Премини към съдържанието
Гости DarkLight

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Понеже горе имаше доста самонадеяни мнения за Библията препоръчвам да се запознаете по доре от тук www.bibliata.com Въобще не мога да ви разбера мотивите с който поствате в тази тема хем не се интересувате от вяра и библия а пишете дълги постове с лично мнение. И още нещо, виждам че и думата "църква" е доста неправилно употребявана, думата произлиза от гръцката еклесия или събрание на вярващи, вие говорите за организаций които сами са се провъзгласили за такива. Ще ви помоля да не я употребявате в този смисъл, не само че е погрешно но е и обидно за Господ, защото църквата е Божията невяста. Мога да отговоря на въпроси отностно Библията ако има заинтересувани, дори и на такива "от къде Кайн си взел жена?".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще спирам да пиша по тая тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже горе имаше доста самонадеяни мнения за Библията препоръчвам да се запознаете по доре от тук www.bibliata.com

Въобще не мога да ви разбера мотивите с който поствате в тази тема хем не се интересувате от вяра и библия а пишете дълги постове с лично мнение.

Много си прав...

Аз си харесах две глупости например:

1. "И следва ли от това, че след като не вярвам в Бог съм безбожник"

Това не го разбрах...

2. "И в този ред на мисли Бог е казал да НЕ СЕ обичате... било грях!"

за това просто нямам думи - ми то в библията само това пише бе хора..че БОГ е любов.... Относно половете пък пише "И Бог създаде човека, мъж и жена ги създаде".

Тъжно е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[Защо не вземеш да си пуснеш отделна тема : "Колко ни е тъжно и самотно без V12"

Изборът  да напусне беше негов - не беше баннат. Защо не уважаваш решението му.

<{POST_SNAPBACK}>

По-скоро се замислете ЗАЩО е напуснал.

След като всички тук сте чели поне части от БИБЛИЯТА би следвало да имате и частична представа от философия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

90125 - това че не разбираш от ирония си е твой проблем. Бог е една глупост, Християнството - една голяма глупост - съответно по темата пиша глупости... както отбелязах по-рано :) Пък вие ако щете се избивайте тук, квалифицираните се обадиха - нали Бог ги е избрал, с тях си говорете за религии, аз с глупости не ща да се занимавам :eek: P.S. и все пак опираме до дефиниция за "любов"... защото някои неща не били прилични :)

Редактирано от DarkLight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90125 - това че не разбираш от ирония си е твой проблем. Бог е една глупост, Християнството - една голяма глупост - съответно по темата пиша глупости... както отбелязах по-рано :eek: Пък вие ако щете се избивайте тук, квалифицираните се обадиха - нали Бог ги е избрал, с тях си говорете за религии, аз с глупости не ща да се занимавам ;)

P.S. и все пак опираме до дефиниция за "любов"... защото някои неща не били прилични  :)

<{POST_SNAPBACK}>

...доста се палиш...за глупости. А дали ще ти е проблем да ми дадеш връзка към тема по която си писал умно за да видя колко можеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Tragedy, те и терористите смятат, че правят добро... Публикувано изображение

90125 ми почети примерно softboard.ru... хах, не ме карайте да обяснявам защо в български форуми пиша глупости :)

Редактирано от DarkLight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета - прочетете "Името на розата" на Умберто Еко и ще си поговорим тогава на религиозни теми... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то след тази книга по доста по-различен начин гледам религията и на каквито и да е общности. Като се замисля доста ми е повлияла.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брех мама му, аз да не знаех, че Бо ме е създал. Тогава за какво ми е баща. Или, че Бог бил създал щерка ми. А стига с тия глупости, че Бог или някакъв друг бил създал човека. Абе в кой век живеете бре. А не ставайте смешни стия неща вече. Вярвайте си в какъвто си искате Бог, в каквато си искате религия, ама а да спрете да ми хвалите която и да било. Била това, била онова, била най-великото нещо измислено от човечеството, най-голямата философия. Абе приятели, най-големи сте вие със своите мисли, със своите качества. Да не би като ви е било тежко, като сте имали проблеми и като сте се помолили и чичко Господ и Христос да са слезли да ви помогнат. Не ме карайте да намразвам която и да било религия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Darklight и nickfox, хайде да ви помоля да пишете с малко "по-мек тон" и да не богохулствате така откровено, защото ми се струва, че прекрачвате границата на толерантността. В крайна сметка не ставате по- убедителни с изрази от типа "...Брех мама му..." или "...бог е една глупост..."........ обиждате доста голяма част от хората тук, които по една или друга причина са вярващи! Недейте по такъв наистина талибански начин, моля ви! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета - прочетете "Името на розата" на Умберто Еко и ще си поговорим тогава на религиозни теми... :)

<{POST_SNAPBACK}>

Абе чел съм я много отдавна и не си я спомням в подробности. Та въпроса - тя в подкрепа на религията ли е или не. Но май лошо се изразих. В подкрепа на църквата ли е или не. За мен религията (която и да е) и църквата , олицетворяваща тази религия (която и да е) са две съвсем различни неща.

Май ще трябва да я препрочета. Лошото е , че преди малко изтеглих корана с намерение да прочета и него. Така че поддържайте спора още известно време , докато се "подкова" теоретически :) И да реша коя страна да взема. Като гледам атеистите са само DarkLight и nickfox, а и DarkLight се намесва само колкото да подклажда спора.

Така че отивам да чета

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че в доста постове бях достатъчно толерантен спрямо вяра, религия и бпжества, но явно, че не го разбрахте. Толерантно ви обясних, че уважам всяка вяра, уважавам вярата на всеки един, уважавам всяка една религия. Уважавам я до момента в който започне някой да ми обяснява колко прекрасна е тя ( еяра, религия) и затова трябва да вярвам. Обясних ви, че не обичам да ми натрапват и налагат каквато и да било вяра. Обясних ви и в какво вярвам аз и защо вярвам именно в това, а не в Бог, Христос, Алах и разни там други божества. Не варвам в тях, защото божество е всеки един от вас, от нас. Божество е със своя ум, интелект, характер. Не ме разбрахте и продължихте да ми натяквате. И знаете ли - сега съм поне три пъти по отрицателно настроен към всяка религия. Това постигнахте. А накрая станах и богохулник. Phantom, кой си ти бе, че ще ме изкарваш богохулник бре. Какво си направил ти за християнската религия и църква. Помогнал ли си по някъкъв начин да бъде ремонтирана или възстановена някоя църква. Не ми се вярва. Бих се радвал да си. Защото ако не нещо друго, то това са паметници на културата. За твое сведение само за половин година съм работил съвместно с поне десет църковни настоятелства и съм им правил проекти за финансиране за да се възстановят църквите в общината ни, както и руски манастир на хълмовете Бакаджик край Ямбол. За сега финансиране са получили четири такива проекта в размер на 15 000 лв. всеки. Казвам го за да разберете, че не е необходимо да вярвам в каквато и да било вяра и религия за да помагам на хората, за да правя добро. Така, че не си ти този който има право да ме нарича богохулник. ТОВА Е ОТ МЕН ПО ТАЗИ ТЕМА.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Не е необходимо и човек да помага на църквата, или дори да я признава, за да прави добро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш и 1 500000000000000лв. да си изнамерил, това не те прави добър! Аз може и 50 лева да съм дарил на някой манастир, но съм го направил от чисто сърце и с вяра, а не за да си получа хонорара, там е разликата. За самата религия, сама по себе си нищо не бих могъл да направя... религията я има от 2000г. и ще я има и след мен и теб. Аз пък се съмнявам, че въобще знаеш за какво спориш в момента? Бъркаш доста понятията и се изказваш за неща, за които не си подготвен. Разбра ли бе? :) Не си бях позволил още и на "бе" да говоря на някой, ама ме предизвика. :) А ти продължаваш да натрапваш твоят гол атеизъм и то вече по доста груб начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А щом някой наистина вярва че науката обяснява произхода на света и сътворението на земята нека погледне тук; http://www.creationism.org/

Има и руска секция с статия за изледване на сътворението, а не съчиненията на еволюционистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nickfox да ти кажа ама доста бъркаш и кофтито е че не го разбираш. 1-во да те питам какво е добро и лошо за теб не означава,че е добро за другите .Ако убиеш една крава за да нахраниш 100 човека умиращи от глад е добро НО за кой за Кравата или за Хората :) 2-ро ако си имаш разбираня за религията и се различават не е нужно да говориш на хората на БЕ вапрос на въспитание е и ТОВА го учи всяка една РЕЛИГИЯ 3-то човек които прави добро не се бие в гърдите за това. И не съди хората така защото не ги познаваш че да казваш кои колко е дал и за какво.

Редактирано от assasin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно развитие на темата. Леле бях обвинен заради идеите си във всички грехове на тоя свят. Браво. Значи вие винаги сте правите, а тези, които не са съгласни с вас са грешните и нямат право на мнение различно от вашето. Жалко. И още нещо. Беше ми крайно интересно да поспорим, но трябваше малко провокативно отношение от моя страна за да ви се задействат всички защитни стени и да втърдите позициите си като бетон. Не е хубаво да се стига до крайности. Няма нищо лошо всеки да отстоява позициите и идеите си. Даже е радостно. Assasin, не прави заключения по мой адрес след като не ме познаваш достатъчно. Едва ли ти си този, който ще дава оценка за културата ми и разбиранията ми за добро или лошо. Нима е лошо да кажеш, че си направил добро. И нима именно религията не го прави в най-голяма степен. Постоянно слушаме, колко добрини е направил Христос или Алах или които и да е било друг, колко добрини са сторили светците. Нима провъзгласяването на някой за светец не е обявяване на добрините които е сторил и не е реклама колко е добра дадена религия. И друго - не визирам конкретна религия, а религията като цяло и вярата в нея. И не аз съдя за хората. Май по-скоро вие се опитвате да ме съдите за идеите ми и позициите ми и да ми казвате кое е добро и кое лошо. Да съм казал на някого дали е добър или лош. Май няма такава работа. Колкото до отношението ми към всеки един в този форум, е има си система за репутация и там си казвам мнението за всеки един от вас. Радвам се все пак, че всеки отстояваше разбиранията си за света, за вярата. В това няма нищо лошо, както няма и нищо лошо в това, че сме на различни позиции. И не на последно място, ако съм засегнал някого, моля да бъда извинен.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки е свободен да си вярва в каквото си пожелае. Поне аз така мисля. А също така мисля, че пък е задължен да уважава и зачита вярата на другия. Същото се отнася за идеите и мненията. Нали все пак сме различни. Нали все пак сме хора. Бъдете толерантни един към друг. Не е необходимо да се нападаме един друг за това, че мненията ни са различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много набожен, въпреки, че всеки има вяра в Бог. За чудесата си има съвсем логически обяснения. Може да се каже, че повечето от посланията в Библията или другите свещени книги са кодирани като чудеса. Но да не спорим по въпроса за това, да оставим мисленето на учените :yanim:

Редактирано от Митака (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм християнка и вярвам силно в Бог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Религиите са доста сложни концепции пропити с излишно много и изкривена философия. Но все пак съдържаща в себе си много дълбок и богат смисъл. Аз се занимавам със... ортодоксални "вярвания" - езотерика. И имам по-особен поглед върху нещата. Намирам се на границата между науката и религията. Това в което вярвам е Тайната доктрина на изтока. :eek: Съветвам ви да хвърлите едно очо на "Разбулената Изида" от Елена Блаватска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

религиите по света-това е тема която живо ме интересува.да поговорим за това.аз съм дете на католичка и ортодокс,имам много приятели мюсюлмани,а една от любимите ми книги е "бхагават гита"-будизъм.известно е че има четири свещенни книги: "зебур"-крал Давид,"теврат"-Мойсей,"инджил"-İсyс Христос и последната-"кур-an"-пророк Мохамед(това са арабските имена на книгите).и във всяка следваща са почти преразказани предисните...какво мислите,в какво вярвате,интересно ми е да споделите.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз лично мисля че човекът има общо начало каквото и да е то. Също така мисля че религиите нарочно са разделени (или просто им е помогнато за това). Но те винаги си остават мистерия. Аз мисля че са едно и също и просто имената на пророците са различни, но май всички учат на едно и също и имат един и същи смисъл - това означава че са тръгнали от едно и също нещо, каквото и да е то :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разделени са религиите -да-от почти 500 години време помежду им...идва ли са една след друга и проповядват почти едно и също...затова е мистерия...затова е интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Религията - това е посланието на нашите предци към нас и нашите наследници. А колкото за вярата, всеки вярва в нещо: в Бог, в Съдбата или нещо друго, това няма значение. Преди известно време прочетох, че БОГ има хиляда имена и никой простосмъртен не знае всички.

Има ли значение как ще го наричаме: Господ, Аллах, Зевс, Буда, Нейно Величество Съдбата или с някакво друго име? Въпроса е да имаме ВЯРА в себе си, в живота, към близките си. Важното е да се обичаме, това е залегнато във всички религии, а кое е истина, кое измишльотина, това ще разберем по-късно (ако можем или заслужаваме).

АМИН

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.