Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Накрая ще се извиня, че не съм ерудиран историк по историята на всичко и се информирам от Гугъл, и за други неща също. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

Много е трудно от измислена информация да градиш реалност. Че и някой да ти повярва. После се започва едно увъртане, лъжене, мажене, триене, цяло чудо :D

http://www.psylib.ukrweb.net/books/gritz01/noezis_i_noema.htm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, witness написа:

Накрая ще се извиня, че не съм ерудиран историк по историята на всичко и се информирам от Гугъл, и за други неща също. 

Нека ти го напиша, за да не се огорчаваш излишно или пък да оставаш с убеждението, че само  ти си причината за моето решение. За разлика от много други тук, те считам за човек със значително по-широка обща култура и способност да мислиш върху нещата. Затова и очакванията ми към теб във всяка една наша дискусия винаги са били по-големи. Не си спомням случай в който да съм обиждала някой на религиозна или етническа  основа, така както съм била обиждана  аз. Така ,че залитанията ти в тази посока и опит да ми вмениш някои неща са наистина неприятни и неприеливи за мен. Имам невероятното щастие и късмет работата ми да съвпада с професията и хобито ми,  и това наистина ме прави по- информирана от много други , не само тук.Имам контакти  и допир до информация, която е трудно да бъде възприета от много хора тук, ограничени в   своето скромно  битие , или своята информираност само ог Гугъл.  Допирът  до история и религия е вълнуващ и затова, че имам възможност да общувам и с различни хора от цял свят, някои от които са ми скъпи приятели. Наистина не се наемам да описвам километрите, които съм "навъртяла" из различни континенти и страни. Само от началото на тази година са два континента и годината още не е свършила. Приятно и полезно е да споделяш неща с различни хора, защото аз самата винаги съм признавала, че такива неща обогатяват и допълват знанията и представите ни за света.  Не "говоря", че винаги трябва да срещаме разбиране. Просто споделяме. В този форум обаче има една изключително лоша тенденция. Тук е илюзия ,че се споделят опитности и знания. Погледни всяка една тема и ще видиш ,че образно казано простотията е завзела всичко. Тук, някой самонабедил се за знаещ капацитет, трябва да се качи непременно върху главата на някой   друг, за да добие илюзията,че започва да свети като звезда. Тези, които пък правят опити да надничат под чаршафите ни  с  гнусните си намеци, предположения  ,волни съчинения и пишат биографиите ни  без дори да са ни виждали очите, са още едно допълнение към  картинката.При това простотията  е съзнателно толерирана ,защото носи дивиденти. Разбира се плюса е другаде. За останалите остава огорчение, неприязън или злоба , всеки според характера и разбиранията си .  Когато етичния кодекс на някой се разминава с това , което вече се превръща в правило, той напуска или ограничава писането и то само с определени хора, които смята ,че заслужават усилията му. Другите оставя под ватерлинията на вниманието си и ги пуска да плуват по отходния канал. Нещата се натрупват във времето и понякога е необходимо много малко, което да запълни лимита на търпението.

Пожелавам ти много здраве.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, valkiria1 написа:

Нека ти го напиша, за да не се огорчаваш излишно или пък да оставаш с убеждението, че само  ти си причината за моето решение. За разлика от много други тук, те считам за човек със значително по-широка обща култура и способност да мислиш върху нещата. Затова и очакванията ми към теб във всяка една наша дискусия винаги са били по-големи. Не си спомням случай в който да съм обиждала някой на религиозна или етническа  основа, както съм била аз. Така ,че залитанията ти в тази посока и опит да ми вмениш някои неща са наистина неприятни и неприеливи за мен. Имам невероятното щастие и късмет работата ми да съвпада с професията и хобито ми и това наистина ме прави по информирана от много други , не само тук.Имам контакти  и допир до информация, която е трудно да бъде възприета от много хора тук, ограничени в  своята инфорираност само ог Гугъл.  Допирът  до история и религия е вълнуващ и затова, че имам възможност да общувам и с различни хора от цял свят, някои от които са ми скъпи приятели. Наистина не се наемам да описвам километрите, които съм "навъртяла" из различни континти и страни. Само от началото на тази година са два континета и годината още не е свършила. Приятно и полезно е да споделяш неща с различни хора, защото аз самата винаги съм признавала, че такива неща обогатяват и допълват знанията и представите ни за света.  Не "говоря", че винаги трябва да срещаме разбиране. Просто споделяме. В този форум обаче има една изключително лоша тенденция. Тук е илюзия ,че се споделят опитности и знания. Погледни всяка една тема и ще видиш ,че образно казано простотията е завзела всичко. Тук някой самонабедил се за знаещ капацитет трябва да се качи непременно върху главата на някой  за да добие илюзията,че започва да свети като звезда.При това простотията  е съзнателно толерирана ,защото носи дивиденти. Разбира се плюса е другаде. За останалите остава огорчението, неприязън или злоба , всеки според характера и разбиранията си .  Когато етичния кодекс на някой се разминава с това , което вече се превръща в правило, той напуска или ограничава писането и то само с определени хора, които смята ,че заслужават усилията му. Другите остава под ватерлинията на вниманието си и ги остава да плуват по отходния канал. Нещата се натрупват във времето и понякога е необходимо много малко, което да запълни лимита на търпението.

Пожелавам ти много здраве.

Валка, остани, без теб няма да е същото... Не прекъсвай духовната връзка. За Валентинос и аз съжалявам, и за други също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, realno написа:

space.gif
  space.gif

С други думи, тези думи на Исус са предупреждение към вярващите, че като повярват, ще започнат страдания и ще бъдат убивани.

И вярващите богу, като гледам как сте застрадали и как ви преследват разни килъри, направо сте готов сценарий за третокачествен телевизионен сериал - ред клоуни, ред палячовци.

Че Исус може да не е проповядвал насилие - може. Ала свещения комикс, барабар с проповедниците и послушните им човекоподобни оФчици, не просто проповядвате насилие, ами сте и най- основните извършители - историята го доказа ...... и уви продължава да го доказва, защото идиотите много трудно ви загряват реотаните, та минават векове докато схванете, че вярванията ви са достатъчно неоснователни, неразумни и лишени от всякаква рационалност, за да са чиста утопия и като такава, просто няма как да я бъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, witness написа:

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и също като тях продавали на безценица имотите си. Иначе историята на еврейските общини и култура в Испания е много, много по-дълга и при арабите и християните, понякога проспериращи, понякога преследвани - и от двете страни на Гибралтар. 

Падение Гранады (1492), последнего оплота ислама на Пиренейском полуострове, вновь обострило проблему национально-религиозной консолидации страны, и 31 марта 1492 г. был подписан эдикт об изгнании евреев из Испании и ее владений, согласно которому евреи должны были до конца июля покинуть страну. Эдикт основывался на версии, что евреи совращают христиан в иудаизм, а новые христиане не могут из-за влияния евреев стать честными католиками. Попытки придворных евреев, в частности Ицхака Абраванеля и Аврахама Сениора (1412?–1493?) добиться отмены эдикта оказались безуспешными, и подавляющее большинство евреев покинуло Испанию. Необходимость спешно ликвидировать имущество заставила евреев продавать его за бесценок; лишь немногим удалось вовремя переправить достояние за границу; общинное имущество конфисковывалось властями и большей частью передавалось муниципалитетам, иногда использовалось для постройки церквей или монастырей 

http://eleven.co.il/diaspora/regions-and-countries/11856/ 

и във Фес -

Султан Абд ал-Хак, правивший в середине 15 в., неоднократно обращался к зажиточным фесским евреям за финансовой помощью, а одного из них, по имени Ахарон, назначил своим главным министром. Это вызвало недовольство мусульман, и в 1465 г. они подняли восстание; Абд ал-Хак и Ахарон были убиты, почти вся еврейская община Феса истреблена. Спастись удалось лишь тем евреям, которые согласились принять ислам. Новый султан разрешил им вернуться к иудаизму, но одновременно ввел для них особую одежду (черного цвета для мужчин, желтого — для женщин), запретил носить кожаную обувь, ездить по городу верхом на лошади и носить оружие. 

С конца 14 в. в Фес переселялись сефарды из христианских государств Пиренейского полуострова. Число таких переселенцев первоначально было невелико, но после изгнания евреев из Испании (1492) и Португалии (1496–97) значительно возросло. Как утверждают некоторые хронисты, первые изгнанники, прибывшие в Фес, по просьбе местной еврейской общины не были допущены в город и частью умерли от голода и лишений (им пришлось жить в шалашах), частью попали в рабство к мусульманам.

http://eleven.co.il/diaspora/communities/14267/ 

Знаеш ли, чудех се защо се сетих точно за сцената от този филм, той е на Милош Форман. Не защото родителите му са убити в концлагери, или че наскоро почина. Голям режисьор, според мен. Ами може би защото преди това не знам как вмъкна самата ти инквизицията, преди тях нападки към църквата с намек към самото й начало като за двете нули. Ти започваш тези разговори, както във филма не пускаш ръката на мъртвото чучело Пелеле. За което се пее в песничката, сламената кукла от картините на Гоя. Това е само филм, творческа фантазия, разбира се, но има нещо християнско в края на филма, макар че жената е полудяла от мъка, тя е простила. Или е простила, защото е луда, не зная, разните хора могат да го разберат различно. 

Между другото, и около инквизицията има много митове и преувеличения, особено в числеността на осъдените и наказаните. Не са стотици милиони, както си измисля Шунята, няколко хиляди са. Броя на жертвите не променя факта на престъпленията, разбира се. 

Към сто милиона може да са жертвите на Втората световна война, само за шест години. Може да са по-малко, обаче къде в историческите статистики се зачита живота на един човек.

Под грамадата от “религиозни” причини за всички гонения и причинени страдания на евреите (включително и Хитлеровите) прозира прозаичната причина: конфискация на имуществото им. Способни и заможни хора са. Според мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, valkiria1 написа:

Скепсис , Валентинус , а Бадр

Пишат си хората, ти докато се ориентираш. Е, Скепсис и Бадр. Валентиниус не знам кой е. Може и да не е ерудиран значи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.04.2018 г. в 12:30, Śūnyatā написа:

Думата логос на старогръцки означава слово, разказ, число, сметка, мяра, отношение, смисъл, понятие, разум, определена дума, думата.

Доста значения има. А знаеш ли какво е първото значение на "лего" - говоря, разказвам и т.н. Първото е "приспивам", сковавам в сън. 

…Държеше в ръцете си богът
златния жезъл, чрез който по воля очите на смъртни
в дрямка притваря или пък, заспали, отново събужда.

(Одисея, XXIV,2 и сл.)

Този е, казват, който единствен има власт над живота и смъртта и за когото е написано: „Ще ги пасеш с железен жезъл”.

преди 2 часа, valkiria1 написа:

Не си спомням

Добре, и аз не съм искала да стигаме до препирни заради Църквата. Проблемът е, че влагаме различно съдържание в това понятие. И че "не помним себе си". 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, witness написа:

Доста значения има. А знаеш ли какво е първото значение на "лего" - говоря, разказвам и т.н. Първото е "приспивам", сковавам в сън. 

…Държеше в ръцете си богът
златния жезъл, чрез който по воля очите на смъртни
в дрямка притваря или пък, заспали, отново събужда.

(Одисея, XXIV,2 и сл.)

Този е, казват, който единствен има власт над живота и смъртта и за когото е написано: „Ще ги пасеш с железен жезъл”.

Вярваш ли че някой ни пасе? Че друга воля ни затваря или отваря очите? Лично мисля че имаме роля в процеса на осъзнаване, а ако нямаме то нищо не може да се направи, а ролята ни е само илюзия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Śūnyatā написа:

Лично мисля че имаме роля в процеса на осъзнаване, а ако нямаме то нищо не може да се направи, а ролята ни е само илюзия.

Чудесно! Приеми реалността и че си личност и спри с тия илюзии. Ти си фактор нали с реална роля/мисия/?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, witness написа:

Проблемът е, че влагаме различно съдържание в това понятие.

Дежурния проблем. Думите са капан, поставен с цел да се улови смисъла. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където влиза храната? Смейте се, смейте се, радвам се ако съм ви развеселила. Капан ли са, значи мисълта крачи насам-натам и изведнъж, щтрак, капанът я хванал за крака...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Sleda написа:

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където влиза храната? Смейте се, смейте се, радвам се ако съм ви развеселила. Капан ли са, значи мисълта крачи насам-натам и изведнъж, щтрак, капанът я хванал за крака...

Реалността е продукт на нашите мозъци. Повечето думи идват отвън, а в зависимост от това какъв смисъл влагаме в тях, някои може да са ни от полза, но други може да са капан (вирус). Няма постоянен смисъл или истина които да се уловят. На нас ни се струва че има, защото живота ни е екстремно кратък и някои смисли и истини ни изглежда неизменни и постоянни (в рамките на един живот). Но това е илюзия, няма нищо което да е неизменно, постоянно и да съществува вечно. Обективната (илюзорната) истина зависи от това в което вярваме. Ние създаваме истината, това в което вярваме става обективно истинно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Śūnyatā написа:

Ние създаваме истината, това в което вярваме става обективно истинно.

Или както казва великият Пол Валери, считаме себе си за пророци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Реджеп Иведик написа:

Или както казва великият Пол Валери, считаме себе си за пророци

Да се мислиш за пророк е крайно глупаво, защото тогава започват звездите да ти говорят, ставаш подвластен на собствените  си илюзии, които възприемаш за божествено  откровение. Ставаш безумен. Да си войн е друго, защото има само една битка, според мен, която си заслужава да се води.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Śūnyatā написа:

Реалността е продукт на нашите мозъци. Повечето думи идват отвън, а в зависимост от това какъв смисъл влагаме в тях, някои може да са ни от полза, но други може да са капан (вирус). Няма постоянен смисъл или истина които да се уловят. На нас ни се струва че има, защото живота ни е екстремно кратък и някои смисли и истини ни изглежда неизменни и постоянни (в рамките на един живот). Но това е илюзия, няма нищо което да е неизменно, постоянно и да съществува вечно. Обективната (илюзорната) истина зависи от това в което вярваме. Ние създаваме истината, това в което вярваме става обективно истинно.

Така е, но и друг път съм го казвала. Ако био-химични, електро-магнитни или някакви вещерски реакции в “в една паница сива каша”, подчертавам само една паница, не повече, генерира това което съм АЗ, характер, емоции, мисли (не че са много, де) плюс това и РЕАЛНОСТТА т.е. света, както казваш, ако повярвам в това ще е по-фантастично отколкото да повярвам в Бог.

Впрочем, електрическите процеси са много слаби, защото като пипнем нечия глава не ни хваща ток!    :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Sleda написа:

Така е, но и друг път съм го казвала. Ако био-химични, електро-магнитни или някакви вещерски реакции в “в една паница сива каша”, подчертавам само една паница, не повече, генерира това което съм АЗ, характер, емоции, мисли (не че са много, де) плюс това и РЕАЛНОСТТА т.е. света, както казваш, ако повярвам в това ще е по-фантастично отколкото да повярвам в Бог.

Впрочем, електрическите процеси са много слаби, защото като пипнем нечия глава не ни хваща ток!    :D

Малко хора го схващат това, защото те възприемат информацията която постъпва в мозъка им като реален физически свят. Тази информация се материализира (substantialize) и с нея се прави опит да се обясни този невидим свят. Не отричам че такъв съществува, но разума е осъзнал, че информацията която идва отвън е само несубстанцонална абстрактна конструкция. Съществуващото е информационен език за нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Anjel Dimitrov написа:

Това ,,какво следва след смъртта не било важно?"Света е така устроен ,че ,когато някой иска да прави нещо обикновено иска да знае ползата.Примерно много хора не вярват ,че след смъртта всъщност следват усещания многократно ПО ГОлеми от тези които усещаме в земният си живот(един крадец ,ако повярва ,че след смъртта наказанията му в земният му живот ще му се сторят като все едно ,че са му ударили лек шамар и ,че мъките му ще са просто вечни и така ще реве ,че дори на всички пострадали от насилие ще им дожалее за изнасилвачите си ,Но ГОСПОД няма да им прости,защото това с Исус и новия завет е за баламурници ,че ГОСПОД бил толкова милостив ,че прощавал на всички всички,ей така.Пробвай с една запалка да си изпечеш пръста и да си го изядеш ,и сега си представи ,че Господ има милиони пъти по болезнени наказания и то проточващисе цяла вечност ,за някои ,които не искат да си оправят бакиите...)(и обратното на злодей,човек ,който иска да помага и да прави добро ,го чака-представиси абитуренски бал,или печалба от лотарията, и тези чувства ,тези хубави усещания има възможност за- милиони по добри усещания и то за цяла вечност)

Ти ако си в лоши взаимоотношения с Бог (но този от филмчето с Авраам и Исак и Този ,които се опитах да разясня в ,,до отвъдното и обратно", а не Христос-издънката),аз не съм(на мене десет години подред приятели и познати ми казваха,че съм си по-добре от Пламен Галев в най-добрите му години и си беше вярно.Но ,когато Господ е решил да те награди така се случват нещата.10 години на върха в центъра на Дупница ми стигнаха да знам ,че никое земно удоволствие не се сравнява с тези от след смъртта,защото докато бях в отвъдното(или на небето по старумо)Господ ми даде да усетя една малка частица от това ,което може да заусещам ,и то за цяла вечност.Докато си прекарвам времето тук в земният ми живот трупам проекции ,и нови хубави усещания,които чакам с нетърпение да се възползвам.отклоних се от темата но трябава да разберете ,че е от изключително значение да знаеш ,,Какво точно е Гопод?" след това да се знае ,ЧЕ с Господ можеш да се договориш(от сорта ,,какво трябва да направя Господи(но не да си представяш Христос,а там от филмчето с Авраам и Исак.Въпреки ,че Господ има и проекции като хора(имайте предвид,че има и женски проекции),но това да достигнеш до човешката му форма за мен е компромисен вариянт,за останалите достъпен. Всепак аз нищя божията промисъл от 5 годишен ,благодарение на бабите ми ,а при останалите хора това обикновено се случва след 20  и повече години.Един вид аз съм 15 и повече години пред всички останали в взаимоотношенията си с Господ(и сега за мен рутина,за останалите,нова сложна задача) за да мога да съм най-добре?"Това,, най-добре" препоръчвам да е просто ,,добре",защото на мен това най-добре ми струва много и както се казва ми излезе на носа на няколко пъти,Но това е ,,връщане на зад- няма"(ще си утвърждавам позициите докрай(вече свикнах ,за 25 години изпълнение на задачи вече работата ми се струва рутина).И друго все пак аз за наследство и ген съм получил от бабите си желание и сили за нищене на божията промисъл,вяра в отвъдното и таканататък.

Ако сте прочели по-горното би трябвал вече да знаете ,че взаимоотошенията ви с Господ зависят изцяло от вас.Пътят не е Исус (имах горчив опит докато проверявах дали пък не може да се направи нещо по въпроса с пътя исус,но не може(в обратната посока е).И Исус за ония му думи ,че е пътя и истината и живота замина на кръста.Не само заради тея лъжи но това е непростимата причина-(навеждане на заблуда и възгордяване в особено големи размери).

""Това ,,какво следва след смъртта не било важно?""

Важно е, но по - важно е да отидеш там , а да не се разминеш с целта си.  Притчи 21:2  Всичките пътища на човека са прави в неговите очи, Но Господ претегля сърцата.

"Примерно много хора не вярват ,че след смъртта всъщност следват усещания многократно ПО ГОлеми ..."

Вярата в живота след смъртта , НЯМА ДА  ОСИГУРИ ВЕЧЕН ЖИВОТ А НИКОГО, А ВЯРАТА В ГОСПОД (БЕЗ ИМЕ), ЗА КОЙТО  ГОВОРИШ. 

Тъй като говориш против Библията и хулиш Исус, кажи , В КОЯ ДРУГО СВЕЩЕНА КНИГА СЕ ГОВОРИ ЗА ГОСПОД?

"Ти ако си в лоши взаимоотношения с Бог ...,аз не съм"

Не е възможно да бъдеш в добри взаимоотношения с Бог, ако хулиш, Господ, Сина Му.

Не е възможно да бъдеш на небето и да имаш дори и една "проекция", ако не вярваш, че Исус е този, за който се представя.

Йоан 8:24 По тая причина ви рекох, че ще умрете в греховете си; защото ако не повярвате, че съм това, което казвам, в греховете си ще умрете.
space.gif

В книгата си казваш, че можеш да живееш в грях ( да не се прекалява с него) и пак да отидеш на небето. Това означава ли че не трябва да се прекалява с убиването, блудстването, псувните, кражбите и т.н.?

1 Коринтяни 6:9 -10
Или не знаете, че неправедните няма да наследят Божието царство? Недейте се лъга. Нито блудниците, нито идолопоклонниците, нито прелюбодейците, нито малакийците, нито мъжеложниците,нито крадците, нито сребролюбците, нито пияниците, нито хулителите, нито грабителите няма да наследят Божието царство.

Галатяни 5:21 
зависти, пиянства, пирувания и тям подобни; за които ви предупреждавам, както ви и предупредих, че които вършат такива работи, няма да наследят Божието царство.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Sleda написа:

“в една паница сива каша”

В една паница сива каша, съгласно една паница сива каша

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Anjel Dimitrov написа:

Много хора имат правото да съдят ,да не кажа всички ,но най -правилно съдят ,съдиите защото го правят по закони мислени от хиляди хора.

съд има още тук на земята,толкова много болка получиха някои престъпници.

изус не проповядва насилие ,Исус проповядва мазохизъм.

"изус не проповядва насилие ,Исус проповядва мазохизъм."

Защото знае какво има след смъртта. И знае, че ако спечелиш целия свят, имаш всичките удоволствия, но ако душата си загубиш, ГУБИШ ВСИКО. Ти не казваш  същото, "мазохично " нещо? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, sound написа:

И вярващите богу, като гледам как сте застрадали и как ви преследват разни килъри, направо сте готов сценарий за третокачествен телевизионен сериал - ред клоуни, ред палячовци.

Че Исус може да не е проповядвал насилие - може. Ала свещения комикс, барабар с проповедниците и послушните им човекоподобни оФчици, не просто проповядвате насилие, ами сте и най- основните извършители - историята го доказа ...... и уви продължава да го доказва, защото идиотите много трудно ви загряват реотаните, та минават векове докато схванете, че вярванията ви са достатъчно неоснователни, неразумни и лишени от всякаква рационалност, за да са чиста утопия и като такава, просто няма как да я бъде.

Къде е вината на Бог и Библията?

преди 7 минути, hladilnika написа:

ама ти наистина ли си вярваш?

Не те разбрах?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване