Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гости DarkLight

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

valentinus, сори, че ще те поправя, но не Модула облунгата, а Медула облонгата се чете от лат. medulla oblongata - продълговат мозък. Освен това от него не излизат нерви, тук вече прихам от смях, а се намират ядрата на 4 от 12-те черепномозъчни нерви.

Трихо, Христос също е имал 12 апостоли, а Той е бил 13-ят в групата.

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

valentinus, сори, че ще те поправя, но не Модула облунгата, а Медула облонгата се чете от лат. medulla oblongata - продълговат мозък.

Знам :)

Но тълкуването на този факт води до главоболие.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един момент- отказът от тълкуване- също... Но и избързването също е главоболно... :) Всеки според задачите си! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus

Но тълкуването на този факт води до главоболие.......

Напротив. Именно нещото, което те провокира, те кара да мислиш. От мислене главоболие получава само немощен ум. А истината се крие в парадоксалното. В сблъсъка на две коренно различни на пръв поглед идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

valentinus, сори, че ще те поправя, но не Модула облунгата, а Медула облонгата се чете от лат. medulla oblongata - продълговат мозък. Освен това от него не излизат нерви, тук вече прихам от смях, а се намират ядрата на 4 от 12-те черепномозъчни нерви.

Предполагам, че си права - ти си лекар и ги знаеш тези неща къде по-добре от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, етерната анатомия не и е много в компетенциите, ама и на нас... Иначе, мен често ме боли главата от мисли (само дето изолирана мисъл не съществува, а един куп предполагания и последствия...), ама зависи от природата им. Много бих бил доволен ако мозъкът ми е крайно немощен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, етерната анатомия не и е много в компетенциите, ама и на нас...

Иначе, мен често ме боли главата от мисли (само дето изолирана мисъл не съществува, а един куп предполагания и последствия...), ама зависи от природата им. Много бих бил доволен ако мозъкът ми е крайно немощен...

Това и е готиното на етерната анатомия,че е в компетенциите само на велики магове,а не на прости лекари.Няма да е зле да споделите безценния си опит ,господа магистри и да поправите грешките на примитивната медицина..... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и е готиното на етерната анатомия,че е в компетенциите само на велики магове,а не на прости лекари.Няма да е зле да споделите безценния си опит ,господа магистри и да поправите грешките на примитивната медицина..... Публикувано изображение

И на мен ще ми е интересно да прочета Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пич, засегна любимата ми тема

Начи да приемем че има Бог. Той ни е създал и като наш създател е определил законите, по които трябва да живеем. ОК. 10 божи заповеди

Идва после едно тъпо *censored* и казва "Аз съм син Божий и вие ще ме слушате"

И почва да раздава и той заповеди - но такива, които на моменти направо са в разрез с тези на баща му. Бог казва 'Живот за живота, око за око, зъм за зъб, нога за нога, изгорение за изгорение, удар за удар, рана за рана". нашия вика "ако те ударят, чакай да го направят и втори път и не смей и гък да кажеш... и що ли - щото ти ще отидеш в рая, а ония ще горят в Ада". А сега ми кажи че християнстово не е измислено от тези, които просто е трябвало да търпят боя. И това което най ме дразни - Бог казва, след големия потоп, че никога няма заради човека да унищожи цялата земя. А Христос идва и ми разправя за некъв апокалипсис? Аре бе, Бог да не спази собственото си обещание - тоя трябва да е баси мизерника - нас на морал да учи, пък него... кой ще съди Бог, нали е създател на всичко

И накрая - най-голямото доказателство, за липсата на божий син - наличието на толкова много религии. Ако Бог е един, ако той е наш създател, и ако е пратил при нас сина си - от де се зе Мохамед? От де идва мюсюлманстовото? Нима Аллах и Йехова не са едно и също лице - защо тогава заповедите им са различни? Как ще ми докажеш че Бог е Йехова а не Аллах? Ми от де идват Шива, Буда и всички други божества и полубожества? Айде след като си толкоз близък с Бог, светни ме по тези въпроси?

Когато говориш на Бог - това е молитва. Когато Бог ти говори - това е шизофрения

Уеааайй,дойде и ред да се изкажа....

тъй...

К'во толко се гневиш ПИЧ,никой не те кара да вярваш,прави к'вото знаеш,грее ме...

"Идва после едно тъпо *censored* и казва "Аз съм син Божий и вие ще ме слушате"...като даваш цитати от Библията или от някакви свещени писания,пиши точно от къде е(Пример: Лука 9:24 Защото, който иска да спаси живота си, ще го изгуби; а който изгуби живота си заради Мене, той ще го спаси. ),чела съм Библията и нямам никакви спомени Исус да се изказва точно така,или дори да е така...да,той е Син Божий,Той е в Бога,и Бог е в Него,Той седи отдясно на Отца,Той е наш пастир,и който вярва в Него,го слуша.Но Той не принуждава НИКОЙ да вярва насила.

нашия вика "ако те ударят, чакай да го направят и втори път и не смей и гък да кажеш... и що ли - щото ти ще отидеш в рая, а ония ще горят в Ада"

Защо слагаш в кавички,изречение,което всъщност никъде в никое свещено писание не е написано по този начин,камоли с правописни грешки.

Тоз НАШИЯ,ни учи да отстъпваме.Да отстъпваш не винаги е белег и израз на страх,напротив.Умните отстъпват,глупавите влизат в безсмилен бой и вдигат скандали.По - дорбре е да си кротък и срамежлив,отколкото горделив.

"Ако Бог е един, ако той е наш създател, и ако е пратил при нас сина си - от де се зе Мохамед?"

Ми зе се от Сатаната (образно казано).Всички други религии са измислици,да заблуждават хората.Дяволът ги контролира по този начин.Чрез тях иска да ни оттдалечи възможно най - далеч от Единствения и Най - прекрасния.Няма Аллах,няма Йехова,няма Шива,Буда....просто заблуда.Те са измислица.Има само един,който е "във всичко и над всичко",и неговото име е Бог.

Тези други религии - заповедите им са различни,защото религиите са различни,по логичен път.Еврейте наричат техният Бог Йехова.Те отричат Христос,затова и толкова са страдали.Защото единственият начин да достигнем до Бога е чрез Христос.Не глупавите ритуали и магии,нито комерсиализираната църква,никой свещенник или ближен няма да ви доближи до Господа така както Христос.

Йоан 14:6

Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Исая 30:1

Горко на непокорните чада, казва Господ, Които се съветват, но не с Мене, И които сключват договори, но не чрез Моя Дух, Та притурят грях на грях; -

Исая 54:15

Ето, всички може да се съберат против тебе, обаче, не чрез Мене; Всички ония, които се събират против тебе, ще паднат пред тебе.

Йоан 6:57

Както живият Отец Ме е пратил, и Аз живея чрез Отца, така и онзи, който се храни с Мене, ще живее чрез Мене.

П.С.: Знам,че темата е стара,да не вземе някой да ми се нахвърли,че не съм видяла датата.

Редактирано от nelena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда-а-а... Някои начини за говорене не са подходящи за някои теми. В смисъл- ако е само за говорене- става, ама иначе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Всички други религии са измислици,да заблуждават хората.Дяволът ги контролира по този начин.Чрез тях иска да ни оттдалечи възможно най - далеч от Единствения и Най - прекрасния.Няма Аллах,няма Йехова,няма Шива,Буда....просто заблуда.Те са измислица.Има само един,който е "във всичко и над всичко",и неговото име е Бог.

Бог,Господ,Цар,Княз,Папа...са титли!Не имена.

Справка-Псалм 83:18

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости zoro_

Всъщност темата е за трите главни религии и не само :rolleyes:

Леко неточно си изказал твърдението си. Би трябвало да е:

Поради голямото си влияние от зората на човешката история, религиите са превърнати от манипулативни и властолюбиви хора, в средство за управление на масите.

Може и да си прав,но смисъла е същия./ Възможно е и източника да не е същия /.

Затова ще дам няколко примера,че религиите не са нещо абстрактно а свързани с живота и с политиката и обратно.

1.Например Иран е точно такъв пример затова как религията управлява политиката.

2.Много хора четат свещените книги и дори не си помислят,че те може и да са написани преди да е съществувала дадената религия.За това как е сътворен света,за Адам и Ева и за потопа и т.н са открити плочки от шумерската цивилизация /4 хил.год преди Христа/ и после заимствани и преписани от евреите,а впоследствие от християните и мюсюлманите./ По днешни критерии думата заимстване би се превела като кражба на интелектуална собственост / Публикувано изображение Пример как религиите ползват и нагаждат за свои цели определени неща.

3.А ето и политиката как използва определени символи от миналото за свои цели:Давам пример с пречупения кръст ,който всеки евреин би го свързал с името на Хитлер.

Публикувано изображениеВъщност това е свастика,от минойската епоха - символ на лабиринт.

Публикувано изображение Свастика, намерена в Мачу Пикчу от епохата на инките. :sobbing:

Подобни свастики от древността има открити и на други места.

Примерите са толкова много как всичко е така свързано,че няма как да е само религия или само политика.Иначе се получава както казват истината но само половината т.е.което ни изнася или = лъжа

А това допълва цитата от adXok,както и моя.

Надявам се да си кажат мнението и останалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякъде си прав.В смисъл за пренасянето на символите.Но "ТРИТЕ ГЛАВНИ РЕЛИГИИ" е израз който ме хвърля в оркестъра. Няма главни и поддържащи роли в религиозния екшън.Героите всъщност са едни и същи ,само им се сменят имената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека всеки да каже какво мисли за Библията и дали вярва във всичко написано в нея.

Дали според вас всичко което е трябвало да влезе в Библията е влязло или е написано само най-угодното за онова време?Обективна ли е тя или субективна?

Според мен стадото така се води.....със умишлено насочване на вниманието към едната страна на въпроса.....

библията?... Особено т.нар. стар завет-СПЕКУЛАЦИЯ с древните писания. Спекиулират за да си ги припишат на себе си, без да признават авторитета от къде са ги краднали. Това нещо не се ли нарича 'плагиатстване'?... 'избран народ', арогантност, лицемерие.

Новият завет също не това, което би трябвало да бъде за Исус Христос, като "Спасител на римляни и йудеи". Придава му се значимост, която не притежава за другите култури. Но си е светец, но не е това, което се предствя от римските редактирани нови завети... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Текста в Библията и Корана според мен е един и същ - става дума за Стария завет в Библията. МНОГО Е УДОБНО ЗА ЧОВЕКА ДА ЧЕТЕ ТЕЗИ МЪДРИ КНИГИ - по този начин по-малко ще се спъва в житейския път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам сега аз да кажа едно нещо и може да разсъждавате малко по него...

Имало един човек той взел един златен пръстен и отишъл да го разтопят,и от него да направят три нови.Върнал се той при синовете си и ги попитал кой от трите е истинският,никой не отговорил....

Отговора е:И трите са истински

Същото е и с вярата има "Ислямизъм","Християнство"и"Юдеизмът"в всяка религия има по нещо вярно значи коя е истинската.... :angry:

И трите пръстена са от същото злато,ама това не ги прави истински.Оригиналът от който са произлезли е съдържал 3 пъти повече злато,тоест истина.Не се казва нищо и за златаря.Един и същ ли е бил или двама.Не е много добра тая притча,ми се струва. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И трите пръстена са от същото злато,ама това не ги прави истински.Оригиналът от който са произлезли е съдържал 3 пъти повече злато,тоест истина.Не се казва нищо и за златаря.Един и същ ли е бил или двама.Не е много добра тая притча,ми се струва. Публикувано изображение

ЗДРАВЕЙТЕ,

за първи път от толкова напъни имисля, че Ви разбрах - искате да кажете: Бог е един!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Три за елфите - душевните същества

Седем за джуджетата - силите на материята

Девет - за хората, чието предназначение е известно само на Елу /Илуватар/, Създателят.

Но всички те единствен пръстен ги владее...

http://www.youtube.com/watch?v=Dr_i2w0W-ZM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алиах аз приказвам по Библията с духовният ми учител Йехова , също така и по "Тайната доктрина" на Елена Блаватска /а тя визира всички свещени книги/. По Библията специално стигнах до IV-та книга на царете. Той не е бил един бог - даде ми пример за това - вие човешките индивиди сте създадени по наш образ и подобие - вие примерно може ли един човек да построи къща или блок не - така и ние сме така,както сме ви създали по наш образ и подобие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, но не всеки може да отсее истината от лъжата... хората в същността си са прости, глупави, без познания.... как искаш да отсеят истината когато не знаят.. а когато истината не им оттърва....Примери колкото искаш... Да не говоря за заблудата че те са прави и тяхната истина е истинската истина ..:wors:

Чета подобни постове многократно във форума. В общи линии става въпрос, че малцина са избраните или способните за да открият истината; че много си мислят, че знаят истината, но само се заблуждават; че сме достатъчно глупави за да не разбираме и от там вярваме истински. Имам въпрос. Ако аз съм глупав значи ли, че няма религия която да ме "приеме", че не мога да познавам истината и да вярвам истински?

Мнозина пишат постове с надменната позиция "аз виждам истината, а ти не можеш!". В крайна сметка религиите елитни клубове за целунати от бог ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй ... Как да четем библията, за какво ни е, как да разбираме прочетеното... Нещата изглеждат така, както изглеждат в случай, че имаш една машина, се справяш с нея добре, като прочетеш инструкцията. Верно, някои инструкции са така написани, че се справяш по- добре без тях. Та човек има един свят. И не знае какво да прави с него. Пробва без инструкция- не се получава добре. Много пътища все пак водят до някои инструкции. Библията е една инструкция. Дали е добра? Дали програмата за превод нещо не е оплескала нещата ... Дали не е по- добре да се използва по друг начин- не първо да прочетеш, и после да действаш, а да действаш, както намериш за добре и отвреме- навреме да сверяваш с инструкцията? Много интересен поглед за това как и кога се е появила религията, как я използват различните типове хора и какво става след това, как и кога се появява едно свещено писание и какво от него е вярно ... Върху всичко това един невероятен, изключителен поглед дава Тери Пратчет в изумителната си книга "Номите" Спирам до тук, защото пак някой ще ми премести я поста, я направо дискусията в темата за книгите, а те не са затам... Истината е, че ако се вторачваш много в нещо, преставаш да го виждаш. Такива ми ти работи с тълкуването на библията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

neredoven Бог няма да създаде нещо глупаво, просто можеби не е дошло времето да те избере за свои спътник но ти трябва да му помогнеш Вярваш ли истински ,че той е някъде там, ходиш ли на църква (не само на празник това всички"християни" го правят) молиш ли се в труден момент, стараеш ли се да си по добър. Готов ли си да простиш, когато някой те е наранил Повярвай истински, старай се и Бог ще те докосне както никога А относно Библията това е една прекрасна и мъдра книга, която винаги, когато чета (правя го много често) ме докосва и ме кара да се замисля бъркам ли някъде и какво мога да поправя? и винаги ме зарежда с оптимизъм и още капка вяра, за да продължа смело напред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, тръпки ме побиват от лесните и прости отговори! black_lady: 1. прилича ли ти светът, в който живеем и животът, който живеем, на нещо умно? (несъмнено, обаче, твърдението, че е нещо глупаво е точно толкова глупаво, колкото и твърдението, че е умно...) 2. Прекрасната и мъдра книга дава повече въпроси, отколкото отговори. Въоръжени с нея, хората могат да обясняват всяка глупост, която им хрумне и всяко престъпление, което им хрумне. 3. Ако връзката между човек и Бог следва да се осъществява в църква, или само когато на човека му е трудно... ох, колко жалко за този човек! И колко жалко за този бог! Не виждам никаква разлика между един такъв бог и една лакома мисъл-форма, която има нужда от енергийно подхранване от колкото се може повече вярващи ... И тази мисъл-форма ще прави така, че вярващите да имат все повече нужда от нея... А те кога имат нужда?... И ще им помага, наистина, за да се радват и да не забравят за нея... И да не би да се сетят за Бога...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът според мен е от така поставения, в протестантски дух, смисъл на темата. Един от основните им постулати е само свещ.Писание, като по този начин, споменавайки и някои други техни тезиси, се създават условия за тълкуване на цитати от Библията по хиляди начини.Така например един и същи пасаж се тълкува от различните деноминации по различен начин, като самите тълкувания по между си нерядко си противоречат, а дори се взаимоизключват. За да се предпазят хората, респективно Църквата от подобни раздори и проблеми, като втори основен източник се приема свещ.Предание на Древната Църква. Поради това Библията трябва да бъде тълкувана в духа на свещ.Предание, а не на кой както му скимне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи освен самото предание да уча и тълкуването му. И да не се замислям, за да не кривна. И какво правят с тези, които се замислят? А с тези, които се съмняват?

Доколко е свещено свещеното предание?

ето тук една интересна хронология, добре показва пътя на преданието към свещеността.

Много хора си представят въвеждането на ред от вида "строй се и преброй се".Тези опити вървят добре донякъде и после се провалят. Защо ли ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...