Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гости DarkLight

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

...

Мнозина пишат постове с надменната позиция "аз виждам истината, а ти не можеш!". В крайна сметка религиите елитни клубове за целунати от бог ли са?

Време беше някой да попита точно това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки човек вярва в нещо и това, в което вярва е неговата религия! Има много религии именно защото чрез тези религии хората достигат до Бог ! Убеден ли си, че щом си отишъл в църква и си запалил една свещичка си вярваш ? Вярата не идва от свещта която си запалил ,а от сярцето ти! Бог е дал на всеки човек разум ,съвест и ЛИЧЕН ИЗБОР .Признаите не вярвате ли ,че има някаде там някаква сила ,има някъкъв Бог и се надявам да бъда в рая ,защото съм много добър човек !?! Всяко нещо което сте преживели не е случайно всяко нещо Бог е направил за вас защото Бог обича всяко едно нещо което е създал ,но дори и да си вярващ пак те си случват лоши неща и си казваш , Е добре де моля се 2 пъти на ден ходя на църква паля свещичка ама не става ей Бог го няма той не ме чува ,той не ме обича - това е обстоятелствена вяра ! но не към това тряба да се стремим ,а точно когато сме най-слаби да погледнем нагоре към небето и да кажем (сърцето ни да извика) Господи ,там ли си, има ли те наистина ,защото аз имам нужда от теб ! И най- важното да сме постоянни в молитвите си ! Бог е измил греховете ни с кръвта си ! Нека сме му благодарни!!! Евреи 11:1 Силата на вярата А вярата е даване на твърда увереност в онези неща, за които се надяваме, убеждения за неща, които не се виждат. Евреи 11:3 С вяра разбираме, че световете са били създадени с Божието слово, така че видимото не стана от видими неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Мнозина пишат постове с надменната позиция "аз виждам истината, а ти не можеш!". В крайна сметка религиите елитни клубове за целунати от бог ли са?

Да.

И всяка религия отхвърля целунатите от бога на другите.

c'est la vie

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

И всяка религия отхвърля целунатите от бога на другите.

c'est la vie

В крайна сметка... достигна и ти до истината, че всички религии са секти.

А "целунатите от бога" кога ли ще видят, че целуват на рогатия, хм, опашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнозина пишат постове с надменната позиция "аз виждам истината, а ти не можеш!".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вижда истината не всеки може - по-страшно е, когато Истината се почувствува - преживее!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, истината никак не е страшна. И е толкова близо до очите, та чак не се вижда. Ала мнозина... тръпки ги побиват от нея и затова предпочитат да я замъгляват пред себе си. И хората, досущ като слепци, се отдалечават все повече от себе си. Мъчителна е искреността със самия себе си, когато личността се изправя лице в лице със собствените си непълноценности и несъвършенства и трябва да признае грешките си пред себе си. Този, който го е изпитал ще разбере. А истината е най-простото нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вижда истината не всеки може - по-страшно е, когато Истината се почувствува - преживее!

Да. Според закрилниците на Персей, трябва да се гледа в щита на богинята на мъдростта. Инак, при директен поглед, човек се вкаменявал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Богиня на мъдростта - друг път... Вярно, била навремето прекрасна, но заточена на запад от Атина - придобила златни крила и медни ръце, както и змии вместо коси. Всичко това ни подсказва, че има нещо посредническо в нея между земята и универсалността, но имайки предвид, че е била единствената смъртна сред горогоните и нуждата от обезглавяването и... Явно по-скоро говорим за луциферичния аспект на знанието, който за кратко може да наречем и егоцентризъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Богиня на мъдростта - друг път...

Вярно, била навремето прекрасна, но заточена на запад от Атина - придобила златни крила и медни ръце, както и змии вместо коси. Всичко това ни подсказва, че има нещо посредническо в нея между земята и универсалността, но имайки предвид, че е била единствената смъртна сред горогоните и нуждата от обезглавяването и... Явно по-скоро говорим за луциферичния аспект на знанието, който за кратко може да наречем и егоцентризъм.

пояснение

"...Атина дала на Персей меден щит, толкова блестящ, че в него като в огледало се отразявало всичко..." - Кун, "Старогр. легенди и митове" с. 1967 г.

Атина е богиня на мъдростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драска и хапе. И мърка. Черна е и голяма. И е чела гръцките митове повече от теб! :) Но в библията никъде не се споменава, че истината е страшна. Дали там щита на богинята на мъдростта (Атина Палада) няма друг образ? Или пък се прескача момента на вглеждане в себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно. Освен високомерие, дали имаш друга база да заявиш кой повече е чел древногръцки митове? Примерно, аз със сигурност мога да заявя, че по отношение на Тери Пратчет ме биеш по всички параграфи, но ти откъде знаеш половинката, която се отнася до мен, по отношение на фундаменталния въпрос "кой колко". Иначе, да си кажа право, аз ги четох като дете и не съм потретвал. Но важен е психологическия момент и по-нататъшното ти ориентиране. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алиах аз приказвам по Библията с духовният ми учител Йехова , също така и по "Тайната доктрина" на Елена Блаватска /а тя визира всички свещени книги/. По Библията специално стигнах до IV-та книга на царете. Той не е бил един бог - даде ми пример за това - вие човешките индивиди сте създадени по наш образ и подобие - вие примерно може ли един човек да построи къща или блок не - така и ние сме така,както сме ви създали по наш образ

и подобие.

Именно Блаватска разбулва, че йехова е копие на Шива, което при римляните е Сатурн. Публикувано изображение

...само, че дали това е пълната понетнция на Бога?.. ;)

Всеки демон може да пунтира гнева и строгостта на сянката на Бога. Публикувано изображение

Нека всеки да каже какво мисли за Библията и дали вярва във всичко написано в нея.

Дали според вас всичко което е трябвало да влезе в Библията е влязло или е написано само най-угодното за онова време?Обективна ли е тя или субективна?

Според мен стадото така се води.....със умишлено насочване на вниманието към едната страна на въпроса.....

Т.нар. 'библия' е ПОСЛЕДНОТО вместилище на ВЕДАическата мъдрост, само, че изопачена и нагодена. Публикувано изображение Този, който прочете дори преходни на библията с ВЕДА египетско-шумерски или тибетски текстове, ще види как се е движела редакцията на древните текстове до като се стигне до библията.

А това, че е най-позната на европейците от другите свещени текстове, е по обясними причини. :)

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като напоследък, странно защо станах редовен посетител на тази секция и ми се искаше да чуя вашите религиозни виждания.

Вярвате ли в някоя религия? Какво мислите за останалите? И като цяло какво е отношението ви към религиите като цяло? Има ли смисъл или това е просто човешка заблуда? :whist:

Преди време в един сайт прочетох текст със заглавие: "Вярата като синоним на незнанието" :ph34r:. Звучеше убедително! Адресът на сайта бе: www.newmagnaura.org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така е. Вярата е за онези, които не търсят знанието. Що ми е на мен да вярвам, че земята е кръгла, например. Зная това и нямам необходимост от вяра, за да го зная. Вярата е емблематична за нетърсещия интелект. А търсенето се поражда от съмнението. Какво общо имат съмнение и доверчивост. Човекът е склонен да си създава кумири, да идеализира. Вярата е нещо, което застопорява в идоли. Сега, едно е да си доверчив, а друго уверен. Защото увереният знае. Има разлика. За схвастиката - тя е един от най-древните символи на Колелото на Живота, означаващ дви­жението на слънцето, четирите главни и четирите допълнителни посоки и четирите годишни сезона. Позната е от изображения, датиращи от горния палеолит и от орнаментите на много народи от различни части на света, засвидетелствана е в традиционната символика на древните Египет, Индия, Китай и ранното християнство. В старата индийска култура се е тълкувала като соларен символ, знак за светлина и щедрост. Според Д. Форчън свастиката е природен кръст и понякога се нарича Кръстът на Тор или Чукът на Тор, а неговата форма е предназначена да покаже вихровото действие на неговите мълнии. По изписването си свастиката определя кръгово движение около един център, който може да се приеме като Азът или като един Полюс. Прието е схващането, че по този начин се представя движението на света от единия до другия полюс. Тя символизира проявата на цикличността, на вечното, на постоянното възстановяване и регенерация. По тази причина фигурата на свастика често се използвала за емблема на спасителите на човечеството, като Исус Христос, Буда, Карл Велики и мн. др. Има два вида свастика според ориентацията - соларна и лунна - първата е древният символ на Колелото на живота, олицетворяващ всичко положително, а втората – нацистката емблема, станала символ на хаос, унищожение и смърт. Свастиката е най-могъщия свещен символ на древните култури и най-универсалния от всички ритуални знаци. Езическите народи я свързвали с Богинята-Майка, а скандинавците я смятали за знак на своя бог на гръмотевиците Тор. В Китай свастиката представлявала fang - примитивна форма за възприемане на 4-те посоки на света. Тя е емблема на Ганеша – божество на познание­то, а до 200 г. от н.е. е символизирала и Буда. В индийската религия е основен джайнистки символ, където раменете представят 4-те измерения на възможността за възраждане на Душата, долу се намира Ада, вдясно е светът на животните, вляво е светът на хората, а горе е светът на боговете. Франкмасоните стриктно спазват космографската символика на фигурата, приемайки, че центърът на свастиката е Полярната звез­­­­­­да, а четирите й рамене са 4-те основни позиции на съзвездието "Голямата Мечка" около нея. В Средновековието тя се е асоциирала с движението на Слънцето по небето и е един от символите на херметическата магия. През 1910 г. станала основна емблема на Хер­метическия орден "Златна Зора". Хитлер вероятно е открил този символ в списанието Ostara на Ланц фон Либенсфелд, откъдето през 1920 г. присвоил свастиката като основен знак на своята организция със значение на "победа на великата арийска мисия". Според окултисти-изследователи била допусната фатална грешка, когато се обърнала посоката на древния символ и той се превърнал в знак на хаос и смърт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, бих искал да ви помоля за прошка. Тези дни за пореден път се убедих, че с дълбоката медитация шега не бива... За няколко часа съвсем бях превъртял. Сега съм малко по-стабилен. Ако съм наранил някого в психотичния си пристъп - бих го/я помолил още веднъж за прошка. С много нежност от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели, бих искал да ви помоля за прошка. Тези дни за пореден път се убедих, че с дълбоката медитация шега не бива... За няколко часа съвсем бях превъртял. Сега съм малко по-стабилен.

Ако съм наранил някого в психотичния си пристъп - бих го/я помолил още веднъж за прошка.

С много нежност от мен.

Ти не си ли на морето?Стига си се занимавал с нас,ами се отдай на заслужен релакс.У.Ра пише все по интересни неща.Дава и полезни линкове. Публикувано изображение Едва ли си наранил някого,по мои скромни наблюдения тук останаха да пишат само неуязвимите. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти се благодари, че не съм "мюсли" да ти пусна 666 шекера! ;)Публикувано изображение

Е това го знаем,затова се заговорихме за $. Публикувано изображение Хареса ми блогъть ти.И линка за ашкеназите.Ама първата снимка там е на един мен дето много го уважавам - Айзък Азимов.Ти какво мислиш за него?Дали и той е агент на матрицата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не си ли на морето?Стига си се занимавал с нас,ами се отдай на заслужен релакс.У.Ра пише все по интересни неща.Дава и полезни линкове. Едва ли си наранил някого,по мои скромни наблюдения тук останаха да пишат само неуязвимите.

Мерси. Понякога и аз имам нужда някой да ме гушне и да ми каже, че съм добро дете :-)

С малко късмет и желание от моя страна - довечера заминавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не си ли на морето?Стига си се занимавал с нас,ами се отдай на заслужен релакс.У.Ра пише все по интересни неща.Дава и полезни линкове. Публикувано изображение Едва ли си наранил някого,по мои скромни наблюдения тук останаха да пишат само неуязвимите. Публикувано изображение

:P

Останалите четем премъдрости и чакаме да се появи най-после тоя пусти Антихрист, за да го видим, пипнем, помиришем и да си поиграем на сантасе....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей ме, ама помня, че бях много добър на сентасе, та внимавай...

И понеже открай-време се опитвам да си изсържа половината, може вече да съм остана и само Анти, ама по-добър от мен няма.

Като гледам и споделяните пътища към добродетели наоколо, си мисля, че съвсем категорично мога да се провъзглася за най-велик майстор на Анти -"ристя".

Най-злонамерено препоръчвам да се запознаете днес и със следните проповеднически излияния:

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=21

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че блогът ти ще да е единственото нещо писано от грамотни хора, естествено и за грамотни - щом аз нямам никакви способности за издържане там. Чудя се, дали Хермес също е наследник на Веданта? Ако случайно мислиш да се позовеш на Е.П.Б. - недей, Мория и Кутхуми мога и сам да ги питам, понеже са ми съседи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей ме, ама помня, че бях много добър на сентасе, та внимавай...

И понеже открай-време се опитвам да си изсържа половината, може вече да съм остана и само Анти, ама по-добър от мен няма.

Като гледам и споделяните пътища към добродетели наоколо, си мисля, че съвсем категорично мога да се провъзглася за най-велик майстор на Анти -"ристя".

Най-злонамерено препоръчвам да се запознаете днес и със следните проповеднически излияния:

http://biblia.duh-i-istina.net/index.php?k=21

Венци,всъщност мечтата ти е да си велик майстор,така ли?Веднага ще ти осигурим това звание -велик майстор на каквото си искаш.Със сигурност ще си добър. Публикувано изображение Дали на Анти или на Христя =все тая... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Венци,всъщност мечтата ти е да си велик майстор,така ли?Веднага ще ти осигурим това звание -велик майстор на каквото си искаш.Със сигурност ще си добър. Публикувано изображение Дали на Анти или на Христя =все тая... Публикувано изображение

Например

"майстор на камъка", или "притежателят на ключове" според мен добре ще му паснат :);)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...