Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Иваил

Вегетарианското "Евангелие на Светите Дванадесет"

Препоръчан отговор

"Евангелието на Светите Дванадесет"

Предоставям за свободно сваляне, преведеното от мен апокрифно евангелие:

https://www.dropbox.com/s/6y7qol5do8ga684/GH12.doc

Написано от Св. Ап. Иоан около 70г. в Рим, докато е бил затворен. След одобрението на текста от другите апостоли, препис е занесен в Тибет в пълна тайна.
Донесено е от Азия от католически свещеник около 1870г., който го превежда от арамейски, защото Ватикана спира работата по превеждането.
В него така да се каже е пълното Учение "за първите принципи", и начин на живот дадено от Исус.

По-подробна информация за текста има на английски там: http://www.thenazareneway.com/ght_table_of_contents.htm

Създал съм и страничка за него:
http://goo.gl/s7t1em

Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Донесено от католически свещеник и пазено в свещена тайна,колко достоверно! ;)

Внимавайте,не се подвеждайте и не си губете времето!

Откровение 22 : 18 , 19

18 Аз свидетелствувам на всекиго, който слуша думите на пророчеството в тая книга: Ако някой притури на тях, Бог ще притури върху него язвите, написани в тая книга, 

19 и, ако някой отнеме от думите на тая пророческа книга, Бог ще му отнеме дела от дървото на живота и от светия град, които са описани в тая книга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпи valkiria1 и Eternal Life,

Положил съм усилия за превод и безплатно споделяне на този и други езотерично-философски трудове(например Платон), защото съм ги прочел внимателно и съм преценил, че съвпадат с моралните и добродетелните ценности, според които се опитвам да живея.

Имена, авторитети, лица, етикети не ме вълнуват.

За мен е важно съдържанието и делата - по тези преценявам преди да ползвам чудесната ни дарба и възможност да общуваме чрез слово и писменост за критика и оценка.

Пожелавам ви повече ведрост! :)

P.S.: Защо, ако мога да попитам модераторите сте променили името на темата, като сте добавили думата "Вегетарианското"?

В българския език няма такава дума, но има "месоядец", което е съвсем естествено, тъй като употребата на месо не е естествена човешка храна. Но не мисля да се впускам обяснения за здравословното хранене и начин на живот и мисли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпи valkiria1 и Eternal Life,

Положил съм усилия за превод и безплатно споделяне на този и други езотерично-философски трудове(например Платон), защото съм ги прочел внимателно и съм преценил, че съвпадат с моралните и добродетелните ценности, според които се опитвам да живея.

За мен е важно съдържанието и делата - по тези преценявам преди да ползвам чудесната ни дарба и възможност да общуваме чрез слово и писменост за критика и оценка.

Пожелавам ви повече ведрост! :)

Съжалявам, но освен,че промених заглавието на темата Ви, вероятно може да се наложи и затварянето и, ако се опитвате да проповядвате учението на Gideon Jasper Richard Ouseley - бивш свещеник, написал горното "евангелие".

За първи път тексът, който сте опитал да преведете е публикуван на страниците на вестник Lindsey и Lincolnshire Star между 30 юли 1898 и 10-ти март, 1901 като серия от публикации, наречени "Откровение "

Ето авторът на текста :

Публикувано изображение

а тук му е биографията :

http://www.thenazareneway.com/Biography_Ouseley.htm

Общо взето текстът на Вегетарианското Евангелие на Дванадесетте е интересен, на места забавен, но недейте да го представяте като апокрифно, моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но освен,че промених заглавието на темата Ви, вероятно може да се наложи и затварянето и, ако се опитвате да проповядвате учението на Gideon Jasper Richard Ouseley - бивш свещеник, написал горното "евангелие".

За първи път тексът, който сте опитал да преведете е публикуван на страниците на вестник Lindsey и Lincolnshire Star между 30 юли 1898 и 10-ти март, 1901 като серия от публикации, наречени "Откровение "

Ето авторът на текста :

Публикувано изображение

а тук му е биографията :

http://www.thenazareneway.com/Biography_Ouseley.htm

Общо взето текстът на Вегетарианското Евангелие на Дванадесетте е интересен, на места забавен, но недейте да го представяте като апокрифно, моля.

Явно не сте чели Ориген(трети век от новата ера), който е го споменава в трудовете си - но ако този текст ви пречи(причините не ме вълнуват), без дори да сте го прочели, просто изтрийте цялата тема.

Лек ден!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положил съм усилия за превод

Жалко,много жалко,че сте вложил усилия в неща,които не си заслужават,по добре би било да четете Библията,друго не ви е нужно!

И мен също!

По добре вижте това :

Не чакайте това да чуете от утвърдените духовници в официалните църкви. Не очакайте да получите предупреждението от тях, защото едни от тях спят, а когато не спят - занимават се със себе си или традиционно с традициите си, други пък не искат да разбирате истината и я потулват, защото ще бъдат разобличени от нея ...

Малко от вас знаят за тройната ангелска вест, която се намира в Откровение 14:6-12. и която е от глобално значение. Те са точно толкова важни, колкото вестта на Ной преди Потопа. Защо? Защото съдържат последния призив на Небето преди завръщането на Исус Христос /Откр. 14:14-16/. Тези ангели са символични. Те символизират последната група християни, които провъзгласяват финалната Божия вест, отправена до целия свят от амвона, медите и мрежата. Те разкриват истинския антихрист, осуетяват приливната вълна на йезуитския футуризъм (доктрината на антихриста) и показват действителната истина за злокобния белег на сатана.

Ето бърз преглед на тези мощни вести.Първият ангел провъзгласява вечното евангелие на Исус Христос,часа на съда и важността от почитане на Създателя на небето и земята /Откр. 14:6,7/.Вторият ангел обявява падението на вавилонската блудница,която опи цялата земя с опияняващото вино на измамата /Откр. 14:8/.Третият ангел тържествено предупреждава за звяра, образа и смъртоносния белег оповестявайки, че онези,които получават белега ще пият от виното на Божия гняв /Откр. 14:10,11/.Третият ангел завършва с тези изключително значими думи “Тук е нужно търпението на светиите, на тези които пазят Божиите заповеди и вярата в Исуса” /Откр. 14:12/.

Първото и най-важното,което трябва да разберем е,че поклонението на Създателя е определящо за спасението ни.

Вижте какво пише на короната на папата ;) :

Публикувано изображение

http://www.youtube.com/watch?v=mnwRxERa4MQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не мисля че с нещо сме отговорни пред официалните религии, в които също има престъпна дейност. Единствено по закон, се режат сектански излияния, които са на гурута на секти, които са забранени на територията на България, също такива които не са регистрирани в България. Забраните наложени от самата църква, без значение от това дали е нашата си източноправославна, католическа, ислямска, еврейска и прочие, са наложени от самите тези институции, могат да важат за хората които са се обрекли и спазват съответната религия и не са непременно вързани със официалното законодателство, съответно не са задължителни на държавно равнище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не мисля че с нещо сме отговорни пред официалните религии, в които също има престъпна дейност.

А,кой е казал че си отговорен пред тях?! ;)

Никой не те е задължил с нещо,спасението е лично,затова и всеки един от нас сам е отговорен за себе си! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А,кой е казал че си отговорен пред тях?! ;)

Никой не те е задължил с нещо,спасението е лично,затова и всеки един от нас сам е отговорен за себе си! ;)

Аз не мисля да се "спасявам". Като ми дойде времето ще си изгния и толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля да се "спасявам". Като ми дойде времето ще си изгния и толкоз.

Проблемът е твой! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е твой! ;)

Това не е проблем, който има решение. Вярвайте си в каквото щете, в крайна сметка на всички ще се случи same story

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е проблем, който има решение. Вярвайте си в каквото щете, в крайна сметка на всички ще се случи same story

Щом казваш,сигурно е така. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Евангелието на Светите Дванадесет"

Написано от Св. Ап. Иоан около 70г. в Рим, докато е бил затворен. След одобрението на текста от другите апостоли, препис е занесен в Тибет в пълна тайна. 

като преводач може ли малко по-подробно-кои апостоли са го одобрили,кога ? от кой този ръкопис и отнесен в тибет,сравнявал ли си превеждания от теб текст с останалите евангелия? какви са приликите и разликите ,забелязвал ли си места от текста, които драстично се различават като послание и смисъл от текстовете на евангелията, които в момента се смятат за официални?противопоставяш ли го на другите евангелия!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Anjel Dimitrov
      Анжелизъм
      Възстановявам темата за анжелизъма поради проявения интерес към темата.
      Учението ,,Анжелизъм" е основано на моята опитност защото бях в отвъдното пред Господ и Той ми каза ,че имам най - правилно разбиране относно Него ,и ще дам отговори на въпроси касаещи Господ и Божията промисъл.
      1- ,,какво представлява Господ?"-Господ е Висш Разум ,Ум подобен на нашия,но има свръх възможности.Примерно както ние фантазираме ,така Господ може да създава реалности и нови светове в един миг,дори може да създаде вселена като нашата за секунди.
      2-,,какво иска Господ?"-Основно ,,Компания" ,да Господ иска ,,приятели" а не слуги.Господ иска ,,Уважение"-(и това уважение може да бъде проявено с ходене на храм,или когато постигнете нещо голямо да споменете Божията намеса и да благодарите на Бог за това постижение).Най- добре е ,когато отидете до някой храм да се молите като конструирате молитвата така ,,Обръщение към Господ,след това вашата молба към Него,след това да обещаете нещо да правите което ви е по силите".
      Господ също иска и да се уважаваме взаимно,,Човек-човека",защото така преценява кой какъв е ,не по отношението към Него а по отношението към себеподобните си,и отношението към Него е важно разбирасе,но също така е важно и отношението към тези ,които са по-нисши от нас.
      3- ,,Какво следва след смъртта?"-След смъртта следва ,,Вечност"за праведните,които ще отидат в рая(рая е образно казано там ,където ще се чувстваме вечно в блаженство,и в зависимост от това колко сле били праведни толкова мечти ще ни се изпълнят и колкото по праведни сме били толкова повече възможности и умения ще имаме),а за неправедните най -вероятно ще се върнат тук в земния живот да се поправят.
      4-,,как изглежда Господ?"-това е найблизкото изображение (но без силуета),което намерих в нета.Така видях Господ когато се озовах в отвъдното пред Него.
      Или така:  Така видях Господ ,когато се разкри за втори път(когато хората разправяха ,че небето се е отворило)
      Това са най-представителните форми на Господ.Не изглежда по наше подобие,защото ние сме създания на Господ и се различаваме по форма от Него но откъм Ум и разум сме подобни.

• от Анита Х. Трифонова
      Едвард Григ  - Пер Гинт - В пещерата   Исус бе там - авторово поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
      Археолози твърдят, че са открили най-старото и единственото автентично изображение на Исус Христос! Според учените тази картина е рисувана от хора, които лично са познавали Сина Божи!
      Изумителното откритие е направено от археолога Джоузеф Прадо в гробница датираща от 1 век сл. н. е. край древния град Оксиринх в Египет /на около 300 км от родното място на Исус/.
      Археолозите са изровили 45 тона скали и са достигнали до древен параклис, за който се смята, че е издялан в пещерата от последователите на Исус непосредствено след неговото разпятие.
      На стената открили следния блед образ върху ръчно изравнен камък:
      Млад мъж без брада с къдрава коса и къса туника, който е вдигнал ръката си, сякаш дава своята благословия!

До днес най-старото изображение на Исус беше това от римските катакомби, датиращо от 3 в. сл. н. е.:

Образът на Исус е на практика идентичен с този, открит в пещерата край Оксиринх, което кара учените да смятат, че той е изглеждал по този начин, а не, както си го представяме днес.
    • от Анита Христова Трифонова
      sekirata за Бойко Борисов - Над мен няма никой - авторово А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от Анита Христова Трифонова
      Рождество на Иисус Христос - авторово поезия А.Х.Т. sekirata cekupama
  • Дарение

• Добави ново...