Премини към съдържанието
Гости DarkLight

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Именно... Стана не цивилизован спор, а караница... Всеки си държи на неговото и никой не отстъпва. Ей, хора, ако искаме да ни е комфортно тук, трябва сами да си го направим. От нас си зависи, не от някой друг... Какви са тия ежби, напускания, гонения... Я се поспрете малко... :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папите се сменят, керванът си върви и живота си тече. Това е приятели. Сперед мен всички религии трябва да заемат полагащото им се място в някой от ъглите на човешкото общество. Злините и стопирането на научния прогрес са дело най вече на религиите. И сега проблемите на човечеството са най-често на религиозна основа. Така, че. Без коментар. Да си седи новия папа във Ватикана и да ме се прави на хванал Господа за шлифера. Човек и Папа да е, накрая умира ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Папите се сменят, керванът си върви и живота си тече. Това е приятели. Сперед мен всички религии трябва да заемат полагащото им се място в някой от ъглите на човешкото общество. Злините и стопирането на научния прогрес са дело най вече на религиите. И сега проблемите на човечеството са най-често на религиозна основа. Така, че. Без коментар. Да си седи новия папа във Ватикана и да ме се прави на хванал Господа за шлифера. Човек и Папа да е, накрая умира ......

<{POST_SNAPBACK}>

Няма религия дето да проповядва смърт и омраза. Има обаче хора дето нямат мищо общо с принципите на религията, но по някакъв начин са заели някакви позиции в структурата на религията, и се правят на Господ.

Мисля че всеки в много трудни моменти, на живот и смърт, е изпитвал някаква форма на религиозно чувство. Убеден съм че в основата на всяка организирана форма на религия, в началото е стоял човекът и взаимоотношенията му с Бог, Аллах или както и там да се нарича. После обаче идва алчността и суетата и се намира някой "политик" да каже: "Ние сме богоизбрани, ха сега ми завоювайте целия свят и ми спечелете всичкото богатство". ТОВА не е религия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kayovas не си прав приятелю. Прочети внимателно библията. Имаше една мисъл за това какво е библията и тя не е ласкава. А Инквизицията да не би да е дело на извънземни. Аааа, беше нещо като разправа с такива дето не обичкат чичко Господ и развалят рахатлъка на поповете. А Инквизията, т.е. религията и църкавта май май са дали добра основа на един чичко с мустаче на име Адолф и фамилия Хитлер, та той взе че затри милиони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kayovas не си прав приятелю. Прочети внимателно библията. Имаше една мисъл за това какво е библията и тя не е ласкава.

А Инквизицията да не би да е дело на извънземни. Аааа, беше нещо като разправа с такива дето не обичкат чичко Господ и развалят рахатлъка на поповете.

А Инквизията, т.е. религията и църкавта  май май са дали добра основа на един чичко с мустаче на име Адолф и фамилия Хитлер, та той взе че затри милиони.

<{POST_SNAPBACK}>

По- големи глупости скоро не бях чел! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно. И къде са глупостите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно. И къде са глупостите.

<{POST_SNAPBACK}>

kayovas не си прав приятелю. Прочети внимателно библията. Имаше една мисъл за това какво е библията и тя не е ласкава.

А Инквизицията да не би да е дело на извънземни. Аааа, беше нещо като разправа с такива дето не обичкат чичко Господ и развалят рахатлъка на поповете.

А Инквизията, т.е. религията и църкавта май май са дали добра основа на един чичко с мустаче на име Адолф и фамилия Хитлер, та той взе че затри милиони.

Приятелю, чел съм не само библията, но и много други дебели книги на тази тема. И още нещо: аз съвсем внимателно чета твоите постове, а не паля от една дума или изречение.

Няма религия дето да проповядва смърт и омраза. Има обаче хора дето нямат мищо общо с принципите на религията, но по някакъв начин са заели някакви позиции в структурата на религията, и се правят на Господ.

Не виждам с какво противореча на твоето мнение. Съгласен съм за Инквизиция и тем подобни, НО ТОВА НЕ Е РЕЛИГИЯ. Важни са принципите на едно учение преди да се превърне в институция. В името на Христос са водени много войни и са умирали много хора, НО няма дума на Христос, която дори да намеква за насилие или нетолерантност.

Мисля че долавям в думите ти дълбоко лично отнощение към КОЯТО и да и да било религия въобще и по принцип, което си е твое право, но в такъв случай, мнение базирано на емоция, далеч не е обективно. Аз освен християнин съм и будист по убеждения и съм крайно толерантен, така че ще чакам да чуя твоето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Много често си мисля, защо хората са различни, защо едни са добри, други лоши, трети нещо по средата. Защо има толкова много религии, църкви, свещеници. Често стигам до извода, че едното е обвързано с другото. Хората винаги са били различни, в това е цялата красота на живота.

Аз пък смятам, че не са чак толкова различни... напротив! Всичките са еднакви!

Вярвам и в нещо друго - хората са добри.

За щастие все още има добри хора. Но хората по природа са егоисти, пък във съвременния свят най-висша ценност са парите. Къде отиде доброто?

Всеки човек има своите качества, всеки човек е достоен за уважение, същото важи за религиите.

Всъщност, просто е много трудно да си добър. Особено когато срещаш единствено неблагодарност, предателство... когато човека, на който си подал ръка, ти забие нож в гърба

Да, много несправедливости идват от църквата, от религията, много болка и мъка има. Но има и надежда, има любов, има чувства. Затова и има толкова много религии и разводиности.

Първо - религия и църква не е едно и също. църквата като цяло използва религията. И затова я презирам. Второ - колко много? В основата си исляма и християнството са доста еднакви.

Всеки човек има нужда да вярва в нещо - било то дадена религия, било то любовта, силата или нещо друго. И няма нищо лошо в това, стига да не пречи на останалите.

Абсолютно съгласен. Не отричам че религията е била необходимост. Но "светите" хора - т.е. висшите духовници - са... не знам как да се изразя... абе помислете за "Светата" инквизиция и ще разберете какво имам предвид

Вярвам искрено че всеки един от вас е прав, всеки един е достоен за уважение и никой не може да казва, какво мисли или чувства човека срещу него. Съгласен съм с мнението на всеки един от писалите дотук, защото се защитава гледна точка, а това е нещо, което много уважавам. Хората трябва да вярват първо на себе си, след това на нещо друго.

Всъщност аз май нямам сериозен пост по темата и даже се учудвам как някои индивиди не усещат иронията в писанията ми и се опитват да опонират на нещо, което аз просто си пиша, колкото да дразня религиозните ;)

Аз също вярвам, вярвам в любовта, вярвам в приятелството, вярвам в религията по мой собствен начин. Вярвам в начина, по който виждам света, в начина, по който чувствам света, вярвам в себе си, както всеки един от вас.

И аз вярвах! И все още вярвам, че съществуват добри хора (a.k.a. нечовеци).

Има много хора, които уважавам - такива като Wankata, phantom, Hameleon (@IVASSoft), винаги готови да помогнат! Именно те придават смисъл да живея, те са част от мойте идеали! И най-вече капитан Керът на Пратчет ;)

Мъчно е когато хората се нападат, вместо да си помагат, мъчно е, когато се вижда лошото в даден човек, когато се търсят грешки и се показват. Знаете ли колко МНОГО хубави неща мога да извадя за всеки един от вас, поименно!

Хубаво е, когато грешките се показват с единствената цел да не се допускат отново. Хубаво е, когато хората си помагат. Но... защо съм против християнството? Защото проповядва едно, а върши друго!

Хайде да си направим една тема, какво харесваме в другия, какво ми допада, няма ли да е по-приятно?

Подобна тема има - кой ви допада най-много

Вече смятам темата за наистина приключена... който иска да вярва в каквото си поиска, аз вярвам единствено в идеалите си

Forever trusting who we are

and nothing else matters

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки човек се ражда свободен и е свободен да вярва или да не вярва в каквато и са било религия. Така поне аз чувствам нещата. Безкрайно уважавам вярата на всеки човек стига да не се опитва да ми обяснява колко добра била и колко съм щял да съм щастлив ако и аз вярвам в нея. Уважавам хората заради вярата им докато не се опитват да ми я налагат. Лично за себе си. Да, казвам че съм православен християнин, но не съм вярващ. Всъщност погрешно е да се казва, че даден човек не е вярващ, атеист. Много погрешно. Всеки вярва в нещо. Не е задължително да вярва човек в някакво божество за да бъде добър и внимателен, да бъде примерен член на обществото. Аз вярвам на първо и единствено място на себе си, на своя ум, на своите възможност. Вярвам в силата на Природата, която ни е създала и която не е подвластна на никакви измислени божества и религии. Така, че това е моето верую. Почитай и пази Природата за да те пази и тя. Вярвай в себе си и своите сили и ще успееш. Може да каже някой - дрън дрън, ако не вярваш в Бог значи си неправеден и покварен. И това съм чувал от хора които вярват в Бог. С какво право някой ще ми казва тов. Какво право имат те да оипределят какъв съм аз и то само за това, че не вярвам в дадена религия. Да, всяка една религия си има положителни и отрицателни черти. За жалост в модерния свят все повече ставаме свидетели на тъманата сила на религиите. Все по често чувам и гласове против мястото им в обществото и против това да се месят в обществения живот на човечеството. Не съм аз този който ще го реши този въпрос. Аз съм го решил единствено за себе си. И ако всеки един човек поверва в себе си, в своите възможности и сили, в Природата, която го е създала, тогава наистина ще вярва в нещо стойностно и истинско. Това е от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като няма и дума за насилие свързана с Христос или Алах, значи има нещо друго за да са всички тези беди, които е изпитало и продължава да изпитва човечеството в името на религията. Хайде сега да видим. Значи не проповядват лоши неща, ама последователите им вършат доста пакости със сериозни последици за развитието на човечеството. Аз не виждам защо тябва да споря повече в тази тема. Просто казвам фактите. Факти: ХРИСТИЯНСТВО ИНКВИЗИЦИЯ - мракобесие и ликвидиране цвета на човечеството в името на БОГ КРЪСТОНОСНИ ПОХОДИ - завоевателни войни в инето на БОГ РЕЛИГИОЗНИ ДОГМИ - задържали развитието на човечеството с векове. ИСЛЯМ 500 ГОДИНИ РОБСТВО за Бълагрия - нима ни е било малко или пак в името на религията е полезно. РЕЛИГИОЗЕН ФАНАТИЗЪМ - самоубийствени атентати в името на АЛАХ. ДОГМИ И ОГРАНИЧЕНИЯ - я ги погледнете арбските държави. Ауу, каква свобода на личноста с тия фереджета. Айде стига ви толкова отрицателни емоции. Не отричам положителните неща, които са се случили в името на дадена религия, ама честно казано, едва ли са били само заради нея. А и не обичам да ми хвалят колко добра и полезна била една религия. Абе хора вие в себе си вярвате ли в края на краищата. В Природата вярвате ли?Щото май не вярвате. Или да вярваш в някакво измислено божество е по лесно отколкото да вярваш в реалното, в самия себе си, в природата. Ако в това вярваме, то няма да е такава мрътсотия на всякъде около нас. Нама и да има и други дивотии. Ние не сме повярвали в себе си, ама вярваме в нещо абстрактно, граничещо с фантастика и нереално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Няма религия дето да проповядва смърт и омраза.

Доколкото може да има Джи-хад без смърт - да, може да се съглася....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека е стадно животно. За да бъде поведена група, племе, общност, раса, народ, трябва да има ЕДИНОНАЧАЛИЕ както в армията. А какво по-удобно единоначалие от религията. В името на ГОСПОД, на ХРИСТОС, на АЛЛАХ, на БУДА, на ФАРАОНА, а след 1917 год. в името на ПАРТИЯТА, за Хитлер, за СТАЛИН, за ДИМИТРОВ, за КАСТРО, за МАО, за КИМ ИР СЕН. Тя бройката е безконечна. Всяка вяра в нещо е за "по-добро". А дали е така показва ИСТОРИЯТА. НАскоро прочетох в една книга " БОГ има хиляди имена и никой простосмъртен не ги знае...... Когато видите някой негов храм, влезте в него и се помолете. Там той може да се казва ГОСПОД, ИСУС, АЛЛАХ, БУДА, ПРИРОДА и т.н., но с каквото и име да бъде назоваван, той е нашия БОГ, Богът на хората". Всяка вяра проповядва любов взаимопомощ м/у хората, но навсякъде има и "черни" овце. Затова нека всеки има вяра, а каква е тя - нека свободно, да си я избере сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nickfox,не съм съгласна с твърдението че всеки човек се ражда свободен и е свободен да вярва с каквото си поиска!!!Много са малко тези,който имат подобни привилегии,особено за вярата!!!Тя се налага от обществото, в което живееш и дори да не си съгласен с това-не се съобразяват с теб!!! Публикувано изображение

Другото с което не съм съгласна е за атеизма-тя отрича съществуването на Бог,но не отрича съществуването на друга сила!!! ;) Прав си,че не е задължително човек да вярва в Бог,за да бъде добър,внимателен!!!Отминали са времената, в който този който не е вярващ са го гонили,като му обясняват,че е дяволско изчадие!!!

Аз лично не бих позволила да ми наложат някаква вяра,дори бях отказала да влизам в часовете на класа,защото класната ни преподаваше вероучение като ни обясняваше колко велика била религията ни и ако не вярва ме в нея сме щели да отидем в Ада(в 4-ти клас)!!! Публикувано изображение

Абсолютно съгласен. Не отричам че религията е била необходимост. Но "светите" хора - т.е. висшите духовници - са... не знам как да се изразя... абе помислете за "Светата" инквизиция и ще разберете какво имам предвид

DarkLight,много правилно се изрази-била,сега вече не е така,защото малко или много хората са се осъзнали и не ги е страх от реакциите на останалите хора,ако изложат гледната си точка!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета здраво бъркате Вяра, Религия и Политика. В съвременното общество една инститиуция се опитва да ги съвместява всичките, за добро или за лошо. За мен лично това са различни неща. Първото е дълбоко лично, свързано с човека като цяло, нещо като "Бог е в теб", или т. нар. Буда природа. Другото... ами за него вие през цялото време говорите, та затова няма нужда го го коментирам. Мен ме интересуват нещатата, които биха ми помогнали да си изживея оставащото време "професионално" и накрая да умра достойно. Другото...него го оставям на вестниците, политиците и дядовците по градинките и дядовците по душа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета здраво бъркате Вяра, Религия и Политика. В съвременното общество една инститиуция се опитва да ги съвместява всичките, за добро или за лошо.

За мен лично това са различни неща. Първото е дълбоко лично, свързано с човека като цяло, нещо като "Бог е в теб", или т. нар. Буда природа.

Другото... ами за него вие през цялото време говорите, та затова няма нужда го го коментирам.

Мен ме интересуват нещатата, които биха ми помогнали да си изживея оставащото време "професионално" и накрая да умра достойно.

Другото...него го оставям на вестниците, политиците и дядовците по градинките и дядовците по душа.

<{POST_SNAPBACK}>

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право да си вярва в каквото си иска стига да не се опитва да налага вярата си. Достатъчно толерантен съм към всяка една вяра, когато тя не ми бива хвалена и налагана. Един от добрите ми приятели е учител от Саудистка Арабия. Имам познати от Индоензия, Южна Кореч, Япония, Филипините, Египет, както и много европейски страни и такива от Амрика. И се разбитам прекрасно с тях. Най-голямото удоволствие е , че никога не говорим за вяра и религия, а за житейски неща. А те много добре знаят в какво вярвам аз и че вярвам в себе си, в собствените си възможности. Нека всеки си вярва в каквото си иска. Да съм казал на някого от този форум ти защо вярваш в това или онова. Или защо изповядваш тази или онази религия. Е аз не си спомням да съм го правил. А колкото повече чета постовете в тази и подобни теми се убеждавам, че религията е нещо, което едва ли би трябвало да продължи съществуването си в бъдеще. Поне аз виждам как една религия на този етап бива използвана за задържане общественото развитие на една голяма част от човечеството и се използва за сеене на омраза към друговерци и естетвено като резултат носи беди и смърт. И тоеа е така, защото са превърнали вярата в религия, а религията в политика. И това не са отделни неща, а взаимосвързани. Защото в Иран исляма от вяра е превърнат в държавна политика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима. Нещо грешиш. Просто много грешиш. Нима ти си се родила с насадена религия в главата си. Грешиш и по отношение на атеизма. Нима е задължително да вярвам в някой Бог. И следва ли от това, че след като не вярвам в Бог съм безбожник и втора ръка човек, че нямам своя вяра, че нямам вяра в себе си, в природата си в Природата въобще.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен има още едно важно нещо, което свързвам с религията - да правя добро. Ето че с един мой пост по-горе съм помогнал на един човек да изкаже мнението си и начина по който мисли. Чувствам се добре. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам защо тябва да споря повече в тази тема. Просто казвам фактите.

Факти:

ХРИСТИЯНСТВО

ИНКВИЗИЦИЯ - мракобесие и ликвидиране цвета на човечеството в името на БОГ

КРЪСТОНОСНИ ПОХОДИ - завоевателни войни в инето на БОГ

РЕЛИГИОЗНИ ДОГМИ - задържали развитието на човечеството с векове.

ИСЛЯМ

500 ГОДИНИ РОБСТВО за Бълагрия - нима ни е било малко или пак в името на религията е полезно.

РЕЛИГИОЗЕН ФАНАТИЗЪМ - самоубийствени атентати в името на АЛАХ.

ДОГМИ И ОГРАНИЧЕНИЯ - я ги погледнете арбските държави. Ауу, каква свобода на личноста с тия фереджета.

<{POST_SNAPBACK}>

Ники, искам да обърна внимание само на едно нещо - това как всеки човек тълкува различните неща и за какво ги използва. Съществуват много теории които в същността си са едни, а хората ги тълкуват по свой собствен начин. Та дори и с правото е така - всеки адвокат го тълкува по различен начин.

Казвам това, защото не съм видял никъде да пише в Библията, че трябва да се прави Кръстоносен поход, Инквизиция или някакви други глупости. Всичко това са тълкувания на хората, които четат библията и оттам нататък трябва да убедят хората, че това е Пътят. Ето там според мен идва проблема. По същия начин и Хитлер е тълкувал понятието "чиста раса", т.е. по начин удобен на него и на неговите идеи.

Цитирах и Исляма, защото искам да попитам нещо - колко от вас са го чели и са го разбрали. Аз не съм, но се замислям да го прочета изцяло и да разбера дали наистина се проповядва война в него или това е просто поредното тълкуване на някой който го е прочел или преписал.

Навремето в една тема един потребител каза (моля за извинение че не помня името му) че дори самите свещени книги не са както първооригиналите си. Те са променени, пречупени през дадена гледна точка, както една история се "пречупва" като се преразказва от уста на уста.

За мен всичко е въпрос на това, как съответния човек вижда нещата, как ги чувства и разбира. Аз смятам, че ако човек вярва в нещо (религия, природа, себе си), той трябва да извлича положителните неща от това по начин по който да се чувства добре и да кара околните също да се чувстват добре.

И една мисъл, която от доста време ми се върти в главата и искам да споделя с Ники: "Човек има невероятната способност да покварява всичко добро"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами самият факт, че съществуването на религията дава възможност всеки да си я тълкува както си иска и да прави каквото на него му отърва в името на дадена религия е много стряскащ и би трябвало да е като обеца на ухото на човечеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е, но както вече казах, човек има невероятното умение да прави от нещо добро, нещо доста по-различно и нещо което служи на собствените му интереси. Примери хиляди.

Иначе си прав Ники, накара ме да се замисля и върху нещо друго - самата смиреност на религията (Християнството в този случай) позволява тя да бъде тълкувана както всеки си пожелае и да бъде използвана за цели, различни от нейната основа.

П.П. Искам да попитам участниците в тази тема, дали имат нещо напротив да преместя мненията от мнението на nickfox:

<{POST_SNAPBACK}>

до края в темата За религията, Християнството и др.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смирението и подчинението на каноните на дадена религия.Именно това имах предвид. Това, че всяка религия изисква да спазваш канони и разните му там божии закони заповеди, да се подчиняваш на религиозните водачи, позволява всеки да си я тълкува и ползва за угодни нему интереси. И мисля, че това доста успешно е правено през вековната човешка история. И тук не визирам само Християнство и Ислям. Погледнете и африканските племена със своите шамани. Примери колкото иска човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е, но както вече казах, човек има невероятното умение да прави от нещо добро, нещо доста по-различно и нещо което служи на собствените му интереси. Примери хиляди.

Иначе си прав Ники, накара ме да се замисля и върху нещо друго - самата смиреност на религията (Християнството в този случай) позволява тя да бъде тълкувана както всеки си пожелае и да бъде използвана за цели, различни от нейната основа.

П.П. Искам да попитам участниците в тази тема, дали имат нещо напротив да преместя мненията от мнението на nickfox:

до края в темата За религията, Християнството и др.

<{POST_SNAPBACK}>

Ами крайно време е да го направиш, Tragedy, защото темата имаше по-скоро информативен характер и целта й не беше да има разисквания и спорове за това, кой е вярващ, за какво вярва и тн.т както се изроди! Даже ще те помоля да го направиш това преместване! Редактирано от phantom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преместих постовете. Наистина си беше време.

Цитирах и Исляма, защото искам да попитам нещо - колко от вас са го чели и са го разбрали. Аз не съм, но се замислям да го прочета изцяло и да разбера дали наистина се проповядва война в него или това е просто поредното тълкуване на някой който го е прочел или преписал.

<{POST_SNAPBACK}>

Tragedy, сигурно имаш предвид Курана. :)

Относно джихада. Тук въпроса е малко деликатен и отново нещата могат да се тълкуват двояко.

Някои имат смелостта да обявяват джихада за шести стълб на Исляма. По същество джихада е борба в името на Бога. За сунитите той е и дълг. Има четири начина за водене на джихад: със сърцето, с устата, с ръката и с меча.

Първиат начин, този със сърцето, представлява вътрешната борба на човека с греха и изкушението. С харама (греха) човек трябва да се бори всеки ден. Пътеводител в тази борба в името на Аллах е шариатът. Той е проникнал във всяка област на живота, дори и семейните отношения и данъците, и има за цел да служи като морален "водач" на правоверните.

Вторият начин, с устата, има за цел проповядването на истината и разпространението на Исляма по света чрез нея.

Третият начин, чрез ръката, учи човека да умее да преценява кое е редно и кое - не и да наказва несправедливостта.

И четвъртият начин за постигане на джихад, този чрез меча, представлява защитаване на Исляма и водене на война в името на тази кауза с неговите врагове.

В превод - хората ръководещи се от четвъртия начин за постигане на джихад вярват, че те са герои, извършващи подвиг в името на вярата си, защитавайки я от друговерци, които по един или друг начин накърняват националните интереси на страните изповядващи Исляма. Колко свободно тълкувание, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.