Премини към съдържанието
BooTaBLe

Въпрос: Видео карта и захранване (2-ра ръка за предпочитане)

Препоръчан отговор

Ще се възползвам от тази темичка и аз.
    Компютърчето ми е на годинки със следните параметри:
    AMD athlon 64 x 2 4400+ , 2,3 ghz , 2gb ddr 2 ram(сега му взех още 2gb ), вградено видео nvidia 6100 256mb
    Дънна платка  : Colorful C.N61G
    захранване delux ATX: 300w   (за жалост)
    Играя една игра на лап топа - DOTA -2 ,но искам да я подкарам и на този компютър.
    Със windows xp съм,но мисля да му сложа 7-ца
    Въпросчетата ми са следните.

Каква видео карта ми препоръчвате и следователно какво захранване ? Предпочитам да е нещо втора ръка,защото в момента не мога да си позволя ново.
    Благодаря за вниманието и лека вечер.

Редактирано от BooTaBLe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...

Здравей,Въпроса е отделен в нова тема!Какъв е бюджета, че така можем да предложим захранване за 150 лев и видеокарта за 700 лева, че и повече...Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aми както споменах,в момента нямам възможност да си взеа нови,така че предпочитам нещо 2-ра ръка.От Велико Търново съм ,ако това има някакво значение.За видеокарта нещо от рода на 40-50 лева,захранването ако не е спешно..не бих го сменил точно сега,но и за него не бих могъл да  отделя повече от 40-50. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASUS HD5450-SL-HM1GD3-L-V2

Обща стойност - 48.99 лв. с ДДС

Аз съм с тази в момента и с процесор Pentium 4. Мога да кажа, че е добра. Не изисква допълнителни конектори за захранване (взема ток от PCIe слота). Доста игри играя било на средни и минимални настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aми както споменах,в момента нямам възможност да си взеа нови,така че предпочитам нещо 2-ра ръка.От Велико Търново съм ,ако това има някакво значение.

За видеокарта нещо от рода на 40-50 лева,захранването ако не е спешно..не бих го сменил точно сега,но и за него не бих могъл да  отделя повече от 40-50.

BB код:

Обща стойност - 113.56 лв. с ДДС

ASUS HD5450-SL-HM1GD3-L-V2

Обща стойност - 48.99 лв. с ДДС

Аз съм с тази в момента и с процесор Pentium 4. Мога да кажа, че е добра. Не изисква допълнителни конектори за захранване (взема ток от PCIe слота). Доста игри играя било на средни и минимални настройки.

И какво по-точно ще прави със тази 32 битова видео карта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И какво по-точно ще прави със тази 32 битова видео карта ?

Моя грешка, исках тази да предложа:

POWER C  AX5450 1GBK3-SHEV2

Обща стойност - 55.23 лв. с ДДС

Охлаждането, въпреки че е пасивно, се справя добре. Не е вдигала повече от 65 градуса при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя грешка, исках тази да предложа:

POWER C  AX5450 1GBK3-SHEV2Обща стойност - 55.23 лв. с ДДС

Охлаждането, въпреки че е пасивно, се справя добре. Не е вдигала повече от 65 градуса при мен.

Не предлагай карти с пасивно охлаждане.Няма по големи боклуци от тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ти какво би ми предложил EmokostovКакто споменах.не държа да е чисто нова,може и 2-ра ръка.Благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ти какво би ми предложил EmokostovКакто споменах.не държа да е чисто нова,може и 2-ра ръка.Благодаря за отговорите.

Upgrade с части втора употреба не бих ти предложил защото:

1. Не се знае колко са читави и къде са работили, нито как са съхранявани.

2. Не може да ги тестваш по време на покупката.

Колкото до видеокартите с пасивно охлаждане ги избягвам ,защото са  прегряват и държат високи температури. Допълнително трябва да се монтират вентилатори в кутията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предложиха ми тези 2-те,

Radeon Hd 5550 Gddr5
    apphire 5670 1gb DDR5 

но очаквам мнението на по-компетентните( от мен ).Нищо лично към господата,просто искам да съм сигурен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Колкото до видеокартите с пасивно охлаждане ги избягвам ,защото са  прегряват и държат високи температури. Допълнително трябва да се монтират вентилатори в кутията. 

Ами аз не разбирам чак толкова много, просто исках да бъда полезен. Аз съм с такава карта (пасивно охлаждане) и въобще нямам проблем с прегряването. Най-много 65 градуса е вдигала. На всичко отгоре вчера сложих и един 90мм вентилатор да я обдухва (единствен в кутията освен този на процесора и захранване) и свали 2-3 градуса. Наистина с активно охлаждане е по-добре, но на мен и пасивното ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

5670 е по-добрата карта.Но почни от смяната на захранването.По-горе имаш вече добро предложение за такова,и то чисто ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами аз не разбирам чак толкова много, просто исках да бъда полезен. Аз съм с такава карта (пасивно охлаждане) и въобще нямам проблем с прегряването. Най-много 65 градуса е вдигала. На всичко отгоре вчера сложих и един 90мм вентилатор да я обдухва (единствен в кутията освен този на процесора и захранване) и свали 2-3 градуса. Наистина с активно охлаждане е по-добре, но на мен и пасивното ми върши работа.

Аз проблема го решавам като монтирам допълнителен вентилатор на радиатора на самата карта. Температурата пада доста. Иначе вътре в кутията става парник. Лятото проблема става още по-голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някакви последни идеи или предложения? Или да се спирам на някое от вече предложените? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За 50лв , толкова радост. Ако развържеш кесията повече, може и това : http://www.topobiavi.com/palit-nvidia-geforce-9800gt-512mb-ddr3-hdmi-adno781377.html , ако вземеш и фортона предложен от MachineZZ_BG . Тъй като видях , че обявата е изтекла ти предлагам друга карта с приблизително същата производителност, пак за 100лв. http://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/powercolor/radeon-hd6570-1gb-128bit-ddr3-pci-e-ax6570-1gbk3-h-p48459307/

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мога да отделя 100 лева за карта и така нататък,освен ако не са на изплащане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има банки та теглиш кредит. Даже ще ти излезе по-евтино от колкото да я вземеш на изплащане от магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За такова нещо кредит...никога не си е залсужавало.Плюс при положение , че играеш Dota не ти трябва повече според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчето се свърза с мен , утре ще бъде изпратена картата (Sapphire 5670 1gb ddr5 , VGA , DVI , HDMI)Пиша тук , с оглед повече хора да го видят , за да не се притеснява , че ще бъде измамен.Давам му 4(както той поиска) дни money back.Моля да пише след като всичко приключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.