Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Положението в Украйна

Препоръчан отговор

Как е възможно християни да посегнат на манастир и гробище?!

Доколкото знам повечето украинци са силно религиозни, мнозина от тях и суеверни.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е възможно християни да посегнат на манастир и гробище?!

Доколкото знам повечето украинци са силно религиозни, мнозина от тях и суеверни.

Не забравяй, че в редиците на укрите има вероятно и доста наемници - на тях им е все тая дали обстрелват манастир, болница или училище.

Също така в западната част на Украйна има и доста католици, повлияни от Полша. Православните християни са повече в източна и южна Украйна.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди минути гледах новините по Централната Руска телевизия!.

Хората живеещи в отцепените райони твърдо заявиха, че не искат да са част от Украйна.

Е то оставаше по Централната Руска телевизия да покажат хора, които казват, че държат да си останат част от Украйна...

Не знам не се ли усещате отвреме навреме поне малко.

Нямам против да чета какво ли не, но поне малко разум да има в надъхването и агитацията За този или Против онзи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то оставаше по Централната Руска телевизия да покажат хора, които казват, че държат да си останат част от Украйна...

Не знам не се ли усещате отвреме навреме поне малко.

Нямам против да чета какво ли не, но поне малко разум да има в надъхването и агитацията За този или Против онзи.

То и на мен ми писна от антируска агитация! Писна ми едни хора да ме въвеждат в правотата на Евро-атлантическите ценности. 

Хайде да си ценим мненията, ча да не почнем да се запитваме - не се ли усещат някои хора поне малко!

Та, ако зарежем подмятанията и помислим, то ако хората живеещи в отцепените райони не искаха да бъдат там, да живеят,  то те отдавна да са се изселили,  да са надали вой по медии за помощ.  Нищо такова!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох в русвесна, че в луганск стягат авиция в състав от хеликоптери Ми-2, Ми-8, Ми-24 и самолети Ан-2, Як-18, Як-52, два Л-29 и  един Су-25. Деб*льцевския котел е затворен, украинците пищят, че руски генерал командвал та попаднали пак в капан. Контра настъплението е по целия фронт. Дали ще удържи още седмица армията на украйна незнам.

Дори погрешка са обстреляли собствено подразделение и са го разпардушинили в това отношение са уникални.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порошенко, Яценюк и другите мафиоти, да стягат багажа и да бягат да се крият в гащите на Обама, докато е време. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Порошенко, Яценюк и другите мафиоти, да стягат багажа и да бягат да се крият в гащите на Обама, докато е време. 

Докато украйна не претърпи поражение филма няма да свърши засъжаление. Жалко за жертвите царство им небесно. Не е редно да се избиват славяни. Едно племе сме стига вече.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато украйна не претърпи поражение филма няма да свърши засъжаление. Жалко за жертвите царство им небесно. Не е редно да се избиват славяни. Едно племе сме стига вече.

Знам. Обща взето е нужно гражданите в Киев да се вдигнат и сами да пречукат тия фашистомафиоти, които взеха властта с преврат и с кръв, включително и кръв от самите граждани и които в началото ЕС също наричаше мафиоти, докато не се разбра че европейските лидери са същите като тях, не се надушиха и определението мафиоти  за Порошенко и сие, изчезна от речника на европейските политици. Явно са потекли и парични и продуктови потоци от и към Украйна, от които те са се облажили някак...И се почна с европейско признаване на властта на Яценюк и Порошенко за законнна, те някак си престанаха да са мафиоти и фашисти?! Как става толкова лесно такава преквалификация. Ако утре аз взема властта у нас по подобен начин и пусна нещо в техния порфейл(на евреопейските политици) дали и аз от превратаджия, ще стана в техните определения, правоприемник на властта тук? А да и с едни фалшифицирани до дупка "избори", провеждани в обстановка на терор и страх.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох в русвесна, че в луганск стягат авиция в състав от хеликоптери Ми-2, Ми-8, Ми-24 и самолети Ан-2, Як-18, Як-52, два Л-29 и  един Су-25. Деб*льцевския котел е затворен, украинците пищят, че руски генерал командвал та попаднали пак в капан. Контра настъплението е по целия фронт. Дали ще удържи още седмица армията на украйна незнам.

Дори погрешка са обстреляли собствено подразделение и са го разпардушинили в това отношение са уникални.

Ей, тая прахосмукачка L-29  ще реши войната! Откога чаках да видя тия елки в бой. 32 НУРС-а  и това е. Даже оръдие нямат. Дозвукова скорост, лоша маневреност. Идеални за обстрел. При попадение дано катапултите сработят, че докато бях в казармата и курсанта и обучаващият загинаха - единия от неотворил се фанар, втория от подпален парашут.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойра, какво се чудих за манастира? То американци и християни при това, през втората световна са видяли сметката на най - стария италиански манастир - Монте Касино. Там войници никога не е имало, и въпреки това, американците са го бомбардирали. А манастирът е много стар! И се мълчи за това!

Който подпалва храмове и манастири, добро не е видял. Вярвай ми, ще горят в ада за това. И не забравяй, че и християните могат да са жестоки - не забравяй Инквизицията и мръсните дела на католическата църква. Така, че не се шокирвай. Нищо лично против католиците, но много насериозно се взимат, и до днес трудно приемат другите клонове на християнството - православието и протестантството. мразят ни, защото идеите на Николай Коперник, Йохан Кеплер, Галилео Галилей и други са намирали отзвук, публика и читатели в православните и протестантските страни. Същите тези страни не са отричали науката, не са правили гонения, и също така църквата и държавата там са били разделени. Те това не могат да ни го простят. Не случайно имаме схизма с тях - не признаваме непогрешимостта на папите им. :)  Специално България е отблъснала кръстоносците и е отказала католическата вяра.  Даже се говори че наш ладетел е бил отровен от Ватикана.

Не мразя католиците, но си имам едно наум с тях. По вярващи и от папите, но пък лесно хващат оръжие и се продават за пари.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.blitz.bg/news/article/315967

Путин: Украинската армия е легион на НАТО

Киев обяви извънредно положение в Донецк и Луганск
Това не е армия, това е чуждестранен легион, в конкретния случай чуждестранен НАТО-вски легион, който очевидно не защитава националните интереси на Украйна. По този начин руският президент Владимир Путин коментира действията на украинските въоръжени сили в Донбас, съобщиха ТАСС и РИА Новости.„Често говорим за украинската армия. В момента кой воюва там? Действително, има и официални подразделения, но е значително присъствието на т.нар „доброволни националистически батальони”, коментира пред студенти в Санкт Петербург руският държавен глава.

Той визира паравоенните формирования, които помагат на правителствените сили в борбата с добре организираните и въоръжени проруски сепаратисти. Кремъл отрича да подпомага въстанието в Източна Украйна, като твърди, че за независимостта на „Новороссия” се бият доброволци, а не добре подготвени военни части.
Според Путин, целите на „легиона” под украински флаг са геополитически и са свързани със „сдържането” на Русия.

Той заяви още, че правителствените сили са използвали периода на примирието в Източна Украйна само за прегрупиране и подготовка на ново настъпление. „Хиляди загинаха. Това, пределно е ясно, е истинска трагедия”, заяви президентът, който определи случващото се в бившата съветска република като „гражданска война”.

Междувременно днес управляващите в Киев обявиха извънредно положение в Донецка и Луганска области, а също и режим на повишена готовност за територията на цяла Украйна.

„Целта на тези решения е пълна координация на действията на всички органи на властта за обезпечаване на безопасността на гражданите”, заяви премиерът Арсений Яценюк./БЛИЦ

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайно време е Русия да удари с юмрук по масата! Стига компромиси. Всеки да си изкуса попарата, че ако щете и ние също! Таман ще ни стане ясно кои трябва да са нашите исторически, географски, енергиини и ако щете такива по произход съйзници - славянски!

Нещо новите такива издишат!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда - вързаха се украинците на любовни песни и е ти. Дано поне хората гледащи това си направим някакви изводи, като как следва да постъпим, ако и у нас назреят такива политически интриги. Няма по- отвратителна и лицемерна пасмина от политиците - това са най- долните отрепки в обществото.

Редактирано от sound (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз искам Путин да реагира адекватно, ама той е обременен от миналото си, двамата му по - големи братя, които той не познава, са загинали във Втората световна. Путин не иска нова световна война, разбирам го. Също така не иска да го изкарат диктатор. Пак го разбирам, ама ве е "Или нормалния свят или новия световен ред". Путин не трябва да обрича хората на нещо ужасно, а да спре да пу пука за хорското мнение и да бъде силен и неотстъпчив - като Сталин. Сталин един син е загубил във войната, но не е позволил шантажи и манипулации да го объркат.

И само да не се обърне срещу България! Да вземе да удари бази на НАТО тук,  но не и да страда цивилното население. С дребните предателчета можем и сами да се разправим.

Уф, добре, че няма база на НАТО наблизо. Дано имам късмета семейството ми да остане незасегнато. Обичам си дома и не ща да го напускам.

Ох, защо просто не бомбардира Киев, се чудя? Фалшивите държавници не са свещени крави. Ако навремето Берлин беше бомбардиран, нямаше да има шестгодишен световен ад! Толкова е просто!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на мен ми се струва, че предстои европейска пролет в аналог на арабската. Трябва само още 1-2 държави в ЕС да направят непокорни правителства и не само НАТО ще се заклати, а и долара ще стане на пихтия. Това НАТО е абсолютно недоразумение - организация, която в последните години не е свършила нито една смислена работа. Напомня ми на Българската Армия по време на Балканската и Първа Световни войни, когато уж все печели битки, пък териториите ни намаляват. НАТО. Намеси се в Ирак, сега половината Ирак е превзет от ислямисти. Намеси се в Афганистан, убийствата станаха много повече, а подобрение няма. НАТО свали Кадафи, сега няма Либия. Ние ли сме каръците като влязохме в НАТО, не знам. Обаче тоя алианс е разграден двор с лошо управление. 

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАТО изобщо не трябва да съществува. А ако ние носим лош късмет на враговете, толкоз по - добре. :)

Не европейска пролет, а Трета световна се задава. Нали се сещаш колко гъстонаселена е Европа? Жертвите няма как да се избегнат, ако Путин не се вземе в ръце веднага. Викам да атакува главата, а не опашката на змията. Един фатален удар по Киев, и на Обонгото ще му приседне дъвката в гърлото, ще му стане ясно с кой си има работа!

Ако Путин не действа адекватно, бога ми, може да има нов Холокост. Защото щатите само така могат да подчинят целия свят и всички хора.

Не сте ли чували за американските лагери?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само благодарение на адекватните действия и нечовешки здравите нерви на Путин не сме в ЯВЕН глобален конфликт. Най-лесно е да изсипеш някоя друга бомба - попитай мирното население на Хирошима и Нагасаки. Времето е единственото нещо, което САЩ в момента нямат. Те това и целят - поддаване на провокация. Само че едно е да примамваш маймуна с банан, друго е мислещ човек.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес вече Дебалцевия котел е почти факт, казвам почти защото все още капана на опълченците не е плътен ( в смисъл физически да контролират целия периметър с войници ) , но обстрелват всички пътища по които могат да се опитат да се измъкнат или да получт помощ силите им вътре...Най вероятно тази вечер или утре ще е пълно обкръжение .. Киевската хунта вчера са опитали  да направят голям контраудар с около 20 танка и пехота към Еленовка, и по този начин да застрашат Донецк откъм юг, но изяли боя и са се оттеглили ( с доста загуби , това вече изобщо дори не е учудващо ) ... 

В Донецка и Луганска област хунатат въвежда уж извънредно положение, тоест развързва ръцете на картелните си части давайки им правомощия почти като на война ( въпреки приказките че видите ли това не е така - на яйцето и прасето ) и позволявайки изпозлването на военновременните запаси ( какви са чак аз се чудя, предвид че и досега бяха отворили всички складове военновременни там за да изкарат оръжието и так дале ) 

Общо взето лека полека нещата вървят към логическия си край, хунтата губи войната тотално, и на политическата арена ( въпреки опитите на потдържащите ги, и заплахите срещу русия от фуса, гейбритания и сие англосаксони и техните подлоги )  и на бойното поле.. Надявамс е само силите на ДНР и ЛНР да стигнат , все пак са достапо слаби и като жива сила, и като техника все още, а и те търпят загуби, макар и доста по-малко ги има...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само благодарение на адекватните действия и нечовешки здравите нерви на Путин не сме в ЯВЕН глобален конфликт. Най-лесно е да изсипеш някоя друга бомба - попитай мирното население на Хирошима и Нагасаки. Времето е единственото нещо, което САЩ в момента нямат. Те това и целят - поддаване на провокация. Само че едно е да примамваш маймуна с банан, друго е мислещ човек.

Искаш да кажеш, че е по - добре невинни и цивилни да умират още,  отколкото да се прекрати този ад? Ама разбира се, нали не обстрелват твоя град, нали не са мъртви твоите приятели и колеги...................Онези хора искат да се спре ада, а Путин се бави и удължава агонията още!

Не съм съгласна да оставим нацистите да си вилнеят. Абсурд! Знаеш ли на какви неща са способни тия зверове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че е по - добре невинни и цивилни да умират още,  отколкото да се прекрати този ад? Ама разбира се, нали не обстрелват твоя град, нали не са мъртви твоите приятели и колеги...................Онези хора искат да се спре ада, а Путин се бави и удължава агонията още!

Не съм съгласна да оставим нацистите да си вилнеят. Абсурд! Знаеш ли на какви неща са способни тия зверове?

Имаш ли си представа докъде може да стигне такъв конфликт? Точно това искат американците Русия да навлезе в Украйна и тогава вече нещата ще излязат извън контрол. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и ако Русия действа превантивно и хитро!!!! Не и ако играя двойна игра!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...