Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Хайде, останете си със здраве, и тримката си приказвайте на воля с вашите пълни с религиозен догматизъм глави.

Написах ти го по-рано в друга тема, ще ти го напиша и тук. Ти си против догматизма и фанатизма, но в същото време се държиш точно по начина, който отхвърляш. Упорито си се хванала за убежденията си, които са микс от Ошо - Ню Уейв - всичко останало, и атакуваш всички останали за техните собствени убеждения, като искаш да им покажеш какви фанатици са. Подобно поведение е в остро противоречие с ценностите, които проповядваш в постовете си... И е нормално да има подобна реакция срещу теб. Подходът ти е грешен. Ти нападаш, спориш, влизаш агресивно. От друга страна, форумът все пак е и за това. Всеки да може да изказва гледната си точка. Просто ти обяснявам защо не бива да се учудваш на подобно отношение. В този раздел пишат доста умни и начетени хора, от които би могла да научиш по нещичко, стига да го искаш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

Ще споделя една лична история, която може да е полезна на Бел Ами, ако я прочете и се замисли. Преди 15-на години "случайно" се запознах с едно момче. Разговорът тръгна в такава посока, че в един момент споделих, че се занимавам с будизъм. И той ме помоли да му разкажа за тези неща. Изнесох му една двучасова "лекция", защото се имах за голям разбирач. Той ме слушаше много внимателно и сериозно, кимаше, а веднъж се разсмя напълно спонтанно, но се овладя за миг и отново придоби подобаващо изражение. Накрая си стиснахме си ръцете и се разделихме. След време, започнахме да общуваме пак. Лека-полека той ми позволи да осъзная, че знае за Буда-Дхарма несравнимо повече неща от мен. Неща, до които нямам шанс да достигна не само през този, но и през следващите си няколко живота. Това беше като студен душ за мен. Оттогава гледам да внимавам какво и на кого обяснявам.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Имаше, между другото един знак при първата ни среща, който забелязах, но не отчетох. Няма да го пиша тук.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ааа ,в този смисъл,мога да публикувам списък на моми и жени, влюбени в теб.

ама ще си замълча,щото и аз мога да изкоча от разработките.

Сакън, нИдей, че жената също чете форума, ще ми отвори седмата чакра с точилката.... :smash:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се е появил Бог?

Много интересна статия според мен.

"Бог със сигурност е устроен милиарди пъти по-сложно, отколкото света, който Той е създал."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като как е заченат исус...

За Мнението на Йоан Златоуст по въпроса, знаеш предполагам, тъй че няма да го преповтарям пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не.какво разправя византиеца...да не  е като смешките на императрица елена :tongue2:

Върза се. :tongue2:

Събрали се Бог, Мария, Светиите и т.н. да решат как да зачене. Един казал: "Гълъб да пратим". Друг - "Дъждец да пратим" Всякакви идеи имало. Накрая Йоан станал и казал: "Вижте, пичове, тая работа без е...е няма да стане". И тогава Мария възкликнала: "Златни ти уста, Йоане!" И оттогава, му излязло прозвище - Йоан Златоуст.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..защото както казахме наказание е разпиляването на семето......

Да, казано да не се хвърля и разпилява на земята.

Ама ако си го събереш в шепичка или хартийка  ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, казано да не се хвърля и разпилява на земята.

Ама ако си го събереш в шепичка или хартийка  ? 

Или в чашка...

Интересно. Как се гледа на изкуственото оплождане от юдаизма?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или в чашка...

Интересно. Как се гледа на изкуственото оплождане от юдаизма?

http://www.kabbalah.bg/www//index.php?option=com_content&task=view&id=412&Itemid=719 Заповядай , интересно е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Много интересно, наистина.

Бе умно е това племе - няма как да им се отрече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да я фане леля ви Мария от рекламите, па ша видите дали ще е мръснобяла....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Лондон избухна скандал с интелигентни кошчета за боклук 

Кошчета за рециклиране, разположени из цял Лондон, правят мониторинг на мобилните телефони на минувачите и по този начин рекламодателите могат да пренасочват съобщения към тези, които кофите за боклук разпознават.

Публикувано изображение

Как и защо се случва това в действителност?

Технологията, разработена от базираната в Лондон – Presence Aware, е трябвало да помогне на рекламодателите да усъвършенстват своите маркетингови кампании. Идеята е да се пренесе информацията от проследяващите бисквитки от интернет в реалния свят. Кошчетата записват уникалния идентификационен номер, известен като МАС адрес, на всички телефони в близост и на други мобилни устройства с включен Wi-Fi. Това позволява на Renew да установи дали човекът, който минава, е същият от вчера. Дали маршрутът му е същият и дори колко бързо върви този човек.

Какво е Renew ще попитате?

Renew е стартъпът, който стои зад всичкото това рекламиране. Той започва с идеята да инсталира 100 кошчета за рециклиране с дигитални екрани из цял Лондон преди Олимпийските игри през 2012 година. Рекламодателите от своя страна купуват пространство от интернет-свързаните кошчета, а градът получава 5% от ефирното време за показване на обществена информация и новини. В последно време Renew прави решаващ нов ход в израстването си и инсталира на дузина от кофите за боклук приспособления, които проследяват и смартфоните.

Това легално ли е и до каква степен е позволено?

Според главния изпълнителен директор на Renew Кавех Мемари компанията му не нарушава по никакъв начин неприкосновеността на личния живот.

„От наша гледна точка това е информация, достъпна за всички и всеки може да закупи тези данни. Лондон от своя страна е един от „ най-наблюдаваните“ градове във света. .. Докато ние не злоупотребяваме и не предоставяме име или адрес на потребителя, това е законно.“

В Европейския съюз интернет сайтовете са задължени да информират потребителите, ако използват проследяващи бисквитки в техния компютър. При проследяването на смартфони и други устройства с Wi-Fi сигнал процесът не е толкова регулиран, тъй като тази технология е сравнително нова.

Каква е ефективността на това начинание?

През първия месец след инсталирането на тракерите чрез кошчетата за рециклиране Renew събира информация от над милион уникални устройства. Според компанията на рекордния ден, 6 юли, кофите за боклук идентифицират 106 629 души, като отчитат тяхното присъствие точно 946 016 пъти.

Това ли е новостта в мобилното рекламиране и докъде може да навлезе тя в личното ни пространство? Безспорен факт е, че това прави бъдещето на маркетинга много по-просперитетно, но с цената на какво? Бихме ли си купили кафе и кроасан от определена кафетерия, само и единствено защото името й се появява на екрана на мобилния ви телефон?

newTREND.bg

Интересен казус въпрос към учавстващите в темата : до колко свободната ни воля е "свободна" в съвременния свят, света на рекламите ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, у всеки човек се крие доброто, но то е покрито със слоеве натрупвания, предубедености, обусловености...т.е. боклуци от които човек трябва да изчисти съзнанието си.

Ето, и според Буда , невежеството е една от трите отрови. А другите две, са привързаността и омразата.

А те съществуват в изобилие у хората.

Как хората, биха могли да отхвърлят тези три отрови от себе си?

С подържане на будност.

Ето едно прекрасно обяснение за това как се подържа буден един ум:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С подържане на будност.

Ето едно прекрасно обяснение за това как се подържа буден един ум:

“Всички смъртни притежават буда природата. Но тя е закрита от мрак, от който те не могат да избягат. Нашата буда природа е осъзнатостта – да бъдем осъзнати и да правим другите осъзнати. Да осъзнаеш осъзнатостта е избавление.” Всичко добро има за свой корен осъзнатостта. От този корен на осъзнатостта израства дървото на всички добродетели и плодовете на нирвана." Бодидхарма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ша ма извиняваш, ама си го слагаш неправилно....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободната воля дава свобода на избора.

За да отговоря на въпроса ти, трябва да ти задам друг въпрос: Свободната воля, ако не води до зло, само до добро ли води?

Прочети си опита за мисъл, ама няколко пъти .....

ПП. Продължи да копи-пействаш ненужни цитати, по-малко ще се излагаш.....

Редактирано от Мама не горюй (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си опита за мисъл, ама няколко пъти .....

ПП. Продължи да копи-пействаш ненужни цитати, по-малко ще се излагаш.....

Цитатите, които съм копи-пействала, са много полезни, но само за тези, които ги разбират.

А може би ти ще отговориш по-добре на така поставения по-горе въпрос...?!

Редактирано от АУМ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам,ще ти отговори или следобед или утре..или като се роди отново ..обзалагаш ли се с мен. :whist::money6:

Пък после "нямало прераждане". Има и още как. :D

не знам какво разбираш под свободна воля,Бел.

Да следваме нейната воля.

Ма, не се получава. Аз слушам само две жени - майка ми (почти винаги) и гаджето ми (в повечето случаи).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да следваме нейната воля.Ма, не се получава. 

не бъди толкова суров,просто е борбена,няма лоши помисли.И в друга тема написах-от възрастта е,иска да е по добър този свят,но не си дава сметка,че ако продължава така ще се превърне в радикална личност.И това е много лошо.

Ма, не се получава. Аз слушам само две жени - майка ми (почти винаги) и гаджето ми (в повечето случаи).

добро дете :mark:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм..абеее,там е работата, нейната възраст :wink12: трябва да дава акъл на внучета,ама на...сесянина на ошо :tongue2::whist:

Найш, че тоя ми хареса... :shy11:

Страшни очи, невероятни пръсти, фешън шапки да закриват олисялата му тимба...

Пич отсякъде... :D  Те за тва бабите са му са се лепили...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като пърхане на крилца и мигли, без отговорности и спазване на правила и норми на поведение...

Дам. Значи аз затова леко се изумих, когато някои "духовно" напреднали потребители във форума ме питаха неща като това "Що е добро и зло?", но не в метафизичен, а в чисто практичен план. Да се държиш почтено и отговорно е нещо, което е интуитивно може да разбере всеки. Какво толкова има да се обяснява?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам. Значи аз затова леко се изумих, когато някои "духовно" напреднали потребители във форума ме питаха неща като това "Що е добро и зло?", но не в метафизичен, а в чисто практичен план. Да се държиш почтено и отговорно е нещо, което е интуитивно може да разбере всеки. Какво толкова има да се обяснява?

То е за поддържане на нивото пък ти. ;) Друго си е да дадеш линк към някое "духовно кътче", вместо да обясняваш два листа, които трябва да се осмислят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго си е да дадеш линк към някое "духовно кътче", вместо да обясняваш два листа, които трябва да се осмислят...

Кой ще си направи труда да ги изчете?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ще си направи труда да ги изчете?

ааааааа не,постовете на Рамус са ми достатъчни :stop: (без да се обижда) ;)

да допълня,те едно има не си правят труда да запомнят.....ти цели постове и то външни линкове искаш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване