Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

моляяяя? :lol6:

я,дай цитат от библията

Лука 1

28. Ангелът влезе при нея и рече: радвай се, благодатна! Господ е с тебе; благословена си ти между жените.

29. А тя, като го видя, смути се от думите му и размисляше, какъв ли е тоя поздрав.

30. И рече й Ангелът: не бой се, Мариам, понеже ти намери благодат у Бога;

31. и ето, ти ще заченеш в утробата, ще родиш Син и ще Го наречеш с името Иисус.

32. Той ще бъде велик и ще се нарече Син на Всевишния; и ще Му даде Господ Бог престола на отца Му Давида;

33. и ще царува над дома Иаковов довеки, и царството Му не ще има край.

34. А Мариам рече на Ангела: как ще бъде това, когато аз мъж не познавам?

35. Ангелът й отговори и рече: Дух Светий ще слезе върху ти, и силата на Всевишния ще те осени; затова и Светото, Което ще се роди от тебе, ще се нарече Син Божий.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

Благодаря за ,забележката.Твоите грешки не ги виждаме защото , копи пействаш.Човек може и да сбърка.но да ме изкараш неграмотен . За печатарството , уверявам те ,че това което е в твоята библиотека е сътворено от мен.Малко са истинските печатари , така че ,се подиграваи с друг.

Ето ти още един поучителен цитат:

"Това, което ни дразни и провокира в другите е сигурен белег за наличието на същото в нас самите." - Юнг

Редактирано от АУМ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

престани да се навираш навсякъде,и да отговаряш без да мислиш..честно,досадна си.

отговора ти,няма нищо общо със зададения въпрос.да ти посочвам ли защо?защото светото,не значи светия дух!!! и защото е ясно посочено ,че е заченала  от светия дух..няма как да зачене от него и да го роди ,след като вече съществува.

като не можеш да отговориш,защо го пишеш.

в библията няма сведение как се е родил светия дух.има сведение,че е участвал в създаването на света,много преди да се роди мария..която да го "роди" според теб

2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата.

Е, значи Библията е недостатъчно писание. Или, има нещо , което даже и на теб ти е чудно и не знаеш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напротив.библията е много точна за това,че мария не ераждала святия дух,не е раждала божи син и дори не е родила чакания от евреите пророк...това последното ,го има черно на бяло в евангелието на матей.ето го :

21 Тя ще роди син, когото ще наречеш Исус; защото Той е Който ще спаси людете Си от греховете им. Публикувано изображение 22 А всичко това стана за да се сбъдне реченото от Господа чрез пророка който казва: Публикувано изображение 23 "Ето девицата ще зачне и ще роди син; И ще го нарекат Емануил" (което значи, Бог с нас).

сега хубаво ми следи написаното.

1 исус не е име свързано с нито един от еврейските езици ни древни,ни съвременни

2 името иеошуа ,означава "иеова спасява"

3 в цитат 23 ,ясно е казано ,как ще се казва ,чакания и предречения от пророците  месия -емануил,което означава "бог с нас"

4 в стария завет ,пророк ишеяу,ясно  казва името на  чакания от евреите машиях:

ишеяу 7

14 Затова сам Господ ще ви даде знамение: Ето, девица ще зачне и ще роди син, И ще го нарече Емануил.

сега станали ти ясно, какво е родила мария?!?!

Нещо се отклоняваш. Говориш ми в предишните си постове, че Дух Божий се движил над земята, а те според Библията са седем. Та кой точно от тях е? А ти твърдиш, че бил Светия Дух...

Редактирано от mecholari (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бех на купона с бомбите, ама гледам и тук не скучаете, кой заченал, кой родил....имате си занимавка :clown:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се отклонявам....на твоите твърдения ,че мария е родила светия дух/ти ще кажеш кой от всичките е/,обяснявам,че това не е така и разбивам най- голямата лъжа на християнството, лежаща в  основата на чудовищното обвинение срещу евреите.

Е, ти не знаеш ли, че са седем? А като ги преброиш са девет-десет?

Докажи ми, че Духът Божиий е бил точно Светия Дух в Битие. И тогава продължаваме напред (назад).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти сега,разбра ли какво е родила мария?

Син е родила, малко ми е тъмно как е заченала, ама не съм и светил , нейна си работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ти не знаеш ли, че са седем? А като ги преброиш са девет-десет?

Докажи ми, че Духът Божиий е бил точно Светия Дух в Битие. И тогава продължаваме напред (назад).

Е, давай Валкирия... Докажи ми, че Светия Дух е бил Духът Божий от Битие...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мухаляри,

въпроса за елохимите сме го изяснявали вече.няма да се повтарям.намираш и четеш.само ти казвам,че докато не научиш  да четеш и разбираш писанията според езика ,средата и обичаите на народа за който са създадени,няма как да разбереш написаното в библията, и ще продължаваш да се луташ като сляп.

елохим има формата на множествено число на мъжки род, но на еврейски множественото число не винаги означава повече от един,

дали ще  разбираш нещо като много или примерно  като нещо голямо зависи най-вече от това с какъв глагол е съчетана думата в множествено число в изречението. ако глаголът е в единствено число, тогава и съществителното трябва да се разбира като едно..като трябва да се отбележи ,че написаното на езика на евреите  в библията  ,формите за множествено число не зависят от гласните звуци. в писанията бог е в мъжки род,.когато действува като личност пред хората ,свят дух също е в мъжки род.това ти е достатъчно да се захванеш отнякъде..и спирам до тук ,защото просто няма смисъл ,на теб ти липсва основата ..

,"които са седемте духове Божии изпратени по цялата земя" . Да ти ги изброявам ли? Виждам те, че не ги знаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мухаляри...не ме  занимавай с твоите  безумия драги...и не ме бъркай с кашата ,  в главата ти ,от кабала,християнство,дъновизъм и ислям...

A, издишаш драга. Трябвало е да си четеш само талмуда, че много си се объркала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами според талмуда ти се обяснява.според писанията за евреите.подробно ти обясних....говорим за свят божи дух, ти пък сега ми пляскаш  ново двайсет ...  някакви си божии помощници,ангели и пр..служебни духове и духчета...доктрината за единствения бог е свързана тясно с учението за неговата лишеност от телесност.естествената последица от това,че бог и неговият дух са невеществени е вездесъщието божие..едно смъртно тяло може да бъде поместено в пространството,но за безрайния дух божи,пространствените измерения са лишени от смисъл....затова ти казвам,не бъркай божия дух ,със служебните му духове  ...ей така създадоха християните и най голямото кощунство..свят дух невеществен и нематериален,да става донор на сперма на невеществен и нематериален бог...каша мухаляри,каша,затова и ми задаваш глупави въпроси и въпреки,че получи отговори, продължаваш да проектираш невежеството  си върху мен....нищо де,беше забавно преди сън...мария родила святия дух :lol6::tongue2::whist:

Нещо на Дънов по темата:

"Има свещени места в природата, които нямаш право да пипаш. Аз наричам опасните неща Свещени области, Свещени места. Дървото на познаване на доброто и злото беше една от Свещените области, на които човешки крак не трябваше да стъпва. За да се докосне до такава област, човек трябва да бъде чист."

И така, Дънов е казал много за поддържането на вътрешната чистота.  И като се изчистиш и узрееш за идеята, ще разбереш, че Светия Дух и Христос са едно и също. И Христос никога не е бил човек а Дух от Светлина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така, Дънов е казал много за поддържането на вътрешната чистота.  И като се изчистиш и узрееш за идеята, ще разбереш, че Светия Дух и Христос са едно и също. И Христос никога не е бил човек а Дух от Светлина.

Матей

10 Докато Исус се хранеше в къщата, дойдоха много бирници и грешници и ядоха с него и учениците му.

11 Като видяха това, фарисеите  запитаха учениците му: „Защо вашият учител яде с бирници и грешници?“

Явно е, че Исус е бил човек от плът и кръв, който се е хранел като всички останали хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е бил Исус - бог, син на Бога, богочовек, библейски /литературен/ герой, или човек с по-възвишени идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамус, а какво е твоето лично мнение по въпроса?

Остави сега настрана ние какво сме, ти какво си, той какво е...Кажи нещо във връзка с нещата които обсъждаме. Тук не сме се събрали да обсъждаме нашите характери, а темите, или идеите...или вярванията.

Не разбрах, ти вярващ ли си или не. Религиозен ли си или не. Следваш ли някоя религия или не.Привърженик ли си на някое учение или не. Какво мислиш за религиите самият ти?

Още хиляди пъти ще ми задаваш едни и същи въпроси... и каквито и отговори да напиша, с поредния си въпрос или неадекватния ти прочит, ще ми кажеш за пореден път че не го разбираш.

Не е грешно, нито лошо че не разбираш каквото и да било - за мен това е преднамерено, нарочно го правя. Когато не е възможно да се получи чистота от подбор в един форум, аз използвам специфични способи, с които отсявам който разбира. Нарочно залагам в написаното от мен неща, които ще ти попречат да видиш, прочетеш, вникнеш.

Това ти създава известен дискомфорт. Но всъщност, специално при теб - те пазя от самата теб. Защото ако вникнеш би получила много по-голям дискомфорт - дисонанс - и емоционален и ментален (когнитивен).

Така, че БелАми, Аум или която и да било - за теб аз минавам и заминавам и това е по-добре за самата теб. Така работят твоите защитни механизми. Правя всичко възможно за да не влизам в пряк двубой с тях. Всеки път пиша, че си ценна такава, каквато си. Че си тук и сред много такива като теб... но и различни от теб. Различните хора не говорят на един и същ език. Тия, които вече са го разбрали, за тях е нещо съвсем естествено и го приемат, използват в разбирането си.

Хората сме различни - много по-различни от това, което ти можеш да допуснеш. Хората не се различаваме по това, което "знаем", та като научим нещо ново и това да балансира тия разлики. Знанието и ученето е най-малкото, най-несъщественото. За теб една дума има едно значение и само едно значение. Ти си го приела, другите са ти го казали, ти го копираш и обобщаваш. Заради това се привиждаш в думичките на другите хора които цитираш безкрай. Но заради това е бъркотията - ти мислиш че цитираните от теб думи имат един смисъл и това е твоят смисъл, но грешиш. Хората имаме различен смисъл за повечето думи. И най-голяма разлика в смислите има именно в теми, по които ти някак си искаш да участваш и пускаш една след друга. Пускала си ги толкова години, на толкова много форуми. Една и съща насоченост, едни и същи думи. Продължаваш да смяташ че думите са едни и същи за всички хора, само защото ти подсъзнателно си приела да е така... Но не е. И няма как, нито защо да ти го обясня. Един ден за самата теб, някога, някъде ще бъде вече различно... и тогава би разбрала повече. Дотогава е по-добре аз за теб да не съществувам, защото така се намесвам  в твоето естествено развитие. Именно заради това направих предварително някои "бариери" към думите ми, за някои хора. Направих някои прости стъпки, с които да ги настроя срещу себе си, за да не ме четат и лесно да ме отхвърлят. Защото онова, което пиша, винаги е наранявало някои хора, за които същото е абсурдно. И не е лесно да се отхвърли. Така направих например с БАДР и ВАЛКИРИЯ... И с още двама. Това, което пиша не е добре за религиозните хора, въпреки че нямам нищо против тях. Не е добре и за други типове хора и те се познават лесно, защото още докато почнат да четат думите ми и сякаш се ВЗРИВЯВАТ отвътре. Защитата влиза в ход и цялата комуникация пропада веднага.

Години наред виждам това, виждам и още много други неща. И заради това подхождам с малко особени стъпки, може би абсурдни за някои, смешни за други - но необходими за мен. Изглежда че рамус е пълен егоист, самовлюбен словоблудстващ нарцисист. А всъщност зад тази удобна и лесна дреха да се крият съвсем различни подбуди. За някои засилвам преднамерено личната им реакция, и с това защитата им и го правя заради тях. Гледам внимателно кой , какво и защо пише, как отразява думите ми. Много често почти буквално някои изразяват ясно позицията си и с това кои са те. Други има които започват остро защитно, но по-късно променят позицията си спрямо думите ми (а не спрямо мен). За много хора думите са едно и също с автора си. И през думите ми те пишат към мен. И ме отъждествяват спрямо собствените си отражения. На всяко ниво, отразяването е различно и виждам често със смях, как различните хора ме рисуват несъзнателно по толкова различни начини, с различни маски, и образи, идващи всъщност от несъзнателните им проекции, с които живеят сред света си.

Така, че... правя във форума всичко възможно да не "смесвам" думите от различните "нива" на хората. И всичко възможно, за да може всеки да си прочете неговото си, според нивото на което е той самия. Разбира се това е пожелателно - просто сега, пред клавиатурата тракам на клавишите и с тях изписвам нещо от моята вътрешна кухня. Не го крия... но дори и открито, ще остане невидимо за онези, до които няма да стигне и едновременно с това напълно естествено и обикновено за тия, за които то вече е начин на живот...

----------------------

------------------------

Аз тук пиша само себе си. За някои четящи то е с етикета "лично мнение". Защото това е начина по който го интерпретират -  заради това че е лесно, и удобно се постановява, че всички имат "лични мнения" или "гледни точки". Никой не знае защо е така, а обясненията за това са вече отдавна изтъркани и лишени от дълбочина. Но дълбочината винаги е дотам, докъдето е нужна на конкретните потребител и реципиент. И всяко обяснение е направено дотам и дотолкова, че да може да послужи на този, който му е нужно. КОгато това се изчерпва, човека започва вече да не му е "удобно" да се приюти в точно тази форма на обяснения и неговото разбиране преминава на следващо ниво. Има нива в този процес, които обяснения се подават наготово от груповия живот. И те точно затова вършат работа. Те се учат като постановки, те се обясняват като интерпретации... Докато и те самите станат недостатъчни и човека става готов да продължи, защото това, с което се е приел да се отъждестви, вече започва да не му е удобно, вече не му "достига".

Винаги след всяко възприемане съществува интерпретация без която не е възможно нищо и именно от нея започва всеки процес - особено ментален. Интерпретацията е процес при който най-важното и резултата, зависи от това с което сравняваш. Една вътрешна специфична схема, изградена предварително в човека още преди за е започнал "да мисли". Тя това й е значението - че идва бързо, идва готова и целта й е да служи и тя идва на празно място, за да го "запълни". И понеже всеки резултат от интерпретирането се използва и за попълване и обогатяване на предварителната схема, по този начин тя работи за самата себе си.

Напълно несъзнателно човека се идентифицира именно според тази своя схема по която разпознава света. И за него тази схема придобива огромна важност, защото по нея той се определя като АЗ. Тази схема остава напълно невидима за неговия механизъм за възприемане. Но именно тя формира всичко в него - всяка мисъл, всяка реакция, всеки прочит, слушане... Особено хората които ползват първите нива на менталното, А те са множеството.

Тук във този форум, сега, има представители от доста нива. Различни нива - има някои които са относително повече или по-малко близо един спрямо друг. Естествено е те да се разбират относително повече отколкото между други. Близостта на нивото на един човек, до човека в друго ниво, определя те да имат повече сходства и евентуален резонас вповече. И да им изглежда че се "разбират" помежду си.

Но комуникацията тук, във форума, предполага че тя е "ОБЩа". Но не е. За да е адекватна тази комуникация е нужно да се знае за "различията", защото те са много повече и именно те определят нивото, идеите, думичките и значенията им. Четири условни думички... които са четири аспекта на едно и също нещо, изразено по четири различни негови производни.

Комуникация, основана на ОБЩо значение на думичките, което е предварително договорено и прието, е на всички места по социалния живот. Защото социума е основан именно на конвенция относно всичко - не само думите, словото и езика. Ако не беше така, нямаше въобще да е възможен социалния живот.

Но ето че тук, в този форум, тук в тия раздели, е налице ситуация, която толкова ясно показва, че това е неадекватно и принципа на ОБЩото не е достатъчен за да се разрешат някои елементарни противоречия. Нещо повече - противоречията идват именно от, и заради, него. И се виждат ясно малцината, които разбират това. И други - за които самата идея за общуване на принципа на "РАЗЛИЧИЕТО ПО НИВА" е сякаш напълно невидима, несъществуваща. И... абсурдна.

Различието не означава разделение. Просто съществуват форми на комуникация, на обмен на информация, на нивото на които ОБЩОТО няма значение, а има значение именно РАЗЛИЧНОТО. И това, че комуникират различни, че обменят информация за себе си, за описанията си, за света си, за битието си... значи обменят информация за това, което са те. За едни това продължава да е "безумно", за други - все повече "ЦЕННО".

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още хиляди пъти ще ми задаваш едни и същи въпроси... и каквито и отговори да напиша, с поредния си въпрос или неадекватния ти прочит, ще ми кажеш за пореден път че не го разбираш.

Да, разбирам, че искаш да излееш душата си...

Но, никъде не видях ясен и конкретен отговор на въпросите ми.

Затова продължавам да ти ги задавам.

Не е ясно точно за кави нивА говориш. За духовни, интелектуални или някакви други?

Питах те нещо и исках да ми отговориш ясничко и простичко, не защото съм простичка, а защото в в многословието си пропускаш най-същественото.

Мъдрост е да можеш да казваш нещата ясно и разбираемо. Иначе просто си търсиш хора, които да ти четат словоизлиянията.

Разбрах, че ти се мислиш за човек който е на някакво по-високо ниво от останалите и затова не искаш да се индентифицираш с никаква група.

Ок. Аз също съм индивидуалист. Но пък съм пряма и отговарям ясно на въпросите, а не шикалкавя като теб.

Ако си религиозен, какво има да го кажеш? Ако си атеист - ок! Но кажи, за да те разберем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Матей

10 Докато Исус се хранеше в къщата, дойдоха много бирници и грешници и ядоха с него и учениците му.

11 Като видяха това, фарисеите  запитаха учениците му: „Защо вашият учител яде с бирници и грешници?“

Явно е, че Исус е бил човек от плът и кръв, който се е хранел като всички останали хора.

В разказ на Айзък Азимов ,един хуманоиден робот се храни като човек, въпреки че няма нужда от това. Като сюжетната линия е много интересна, просто ,защото Азимов е уникален интелект. Става въпрос за това, че роботът е с по-добри идеи и "нравственост" от хората, но те не могат да го допуснат да ги управлява, буквално да участва във социалната власт. И подлагат робота на различни наблюдения и изпитания. Така се стига на един публичен митинг, човек изкача и се държи толкова грубо с главния герой , че си получава един шамар. Това противоречи на законите на роботиката и принципа за ненасилие срещу хора, които са ненарушими, и естествено бива приет за човек... Но в крайна сметка се разбира, че е ударен шамар на хуманоиден робот, а робот на робот може да удари шамар. ..

Той и Толстой е писал за принципа на ненасилието и в тези си "забежки" е фантаст за "здравомислещите" , наравно с Азимов... Е ,друго си е отвсякъде оправданата и здравомислеща агресия. Тя си е присъща на човешкия род, даже отношението към Христос я по-скоро потвърждава. Но ето какво е казал Толстой:

http://zdravjivot.org/6693/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E-%D1%81-%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9-1/

Така, идеята не ми е да кажа, че Христос е робот, но Той не принадлежи на човешката еволюция и род:

http://zdravjivot.org/6788/%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%BD-%D0%B1%D0%BE%D0%B5%D0%B2/

Даже учениците му не са прости рибари а преродените еврейски пророци. Така е, трябва да си напреднало човешко същество за да разбираш Христос, и един живот на учене не стига...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже учениците му не са прости рибари а преродените еврейски пророци. Така е, трябва да си напреднало човешко същество за да разбираш Христос, и един живот на учене не стига...

Да си духовно напреднало същество, не означава че трябва да вярваш сляпо на всичко написано или казано. Дънов влага своята фантазия като описва Исус, Щайнер влага своите проекции. Блаватска своите.Важното е ти самият да намериш истината по въпроса.

В литературата, особено във фантастиката, можеш да срещнеш всякакви герои, които са плод на фантазията на писателя.

В религиозните писания, героите могат да бъдат прототипи на хора, които наистина са съществували, но пък за целта на религията, техните образи допълнително са били доукрасени по подходящия за целта начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбирам, че искаш да излееш душата си...

Но, никъде не видях ясен и конкретен отговор на въпросите ми.

Затова продължавам да ти ги задавам.

Не е ясно точно за кави нивА говориш. За духовни, интелектуални или някакви други?

Питах те нещо и исках да ми отговориш ясничко и простичко, не защото съм простичка, а защото в в многословието си пропускаш най-същественото.

Мъдрост е да можеш да казваш нещата ясно и разбираемо. Иначе просто си търсиш хора, които да ти четат словоизлиянията.

Разбрах, че ти се мислиш за човек който е на някакво по-високо ниво от останалите и затова не искаш да се индентифицираш с никаква група.

Ок. Аз също съм индивидуалист. Но пък съм пряма и отговарям ясно на въпросите, а не шикалкавя като теб.

Ако си религиозен, какво има да го кажеш? Ако си атеист - ок! Но кажи, за да те разберем.

Едно и също... едно и също...

Живеем в различни светове и нищо от моя свят няма значение за теб. Просто ме прескачай, просто е, лесно е. Толкова хора се научиха да го правят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно и също... едно и също...

Живеем в различни светове и нищо от моя свят няма значение за теб. Просто ме прескачай, просто е, лесно е. Толкова хора се научиха да го правят.

Ако искаш хората да те прескачат...защо тогава пишеш толкова дълги постове?

Това говори точно за обратното - че искаш не да те прескачат, а да те забележат.

Но ако искаш да те разберат, ще трябва да се изразяваш ясно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш хората да те прескачат...защо тогава пишеш толкова дълги постове?

Това говори точно за обратното - че искаш не да те прескачат, а да те забележат.

Но ако искаш да те разберат, ще трябва да се изразяваш ясно.

Милоооо, благодаря за мъдрите съвети.

Аватара ти е чудесен, устните - страхотни.

Ошо е велик учител и мъдрец.

"Хората" които споменаваш и от чието име пишеш, са просто върха. Умни, мислещи, живи и добри.

Аз съм религиозен, изразявам религията РАМММ... Тва е древен култ, който крие истините за живота и света. В него има централно божество, което е мой духовен закрилник и водач. Той е от извисена йерархия и задачата му е да намира специалните като мен и да ни подготвя за промените, които ни предстоят. Криех го досега, но вече ще се открия за теб.

Ти си проницателна и нищо не може да ти убегне. Това е защото си извисена душа, имаш бели ангели пазители, които бдят над теб и човечеството и го пазят от враговете и недоброжелателите му.

Да живее любовта и обичането, добротата, съпричастието. Света е чудесно място, което ако има разбирателство между хората и те ще бъдат щастливи. Толкова се радвам че има хора, работещи за мира и справедливоста в света, каквато си ти.

Ето, разкрих ТИ се.  Олекна ми на душата.

Обичам те, да знаеш. Обичам всички светли души, които имат задачата да дават доброта и любов между хората, да ги пазят от предразсъдъци и грешки в пътя им към вселенската любов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Милоооо, благодаря за мъдрите съвети.

Аватара ти е чудесен, устните - страхотни.

Ошо е велик учител и мъдрец.

"Хората" които споменаваш и от чието име пишеш, са просто върха. Умни, мислещи, живи и добри.

Аз съм религиозен, изразявам религията РАМММ... Тва е древен култ, който крие истините за живота и света. Криех го досега, но вече ще се открия за теб. Ти си проницателна и нищо не може да ти убегне.

Да живее любовта и обичането, добротата, съпричастието. Света е чудесно място, което ако има разбирателство между хората и те ще бъдат щастливи. Толкова се радвам че има хора, работещи за мира и справедливоста в света, каквато си ти.

Ето, разкрих ТИ се.  Олекна ми на душата.

Благодаря! :)

Освен ОШО има и други мъдреци.

Хайде, сега да споделиш в какво се състоят истините на твоя древен култ. Какъв е животът според теб? Страдание, както казва Буда, или е мистерия и тайнство?

П.П. Тъкмо мислех да си сменям аватара, защото е малко нацупен, но щом ти харесва ще го оставя.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! :)

Освен ОШО има и други мъдреци.

Хайде, сега да споделиш в какво се състоят истините на твоя древен култ. Какъв е животът според теб? Страдание, както казва Буда, или е мистерия и тайнство?

П.П. Тъкмо мислех да си сменям аватара, защото е малко нацупен, но щом ти харесва ще го оставя.  

Дааа, остави си аватара съкровище, той е чудесен и го обичам. И теб обичам, де...

ЪЪЪ, да -  вярно, че има и други мъдреци. Но аз не ги знам всичките. За буда прочетох тук във форума. Наистина и той е велик.

Не мога да споделя истините на култа си - РАМММ ми забранява да говоря насред хората. Но според РАМММ спомням си че ми казваше за живота - това е БЕЗЦЕННО СЪКРОВИЩЕ.  Тия думи ще останат запечатани в съзнанието ми за цял живот, защото са от една безкрайна мъдрост.

И ОШО и БУДА са чували гласа на РАМММ, няма как, защото това е най-мъдрото същество във вселената. Той я управлява, той я е създал, той я пази. Пази и закриля и нас хората. И мен, разбира се, ама и теб - защото сме добри и искаме да сме щастливи ние и хората, които обичаме.

какъв е живота... Ще питам РАМММ, защото сега се сещам че не знам какъв е. Ама, разбира се - еврикааа - щом не знам какво е живота, значи ще е тайнство - както ти казваш. Благодаря на РАМММ за мъдростта която ми дава в мислите ми.

Сега, като помисля над думите от въпроса ти, виждам че съм имал и страдания. Аз много страдам, защото трябва да пазя тайната на РАМММ. Но това е цената, която трябва да платя, за да се докосна до свещените му думи и вселенска душа. Обичам хората, защото РАМММ ми каза че са добри, честни и трябва да живеят щастливо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване