Премини към съдържанието
Гости DarkLight

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

преди 5 часа, realno написа:
2 Петрово 1:19 
И така, пророческото слово повече се потвърждава за нас; и вие добре правите, че внимавате на него, като на светило, което свети в тъмно място, догде се зазори, и зорницата изгрее в сърцата ви.

Откровение 2:28 
И ще му дам зорницата.

Йов 1:6 
А един ден, като дойдоха Божиите синове да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана.
Йов 2:1 
И пак един ден, като дойдоха Божиите синове, за да се представят пред Господа, между тях дойде и Сатана да се представи пред Господа.

Да, но Сатана също е наречен син на Зората!

12 Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, realno написа:

Моя извор е Библията...

Отговори ми на един въпрос: с какво Дъновизма превъзхожда Християнството?

Качи се на Езерата и ще усетиш каква е разликата между живо присъствие и прашлясала книга. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Aumi написа:

Да, но Сатана също е наречен син на Зората!

12 Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;

"Да, но Сатана също е наречен син на Зората!"

Къде Исус е наречен син на Зората? В Библията под "синове" на Бог се има предвид ангелите. Сатана е бил ангел, който е служел на Бог преди да се възгордее и да бъде изгонен от присъствието Му.  

преди 31 минути, Śūnyatā написа:

Качи се на Езерата и ще усетиш каква е разликата между живо присъствие и прашлясала книга. 

"Прашлясала" но вечна. И за ваш ужас пророчествата й се сбъдват.

Матей 5:18 
Защото истина ви казвам: Докле премине небето и земята, ни една йота, ни една точка от закона няма да премине, докато всичко не се сбъдне.

Такава категоричност и  увереност имаш ли в Будизма?

"Качи се на Езерата и ще усетиш каква е разликата между живо присъствие и прашлясала книга. "

Ако отидеш на жив рок или чалга концерт или на селски събор пак ще усетиш живото присъствие, но не и Божието присъствие. Не се заблуждавай с емоциите.

space.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, realno написа:

"Да, но Сатана също е наречен син на Зората!"

Къде Исус е наречен син на Зората? В Библията под "синове" на Бог се има предвид ангелите. Сатана е бил ангел, който е служел на Бог преди да се възгордее и да бъде изгонен от присъствието Му.  

Как си паднал от небето, ти, Деннице, сине на зората!

Каква е разликата между Деница и Зорница?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Как си паднал от небето, ти, Деннице, сине на зората!

Каква е разликата между Деница и Зорница?

Не се казва Денице, сине на Зорница. Предполагам, че е едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, realno написа:

Не се казва Денице, сине на Зорница. Предполагам, че е едно и също.

Зорница и Деница, едно и също ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, realno написа:

"Прашлясала" но вечна. И за ваш ужас пророчествата й се сбъдват.

space.gif

Какво значи вечна? Не разбирам. Никакви пророчества не виждам да се сбъдват. Не изпитвам ужас вече. Откакто пораснах не съм плачлив и сантиментален, а и се изхитрих да отхвърля всички ненужни проекции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Какво значи вечна? Не разбирам. Никакви пророчества не виждам да се сбъдват. Не изпитвам ужас вече. Откакто пораснах не съм плачлив и сантиментален, а и се изхитрих да отхвърля всички ненужни проекции.

Не виждаш, защото не искаш да ги видиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Противникът е силен, само когато черпи сила от тебе, карайки те много да мислиш за него - тогава силата ти се влива в него и губиш".   Мусаши

Не че някои са ми противници, но ми се "молят" да бъдат забравени.

Матей 25 глава

11 После дохождат и другите девици и казват: Господи! Господи! отвори ни. space.gif
12 А той в отговор рече: Истина ви казвам: Не ви познавам. space.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, mecholari написа:

"Противникът е силен, само когато черпи сила от тебе, карайки те много да мислиш за него - тогава силата ти се влива в него и губиш".   Мусаши

Не че някои са ми противници, но ми се "молят" да бъдат забравени.

Матей 25 глава

11 После дохождат и другите девици и казват: Господи! Господи! отвори ни. space.gif
12 А той в отговор рече: Истина ви казвам: Не ви познавам. space.gif

Не разбирам какво искаш да ми кажеш. Не виждам логика в написаното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, realno написа:

Не разбирам какво искаш да ми кажеш. Не виждам логика в написаното. 

Мене Господ ме познава. Ти мисли за себе си. Аз отказвам да те мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, mecholari написа:

Мене Господ ме познава. Ти мисли за себе си. Аз отказвам да те мисля.

Щом като Господ те познава и  имаш лични разговори със "светии" и хора от отвъдното, нека направим един експеримент. Когато пак имаш среща с тях накарай ги да прославят Исус и го признаят за Господ, че е умрял на кръста в плът и възкръснал. Предварително ще ти кажа, че това няма как да го изповядат, та като стане да се убедиш, че ти говоря истината, защото тези същества,  с които се срещаш нямат нищо общо с Бог и Исус. 

1 Кор.12:3 ... и никой не може да нарече Исуса Господ, освен със Светия Дух.

Едно предупреждение: бъди подготвен, че могат да станат агресивни към теб след подобни въпроси !!!

Защо като пиша тези редове се сещам за исляма ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, realno написа:

Само Исляма ли е агресивен?
А в Библията няма ли агресия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да споделя, че има няколко човека, които само като вида кой е писал и вече не ги чета. Това е и защото имах такъв осъзнат сън. Висши същества ми показваха красиви картини а нисши с известна степен на насилие се опитваха да ми "грабнат вниманието". Направих си извод, че трябва да си сложа филтър и в тази "реалност"  за да не си влагам енергията и да поддържам системата. Вече не слушам новини, не гледам агресивни филми изпълнение с убийства и насилие, както казах не чета хора, които систематично "унижават" останалите. Вече съм го правил достатъчно дълго време и избрах да сменя системата след този сън. В осъзнато сънуване с е опитвам да се справя със злото и в сънния ми живот, защото там има по-големи форми на изкушения и провокации. Уникален тренажор. Също наблюдавам зацикляния на хора, вече 10 години. Няма да ги променя. И за микроскопически напредък да получат, наблюдавам коефициента на полезно действие.  Много трябва да се вложи а аз харесвам хора, които се сещат сами от древни жестове и намеци. Да си намерят кой да се занимава с тях. От висшия свят как на мене ми обръщат внимание? Значи изградил съм подход и мотивация, с която заслужавам. Искам да се промена, да уча , да се развивам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mecholari написа:

Искам да споделя, че има няколко човека, които само като вида кой е писал и вече не ги чета. Това е и защото имах такъв осъзнат сън. Висши същества ми показваха красиви картини а нисши с известна степен на насилие се опитваха да ми "грабнат вниманието". Направих си извод, че трябва да си сложа филтър и в тази "реалност"  за да не си влагам енергията и да поддържам системата. Вече не слушам новини, не гледам агресивни филми изпълнение с убийства и насилие, както казах не чета хора, които систематично "унижават" останалите. Вече съм го правил достатъчно дълго време и избрах да сменя системата след този сън. В осъзнато сънуване с е опитвам да се справя със злото и в сънния ми живот, защото там има по-големи форми на изкушения и провокации. Уникален тренажор. Също наблюдавам зацикляния на хора, вече 10 години. Няма да ги променя. И за микроскопически напредък да получат, наблюдавам коефициента на полезно действие.  Много трябва да се вложи а аз харесвам хора, които се сещат сами от древни жестове и намеци. Да си намерят кой да се занимава с тях. От висшия свят как на мене ми обръщат внимание? Значи изградил съм подход и мотивация, с която заслужавам. Искам да се промена, да уча , да се развивам. 

"Това е и защото имах такъв осъзнат сън."

Тогава приятен сън, но когато един ден се събудиш да не съжаляваш, че си спал когато е трябвало да бъдеш буден и трезв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, realno написа:

Щом като Господ те познава и  имаш лични разговори със "светии" и хора от отвъдното, нека направим един експеримент. Когато пак имаш среща с тях накарай ги да прославят Исус и го признаят за Господ, че е умрял на кръста в плът и възкръснал. Предварително ще ти кажа, че това няма как да го изповядат, та като стане да се убедиш, че ти говоря истината, защото тези същества,  с които се срещаш нямат нищо общо с Бог и Исус. 

1 Кор.12:3 ... и никой не може да нарече Исуса Господ, освен със Светия Дух.

Едно предупреждение: бъди подготвен, че могат да станат агресивни към теб след подобни въпроси !!!

Няма как да стане ,да прославят Исус и да го признаят за господ,защото не е .Прав си ,че това няма как да стане защото е невъзможно Сатана да е Господ.И за друго си прав ,че наистина другите светии си нямат нищо общо с Исус .Примерно Свети Иван Рилски,който се е явил на МечоЛари си няма нищо общо с Исус,защото съм срещал хора излекувани от Иван Рилски ,а Исус изобщо не им се е явявал,и тези излекуваните се молят и  благодарят само и само на Иван рилски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Anjel Dimitrov написа:

Няма как да стане ,да прославят Исус и да го признаят за господ,защото не е .Прав си ,че това няма как да стане защото е невъзможно Сатана да е Господ.И за друго си прав ,че наистина другите светии си нямат нищо общо с Исус .Примерно Свети Иван Рилски,който се е явил на МечоЛари си няма нищо общо с Исус,защото съм срещал хора излекувани от Иван Рилски ,а Исус изобщо не им се е явявал,и тези излекуваните се молят и  благодарят само и само на Иван рилски.

Това, което съм казал за предния се отнася и за теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, realno написа:

Това, което съм казал за предния се отнася и за теб. 

Ти каквото и да кажеш е без голяма стойност ,защото твоито е все едно да учиш някого да кара кола при все че си чел само автобилд,и спориш с хора ,които са печелили състезания.На теб реално ,реално спуритуалния свят ти е пълна мъгла ,особенно без опитности,а и тук сме ти дали доказателства извадени от новия завет ,че Исус е Сатана и пак не вдяваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2019 г. в 17:46, Anjel Dimitrov написа:

Ти каквото и да кажеш е без голяма стойност ,защото твоито е все едно да учиш някого да кара кола при все че си чел само автобилд,и спориш с хора ,които са печелили състезания.На теб реално ,реално спуритуалния свят ти е пълна мъгла ,особенно без опитности,а и тук сме ти дали доказателства извадени от новия завет ,че Исус е Сатана и пак не вдяваш.

"...Исус е Сатана..."

Пак си в грешка разбира се. Ако беше истина защо Исус ще гони демони от хората? 

Освен това Исус е казал: 

Матей 12: 24 А фарисеите, като чуха това, рекоха: Тоя не изгонва бесовете, освен чрез началника на бесовете, Веелзевула. space.gif
25 А Исус, като знаеше техните помисли, рече им: Всяко царство, разделено против себе си, запустява; и никой град или дом, разделен против себе си няма да устои. space.gif
26 Ако Сатана изгонва Сатана, той се е разделил против себе си; тогава как ще устои неговото царство?

Така, че твоята "истина" за Исус може спокойно да я изхвърлиш в кошчето за боклук. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, realno написа:

"...Исус е Сатана..."

Пак си в грешка разбира се. Ако беше истина защо Исус ще гони демони от хората? 

Не съм,защото Исус е паднал от Божието царство тук,и е възстанал срещу Господа,значи ,,паднал ангел възстанал срещу Господ"= Сатана. А гони бесове ,защото се е опитал да се поправи ,но накрая пак се възгордява ,,Йоан 14:7 
Ако бяхте познали Мене, бихте познали и Отца Ми""-оприличил  се е пак на Господ ,а това се счита за хула против Господа,защото същността на Господа не се изчерпва с образа на смъртен човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 Царе 16:14

А Господният Дух беше се оттеглил от Саула, и зъл дух от Господа го смущаваше.

1 Царе 16:15

И така, слугите на Саула му рекоха: Ето сега, зъл дух от Бога те смущава;

1 Царе 18:10

И на следния ден зъл дух от Бога нападна Саула, и той лудееше всред къщата си; и Давид свиреше с ръката си, както всеки ден, а Саул държеше копието си в ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.05.2019 г. в 22:31, A.com написа:

1 Царе 16:14

А Господният Дух беше се оттеглил от Саула, и зъл дух от Господа го смущаваше.

1 Царе 16:15

И така, слугите на Саула му рекоха: Ето сега, зъл дух от Бога те смущава;

1 Царе 18:10

И на следния ден зъл дух от Бога нападна Саула, и той лудееше всред къщата си; и Давид свиреше с ръката си, както всеки ден, а Саул държеше копието си в ръка.

Чел съм тези стихове. Какъв е въпроса ти? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, realno написа:

Чел съм тези стихове. Какъв е въпроса ти? 

Какви са тези зли духове, изпратени от Бог.? Защо Бог може да изпраща зли духове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, A.com написа:

Какви са тези зли духове, изпратени от Бог.? Защо Бог може да изпраща зли духове?

Тези зли духове са демоните на Сатана. Под "изпратени" от Бог се има в предвид, че Бог е умишлено е допуснал и позволил те да навредят на някого. Изразът зъл дух от ГОСПОДА“ се обяснява с факта, че в Библията често се казва, че Бог прави онова, което Той всъщност допуска да стане

В случая със цар Саул, те имат достъп до него и могат да го тормозят, защото на два пъти умишлено не се покорява на Божията воля. А непокорството е голям грях, особено за избрани от Бога хора какъвто е бил и Саул. 

Друга история, в която Бог позволява  сатана атакува човек е историята с Йов. Но там целта е друга - проверка на Йововата верност към Бога. 

Прочети още:

Лука 11:24 Когато нечистият дух излезе от човека, той минава през безводни места и търси спокойствие; и като не намери, казва, ще се върна в къщата си отдето съм излязъл. space.gif
25 И като дойде, намира я пометена и наредена. space.gif
26 Тогава отива и, взема със себе си седем други духове по-зли от него, и като влязат, живеят там; и последното състояние на оня човек става по-лошо от първото.

Лука 22:3 Тогава влезе Сатана в Юда, наречен Искариот, който беше от числото на дванадесетте;

Обърни внимание на думите на ап.Павел, особено подчертаните, защото те са много актуални днес и звучат предупредително.

Римляни 1:21 Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи. space.gif
22 Като се представяха за мъдри, те глупееха, space.gif
23 и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини. space.gif
24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, - space.gif
25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин. space.gif
26 Затова Бог ги предаде на срамотни страсти, като и жените им измениха естественото употребление на тялото в противоестествено. space.gif
27 Така и мъжете, като оставиха естественото употребление на женския пол, разжегоха се в страстта си един към друг, струвайки безобразие мъже с мъже, и приемаха в себе си заслуженото въздаяние на своето нечестие. space.gif
28 И понеже отказаха да познаят Бога, Бог ги предаде на развратен ум да вършат това, което не е прилично, space.gif
29 изпълнени с всякакъв вид неправда, нечестие, лакомство, омраза; пълни със завист, убийство, крамола, измама и злоба; space.gif
30 шепотници, клеветници, богоненавистници, нахални, горделиви, самохвалци, измислители на злини, непокорни на родителите си, space.gif
31 безразсъдни, вероломни, без семейна обич, немилостиви; space.gif
32 които, при все че знаят Божията справедлива присъда, че тия, които вършат такива работи, заслужават смърт, не само ги вършат, но и одобряват ония, които ги вършат. space.gif
space.gif

Извода, че демоните нямат сила и достъп над вярващите християни, макар сатана да иска да ни навреди, защото е писано:1 Петрово 5:8 
"Бъдете трезвени, будни. Противникът ви, дяволът, като рикаещ лъв обикаля, търсейки кого да погълне.",

но ако все пак има някакъв достъп то ще е с позволението и знанието на Бог и с поставени граници от Него. Сатана няма да може да ни навреди повече по начина, по който му се иска. Това ни показва, че на Исус е подчинена всяка небесна и земна власт Матей 28:18  Тогава Исус се приближи към тях и им говори, казвайки: Даде Ми се всяка власт на небето и на земята.

Ето още един пасаж,  в който ни казва, че Исус има власт над сатана и демоните му и че ще има дух на заблуда за тези, които отказват да познаят истината:

2 Сол 2:7 Защото оная тайна, сиреч, беззаконието, вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня, който сега я възпира; space.gif
8 и тогава ще се яви беззаконният, когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си, space.gif
9 тогова, чието идване се дължи на действието на сатана, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса space.gif
10 и с всичката измама на неправдата, между ония, които погиват, защото не приеха да обичат истината, за да се спасят. space.gif
11 И затова Бог праща заблуда да действува между тях, за да повярват лъжа, space.gif
12 та да бъдат осъдени всички, които не са повярвали истината, а са имали благоволение към неправдата.

Защо Бог допуска дух на заблуда? 

1 Защото въпреки писанията, хората отказват да повярват в тях.

2. Като наказание за неверието им и отхвърлянето им на словото на истината. 

Бог е много търпелив, за да се стигне до там да прати дух на заблуда, означава, че хората са непоправими и няма надежда за тях. Жалко, но факт. 

Не знам все още да ли има връзка между двете неща, но ще цитирам още един стих, който също ни предупреждава:

Матей 12:31  Затова ви казвам: Всеки грях и хула ще се прости на човеците; но хулата против Духа няма да се прости.
space.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, realno написа:

Не знам все още да ли има връзка между двете неща, но ще цитирам още един стих, който също ни предупреждава:

Матей 12:31  Затова ви казвам: Всеки грях и хула ще се прости на човеците; но хулата против Духа няма да се прости.
space.gif

Няма непростим грях,просто трябва да се осъзнаеш на време и да предприемеш действия да си изкупиш греха по един или друг начин  ,,,,Псалми 103:8 
Жалостив и милостив е Господ, Дълготърпелив и многомилостив."" и също ,,,,Второзаконие 4:31 
то, понеже Господ твоят Бог е Бог милостив, Той няма да те остави, нито ще те изтреби, нито ще забрави завета, за който се е клел на бащите ти.""  ,

Значи да поясня ,,ЗАВЕТ" ,или един вид договорка с Господ Бог ,(обещаваш да правиш нещо в замяна на Божията благословия,било за теб ,било за поколението)

И ето нещо от стария завет,,,Еклесиаст 5:19 
И на който човек е дал Бог богатство и имот, И му е дал власт да яде от тях, И да взема дяла си, и да се весели с труда си, - Това е дар от Бога.""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.