Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

А като си видял какво има на 1мм под кожата и между ушите, защо го правиш? Момко Прекрасни не е нужно да винаги да отговаряш а и не си длъжен!!! Когато общуваме с друг човек, имаме една невротична скорост. Трябва да се опитваме да я намаляваме! Усмихни се, направи пауза, пунктуация.  :)

Знаеш защо, мило. И знаеш какво ми струва, понякога. И знаеш, че приключвам с това, но трябваше да се установят връзки с някои... Това се случи, както също знаеш. Повече не е нужно. Знаеш и че не действам на скорост. Познаваш ме по-добре, отколкото сам се познавам. :)

Инак, ето. Не за теб, а за някой друг, евентуално:

Дори и някои да говори в трите сфери

злословия за мен,

практиката на бодхисатва е

да говори за неговите качества с любяща доброта.

–––––––––––––––––––––

Макар някой да говори лошо за мен

и да изтъква грешките ми пред другите,

да му се поклоня с уважение и да го приема за духовен приятел

е практиката на бодхисатва. 

(14 и 15 стр. от 37-те практики на Бодхисатва на Нгулчо Тогме)

––––––––––––––––––––––

Това ни учат и двамата, и това се опитвам да правя.

Неумело, но пък изобщо не ми пука какво ще си помисли някой си...

ПП Вземи напиши списък, че ще пропуснем нещо... Слънцезащитен крем напр. или както там му се вика.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво и/или кой е бог , ако не е неосъществените мераци (както материални , така и идеални) на всяко съзнание ? Творецът ? Създателят ? Да ! Така е - човешкото в Човека ! Усвоява съзнателно околн

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

А откъде е този текст., има ли го запазен в писмен вид  и откога е датиран евентуално.

Правилното Слово е непосредствено зависимо от Правилната Ми­съл.

Това е първият елемент от Групата на Добродетелта (или Етичността – Сила). сновните морално – етични правила на будизма са така нарече­­ните Панча Сила Петте Добродетели (дадени в първата беседа на Дигха Никая), наричани още ПЕТТЕ ВЪЗДЪРЖАНИЯ:

1. Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от уби­ва­не на всичко, което диша.

2. Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от взема­не на нещо, което не ми е дадено, което не ми принадлежи.

3. Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от лошо, ненормално сексуално поведение.

4. Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от гово­ре­не на неистина.

5. Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от опия­ня­ващи напитки, които предизвикват невнимателност.

Тези пет правила са абсолютно необходимо условие и трябва да се при­емат и прилагат от всеки, който тръгва по пътя на будизма още от самото начало. Те не са ограничени от време, място или класова принадлежност (дори и на кшатриите –  кастата на войните, е абсолютно забранено да убиват и на брахманите (жреците) да принасят животни в жертва). Тези пет правила трябва да се следват до края на живота.

..."Основи на Будизма"

Редактирано от АУМ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП Вземи напиши списък, че ще пропуснем нещо... Слънцезащитен крем напр. или както там му се вика.

Това да не би го казваш на вторият ти Аз?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът беше за конкретната история как е въведен този монашески обети.

Това е за упасака-обетите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът беше за конкретната история как е въведен този монашески обети.

Това е за упасака-обетите...

Да, но тук пише че тези пет правила, се отнасят за всички, които тръгват по пътя на Будизма, от самото начало и трябва да се следват до края на живота.

Тези пет правила са абсолютно необходимо условие и трябва да се при­емат и прилагат от всеки, който тръгва по пътя на будизма още от самото начало. Те не са ограничени от време, място или класова принадлежност (дори и на кшатриите –  кастата на войните, е абсолютно забранено да убиват и на брахманите (жреците) да принасят животни в жертва). Тези пет правила трябва да се следват до края на живота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля,че е крайно време да си сложиш сама спирачки,да не цитираш неща които не разбираш.излагацията ти ще е по малка. едва ли си въобразяваш ,че този пост може да ме засегне.

1нещата които си цитирала съм обяснявала вече веднъж тук.разтърси се ,разрови се ..няма да повтарям. но виж,в бързината да "натриеш нос",без да искаш си оневинила евреите ,че са разпънали исус и че той изобщо е бил някакъв месия...което повтарям и аз......върни се и си прочети,цитатите дето си изпляскала.

2 другото което трябва да знаеш,е че исраел е демократична държава,в която половината,ако не и повече от населението са атеисти. талмудистите са един квартал /меа шеарим/в йерушалаим .вярващите евреи ,вярват в тора...

3 трето..сега ,ще ти докажа персонално на теб,че нищо,ама нищо не разбираш и от талмуд и само ми развяваш някакви цитати..които е полезно да проверяваш преди да цитираш...най малкото за да не излагаш.

та въпроса е ..кои са гоите по времето на талмуда?

Това което цитирам не е моя измислица, за да ме обвиняваш мен.

Ето още пояснения за Талмуда и цитати от него:

Какво е Талмуда:

Талмуда е сборник от религиозни книги, в които са записани обществените традиции, правила и закони на джедайте. Талмуда е крайния резултат от многогодишните духовни усилия и от практическата дейност на множество поколения еврейски мислители и равини.

В книгите на Талмуда са съхранени запазените през вековете древни еврейски текстове от предшествуващите я юдейски религиозни книги-сборници Мишна, Гемара и Тора.

Книгите на Талмуда се съхраняват от еврейските равини и до тях рядко може да има пряк достъп обикновеният евреин. На него само му се четат подходящи откъси от тях в подходящо време и при подходящ случай.

Изучаването на книгите на Талмуда започва от десет годишна възраст с ежедневно четене на текстове от тях и продължава до края на живота на всеки, който се чувствува евреин.

За всеки евреин е голяма чест да бъде наречен ТАЛМУДИСТ, т.е. да бъде признат за човек от избрания народ, който има солидни познания по книгите на талмуда и житейски стриктно спазва написаното в тях. Съвременните еврейски общества, където и да се намвират по света се консолидират на основата на Талмуда.

Цитатите:

Abhodah Zarah (22 a)     Не общувайте с неевреи, те проливат кръв.

Kerithuth (6 b, p.48)  Евреите се наричат хора, християните не са хора.

Nilkhoth Maakhaloth  Християните са идолопоклонници, не общувайте с тях.

Abhodah Zarah  Християните са мръстни, защото те не са от Синайската планина. 

Makkoth (7 b)  Невинен си в убийство, ако намерението ти е да убиеш християнин.

Zohar (II, 64 b)  Раждаемостта на християните трябва да се намали осезателно.

Iore Dea (142, 10)  Стойте физически далече от църкви.

Iore Dea (335, 43)  Изгнание за този евреин, който продаде земя на християнин.

Iore Dea (154, 2)  Забранено е да учите християнин на търговия.

Babha Bathra (54, b)  Всяка християнска собственост принадлежи на този евреин, който пръв предяви претенции.

Babha Kama (113 b)  Позволено е да измамиш християнин.

Zohar (I, 160 a)  Евреите винаги трябва да се опитват да измамят християнина.

Hilkhoth Akum (X, 1)  Не спасявайте християни, когато са в смъртна опастност.

Hilkhoth Akum (X, 2)  Покръстените евреи трябва да получат смъртно наказание.

Choschen Ham 9425, 5)  Тези, които не вярват в Тората трябва да бъдат убити.

Pesachim (49, b)  Не са необходими молитви, когато обезглавите някого в деня на Шабат.

Hilkhoth Akum (338, 16)  Или ги отвърнете от тяхната вяра или ги убийте.

Zohar ( II, 43 a)  Изтреблението на християните е необходима жертва.

Ialkut Simoni ( 245 c)  Да пролееш кръвта на неблагочестив е жертвоприношение на Бога.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но тук пише че тези пет правила, се отнасят за всички, които тръгват по пътя на Будизма, от самото начало и трябва да се следват до края на живота.

Авторът не се изразил точно. Тези пет правила са необходимо условие, за да практикува човек, но не са задължителни. Човек може и да не ги приеме като обет. Разбира се, тогава едва ли ще може да практикува като хората. Основното винаги е мотивацията. Има истории с бодхисатви, в т.ч. и с Буда в негови минали животи, когато са нарушавали тези правила, за да помагат на другите. Първото правило, да речем.

–––––––––––––––––––––

В тибетския будизъм има три свода от обети - външни, които са общи за всички направления на будизма и регулират външното поведение като тези пет по-горе; вътрешни, т.е. обетът на бодхисатва и произтичащото от него поведение; тайни или т.нар. ваджраяна-самаи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не обвинявам теб,че цитираш талмуда..аз те обвинявам,че  цитираш неща които не разбираш, и които са извадени от контекста.

понеже прекалено много спекулирате с това "гои",та дай да видим кои са гоите по времето на талмуда?!?!....не ме заливай с цитати,няма нищо ново  под слънцето което да ми покажеш относно неразбирането и омразата към евреите....накратко имаш или нямаш отговор на въпроса?

Значи според теб Талмудът е в минало време и не важи днес?

Както и Библията може би е в минало време и нейните закони не важат днес?

Вавилонският Талмуд бил съставен около 500 г. сл.Хр., макар че бил редактиран и впоследствие. Обикновено, когато се казва "Талмуд" без допълнително уточняване, се има предвид Вавилонския Талмуд.

Днес Талмудът фактически обединява под диктат всички, които се наричат евреи, независимо дали те разбират това или не. Духовните им водачи (равините) дори не се опитват да обясняват правото си на контрол над живота на евреите. Тези водачи далеч превишават законните граници на духовните си прерогативи. Тяхното властване извън религиозните им правомощия над професионалния и обществен живот на евреина няма по обхват и влияние равно в света.

М. Кертцер - „Какво представлява евреинът?“

Хайде да видим какво казва един християнски свещеник за Талмуда:

Моралът на Талмуда   

от А л е к с и й  ,   Е п и с к о п    Саратовски и Царицински

Талмудът дели цялото човечество на две части : евреи и неевреи ; последните той нарича “гои” /езичници/ . Всеки необрязан е иноплеменник, а иноплеменник и необрязан е едно и също/Трактат Berachoth , folio 47 b./ . Християните ,както ще видим това , съставляват предмет за изключителна ненавист на джедайте . Само едни евреи са произлезли от Бога , всички останали хора са произлезли от дявола.”Евреите са повече приятни на Бога отколкото ангелите”/Трактат Chullin , fol.91./, тъй щото онзи,който оскърбява с действие /бие по страната евреина/, оскърбява величието Божие, а затова гой , който удари евреина , трябва да умре/Трактат Lathedrin , fol.58 b./ Колкото хората са по-високо от животните , толкова джедайте са по-горе от другите хора/Sepher Leror ha Mar , fol.107 a./

Но тъй като опитът научил джедайте , че не може тъй открито да порицават гоите , то затова Талмудът препоръчва да бъдат лицемерни по отношение към гоите. “ Приветствувай гоя , за да бъдеш с него в мир и за да му станеш приятен и да избегнеш разприте”/Тракт. Cittin fol. 61 b./. Рабби Бахай прибавя : “ Лицемерието е позволено в тоя смисъл , щото иудеинът да се показва вежлив по отношение към нечестивия гой , за да го почита той и да му казва : “аз ви обичам “ . Но същият рабби Бахай пояснява , как трябва да се прилага това правило  : “ Това се позволява в този случай , ако евреинът има нужда от гоя , или основание да се опасява , че гоят може да му повреди ; в противен случай – това ще бъде грях “ / Sepliet Cod la Kenlach fol. 270 ./ .

................

П.П. Никога не съм имала омраза към който и да е народ.

Показвам фактите такива каквито са, без дори да давам свое мнение.

За мен няма богоизбрани. Всички хора сме равни пред Бог и никой няма право да изразява някакво превъзходство над другите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам го виртуално от форума на Пламен и сме говорили многократно в течение на няколко години.

Теб не те знам и не ме интересуваш.

Не става дума дали би бил против да го цитираш или не. Става дума, че ти НЕ ГО ЦИТИРА. Както не цитира и Хорхе, и други. Просто пляскаш чужди мисли като свой. Тъжно и жалко.

Предполагам, че си го писал това само като реакция с цел да противоречиш на всичко, което съм писала. Бих искала да те предупредя, че това е патологична работа. Няма да ти издържат нервите. Ще се побъркаш.

Спри да придаваш толкова голяма ценност и смисъл на разни модели на поведение, наложени отвън етични норми, очаквания за резултат, защото всичко това няма никаква стойност - само парична, предметна, циклична, временна. Това е самсара, а тя е илюзорна. Сигурно си чувал, че всичко е игра, всичко е Лила, нищо не е важно, всичко е дреболия, игра, на която си играят децата в пясъчника. С което съм далеч от мисълта да твърдя, че трябва да се отнасяме безотговорно към нещата от живота. Точно обратното е. Умът ни е даден за това да различаваме кое е важно и кое не е и да не се вторачваме и зацикляме на онова, което е илюзорно. 

Не съм светица, никога не съм имала намерения да бъда, нито съм вярвала в такива. Ако се стремиш чрез наблюдение на моите действия да си извадиш извод за мен, си на много погрешен път. Разбирам, че го правиш по навик, защото така си научен от малък, а след това на това са те учили и хората, които ти преподават будизъм, но не трябва да гледаш действията на абсолютно никого, защото мотивите за едно и също действие могат да бъдат толкова различни, въпреки че по вид действието изглежда едно и също. Един може да помага на човек в беда, защото се чувства длъжен, друг, защото така усеща превъзходството си, трети, защото си мисли, че това е “добро”, четвърти, защото вижда бъдеща изгода и т.н. Всички сме обикновени хора, светци няма, всички правим грешки. Ти също. И ако нямаш сили да си признаеш това, но го изискваш първо от другите, вместо от себе си, то това говори красноречиво за теб и твоето ниво на осъзнатост. 

Крайно време е да си направиш интроспекция. Не заради мен, заради себе си. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът не се изразил точно. Тези пет правила са необходимо условие, за да практикува човек, но не са задължителни. Човек може и да не ги приеме като обет. Разбира се, тогава едва ли ще може да практикува като хората. Основното винаги е мотивацията. Има истории с бодхисатви, в т.ч. и с Буда в негови минали животи, когато са нарушавали тези правила, за да помагат на другите. Първото правило, да речем.

–––––––––––––––––––––

В тибетския будизъм има три свода от обети - външни, които са общи за всички направления на будизма и регулират външното поведение като тези пет по-горе; вътрешни, т.е. обетът на бодхисатва и произтичащото от него поведение; тайни или т.нар. ваджраяна-самаи.

Аха, ясно, ти си будист, колкото аз съм юдейка.

Какъв будист може да бъде някой който не следва основните принципи на Будизма?!

Мислиш ли, че това което казва автора, който е изучавал дълги години Будизма, както твърдеше самият ти, може да се обърка?! ;)

Няма никаква грешка. Виж тук:

ПРАВИЛНО СЛОВО – Сама Вача

Правилното Слово е непосредствено зависимо от Правилната Мисъл. Това е първият елемент от Групата на Добродетелта (или Етичността – Сила).

Основните морално – етични правила на будизма са така наречените Панча Сила– Петте Добродетели,наричани още ПЕТТЕ ВЪЗДЪРЖАНИЯ:

1.Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от убиване на всичко, което диша.

2.Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от вземане на нещо,което не ми е дадено, което не ми принадлежи.

3.Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от лошо,ненормално сексуално поведение.

4.Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от говорене на неистина.

5.Аз се заемам с прилагане на наставлението да се въздържам от опияняващи напитки, които предизвикват невнимателност.

Тези пет правила са абсолютно необходимо условие и трябва да се приемат и прилагат от всеки, който тръгва по пътя на будизма още от самото начало. Те не са ограничени от време, място или класова принадлежност. Тези пет правила трябва да се следват до края на живота.

https://www.facebook.com/Bodhichittafound/posts/544384838915230

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали обичаш или не евреите,за мен е без значение.използвам случая поне да внеса информираност в омразата,на другите.

за трети път имаш или нямаш отговор на въпроса за гоите.??????.....

цитирала си:

Babha Kama (113 b)  Позволено е да измамиш християнин

ето ти,целия цитат.намери ми къде е това изречение което си цитирала...!!!!!!!

http://www.come-and-hear.com/babakamma/babakamma_113.html

напротив.не само показваш ,но и свидетелствуваш за знание и разбиране.

Ако не приемаш това тълкуване, тогава ако искаш мога да цитирам кодекса на Маймонид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че това което казва автора, който е изучавал дълги години Будизма, както твърдеше самият ти, може да се обърка?! ;)

Брахман не е практикуващ будист... Не е там въпроса, обаче.

–––––––––––

Ти не правиш разлика между следване на правила или принципи, и приемане на обет, което е формално приемане на задължение и са дава по определен начин. Обетите за самоосвобождение като посочените пет и други някои (напр. свързаните с приемане на Убежище) са 8 групи:

1) за бхикшу, т.е. пълен монах, 2) бхикшуни - пълна монахиня, 3) шиксамана - монахиня, 4) шраманера - послушник, 5) шраманерика - послушница, 6) упасака - мирянин, 7) упасика - мирянка, 8) упавасатха - обети взети за кратък период.

Тези обети могат да се приемат за цял живот или за определен период. Има случай, когато не могат да се приемат някои от тях по обективни причини - напр. при хермафродитите или боговете.

–––––––––––

Докога ще я караш така т.е. да цитираш на Вал или мен нещо, което познаваме много по-добре от теб и да ни обясняваш кое как е. Щом всички ти е ясно, няма смисъл да говорим, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брахман не е практикуващ будист... Не е там въпроса, обаче.

–––––––––––

Ти не правиш разлика между следване на правила или принципи, и приемане на обет, което е формално приемане на задължение и са дава по определен начин. Обетите за самоосвобождение като посочените пет и други някои (напр. свързаните с приемане на Убежище) са 8 групи:

1) за бхикшу, т.е. пълен монах, 2) бхикшуни - пълна монахиня, 3) шиксамана - монахиня, 4) шраманера - послушник, 5) шраманерика - послушница, 6) упасака - мирянин, 7) упасика - мирянка, 8) упавасатха - обети взети за кратък период.

Тези обети могат да се приемат за цял живот или за определен период. Има случай, когато не могат да се приемат някои от тях по обективни причини - напр. при хермафродитите или боговете.

–––––––––––

Докога ще я караш така т.е. да цитираш на Вал или мен нещо, което познаваме много по-добре от теб и да ни обясняваш кое как е. Щом всички ти е ясно, няма смисъл да говорим, нали?

Скепс, аз съм по-голям будист от теб, защото следвам тези Пет правила.

Но не знам защо те притесняват толкова теб, който твърдиш, че си тръгнал по Пътя на Будизма.

П.П. Не използвай други хора за патерици като ги ласкаеш непрекъснато. Те не могат да ти помогнат с нищо. ...защото всеки трябва сам да извърви Пътя си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото следвам тези Пет правила.

И това е много хубаво, както казах и по-рано.

Има разлика, обаче, ако ги получиш като обет. Тогава резултатът от следването или нарушаването им е много по-силен.

П.П. Не използвай други хора за патерици като ги ласкаеш непрекъснато. Те не могат да ти помогнат с нищо. ...защото всеки сам трябва да извърви Пътя си.

И да искам не мога да я лаская. Тя е голям човек и не се подава на такива елементарни уловки. Просто гледам, че попада в същата ситуация като мен, когато контактува с теб.

––––––––––––

Пък, че си по-голям будист от мен ... Ми, нямам против. Аз изобщо не се смятам за нещо особено или специално.

Между другото, от формална гледна точка, ставаш будист с приемане на Убежище в Буда, Дхарма и благородната Сангха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е много хубаво, както казах и по-рано.

Има разлика, обаче, ако ги получиш като обет. Тогава резултатът от следването или нарушаването им е много по-силен.

И да искам не мога да я лаская. Тя е голям човек и не се подава на такива елементарни уловки. Просто гледам, че попада в същата ситуация като мен, когато контактува с теб.

––––––––––––

Пък, че си по-голям будист от мен ... Ми, нямам против. Аз изобщо не се смятам за нещо особено или специално.

Смешно и тъжно! :lol6::cupid:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешно и тъжно! :lol6::cupid:

Дам. Така е. Причината е, че както каза модераторът, би трябвало да има някакъв коректив по тези теми.

Инак всеки ще си пише каквото му хрумне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам. Така е. Причината е, че както каза модераторът, би трябвало да има някакъв коректив по тези теми.

Инак всеки ще си пише каквото му хрумне.

Да, модераторът е напълно прав. Защото в 80% от темите в раздела, се говори за всичко друго, но не и по същество. Като се почне от зимнината, прането, гладенето, чистенето, кой какво пие, та се стигне до слънцезащитните кремове... :write a letter:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно ,вярно.Евала..

та ,видно е че става въпрос за разправии вътре в един народ ,а не със разправия на тоя свят с целия останал свят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

откъде другаде да вземеш цитатите, освен от Гугъл.

Виж сега, при мен напр. по-голямата част от библиотеката ми с будистката литература я няма в нета за теглене. Има заглавията, т.е. може да си ги поръчаш и да си платиш, за да ти ги пратят. Това, първо. Второ, има много неща, които са ми били обяснявани устно в течение на години. Затова ми е достатъчно да прочета първите едно-две изречения, за да ти кажа доколко цитат, който постваш е от автентичен будистки източник. Трето, тези материи са много обширни, ако навлезеш сериозно в тях. Трябва време и някой, който да те ориентира.

–––––––––––

В този смисъл, случаят с Вал или Бадр е сходен по отношение на нещата, които ги занимават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че давам цитати от Талмуда, не ме прави антисемит. 

Хайде, докажи ни, че са от Талмуда.

Добре де, защо трябва да вярваш на тези измислици, които отдавна са опровергани?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, не се спирате...

Между другото, сетих се, че съавтор на Н. Николов за "Световната конспирация" и други такива е "академик" Б. Палюшев, за чиито "окрития" бях пуснал една статия на Лили Гуркова ТУК. Тъй че всеки да си прави сметката за какви учЕни иде реч...

Който не му се чете това, може да гледа ТОВА, за да си създаде впечатление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ,доктора им подхвърли тема за размисъл , но те нещо се разгониха.А темата беше , до колко сме зависими от рекламите ,телефоните и от нета.До къде се простира свободната воля .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ,доктора им подхвърли тема за размисъл , но те нещо се разгониха.А темата беше , до колко сме зависими от рекламите ,телефоните и от нета.До къде се простира свободната воля 

да.тя свободната воля се е превърнала за някои като мост да изразяват абсурдните си тези,лишени от всякаква логика.Няма такова нещо свободна воля на 100% докато живееш в общество.В момента,в който си зададеш въпроса дали води до зло или до добро......яко си я закъсал.

Та така с моите мисли :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване