Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Просто не и дадоха пее.....иначе има глас :

Много ясно. Шапка и свалям за това, което направи. Особено по отношение на католиците.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

Не само...а и от музиката която правят.

За човека говори и музиката, която слуша.

Бел,нищо лично,но си много неука в тази посока,вземи се информирай,каква музика точно правят или научи малко английски,та да разбираш поне какво пеят.Хеви-метълите и рокерите,пеят за любов и може да се нарече,че стила им е от най-романтичните,като текстове.

Аз слушам такава музика,означава ли че съм.....как да се нарека по твоите "етикети"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз слушам такава музика,означава ли че съм.....как да се нарека по твоите "етикети"?

Демон :clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз уж щях да си лягам,ама ме боднаха по болната ми тема,та реших да остана :)

Демон :clown:

и аз много те обичам :mark:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не спите, а?! Поздрав тогава... :)

И на мен ми дойде в повече това символично тръгване...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз уж щях да си лягам,ама ме боднаха по болната ми тема,та реших да остана :)

Да почерпя още една песен  в изпълнение на Шинед :) Точно нейната интерпретация на хита на Енимълс, ми харесва най-много. Даже я пее по-добре и от мен, когато съм на 5 ракии, смятай :shock11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз ще ви почерпя с една,от една от любимите ми групи

за вас сладури :mark:

http://www.youtube.com/watch?v=ifRjyISMxZM
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да се сдържа... Значи това е КЛИПА, който най-точно отразява съдържанието на песента.

Аз него бях сложила отначало, ама се отказах щот ме досрамя :shy11:

А за музиката...тя е толкова разнообразна и многостранна, защото израз на всичко човешко...и то определено не е само розово, нито само черно. Така че човек не бива да прибързва в преценката си. Всъщност това се отнася не само за музиката. Ох, нещо почнах да философствам много. Тва щот ми се приспа сигурно :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз него бях сложила отначало, ама се отказах щот ме досрамя :shy11:

А за музиката...тя е толкова разнообразна и многостранна, защото израз на всичко човешко...и то определено не е само розово, нито само черно. Така че човек не бива да прибързва в преценката си. Всъщност това се отнася не само за музиката. Ох, нещо почнах да философствам много. Тва щот ми се приспа сигурно :hush:

ето там е проблема,че се пребързва с пренценките ,както за хората,така и за музиката и тези,които я слушат.

Аз пък харесвам и чалга и какво?Аман от предрасъдъци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй и тъй сме излезли от темата !

И аз да добавя двама сладури с поздрав към всички :

http://vbox7.com/play:622968cf

И нещо за по-възрастните като мен.....

http://vbox7.com/play:39f98d29

И за свободната воля , все пак по темата :

http://vbox7.com/play:b50d04f071

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да почерпя още една песен  в изпълнение на Шинед :) Точно нейната интерпретация на хита на Енимълс, ми харесва най-много. Даже я пее по-добре и от мен, когато съм на 5 ракии, смятай :shock11:

"В бокала, сълза налей...Изпий я..И после пей." Стенли

Сигурно зависи от сълзата а не от петте бокала.

Сетих се за един филм, който много ми допадна. Пуснаха го по едно време в zamunda, после го скриха, и сега проверих, пак е там .

The Angels' Share / Ангелският дял (2012) Редактирано от mecholari (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бел,нищо лично,но си много неука в тази посока,вземи се информирай,каква музика точно правят или научи малко английски,та да разбираш поне какво пеят.Хеви-метълите и рокерите,пеят за любов и може да се нарече,че стила им е от най-романтичните,като текстове.

Само че, не съм аз тази която поставя етикети на хората.

Само казах, че музикалните предпочитания говорят много за психиката човека.

Вземи малко се информирай за човешката психология.

..............

Друго, смятано за отрицателно, въздействие на рок музиката е склонността й да разкрепостява психиката. Много хора твърдят, че тя освобождава сексуалната енергия и пробужда животинските инстинкти. Човек губи представа къде се намира, забравя моралните си ценности и започва да се държи по първобитен начин. Някои учени твърдят, че слушането на рок музика води до отделянето на т. нар. стресови хормони, които изтриват част от информацията в мозъка. Американски лекари начело с ученият Робърт Ларсън твърдят, че повтарящият се ритъм на бас-китарата влияе на гръбначно-мозъчната течност и на функционирането на жлезите, които регулират отделянето на хормони, както и на нивото на инсулин в кръвта. Същите учени наричат рока "музика-убиец" или "звукова отрова”, водеща до музикално пристрастяване. Според психолога А. Азаров „звуковата отрова” може да доведе до лудост. Той твърди, че хората, които са склонни към самоубийство, често пишат музиката си така, че несъзнателно обричат на гибел част от своите почитатели.

Много от съвременните песни, според него, се създават от „звуци – убийци”, които могат да доведат слушателя им до смърт. Днес все повече учени се опитват да докажат, че рокът с всичките си подразделения води до разкъсване на молекулите на ДНК и има опустошително въздействие върху човешкия мозък. Същите тези учени твърдят, че класическата музика има съвсем обратен ефект. Те застават твърдо зад теорията, че рокът, хевиметълът и всички останали подразделения на тежката музика убиват съзнанието, вредят на сърцето и могат да доведат хората до лудост.

Много музикални изпълнители с подкрепата на големите компании, които издават техните албуми, използват в своите песни негативни и разрушителни теми със силно влияние върху подрастващото поколение. Такива са песните за защита и възхвала на употребата на наркотици и алкохол; красивото и явно представяне на самоубийството като единствена алтернатива и най-доброто решение; насилие, внушавано чрез клиповете на съответните песни; извършване на ритуали по време на концертите; секс, фокусиран върху насилствения контрол, садизма, мазохизма, кръвосмешението, както и пренебрегване и обезценяване на жените.

Експерти по хипноза твърдят, че поредици от повтарящи се удари предизвикат хипноза. Заради това хората с нервни заболявания са максимално възприемчиви към всичко, което се "проповядва" в рок музиката. Днес духовниците са уверени, че рок музиката е оръжие на Сатаната, способно да унищожи човека духовно и физически. Твърди се, че във всяко музикално течение в рок музиката, а също и в съпътстващата я култура, се крият антибожествени философии. Песните, свързани с дявола и ада, изобилстват в рок и метъл музиката. В книгата на У. Боймър „Ние искаме само твоята душа” почитател на групата „Black Sabbath” (Черна събота), казва следното: „С музиката на „Black Sabbath” човек може да бъде дрогиран и без наркотици!”

Текстовете на повечето пънк, рок и метъл песни, които често са неморални, разпространяват идеята за неподчинение и бунт срещу всички правила на социалния живот. Тези мисли се натрапват в съзнанието и променят хората поради възприемчивостта им към тази музика. Думите на някои песни гласят: "Прави каквото си искаш, това е целият закон!" Този тип максима се разпространява в учението на Алистър Кроули, смятан за най-големият сатанист на 20 век. Една от книгите му, наречена „Книгата на закона”, служи за вдъхновение при писането на текстовете на много известни рок групи. Такава е и една от най-успешните песни в рок музиката на „Led Zeppelin” – „Стълба към небето”. Не е мит, че в нея се крие тайнствено послание, отправено към феновете. Тя описва едноименния култ от египетската митология, но носи и кодирана форма на сатанинско послание. Ако чуем песента отзад напред, можем да доловим фрагменти от следните изречения: „Чуйте, ние бяхме там... Аз ще пея, защото живея със Сатана... Служи ми! Там няма отърваване... когато трябва да живеем със Сатаната... Той е повелителят...”  

Тези думи, подплатени с въздействаща музика, са способни да променят мисленето на хората. Хиляди наглед нормални тийнейджъри се държат като полудели на рок концертите и понякога извършват аморални действия не само под влиянието на музиката, но и на свързаните с нея алкохол и наркотици. За пример можем да посочим паметния концерт на групата „Rolling Stones” на 6 декември 1969 година (на занемарената автописта „Алтамонт Спийдуей”, близо до Сан Франциско). Със своите над 300 000 посетители за кратко време концертът се превръща в кървава сцена. За отговорници на реда са определени представителите на рок групата “Hell’s Angels” („Ангели от ада”), но след като се напиват, те започват да тероризират публиката по най-брутален начин. На песента  “Carol” за голямо учудване на зрителите една девойка от публиката се съблича гола и пълзи по посока на сцената, сякаш е главен олтар, а тя иска да се принесе в жертва на ботушите и тоягите на ангелите от ада. Последват я и други. По описанието на очевидец „колкото по-брутално ги биеха, толкова по-ясно се виждаше, че всички са под въздействието и принудата на някаква свръхестествена сила...” Тони Санчес разказва, че „жертвите не само понасяха болката и жестокостта, но просто жадуваха за тях”. Когато „Rolling Stones” запяват “Sympathy for the Devil”, „ангелите” започват да налагат безразборно слушателите. Концертът излиза от контрол, а кървавият ръкопашен бой не може да бъде спрян. Не стига това, но когато гримираният като Луцифер Мик Джагър изпълнява „Under my Thumb”, „ангелите” съвсем хладнокръвно намушкват с нож чернокожата 18-годишна Меридит Хънтър непосредствено пред сцената. Много от почитателите, унесени в ритъма на песента, дори не разбират какво става. Така със смърт и насилие завършва това излизане на сцената на „Stones”. Този концерт завършва с още трима убити и безброй ранени.

Да се твърди, че само рокът и метълът влияят негативно на човешкия мозък, разбира се, е едностранчиво. Има и други стилове, които се отразяват зле на психиката. Попфолк музиката (т. нар. „чалга”) е един от най-масово слушаните стилове в България и на Балканите като цяло. Днес над 60% от населението у нас, независимо от възрастта си, харесва този стил музика. Някои смятат "чалгата" и попфолка за различни понятия. В попфолка са включени много и разнообразни елементи от рап, хаус, рок и денс музиката. Като цяло, обаче, попфолк музиката с подстиловете си влияе неблагоприятно на човешкия мозък, защото понижава вибрациите му и човекът губи възприятието си за реалността. Например хората, които слушат попфолк музика, особено във високи децибели, губят контрол над тялото и съзнанието си. Тя е изградена чрез инфразвукови честоти и принуждава човека да танцува, дори да не желае. Допълнително попфолк музиката въздейства на мозъка ни чрез ултра и инфразвук, които ние не чуваме, но които се възприемат от органите ни и това оказва разрушителен ефект върху цялото ни тяло. Силната музика също е вредна – тя може да доведе до нервно разстройство заради свиването на артериите и възпрепятстването на притока на кръв към сърцето.

Често много песни от най-различни музикални стилове ни изумяват със своите текстове. В тях директно или индиректно се отправят послания за разврат и насилие. Благодарение на ритъма на песните, те лесно се запаметяват и не могат да излязат от главите на слушателите, които не спират да си ги повтарят. Ето защо наблюдателите са на мнение, че чалгата рефлектира директно върху първобитните инстинкти на човека. Развращава психиката му в чисто сексуален аспект и промива мозъка, програмирайки и поведението му. Феновете на тази музика смятат, че ги „разкрепостява” и ги „прави готини”, но всъщност тя е много далеч от световните тенденции в музиката. Младите хора копират попфолк певиците, чиято визия и поведение „са пошли, вулгарни и грозни”. Казва се, че тази музика няма никаква стойност по отношение на качеството както на текстовете, така и на мелодията и аранжимента, а клиповете се смятат за безсмислени.

Според Светлана Куюмджиева „чалга публиката не обича да гледа класически произведения и автори и изисква от изкуството някакъв тип примитивно изразяване на красивото. Тя не иска да се мори да мисли върху изкуството, а просто да радва окото си. Този рефлекс към изкуството тук е народняшки, наследствен, древен. Чалгата не променя нищо в това, тя само го подхранва. Тя има нужното мнозинство, за да окаже съпротива на всеки опит за промяна на този стереотип или да го осмее и отрече. Това е породено може би от факта, че въпреки привидния разгул и показност, в същността си чалгата е дълбоко патриархално консервативна, както и самото ни общество. С други думи, по отношение на изкуството влиянието на чалгата е като да имаш стара и блокирала спирачка, която не ти позволява да мръднеш напред.”

http://nauka.bg/a/%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B4-%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%B8%D0%BA%D0%B0

Редактирано от АУМ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето там е проблема,че се пребързва с пренценките ,както за хората,така и за музиката и тези,които я слушат.

Аз пък харесвам и чалга и какво?Аман от предрасъдъци

Само за закачка във връзка с чалгата :

http://www.youtube.com/watch?v=jZl834Jddvo

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само казах, че музикалните предпочитания говорят много за психиката човека.

"..............

Друго..........

.........."

Статия от конкурса "Обясни Науката - завърши успешно" - това обяснява всичко ! Момичето (10-ти клас) е завършило успешно ! Браво на него!.....

Така е , но е до някъде и е една твърде малка част от цялото

Сигурно е , че за живота въобще има още много да учи......преди да седне и да раздава акъли на другите!..... 

Ето го главният заподозрян  :) 

http://vbox7.com/play:f89df796

....`ми пуснете си го на обратно....някои любимото им занимание е да се ровят задълбочено из боклука...  :)

Защо никъде в писанката не се споменава примерно това :

http://vbox7.com/play:aa48cb7f

......И в двата случая ставаше дума за Свободната Воля !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статия от конкурса "Обясни Науката - завърши успешно" - това обяснява всичко ! Момичето (10-ти клас) е завършило успешно ! Браво на него!.....

Така е , но е до някъде и е една твърде малка част от цялото

Сигурно е , че за живота въобще има още много да учи......преди да седне и да раздава акъли на другите!..... 

Не видях от кого е статията. Но по-важно е какво се казва в нея.

Но, ако не я приемате като истинна и логична, за да ви докажа, че музиката която слуша, говори за човешкият характер и психика, ще намеря такова доказателство от видни учени психолози, въпреки че в статията са посочени изследванията на такива.

абее,хубаво беше решила да се оттеглиш/окончателно за втори път/.за сведение на хората очакващи това,да знаете, няма да го дочакате събитието :lol6: .. кокошовица,се  е превърнала в клептоманка за виртуално внимание.розовите и дантелени кюлоти ще се развяват и ще ви веят в лицето тема,след тема,призовавайки ви да си хвърлите и дрехите и задръжките,в   името и от името на кокошо...бодичек с лъжи.

фенка на кокошо ,за сваляне на дрехи и задръжки,по отношение на полови партньори,това беше и смисъла на онази чалгарска песен дето ,ти я пуснах...на чалгата  в духовното,с чалга...еее ти какъв вкус имаш???

не желая  ,поне лично на мен да ми копипействаш статии в отговор,или го казваш с твои думи или млъкваш,докато си напълниш главица гълъбица със собствени мисли.....отговори лъщящи на олио,към индийската танцьорка с мустаци. :tongue2:

Статията я дадох в подкрепа на думите ми.

Но моето мнение е лично мое, основано на мои лични наблюдения.

Нямам нужда от психолози, за да виждам хората по това което пишат.

Те сами рисуват себе си. Особено ти! :)

Редактирано от АУМ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях от кого е статията. Но по-важно е какво се казва в нея.

Но, ако не я приемате като истинна и логична, за да ви докажа, че музиката която слуша, говори за човешкият характер и психика, ще намеря такова доказателство от видни учени психолози, въпреки че в статията са посочени изследванията на такива.

Статията я дадох в подкрепа на думите ми.

Но моето мнение е лично мое, основано на мои лични наблюдения.

Нямам нужда от психолози, за да виждам хората по това което пишат.

Те сами рисуват себе си. Особено ти! :)

....Защото се ровиш в боклука....може би повече ти приляга....

.Истината не е в боклука , макар боклука да е част от цялото....!Така , че успокой страстите ! :) Няма нужда !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох , миличките...а ние ви съжалихме... :sobbing:

Ммм, "съжаление" не е точната дума, а "любов" към ближния и истинската му природа.

За да илюстрирам какво имам предвид, ще цитирам за пореден път любимия цитат от Упанишадите, по който, дори и всичко писано някога да бъде заличено, ще може да се възпроизведе цялата философия и идеология, залегнали във Веданта.

Мъдрецът Яджнявалкя обяснява това на съпругата си Майтри в Брихадараняка-упанишада (2.4.5): 

„… Съпругът бива обичан, не защото е съпруг, драга, а заради неговия Атман; съпругата е обичана, не защото е съпруга, а заради нейния Атман; синовете са обичани, не защото са синове, а заради техния Атман; Брахмана (член на кастата на жреците) е обичан не защото е брахман, а заради неговия Атман; Кшатрия (член на кастата на войните) е обичан не защото е кшатрия, а заради неговия Атман; световете са обичани не защото са светове, драга, а заради техния Атман; Боговете са обичани, не защото са богове, а заради техния Атман; живите същества са обичани не защото са живи същества, а заради техния Атман; тоталността се обича не защото е тоталност, а заради нейният Атман; Атман, драга Майтри, трябва да се опознае – трябва да се чуе за него, трябва да се размишлява върху чутото, трябва да се медитира върху него. Чрез познанието на Атман, драга, посредством Шравана, Манана, Нидидхясана, всичко се разбира…”

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, "съжаление" не е точната дума, а "любов" към ближния и истинската му природа.

За да илюстрирам какво имам предвид, ще цитирам за пореден път любимия цитат от Упанишадите, по който, дори и всичко писано някога да бъде заличено, ще може да се възпроизведе цялата философия и идеология, залегнали във Веданта.

Разбира се, скъпа, Мохини.

Въпреки шегите, аз също обичам всички. :balloons1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, скъпа, Мохини.

Въпреки шегите, аз също обичам всички. :balloons1:

Знам, мила. Ти си една прекрасна душа, която e too much love, защото е преодоляла too much pride. :withballoon2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То вашата работа, кат на поповете :Не ма гледайте, кво правя, а слушайте кво говоря/пиша/

Та те такива, в четвъртък.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви и малко "делириум" :  :)

http://vbox7.com/play:577bb552

или пък това : 

http://vbox7.com/play:e918b1a8

....Абсолютна класика !

Неразбирането на проблемите , води до неразбиране на музиката и обратно също ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви и малко "делириум" :  :)

http://vbox7.com/play:577bb552

или пък това : 

http://vbox7.com/play:e918b1a8

....Абсолютна класика !

Неразбирането на проблемите , води до неразбиране на музиката и обратно също ! :)

Гррр...на мен тия от Вибокс не ми се зареждат... в Белгия много от българските сайтове са трудно или много мудно достъпни.

Кажи, ако искаш, кои са парчетата, та да може и моята душа да им се наслади и да постигне разбиране. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мислиш ли? ;)

мислиш ли? ;)

Знаеш ли,Бел все още имам симпатии към теб и не искам те да изчезнат окончателно.За това ще си замълча,просто защото не ме познаваш и не знаеш с кого видиш тази дискусия.Само ще ти дам един съвет-разкарай тези предрасъдъци,не се заблуждавай за хората само по това,което пишат по форумите,не говори за отглеждане на краставици,защото може да говориш с инжинер агроним.

Тази статия,какво предизвиква рок музиката.............ама ти сериозно ли?????????? :shock11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гррр...на мен тия от Вибокс не ми се зареждат... в Белгия много от българските сайтове са трудно или много мудно достъпни.

Кажи, ако искаш, кои са парчетата, та да може и моята душа да им се наслади и да постигне разбиране. :rolleyes:

Led Zeppelin - Whole Lotta Love . Kashmir....Не е нужно човек да е специалист за да се почувства и разбере , че тези са великани в музиката......пък нашето момиче в статията.... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не само при теб,тук е направо невъзможно

Led Zeppelin - Whole Lotta Love

Led Zeppelin - Kashmir

Не е нужно човек да е специалист за да разбуре и почувства , че тези са великани....

любов Чечи,това проповядват :wors:

Бел смесва рока с други стилове,доста агресивни,като глам метъла или тези от северните страни,но ще и го простя,тя просто не знае какво говори

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване