината на/от Твореца, Ор Хохма, изпълващи Съсъда/душата,/желанието; и светлината, която на свой ред Творението отдава, след като я е приело, Ор Хасадим.

Всичко положително в човека, било то мъдрост, воля, сила, способности и пр, и пр., включае и любовта, е с произход на божественото, на сърцевината на душата, или иначе казано, това са присъщи скъпоценности на сърцето на сърцето.

И ние виждам (четейки Писанието), как човек се ражда, гол, как пораства, изпадайки от състоянието "Рай", как изживява състоянията Содом, Гомор, Потоп, Вавилон, Ханаан, робство в Египет, Изход, Пустинята, изграждане на царство и Храм, Асирийски и Вавилонски плен, Псалми, Песни и Пророчества.

И до тук свършва т.н. "старозаветен човек", и това е Пътя подготвящ сърцето за идването на Месията, за идването на Спасителя, на Светлината и изобразяването и (раждането) и в него.

Това е Любовта - втория ипостас на Божествената Троица (Мъдрост, Любов, Чистота), Самият Бог, който се явява в плът, за да посочи Пътя, Истината, водещи до Живота.

И виждаме как Любовта идва, изпълва, нараства и проповядва из светите земи, избира 12 апостола (сърдечната чакра има 12 венчелистчета), които разнасят Словото и Благовестието из цялата Земя (тялото, всичките му удове), посвещавайки го и подготвяйки го за идването на Светия Дух - третия апостас от Светата Троица, който идва след като Любовта биде "убита" от фарисеи, садукеи и римляни (аспекти на егоистичното съзнание), след нейното възкресение и възнесение на "небето".

Та на 50-тия ден след Възкресението, иде т.н. Свят Дух, който на свой ред поема щафетата по трансформацията на човека, подготвяйки го за Второто и окончателно идване на Любовта, за Новия Живот, в който човекът не ще вече да бъде човек, а ще е същество от нов порядък.

Т.н. Христос, или по-правилно наречен Йехошуа Мешиах, е самият Бог, в качеството Му на второ Лице.

Бог, това е троичната съвкупност - Творческа (Мъдрост), Съзидателна (Любов) и Разрушително-обновяваща (Чистота).

Юдео-Християнството и най-вече Писанието, наречено Библия, описва онова, което в Дао се нарича Алхимия, или култивиране и трансформация на Дзин, Ци и Шън, завъртане на Енергията по Малкия и Големия Небесен Кръг.

Същото откриваме в Будизма, в реализирането на трите Каи - осъществяване на Дхармакая, Самбхогакая и Нирманакая.

Това е изчистване на замърсяванията и засияване на Буда-природата в трите кухини - коремна, гръдна и черепна, или онова, което будистите наричат тяло, реч и ум.

С прости думи, това е себепознание и себереализация - да се пробудиш за Светлината, да я допуснеш, тя да те изпълни, да те превземе, и да се превърнеш в нея.

Именно това означават думите на Йоан Предтеча - "Прави правете Пътищата Господни!";

""Сега бива Той да расте, а аз да се смалявам."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.