Премини към съдържанието
Гости DarkLight

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

преди 7 часа, Даскала написа:

Я не хвърляй грозни клевети, а се аргументирай.

Динозаврите са по-стари от нас, но ги няма вечв, нали?

Не само динозаврите, а цели цивилизации от хора, ги няма вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Aumi написа:

Не само динозаврите, а цели цивилизации от хора, ги няма вече.

Но човекът оцеля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Даскала написа:

Но човекът оцеля.

Много животни, също оцеляха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, rurk написа:

Цялата Библия описва израстването (разцъфтяването) на душата, на т.н. душа.

Не си обяснил какво е душа  но почваш да разтегляш локумите. Ми ако няма такова нещо душа?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Anjel Dimitrov написа:

И аз това съм написал ,че не съм единствения с опитност и ,че е имало преди мен ,има ,и ще има.

Това се знае от всички.Цял преживян живот и систематизиране на информация от случки и събития  случили се на мен и други. А анимационното филмче е плод на голяма организация и изследвания(не е ей така някой аниматор просто го нарисувал).В създаването на това филмче са учавствали ,,духовни лица"и ,,тълкуватели на библията" и то не само от една държава.Такаче филмчето е плод на хиляди часове работа при ,което са се занимавали много хора подобни на нас... Това филмче е продукт в.

Знам, че филмчето  е според Библията, ама проблема е, че взимаш само избрани неща от Библията, приемаш я избереателно, а не цялата. 

Ако моя отвес е Библията, то ти слагаш отвес на Библията според твоите преживявания, които са спорни. Казваш, че Библията е лъжа, защото не не потвърждавала твоите преживявания. Ще ти кажа, че проблема не е в Книгата, а в теб.  Все едно е да кажеш, че  овеса е крив, защото показвал, че станата е крива. Не отвеса, а стената е крива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.05.2018 г. в 19:07, Śūnyatā написа:

Нещо което не съществува и веднъж неизменно няма как да изчезне втори път :D Те съществуват илюзорно като личности, понеже са съставни и изменчиви. Щом елементите се разпръснат или заемат несъвместима с живота на илюзорната личност конфигурация, илюзията са разпръсва подобно на облак от вятъра на промените и никога няма да се появи в точно същия вид. От елементите и гените се раждат други личности, които израстват при други условия и стават различни личности. Вселената не търпи дълго анахронизми. Жалко, не жалко, това е.

Всеки момент може някой от нас да се включи към 150 000 умиращи всеки божи ден, спорът е безсмислен. Така работи симулацията:

http://www.worldometers.info/world-population/

Не бих била толкова категорична какво търпи и не търпи Вселената. Вселената като организъм има разни отделения и нива на целесъобразност, така че "анахронизмите и симулациите" са наши представи, заедно с така нар. неизбежен прогрес, бил той и духовен. 

(няма спойлер?...)

Цитат

Макар че хората от една раса могат да бъдат структурно почти същите, никога няма каквато и да е същностна идентичност.

Братята, даже близнаците, имащи на практика идентични телесни структури, веднага от раждането започват да показват същностни разлики, които до съзряването вече са довели до очевидни различия, външни и вътрешни. Защото същността на човека не е обусловена от предците му, били те непосредствени или далечни. Въпреки всичко, тъй като също сме и почти или винаги автоматични, и понеже всеки от нас наследява физическата си структура, може да се каже, че греховете на бащата или майката могат да засегнат синовете и дъщерите дори през третото или четвъртото поколение. Дотогава ще бъдат отмити.

Следователно, това също е отмито, коментирах вежливо.

Всичко в тези три центъра е отмивано все някога.

Все някога? Защо не веднага, кротко запитах аз.

Защото човечеството служи на космическа цел, разбира се. Приема храна. Тя се изкачва по скалата, твърда, течна, газ, т.е. до, ре, ми. Тогава е пренасяна посредством кръвта от стомаха към белите дробове, където трансмутира в жизнена енергия чрез шока от контакта й с въздуха и е резпределяна през тялото, изкачвайки се от само себе си по скалата – фа, сол, ла, си. Така растем и живеем.

По същия начин човечеството осигурява шока, който трансмутира енергията на слънцето в храна за земята, луната и под-луната.

........

След малко направи жест към върха на съседния хълм, където пасеше стадо овце и откъдето понякога достигаше звънтенето на хлопките им. Обаче не каза нищо. „Овца?“ попитах най-после идиотски. „Да, овца“ каза той.

Да предположим, че тази овца е трябвало да дискутира тяхната цел и връзка с космоса. Подобно размишление несъмнено ще предизвика у повечето от тях страх и възмущение с нечестивата си насока.

„Как може да задаваш такъв въпрос!“, ще блеят сърдито те. „Не е ли достатъчно доказателството за теб? Не ни ли дават хората-богове топъл подслон през зимата, добра храна от техния запас, когато земята е покрита със сняг, не стрижат ли гъстото ни руно през пролетта, когато иначе щеше да ни е непоносимо горещо, и не отвеждат ли постоянно праведните към обещаната земя?“

И вероятно биха отлъчили и дори блъскали и ритали подобни разпитвачи. Все пак, ако тези агностици упорстват и на основата на изследване установят, че човекът ги отглежда само заради месото и вълната, това ще бъде разглеждано като жесток и невъзможен извод.

Обаче такъв е законът на живота, че всяко живо нещо трябва да живее чрез смъртта на други живи същества. Вие самият като човек не бихте могли да съществувате без претърпяване на същия процес. Защо тогава да допускате, че вие не съдействате на жизнената цел?

Така е, признах аз.

Може би, каза той.

Все пак има цел, отбелязах. Животът на овцете няма цел и е напълно безсмислен. Докато хората постоянно усъвършенстват себе си и околната си среда.

О, наистина ли? запита той с голяма учтивост.

Хм, долавям по държанието ви, че не го разбирате така.

Той се усмихна и въпреки храброто ми усилие, бях доволен, развълнуван и стимулиран от тази усмивка.

Случило ви се е да живеете, да кажем, в състояние на обществото, което точно сега наближава своя зенит. Войната е представена от първите признаци на разбиването на вълната, точно както белият й гребен се появява, когато наближи брега. Малко след това тя ще докосне пясъка, нейната граница, и ще се преобърне, сгромолясвайки се – както винаги е правила в миналото. Даже във вашата представа за история можете да го наблюдавате. Различни така наречени цивилизации имат по една висока точка на развитие, само за да изпаднат в регрес, който ги сваля до най-ниската точка, от която са възникнали. От нея следва обръщане нагоре и така много пъти. Това даже само изглежда като възходяща и низходяща тенденция, понеже всичко е в постоянен план.

Значи единственото ми спасение от този безсмислен водовъртеж, казах аз, би било самоунищожението?

Самоубийство понякога е възможно, отговори той, но самоунищожение не.

Тогава завинаги ли живея? попитах. И трябва да живея завинаги?

Може ли огънят да се угаси сам? И все пак той не гори завинаги. Животът на късче радий е изчислен на петнадесет хиляди години. Продължителността на индивидуалния ви живот може да е петнадесет хиляди години или столетия, но ако не е снабдяван и поддържан от ваши собствени успешни усилия и добавката на външни случайности, такива като моя разговор с вас тази сутрин – вашето пребиваване в Маверик снощи – допълнителната ви  подготовка в резултат от реакцията ви на моята музика и прочие – навярно дори при тези дадени фактори вие евентуално ще достигнете точката на изчезване и ще изчезнете. Макар че вие не можете по избор да изчезнете или да не изчезнете.

Но как – прекъснах го. Изслушвайки ме продължи той.

Това е от записките на групите на А. Р. Орадж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да откриеш реалността. Каква е тя според теб? Аз съм просто илюзия така,че няма какво да се сърдиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Публикувам по-долу, мои   снимки на едни от най-прочутите и скъпи гробища в света. Западния и южния склон на Елеонския хълм. Цената на един гроб тук достига баснословни цени. Въпросът не е в това че земята на Йерушалаим е на привършване за такива места, а в това, че мястото се намира най-близо до хълма Голгота. Всеки иска когато възкръсне да е най-близо до Машиях. Пропуска до Него започва от около 100 000 долара и ще се покачва още. Независимо от цената за едно от тези гробища има ясно правило... могат да бъдат погребвани само исраелтяни и то вярващи. Всеки да си знае мястото."

от блога на Валкирия.

Разбрахте ли сега, колко сте далеч от Бог!:wub:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, M.Николов написа:

"Публикувам по-долу, мои   снимки на едни от най-прочутите и скъпи гробища в света. Западния и южния склон на Елеонския хълм. Цената на един гроб тук достига баснословни цени. Въпросът не е в това че земята на Йерушалаим е на привършване за такива места, а в това, че мястото се намира най-близо до хълма Голгота. Всеки иска когато възкръсне да е най-близо до Машиях. Пропуска до Него започва от около 100 000 долара и ще се покачва още. Независимо от цената за едно от тези гробища има ясно правило... могат да бъдат погребвани само исраелтяни и то вярващи. Всеки да си знае мястото."

от блога на Валкирия.

:lol6::lol6:нимоа хаххахахахах егати идилията циганска хахаххахаха кажи, че е фейк моля те, не мога да повярвам, че е истина това - ма верно го е казал поета: "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже", да се терзаеш къде аджеба ще те погребат .... 100К долара да си бил най- близо до Машиях хахахахаххахахахах ааааааааааа хахаххахахахах все съм се чудил за католиците, откъде им е щукнала идеята за индулгенциите, е те каква била работата.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, M.Николов написа:

:shock11: ....... напрао нинам кво да кажа .........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, M.Николов написа:

от блога на Валкирия.

Като жив ако не си близко при Бога, чакай като умреш.:nono: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.05.2018 г. в 18:44, M.Николов написа:

от блога на Валкирия.

Но комент...

Освен... онова за баснословните!

Явно е свързано с някакви басни!!!

преди 22 часа, realno написа:

Като жив ако не си близко при Бога, чакай като умреш.:nono: 

То ако приживе човек не е по Бога, и да възкръсне, ще възкръсне за втората смърт..., ако ще и до гроба Господен да го погребат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако знаете колко надгробни плочи съм направил за Израел. Точно като на снимките - тези хоризонтални мраморни плочи, делеби около 23 см, а надписите по тях. Един чук и едно длето и здраво млатене. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Anjel Dimitrov написа:

Значи ,,защо тези дето се погребват там са слабоверни и заблудени?"

Първо: Христос не е Господ.

Второ: В Новия завет пише ,че Христос се е възнесъл на небето(иначе казано ,въобще не е на земята).

Трето : В библията пише ,че при второто пришествие(ако въобще има такова) Христос щял да слезе от небето,но нито се знае кога? ,нито се знае къде?.

Четвърто: По свидетелски показания на хора били на оня свят,когато умреш хубаво и напълно,и си си изпълнил земните мисии,продължаваш във вечността без да имаш вече нищо общо с тукашния живот,(просто чакаш другите във вечността и те се оправят да си заслужават положението за там),и никой няма да се върне тук.От всички ,които са били в отвъдното (а те са много),никой не е казал ,че починалият му близък ще дойде пак тук,а всички казват ,че починалите им близки ги чакат там(там-в отвъдното,на оня свят ,на небето ,в рая ,в божието царство,във вечността),иначе казано ,,каквото свършиш тук в този ти живот ,това остава,без втори дубъл"

Последствията за тези ,които се погребват там са ,в най-лошият случай ,,посредствена вечност.",а в най-добрият ,,добра посредствена вечност.".

"Първо: Христос не е Господ."

Това е само твое мнение. 

"  Второ: В Новия завет пише ,че Христос се е възнесъл на небето(иначе казано ,въобще не е на земята)."

Но Божия Дух е тук. 

Йоан 14 :16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века. space.gif
17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде. space.gif
18 Няма да ви оставя сираци... 

"  Трето : В библията пише ,че при второто пришествие(ако въобще има такова) Христос щял да слезе от небето,но нито се знае кога? ,нито се знае къде?."

И тук грешиш:

Захария 14 :3 Тогава Господ ще излезе И ще воюва против ония народи Както когато воюва в ден на бой. space.gif
4 В оня ден нозете Му ще застанат На Елеонския хълм, който е срещу Ерусалим на изток; И Елеонският хълм ще се разцепи През средата си към изток и към запад, Така че ще се образува твърде голям дол, Като половината от хълма се оттегли към север, И половината му към юг.

Четвърто: 

Йоан 3:18  Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.

Римляни 2:7  вечен живот на тия, които с постоянство в добри дела търсят слава, почест и безсмъртие;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.05.2018 г. в 8:29, Anjel Dimitrov написа:

Заблудени ,колкото искаш.Но всеки изразява вярата си както може и  както я разбира.

Ето едно едно преживяване като твоето има и в Новия Завет. На кого да вярваме? Тук не се говори против Исус, а напротив. 

2 Кор 12 :1 Принуден съм да се хваля, при все че не е за полза; но сега ще дойда до видения и откровения от Господа. space.gif
2 Познавам един човек в Христа, който, преди четиринадесет години, (в тялото ли, не зная, вън от тялото ли, не зная, Бог знае), бе занесен до третото небе. space.gif
3 И такъв човек, познавам, (в тялото ли, без тялото ли, не зная; Бог знае), space.gif
4 който бе занесен в рая, и чу неизразими думи, които на човека не е позволено да изговори.

Може би този човек е повярвал в Исус, след това видение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.05.2018 г. в 18:10, realno написа:

Ето едно едно преживяване като твоето има и в Новия Завет. На кого да вярваме? Тук не се говори против Исус, а напротив. 

2 Кор 12 :1 Принуден съм да се хваля, при все че не е за полза; но сега ще дойда до видения и откровения от Господа. space.gif
2 Познавам един човек в Христа, който, преди четиринадесет години, (в тялото ли, не зная, вън от тялото ли, не зная, Бог знае), бе занесен до третото небе. space.gif
3 И такъв човек, познавам, (в тялото ли, без тялото ли, не зная; Бог знае), space.gif
4 който бе занесен в рая, и чу неизразими думи, които на човека не е позволено да изговори.

Може би този човек е повярвал в Исус, след това видение. 

Тук ап. Павел говори за себе си - "принуден съм да се хваля, при все че не е от полза". А защо говори за себе си в трето лице има разни тълкувания. Например, че е от скромност, да не се превъзнася пред другите с духовни постижения, но има друга причина вероятно. Св. Теофан Затворник привежда тълкуване, че апостолът отделя себе си и преживяванията си на смъртен човек от "онзи, с когото може да се похвали" - 

5. С такъв човек ще се похваля; но със себе си няма да се похваля, освен с моите немощи. 

- не само заради скромност и за да не изкушава другите, а защото наистина не смята похвалния човек, взетия в рая , за себе си - въпреки че са едно и също лице, ап. Павел има "жило в плътта, за да не се превъзнася", а с жило в плътта никой не може да бъде в рая. И все пак той е бил взет до третото небе. 

Цитат от Блаж. Теофилакт, приведен от Теофан Затворник

превыше став всего сотворенного, не зная, в теле ли он или вне тела. Чувствовать и сознать это невозможно было ему, ибо тут прекращается самодействие и самоопределение. Когда вводится человек в область вещей Божественных, самодеятельность его и понимание образа совершения того, что он видит, прекращается. Бог восхищает и вземлет человека, Им он бывает носим и воздействуем. Поелику же и в этих областях есть свои степени и восхождения на них, то бывает, что иной вдруг восхищается в рай, то есть вводится в созерцание сокровеннейших таинств Божества, коих, яко недомыслимых и неизреченных, никто вместить не может, если наперед не изыдет из человеческой поврежденности».

и самият Теофан Затворник:

Тут я не был действующим. Все совершившееся Богом совершено. Ему и слава! Ко мне это прикасается только потому, что во мне происходило; но как без моего ведома и без напряжения моих сил, то я и говорю об этом, как о чем-то не своем. Хвалюсь, яко славным, не присвояя, однако ж, себе ничего. Мои только немощи, унижения, оскорбления, презрения, побои. И это все перенесть Бог помогает, но есть часть и моя; в том же видении ничего моего нет. Все Божие.

Споменах тези работи и цитирах не за да ни стане ясно нещо по случая с откровенията на ап. Павел, а да разберем колко не ни е ясно и колко са сложни и извън нашия опит. За Анжел не се надявам да разбере, той всичко вече си е нагласил, разбрал и къде ще се мери с него светият апостол, дето сам не знаел с тяло ли или без тяло бил където бил... ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.05.2018 г. в 0:30, A.com написа:

Ако знаете колко надгробни плочи съм направил за Израел. Точно като на снимките - тези хоризонтални мраморни плочи, делеби около 23 см, а надписите по тях. Един чук и едно длето и здраво млатене. :)

В Бг ли си ги правил, за износ, или на място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, rurk написа:

В Бг ли си ги правил, за износ, или на място?

В България, за износ за Израел. Освен тези големите правехме и по-малки, които се използват за облицоване на страните на гроба. Тях си ги местехме на ръка, защото най-тежките бяха по около 140 кг(по двама на камък). Обаче тези големите само с мотокар се местеха. За големите плащаха по близо 10 лв на камък. При едрозърнест мрамор и ако мотокарът ни е под ръка един камък го обработвахме за 20-25 минути. ОТ 8 сутринта до 12 на обяд заработвахме колкото рботниците на смяна за половин месец. Ама приказката свърши заради изключителните бизнес способности на собствениците на рудника и цеха за обработка на мрамор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Ама приказката свърши заради изключителните бизнес способности на собствениците на рудника и цеха за обработка на мрамор.

Е може пък просто клиентите от желаещи да възкръснат до Машиях са намалели. :Д 

Ма ще измислят нова оферта те - ако поръчаш сега освен, че ще възкръснеш до Машиях,  получаваш бонус личен автограф от Мойсей в/у снимка на автентичните камъняци със заповедите ..... от време оно, старата класика баце.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.