Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Отреагират с данните си -   не могат еднозначно да бъдат съпоставяни.  Хитман е конгломерат от програми и дефинициите им.     Това е помощна програма - тя не може да опази ползвана ОС. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Изтегляне: Kaspersky Antivirus / Internet Security 2015 MR1   Последните версии на български език. Kaspersky Anti-Virus 2016 MR0 (16.0.0.614d)   сваляне Kaspersky Internet Securi

Промяна на цветовата схема при KAV/KIS/KTS MR2 (на други не съм пробвал)   Ако желаем да променим цветовата схема от традиционната на схемата ползвана в KSOS :   1. Сваляме прикаченият файл (за уд

Да вдигнем темата с настроение!    Добро утро и успешен ден!  

Публикувани изображения

Отреагират с данните си -   не могат еднозначно да бъдат съпоставяни.  Хитман е конгломерат от програми и дефинициите им.     Това е помощна програма - тя не може да опази ползвана ОС. 

Така е. Става въпрос за друго. Касперски оставя 26 файла, като 8 от тях са нежелани, а 1 е опасен.

П.П Вече са 22 файла. Явно действат бързо, но пак има троянец.  Според Хитман, 4 PUP и 1 троянец, а според malwarebytes 10 PUP и 1 троянец. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Този архив http://dox.bg/files/dw?a=e65170709b парола infected. Го сканирам с Касперски. И оставя 26 файла. При сканиране с Хирман, открива 8 бацила и 1 троянец. Останалите, предполагам са дезинфекцирани. Но, защо остава 9 вредни файла? Или не винаги, успява да дезинфекцира? Троянеца, е с дефиниция на Бита, но другите са с дефиниция на Касперски. Но ги оставя, макар и да сканирам папката. На какво се дължи, това разминаване?

Възможно заразените обекти не ги трие. Има го в настройките.

Махни отметката в Настройки - Общо - Интерактивен режим втората отметка.

Това най вероятно са прословутите тулбарчета. Сега ще пробвам с KSOS но при него базите са въз старички.

2ba4cccdfdf840494c48a22f731f761a.jpg

пп. Архива нещо не е читав май. Дава ми грешка при разхивиране. Дали заради земетръса :D

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно заразените обекти не ги трие. Има го в настройките.

Махни отметката в Настройки - Общо - Интерактивен режим втората отметка.

Това най вероятно са прословутите тулбарчета. Сега ще пробвам с KSOS но при него базите са въз старички.

2ba4cccdfdf840494c48a22f731f761a.jpg

пп. Архива нещо не е читав май. Дава ми грешка при разхивиране. Дали заради земетръса :D

Архива си работи. Пробвах го сега. Ето това остава, след сканиране http://dox.bg/files/dw?a=98c7cf93a3

Отново същия троянец намира Хитман, и malwarebytes. Аз в момента пробвам KAV, ако има значение. Не наерих, това което каза като настройки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архива си работи. Пробвах го сега. Ето това остава, след сканиране http://dox.bg/files/dw?a=98c7cf93a3

Отново същия троянец намира Хитман, и malwarebytes. Аз в момента пробвам KAV, ако има значение. Не наерих, това което каза като настройки.

Сори ама архива при мене не работи.

пп. Админите с този бъгав форум май са решили да си изгонят потребителите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

attachicon.gifClip_2.jpg

attachicon.gifClip_2.jpg

Няма ефект, от махането на тази отметка. И двата ли архива, ти дава че са повредени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, моя архиватор нещо да ги омазва.

http://rghost.net/59210722 Парола ** Това са тези дето остават, след сканиране.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, моя архиватор нещо да ги омазва.

http://rghost.net/59210722 Парола ** Това са тези дето остават, след сканиране.

!   C:\Users\nikssi\Desktop\48nov.7z: Архивът е повреден

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мене архива се отваря с последна версия winrar

сканиране на архива с KTS 15.0.1.415

2014_11_22_230431.jpg

сканиране с Malwarebytes Anti-Malware Premium

2014_11_22_231952.jpg

остатък след почистването с Malwarebytes

2014_11_22_232055.jpg

при стартирането на всеки един файл Kaspersky реагира на:

EasySpeedPC.exe

2014_11_22_233542.jpg

ytdiegut_gutdu_setup.exe открити и премахнати 19 обекта създадени от инсталатора

2014_11_23_000027.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не съм с версия 15.0.1.415(b). Защо така? :ohmy: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен безплатният сканер на ESET  лови и класифицира всички файлчета от точно този архив. Изглежда архивът е събран от фен на словашката защитна програма.  Там обаче има и фалшиви тревоги -  аз стартирах, инсталирах и деинсталирах нормално някои от тези "вредители". Без проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен безплатният сканер на ESET  лови и класифицира всички файлчета от точно този архив. Изглежда архивът е събран от фен на словашката защитна програма.  Там обаче има и фалшиви тревоги -  аз стартирах, инсталирах и деинсталирах нормално някои от тези "вредители". Без проблеми.

Архива е от темата за подпомагане. Един фен на Авира, го даде. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда Авира, Кихчо и  ESET се надбягват и по брой фалшиви тревоги.  Касперски си е мълчаливец в сравнение с тях - трудно е да се намери случай с FP.   Това обяснява защо не прибързват с класифицирания.    

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда Авира, Кихчо и  ESET се надбягват и по брой фалшиви тревоги.  Касперски си е мълчаливец в сравнение с тях - трудно е да се намери случай с FP.   Това обяснява защо не прибързват с класифицирания.    

Не знам, дали бързат или не, но пропускат. Щом malwarebytes, каже че има троянец, съм склонен да вярвам. Но, всяка програма пропуска. Все пак, нищо не е перфектно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, дали бързат или не, но пропускат. Щом malwarebytes, каже че има троянец, съм склонен да вярвам. Но, всяка програма пропуска. Все пак, нищо не е перфектно.

MBAM  също допуска грешки - не може да бъде сравнявана с водещите антивируси.  Те я превъзхождат с огромна разлика.  КасперскиЛабс  например е със значително по-големи възможности и това си е нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MBAM  също допуска грешки - не може да бъде сравнявана с водещите антивируси.  Те я превъзхождат с огромна разлика.  КасперскиЛабс  например е със значително по-големи възможности и това си е нормално.

MBAM, се ползва, за последна проверка. За наличие на зараза. Зашо ли, ако не е надежна? Да, тя не е типичния антивирус, но предимсвото и е другаде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма понятие последна проверка - аз също си я имам MBAM, обаче за мен тя е само като допълнителна спомагателна програмка.   Много повече разчитам на безплатните сканери на различните антивируси -  защото зад тях са лабораториите им.

Редактирано от attj (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма понятие последна проверка - аз също си я имам MBAM, обаче за мен тя е само като допълнителна спомагателна програмка.   Много повече разчитам на безплатните сканери на различните антивируси -  защото зад тях са лабораториите им.

А зад MBAM, какво е? Дядо Коледа ли? :D  Става въпрос, че тази програма, се ползва за контрол, и да проверяваш системата си, макар и да имаш антивирусна.

http://dox.bg/files/dw?a=e2fda90503    Троянец

http://dox.bg/files/dw?a=f01b1dbd07     Разни PUP

Парола **

П.П Забелязвам, неприятно забавяне. Компютъра ми е достатъчно 'мощен', но Касперски си оказва ефект. Не съм имал такива проблеми, с други антивирусни. Комодо, китайци, Авира, Бит, Аваст и т.н. Особено, когато започне да си ъпдейтва дефинициите, забавя отварянето на браузъра. 

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MBAM е за спомагателен контрол. Едва ли нещо ще изгубя - като я деинсталирам. При мен по навик от години си стои - защото има безплатна версия.   Обаче какво толкова ми е помогнала през годините - трудно ми е да напиша нещо конкретно.   Значи - може и без нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми не свърши. Не знам какво става...Изкарва това.

kkk.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@stradlin  Изтрий първо сертификата от браузъра и тогава го импортирай.

пп. Ще помоля колегите от горните постове да не затлачват темата със спам. Хич не е приятно да гледам как темата която съм открил се пълни ли, пълни със спам от едни и същи хора. Няма спиране ей. Коментарите и прочие салтанати ако обичате прехвърлете в някоя подходяща тема.

Не ме карайте да натискам бутона докладвай. Моля Ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники и докладването - хайде стига вече!   Пробвам да убедя съфорумци, че MBAM  не е задължителен помагач на програмите на Касперски.   Не мисля това да е спам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники и докладването - хайде стига вече!   Пробвам да убедя съфорумци, че MBAM  не е задължителен помагач на програмите на Касперски.   Не мисля това да е спам.

Две страница само едно и също пишете и никой не пробва защо аджеба Касперски не реагира на уж троянеца. Ами причината е ясна. Не се удаде на някои хора да омаскарят Касапа :D 

А зад MBAM, какво е? Дядо Коледа ли? :D  Става въпрос, че тази програма, се ползва за контрол, и да проверяваш системата си, макар и да имаш антивирусна.

http://dox.bg/files/dw?a=e2fda90503    Троянец

http://dox.bg/files/dw?a=f01b1dbd07     Разни PUP

Парола **

П.П Забелязвам, неприятно забавяне. Компютъра ми е достатъчно 'мощен', но Касперски си оказва ефект. Не съм имал такива проблеми, с други антивирусни. Комодо, китайци, Авира, Бит, Аваст и т.н. Особено, когато започне да си ъпдейтва дефинициите, забавя отварянето на браузъра. 

Моят пък е недостатъчно мощен и нямам проблеми.

За дефинициите ...ай стига вече това са някакви килобайти това не е като преди да са по два мега байта ъпдейтите. Нещо се бъркаш ама ти си знаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две страница само едно и също пишете и никой не пробва защо аджеба Касперски не реагира на уж троянеца. Ами причината е ясна. Не се удаде на някои хора да омаскарят Касапа :D

Моят пък е недостатъчно мощен и нямам проблеми.

За дефинициите ...ай стига вече това са някакви килобайти това не е като преди да са по два мега байта ъпдейтите. Нещо се бъркаш ама ти си знаеш.

Неприятно а? А ти, в темата за китаеца, какво правиш? ;)  Забавянето си го има, и не е заради компютъра. Както и да, ще ползвам месец руснака, и ще догладвам, ако има проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nikssi
      Kaspersky Internet Security 2014
       Първокласна защита за PC & Netbook

Основни характеристики:
      Защита от всякакви вируси и Интернет заплахи?? - Комбинирайки облачно базирана функционалност с мощни защитни технологии, работещи на локалния компютър, Kaspersky Internet Security 2014 осигурява стабилна защита срещу съвременните заплахи.?
      Технологията Безопасно Плащане - осигурява допълнителна сигурност при пазаруване в интернет и банкиране онлайн Подобрено
      - Проверка на адреса на сайта в база данни със сигурни сайтове?
      - Проверка на сертификата за сигурна връзка- Проверка на системата за уязвимости.
      - Възможност за зареждане на сайта в безопасен режим, което осигурява допълнителна защита срещу кражба на лични данни
      Сигурност при въвеждане на данни от клавиатурата - Подобрено - Поради опасността кий логъри да запишат въведената информация от клавиатурата, Kaspersky Internet Security 2014 включва технологията Secure Keyboard. При отваряне на банков сайт или сайт за онлайн плащания или при въвеждане на пароли на някоя Интернет страница Secure Keyboard се включва автоматично и пази сигурността на данните.
      System Watcher - Наблюдение за подозрителна дейност. Възможност за отмяна на действията на опасни програми.Подобрено
      Родителски контрол - Kaspersky Internet Security 2014 позволява по-ефективен контрол върху използването на компютъра и Интернет от деца.Подобрено
       Нов антиспам модул - Kaspersky Internet Security 2014 включва подобрен антиспам модул с надеждно филтриране на нежелани съобщения, както и подробни доклади за уловения спам.
      Нов Анти-фишинг модул - Предупреждава за фишинг сайтове и за кражба на лични данни.
       Автоматична защита от уязвимости Подобрено - Дори ако компютъра или някое от инсталираните приложения не са обновени с последните кръпки по сигурността, Kaspersky Internet Security 2014 може да предотврати проникване в системата чрез:
      - Контрол на стартирането - Ново
      - Контрол на активността на изпълнимите файлове.
      - Анализ на поведението на изпълни файлове за подобие с поведението на опасни програми
      - Ограничаване на позволените действия на приложения с уязвимости.
      Оптимизирани антивирусни бази - С изнасянето на антивирусната информация в облака значително се намалява размера на антивирусните бази, съхранявани на локалния компютър. Това води до подобряване на производителността и намалява времето за инсталация и обновяване. Подобрено
       Съвместимост с Windows 8… Подобрено
       Нов модул "Режим на Безопасно стартиране" след стартирането на модула програмата анализира  всички програми на компютъра Ви и предлага включването на режима ако системата е съвместима.

При откриване на приложение което не фигурира като доверено в базата на Kaspersky Securty Network и е без цифров подпис ще Ви бъде предложен вариант да разрешите или да забраните даденото приложение. Забраната означава,че това приложение няма да може да стартира и е забранено. Може винаги да изключите режима или да промените правата.
      Ето какъв е принципът на действие: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050790/Kontrol_zapuska_programm_kak_zalog_bezopasnosti_seti_Chast_1#4

Нов модул за защита от вредоносни програми WinLock имате възможност да разблокирате екрана като натиснете определена  последователност от клавиши.

Производител: Kaspersky Lab
      Представител на Касперски за България: https://www.lekarstvo.com/
      Поддържани опeрационни системи: Windows XP,Vista,Seven,8 (32/64 bit)
      Лиценз: Платен (в момента в бета тестване)
      Активиране на програмата: онлайн с активационен код.
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на английски:   http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на руски:  http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651ru-ru.exe

Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на английски: http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на руски: http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651ru-ru.exe

Приятно ползване 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване