Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Това са от новите модеми и всеки един от тях си има собствен user/pass. Не са вече стандартни. Не виждам и смисъл да ти дават паролите за модема. В страницата my.contact.bg имаш всички необходими настройки, които ти трябват.

Те не ги казват

Естествено, че няма да ги кажат. Модема е тяхна собственост. След края на договора си длъжен да го върнеш. Ще ти кажат user/pass, ако си закупиш модема от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А как тогава да разреша достъп само по MAC адрес?

Искаш достъп по МАК адрес за безжичната свързаност така ли? 

Има 3 варианта:

1.Звъниш на 123 и диктуваш МАК адресите, които искаш да бъдат разрешени.

2.Изпращаш им е-mail.

3.Вземаш си един рутер, който само ти може да менажираш и го закачаш след модема. На модема спираш Wi-Fi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали може да ми помогне с user и password за рутер на виваком Huawei HG532e?....

...

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са от новите модеми и всеки един от тях си има собствен user/pass. Не са вече стандартни. Не виждам и смисъл да ти дават паролите за модема. В страницата my.contact.bg имаш всички необходими настройки, които ти трябват.

Естествено, че няма да ги кажат. Модема е тяхна собственост. След края на договора си длъжен да го върнеш. Ще ти кажат user/pass, ако си закупиш модема от тях.

Напротив, аз вече имам един такъв модем ZTE от тях, казаха че няе трябва да им го връщам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, аз вече имам един такъв модем ZTE от тях, казаха че няе трябва да им го връщам.

Напротив трябва да и го върнеш. Прочети си договора. Ето линк прочети общите условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив трябва да и го върнеш. Прочети си договора. Ето линк прочети общите условия.

Предподписвали сме договора 3-пъти. Първия път им върнахме един Huawei, след това ни дадоха ZTE-то, след това Pirrelli DRG-124G, като ZTE-то е още при нас и не са ни казвали да го връщаме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предподписвали сме договора 3-пъти. Първия път им върнахме един Huawei, след това ни дадоха ZTE-то, след това Pirrelli DRG-124G, като ZTE-то е още при нас и не са ни казвали да го връщаме

По договор трябва да ги върнеш. ZTE вече остаряха и не се използват никъде, затова и не са ти го искали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Преди да правите каквито и да е промени по настройките на модема, задължително направете резервно копие(backup) на текущите настройки на модема!

Преди да правите каквито и да е промени по настройките на модема, трябва да сте сигурни, че знаете какво правите и какво прави съответната настройка, и до какво може да доведе промяната и!

Тук в поста на "MHH" е описано как се влиза в модема. Потвърждавам, че метода работи. Едно кратко уточнение:

1 - Разкачаш "ADSL" кабелчето от модема

2 - Резетваш модема(от малкото копченце отзад на модема)

3 - Влизаш в модема с име: "root", парола: "warmWLspot"

Редактирано от Ted Lixusa (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 години по-късно...
на 30.11.2014 г. в 4:59, Ted Lixusa написа:

Преди да правите каквито и да е промени по настройките на модема, задължително направете резервно копие(backup) на текущите настройки на модема!

Преди да правите каквито и да е промени по настройките на модема, трябва да сте сигурни, че знаете какво правите и какво прави съответната настройка, и до какво може да доведе промяната и!

Тук в поста на "MHH" е описано как се влиза в модема. Потвърждавам, че метода работи. Едно кратко уточнение:

1 - Разкачаш "ADSL" кабелчето от модема

2 - Резетваш модема(от малкото копченце отзад на модема)

3 - Влизаш в модема с име: "root", парола: "warmWLspot"

След активвацията, тези дефолтски пароли се променят на нестандартни, генерирани по заложен в рутера алгоритъм след PPOE аутентификация, не съм запознат с точният принцип.

Но най вероятно си имат tftp сървър или друг тип сървър, който е по надежден и работи с по сигурни протоколи за комуникация и е налично криптиране а предназначението на сървъра е за качване на конфигурационни файлове, най вероятно са автоматизирали процеса при активация на ppoe да се качва и нова конфигурация. 

Дори принципа може да е само качване на нова конфигурация до толкова опростено. 

И това е отговора защо преди ресетване никой няма достъп а след ресетване всеки  има достъп до активацията.  

Техническият отдел най вероятно има достъп до базата с данни на сървърът който раздава тези конфигурации и най вероятно всеки абонат по някакъв параметър има релация връзка с генерираната и раздадена конфигурация от сървъра към рутера. Така лицето в кол центъра с който се свържете като вземе от вас определени данни за вас, с ресурсите и достъпът осигурен от работодателя му Виваком ще види какви са данните за вход и ще може да се закачи към рутера ви. 

Само си представям как нещата работят.

Току що смених ZTE на 11 години с новите им Хуавей. 
Щяха да забравят да си вземат ZTE-то но им напомних.
По договор може да си ги искат но на практика не им трябват.
Относно сателитната им телевизия, вече не си прибират оборудването, той клиента ги е изплатил в периода на договора.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хрумва да прихванa трафика, да се обадя на техническият съпорт и да ги помоля да се логнат.

Не вярвам да свърши работа понеже за дистанционен достъп при сканиране на портове виждам SSH протокола, най вероятно си ползват него. 

За брутфорс атака ми трябва поне една изтекла парола или алгоритъм за формиране за да си генерирам всички възможни и да извърша атаката. Забелязах че има енхенсинг на аутентификацията при логин, при три неуспешни входа минута задържане до следващият опит за вход. 

Това означава че дори да се извършва атака на всеки три пароли ще се чака минута до проверка на следващи три. 

Изпробвах им май контактс. 

Става но не ми харесва това не мога да правя тези неща локално. 

До старият си рутер имах пълен достъп, и дори можех да си изкарам устройството в Интернет и да имам достъп от всякъде. 

С новите мисията невъзможна,не и по сигурен начин. 

Забелязах че Виваком са си оставили ръцете относно my.contact.bg.

От друг доставчик имам достъп до уеб интерфейса за вход в потребителския си акаунт. 

Уеб достъпът не е криптиран и няма протоколи за сигурност. 

При тест си прихванат паролата и името за вход в my.contact.bg.

Не ми е ясно защо повишават нивото на сигурност на локално ниво в рутера на клиента, а уеб достъпът за клиента глобално в глобалната мрежа не е подсигурен.

Можеха да напишат някоя аксес листа или да вкарат политика, която дропва всякакъв трафик от чужда мрежа към този уеб сървър My. Contact.bg. И да е достъпен само за вътрешната им мрежа. 

Явно икономистът от ssl и tsl, чудно ми е колко се спестява от това, трябва да отговори някой техен мениджър или финансист. 

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване