Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Положението в Украйна

Препоръчан отговор

Въпрос на желание или възможности.

Ясно, но смятам за себичност да си въобразяваме, че някой особено се интересува от нас.

Не, за бедственото си положение сме си виновни ние.

Благо, не посочвам репарациите от ГДР, понеже говорим за великия ти план Маршал дето бил възстановил някого си, и го направил икономическо чудо ... което оказва се не е точно така, помага плана , разбира се, но не е манната небесна довела до икономически чудеса в никакъв случай....

Лично за мен, като страна пострадала най много, СССР е била в пълното си право да вземе тази сума , макар и само от ГДР.... и за разлика от ФАЩ, и демократофилите като теб, руснаците никога не са парадирали с помоща си за някого , не че не е имало ...нито пък са си кривели душата че са взели полагащото им се по право, без да пропищяват света видите ли колко са страдали ( като евреите например ) , нито пък са прокарвали законопроекти че който отрича жертвите на СССР ще трябва да влезе в затвора ( за един вид легализация , не че някой ще ги отрече, бая дебелоочие ще му трябва за това ) И не на последно място, СССР опрощава репарациите 1954-та, да си чул това за ФАЩ, или Израел, или ... така нататък някой? ще чуеш ама когато вземеш от костенурка вълна ...

А относно твърдотопличните ракетни двигатели, я пак погледни назад в постовете си какво се изпляскваш, руснаците не били доживели до таква свръхтехнология, само американосите били много напред в нея....дрън дрън та ярина....

Защо планът Маршал да е мой?

Ти твърдеше, че Американците са взели повече, отколкото са дали, а аз казвам - Русия е взела още повече, без да е дала нищо (за момента не си посочил какво конкретно е дала).

Ти казваш - да, ама са имали основание. Имали са и след това пък били пичове и опростили репарациите. Да, ама цифрите, които ти постна са на реално иззетите активи.

А, че са нагли и безочливи и не отричат, това го знаем.

И да приключим с двигателите - за пореден път, Русия замества течното гориво с твърдо (по-надеждно и просто) със закъснение след Америка. Просто като боб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И колко от вас мътят водата точно от там. 

Я обясни коя вода мътим?

Нека бъдем реалисти. Много немски учени работят за САЩ след войната. Германия и преди загубата на войната е била техническа нация номер едно в света. Не е било толкова трудно с такъв умствен потенциал да се възстанови бързо.  Не е като сега за короната   да се конкурират няколко държави - Япония, Германия, САЩ и може би някоя друга. Защо България не се възстановява бързо, въпреки претенциите за умна нация? Защото първо, умствения потенциал бе привлечен отново от държави като САЩ. Второ, един милион умове по-малко доведе до 1 милион умове повече с основно образование.  Трето, същата тая държава с плана Маршал, имаше план за България - защита на циганското малцинство и изобщо на малцинствата с малко усъвършенстван мозък с цел изсмукване на истинския умствен потенциал от България. Четвърто, след 25 години хората с основно образование и по-ниско са три пъти повече, докато тия с висше образование 3 пъти по-малко. Планът успя. Заробването е факт. Защото няма как държава с толкова малко умствен потенциал в момента като България, да се възстанови някога. И докато Германия с огромното си население не я бъркаше изтичането на малко мозък към Щатите, то България с 9 милионното си население  я бръкна дълбоко. Я се пребройте колко от вас в тоя форум пишат от чужбина. И колко от вас мътят водата точно от там. 

Хаѝде бе,все някоѝ друг трябва да е виновен за собствените ни проблеми - типично по български.

Никоѝ нормален,уважаващ себе си и семеѝството си човек, не би живял сред такъв злобен,завистлив и проклет до мозъка на костите 'народ',какъвто е българският!!!Никакви планове не са виновни за нищетата, самата българска паплач си го направи и ще си го сърба вовеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек няколко месеца да не влиза и тук се напълнило с путинопоклонници. Я кажете, защо, другари рубалджии не живеете в Русията, кат там е толкова "прекрасно"? Защо никой не емигрира в тази прогнила страна със скотски народ?

Наричам я Руслямска държава, заради терористичните похвати, с които се управлява от един комплексиран диктатор и убиец на деца. Нищо против самият руски народ, но те са виновни, че подкрепят психопати и винаги се кланят на вождове - нещо което го няма в развития, цивилизован свят. 

И не не ми излизайте с опорна точка "ама те американците". Тук темата е инвазията на Русия в Украйна. Никой от вас не може да оправдае този безсмислен тероризъм там.

всъщност, то е дост смислен - територия и излаз на море, но какво толко ще спечелят руснаците? Ще имат военно присъствие, но ще имат все така скапана икономика, която не отговаря на безкрайните природни ресурси, с кото разполагат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се на всички, които пазят България чиста, като са се изнесли извън нея с черните си душички.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото нямаме роднини в Русия. И щото България е повече моя, отколкото твоя. Ясно? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Я обясни коя вода мътим?

Хаѝде бе,все някоѝ друг трябва да е виновен за собствените ни проблеми - типично по български.

Никоѝ нормален,уважаващ себе си и семеѝството си човек, не би живял сред такъв злобен,завистлив и проклет до мозъка на костите 'народ',какъвто е българският!!!Никакви планове не са виновни за нищетата, самата българска паплач си го направи и ще си го сърба вовеки.

Не точно. Аз описах как стоят нещата. Нима може да отречеш, че поне 2 милиона българи трайно заминаха зад граница, от които поне 1 милион с голям умствен потенциал, от който сер възползват други , развити в икономическо отношение страни? Или ще отречеш, че необразованите ни малцинства зад граница при първа възможност са връщани обратно? А може би ще отречеш, че в името на равенството, някои групи български граждани станаха по-равни от други и то благодарение на натиск и финансиране от същите тия държави, които се възползваха и в момента се възползват от умствения потенциал на социалистическа и малко след това пост социалистическа България? Или ще отречеш, че процентно българите намаляват спрямо циганите ( от както съм се родил ги знам като цигани, а не като роми. Учил съм с тях много години, ако много могат да се нарекат 7-8, че след това рядко може да видиш циганин в училище. Дори и те самите се наричат цигани, а не роми, сори за израза) намаляват и че в същото време  намалява и грамотността на тия, дето се считат за българи? Ами аз ще ти кажа какво е първото желание на родители с по 2-3 висши образования, незнайно защо останали в България - искам детето ми да учи и отиде на Запад. Ако питаш и умните деца какво искат, те щюе ти кажат пак нещо подобно - че искат да продължат образованието си на Запад. Това добре, но кой остана в България? Пенсионери, които и да искат да се изселят, не могат. Неуспели младежи и не само младежи на Запад, пробвали се да мият чинии вместо тук  да работят за някой капиталист без пари. Някои патриоти, родолюбци, националисти или както искай ги наричай, които до последно се надяват България да стане най-сетне техния хубав дом. Една част от крадците през деветдесетте, които ограбиха държавата и част от нейния народ. Това са така наречените бизнесмени, които по някакъв начин са успели да натрупат първоначален капитал, най-често чрез измама и подлост и които не биха могли да направят това на запад от Калотина. Значи с една дума, идиоти. Останалото е малцинства, които и да искат да отидат да крадат на Запад, няма как да стане тяхната. А и защо да ходят на Запад, след като тук могат да си крадат колкото искат, могат да не си плащат сметките, могат да получават социални помощи и да се възползват от уж неравностойното си положение. Неревностойно е това положение, защото малко от тях са си правили труда да завършат осми клас. Учих с тия хора по времето на социализма и мога да потвърдя, че държавата ни се опитваше да им налива акъл в главата, но много от тях ги нямаше вече след трети, четвърти клас. Нямаше делене на цигани, турци и българи. Дори напротив. Имахме и учители от малцинствата, които налагаха същите тия малцинства. Това ми беше интересно. Нямаше делене по пол, раса, вяра, национална принадлежност. Въпреки всичко познавам само един циганин със сменено през седемдесетте години име, който продължи да учи средно и бе с добър успех. Аз до последно дори не знаех че е циганин, защото винаги говореше на български, а и името му бе българско. Дори бяхме последните години големи приятели и въпреки всичко научих че е циганин едва малко преди да завършим осми клас. Останалите цигани дори не стигнаха до 8 клас, а голяма част от тях ги нямаше и след четвърти. И то не защото някой ги е изгонил или е малтретирал. Не, такива са си били винаги по моето време. Когато човек не се съобразява с напредъка на света, става това, което става и с циганите. За жалост покрай тях плащат всички други, редовни данъкоплатци в България. Точно заради част от неграмотните ни малцинства България бе напусната от милиони образовани хора. България не е допускана до Шенген, толкова години след влизането в ЕС. Като кажеш на Запад българин, всички те отъждествяват с деянията на някои цигани на Запад. Е, как в тая обстановка България да прогресира? 600 хиляди официално цигани и може би милион неофициално. И 90% от това няма и осми клас! Чакай малко. 25 години все има някакви програми, които трябва да ограмотят и приобщят тия хора, но вместо това тия програми задълбочиха неравенството. Само че тоя път редовните данъкоплотци, били те българи или с друго самосъзнание, са ощетени и всъщност те се оказват в неравностойно положение. Защото аз съм учил до 25 години, но има хора, които и до 33 са изкарали по 2-3 висши. Въпреки всичко са на долното стъпало на еволюцията. Нима това е справедливо? Хората, които могат да изведат България напред или са безработни или са на някаква работа, с която едва се прехранват. Вместо това има какви ли не програми за подпомагане на кого ли не, само не и програми за подпомагане на умните хора в България!  Знаеп ли, и друг път съм го писал тук, аз до към 30 годишна възраст имах големи планове за собствен бизнес, главно свързан със земеделието. Какво стана? Знания имам, опит натрупах, прочетох няколко дебели тома от руски университети и изобщо каквото имаше на пазара и в библиотеката. Хубаво, а откъде капитал, след като тоя капитал бе откраднат в началото на деветдесетте? Както и да е, имах си планове и за това. И в един момент се оказа, че циганите оглозгваха всичко. Ти се трудиш цяла година за да изкараш някаква реколта и в един момент някой минава наготово и ограбва труда ти. И не само труда. Ограбиха всичко материално. Зарязах всичко и станах обикновен работник. Ето това стана в България. Върви по селата сега и виж, колко хора живеят там и как живеят. Има ли някой, който примерно да има животни в двора си, да гледа лозенце и бостан? Не, няма. Има няколко крадци на еврофондове и земя. Това е българското селско стопанство в момента - цигани и крадци! 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек няколко месеца да не влиза и тук се напълнило с путинопоклонници. Я кажете, защо, другари рубалджии не живеете в Русията, кат там е толкова "прекрасно"? Защо никой не емигрира в тази прогнила страна със скотски народ?

Наричам я Руслямска държава, заради терористичните похвати, с които се управлява от един комплексиран диктатор и убиец на деца. Нищо против самият руски народ, но те са виновни, че подкрепят психопати и винаги се кланят на вождове - нещо което го няма в развития, цивилизован свят. 

И не не ми излизайте с опорна точка "ама те американците". Тук темата е инвазията на Русия в Украйна. Никой от вас не може да оправдае този безсмислен тероризъм там.

всъщност, то е дост смислен - територия и излаз на море, но какво толко ще спечелят руснаците? Ще имат военно присъствие, но ще имат все така скапана икономика, която не отговаря на безкрайните природни ресурси, с кото разполагат.

А замислял ли си се, че може да не сме путинопоклонници, а поклонници на истината?

Второ темата е за положението в Украйна, не за инвазията на Русия в Украйна, просто защото такава няма!Прав си, никой не може да оправдае този безсмислен тероризъм там, но си в грешка за виновника, а той не е Русия!

Трето какво ще спечелят руснаците от присъединяването на Крим към РФ, забележи след проведен демократичен референдум там, ми печелят най-вече сигурност за държавата си!По въпроса с икономиката, не мислиш ли, че всяка суверенна държава има правото да развива икономиката си и да си ползва ресурсите, както самата  тя прецени, тоест може да предпочитат да имат "скапана" икономика, но тяхна си руска, а не да бъдат ограбвани от чужди компании, които не допринасят с нищо за бюджета на страната и благосъстоянието на населението?

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пак нещо интересно:

* Питър Хичънс е английски журналист и писател, автор на шест книги. Бивш кореспондент в Москва и Вашингтон, продължава да работи в областта на международна журналистика, удостоен през 2010 г. с наградата „Оруел”.

http://glasove.com/politika/49130-nato-a-ne-putin-gradi-imperiq

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Командира на балатьон "Спарта" на ДНР, е бил награден от Словакия с медал, за помоща му и защитата на мирните жители на Донбас

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така нареченото „разследване“ на трагедията от 2-ри май, 2014г. в Одеса е стигнало до заключение за причината за смъртта на 48-те (по официални данни) про-руски демонстранти в Дома на профсъюзите, но отказва да я оповести публично

ООН определя действията на украинските власти по разследването на трагедията и реакцията им в момента, в който тя се случи като „неадекватни“.ООН също така призовават Украйна да положи усилия, за да бъдат разкрити

Те смятат, че властите умишлено не разкриват убийците и прикриват крайно-десните радикали, а медиите създават вакуум по случая.

https://alterinformation.wordpress.com/2015/03/12/95192515/

Та като не проведат разследване, та какво? По нито една 'демократична' и 'свободна' западна медия, не говорят за Одеса. Все едно, никога не се е случило. Меркел, Оланд и оня в Белия дом, квичат за 'митични' руски войски, ама мълчат като пукали, за Одеса. Как ще си обвинят, собствените деца, от Киев? Нали те ги създадоха.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги ме е забавлявала шизофренията на съветските псевдо медии, които облъчват руснаците до ден днешен. Успяват да ги убедят, че в Украйна техниката е от Марс, а част от бойците са случайно попаднали там туристи и отпускари, въоръжили се от местния хоремаг".

Военната Мощ на „Новорусия“: от Руски Танкове до Метални Кофи

Викат им "опълченци" моля ти се. Нашите възрожденци се въртят в гроба, чувайки тази дума използвана за терористи.

Редактирано от Pontifex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре че и ти се появи в тази тема да ни "светнеш" колко сме неподдатливи на пиндоската пропаганда. А сега виж в по-предния ми пост #1524 какво обясняват украински военнослужещи пред украински медии. И как фуражките са "заeбaли" всичко.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шести украински политик се е простил с живота си при съмнителни обстоятелства от началото на 2015 година досега

Това, за което не се говори в повечето медии е, че политическите убийства се случват в Украйна през ден.

Още един украински политик е намерен мъртъв в село Сонячне, близо до Запорижия, ставайки поредния от серията подобни случаи от свалянето на Виктор Янукович досега. Само от началото на 2015 година вече бяха открити мъртвите тела на общо шест украински политици. Всичките според разследването са се самоубили.

Последната мистериозна смърт е тази на бившия областен управител на Запорижия от „Партията на регионите“ (2011-2014) Олександър Пуклушенко. Той е бил открит с огнестрелна рана във врата и следствието вече е преценило, че става дума за самоубийство.

https://alterinformation.wordpress.com/2015/03/13/89401512/

Защо ли, нашите журналя, не говорят по тази тема? ;)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://alterinformation.wordpress.com/2015/03/13/89401512/

Защо ли, нашите журналя, не говорят по тази тема? ;)

Аз пък бих си задала въпроса: Защо ли само в този сайт пише за въпросните самоубийства?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бих си задала въпроса: Защо ли само в този сайт пише за въпросните самоубийства?

Греда удари колежке. Статията е от тук http://www.bbc.com/news/world-europe-31855700. ;)  А ти, продължавай да питаш, чрез питане и четене, се стига до знание

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://alterinformation.wordpress.com/2015/03/12/95192515/

Та като не проведат разследване, та какво? По нито една 'демократична' и 'свободна' западна медия, не говорят за Одеса. Все едно, никога не се е случило. Меркел, Оланд и оня в Белия дом, квичат за 'митични' руски войски, ама мълчат като пукали, за Одеса. Как ще си обвинят, собствените деца, от Киев? Нали те ги създадоха.

Да, трябва да се говори за случая в Одеса, защото това е типичен руски "райхстаг".

Руска провокация, издишаща отвсякъде.

Заключение всъщност има, в официалното разследване са оповестени много отдавна изводите по този случай - че запалването  най вероятно е възникнало от средните и горните етажи на сградата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, в единия момент самоубийствата били измислени, в следващият вече не само признати(щото нали BBS), ами били убийства и то  политически мотивирани. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, в единия момент самоубийствата били измислени, в следващият вече не само признати(щото нали BBS), ами били убийства и то  политически мотивирани. 

Какво е BBS ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BBS British BulShit

Аха, не бях сигурен дали нямаш предвид Bangladesh Bureau of Statistics.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брех, нови звезди пак налазват. Старите взеха да издишат, та подкрепления си викат. :)  Да видим дали ще са по-умни от старите. Ама едва ли. :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руската федерация очаква в ЕС да вземе връх здравият разум, тъй като нормализиране на двустранните отношения отговаря на интересите както на Русия, така и на ЕС

Това заяви днес руският министър на външните работи Сергей Лавров по повод санкциите срещу Русия, цитиран от ТАСС и БТА.

Нека първо РФ изведе своите войски от Украйна.

След кадировците главорези, последно бяха кадрови буряти

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2015/03/11/vreditel-sobaka/

пс

Много ми е забавно когато някой ми казва как мюсюлманите главорези от Чечня защитавали видиш ли "руския ПРАВОСЛАВЕН свят"   и най вече с вокове алах акбар.. сега и бурятите...  представяни като местни шахтьори - опълченци , превзели Дебалцево :) жалко за момчетата...

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брех, нови звезди пак налазват. Старите взеха да издишат, та подкрепления си викат. :)  Да видим дали ще са по-умни от старите. Ама едва ли. :)

Не ти ли омръзна?

Да не ти вадя цитатите назад, ама тази плоча се изтърка.

Току що сподели уж завоалирано, че 10-ина души (че и повече) са глупаци, ама пък ти да видиш и всеки, който започне да пише в темата, но е с противно на "вашето" мнение и те са същите глупаци.

Гушнете се с Ането и направете един валс.

Дори да не ви помогне, поне няма да попречи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво попаднах, докато търсих митичните 'руски' танкове.  :D  Интересно. Нещо на немски номер ми прилича. Дали е така? ;)

rgh1426332913q.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, аз едно забелязах при теб - дори да те засипя с амнайсет линка снимки и клипове, ти най нахално ще кажеш - "къде ? какво ? кога? не е вярно !" :)

И виждам търсиш отново под вола теле... :)

А сериозно казано - не разбирам защо сравнявате несравними неща

Алтернативата или опровержение на руски войски в Украйна, не е да кажеш - пък ето другарко , те /украинците/  използват  германско или хамериканско оръжие . :)

Просто защото Украйна ако иска, и японци ще си вкара, и китайски танкове ще си вземе, и български муниции ако щете.

И това не е проблем по една много проста причина - защото това е междудържавни отношения, и решение на президента и/или военните.. както си е йерархията там....

Докато руската инвазия в Украйна си е чист НЕЛЕГАЛЕН терор и военни действия на територията на чужда държава.

Разликата е огромна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...