Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Стартирането също е доволно бързо, но при него нямах забавяне и под W7. Не знам, може и да греша, защото реално за пръв път ползвам 8.1 (навик със 7-цата), но съм силно впечатлен от бързината на работа на системата като цяло, в частност и на КИС 2015.

На стара и омазана система, си сложил след това нова. За това ти се вижда, че е бърз. Реално обаче е едва 5%. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Изтегляне: Kaspersky Antivirus / Internet Security 2015 MR1   Последните версии на български език. Kaspersky Anti-Virus 2016 MR0 (16.0.0.614d)   сваляне Kaspersky Internet Securi

Промяна на цветовата схема при KAV/KIS/KTS MR2 (на други не съм пробвал)   Ако желаем да променим цветовата схема от традиционната на схемата ползвана в KSOS :   1. Сваляме прикаченият файл (за уд

Да вдигнем темата с настроение!    Добро утро и успешен ден!  

Публикувани изображения

На стара и омазана система, си сложил след това нова...

Грешиш - системата бе върната чрез имидж (пазен на външен хард, на който просто няма как да се омаже) 5 минути преди пробата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешиш - системата бе върната чрез имидж (пазен на външен хард, на който просто няма как да се омаже) 5 минути преди пробата.

Тоя имидж е правен когато си инсталирал 7цата или по-късно? Разликата е 5%, както писах преди. Така, че няма смисъл от 8. Тази година идва и 10, така че предната няма да набере популярност. Добре, че я бутаха по лаптопите, иначе е много зле.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя имидж е правен когато си инсталирал 7цата или по-късно?...

Имидж правя единствено на току що инсталирани ОС и програми, като единственото, което допускам е ъпдейтване до дупка - никаква друга работа не се извършва, за да мога да запазя имиджа максимално чист, поне доколкото е възможно. За какво ми е снимка на ОС, работила дори и 10 минути?

Не знам как точно се измерват тия 5% или колкото са, гледам само личните си впечатления. Не разбирам и проявите на негативизъм към определени ОС, защото масово плютата Виста, например, работи и до ден днешен без да е преинсталирвана на лаптоп от 2008 година. Но това е друга тема, към която нямам намерение да се включвам - има хора, и днес ползващи Windows 98 SE.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Негативизъм мисля че е силно казано,просто ни е по-трудно да се разделим с нещо което работи и сме свикнали с него.На мен лично ми трябваше месец да свикна със 7-цата.А и съм забелязал че,един и същ софтуер се държи различно на различните компютри..На инсталиран софтуер или на различен хардуер ли се дължи,не знам.....В къщи имах 3 компютъра,2 настолни и един лаптот,и  3-те с Комодо...ами единия ,настолен,не можеше да диша...като параметрите бяха идентични с другия...Между другото,и аз така си правя бекъп-иначе за какво ми е...Позволявах си да си правя и с някоя антивирусна,ама те пък станаха много преходни

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Позволявах си да си правя и с някоя антивирусна,ама те пък станаха много преходни

В имиджа влиза и КИС - нямам намерение да я подменям с нищо, поне не и в близко бъдеще. Ползвам я вече не помня от кога, май 5-та серия беше... А и съм с поредни, чисто нови лицензи за по 2 години - ако смятах да поемам в друга посока, нямаше да ги купувам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В имиджа влиза и КИС - нямам намерение да я подменям с нищо, поне не и в близко бъдеще. Ползвам я вече не помня от кога, май 5-та серия беше... А и съм с поредни, чисто нови лицензи за по 2 години - ако смятах да поемам в друга посока, нямаше да ги купувам.

Имах впредвид,че всяка следваща изисква 'инсталация на чисто'...не съм от "полиползвателите"....освен на виртуалката...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите коя е наи добрата версия за ползване понеже аз ползвам Internet security 2015 свалил съм я от лекарство,а виждам тука че има и по нови версии.Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите коя е наи добрата версия за ползване понеже аз ползвам Internet security 2015 свалил съм я от лекарство,а виждам тука че има и по нови версии.Благодаря предварително.

Най-добрата е последната. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имидж правя единствено на току що инсталирани ОС и програми, като единственото, което допускам е ъпдейтване до дупка - никаква друга работа не се извършва, за да мога да запазя имиджа максимално чист, поне доколкото е възможно. За какво ми е снимка на ОС, работила дори и 10 минути?

Не знам как точно се измерват тия 5% или колкото са, гледам само личните си впечатления. Не разбирам и проявите на негативизъм към определени ОС, защото масово плютата Виста, например, работи и до ден днешен без да е преинсталирвана на лаптоп от 2008 година. Но това е друга тема, към която нямам намерение да се включвам - има хора, и днес ползващи Windows 98 SE.

Тия 5 % се измерват лесно. Има си бенчове за тая работа. ;) Аз без такива ще ти кажа, че при мен на игрите нямаше никаква разлика. Вистата беше тотален провал, защото не беше съвместима с бая хардуер. Сложих я преди време на дъртата ми щайга и нямах нет. Не ми намираше лан-ката. След часове ръчкане, някак подкарах нет-а.  Освен това даваше грешки, беше лакома за ресурс и т.н. 7-цата е усъвършенствана Глиста. За 8цата ще ти кажа следното: няма го въпросното аеро, което да тормози донякъде видеото, но пък е грозно без него. Второ т.нар. fast boot е защото win-a не се гаси напълно, а частично се хибернира. От там ти идва залъгалката, че win 8  е много бърз. Толкова. Вкарай командата "Shutdown /s /t 0" през command promp-a и ще направиш пълен shut down и пълно зареждане и ще видиш реално колко е бърз.   А това, че хората си ползват 98 си е лично техен проблем. Най-вероятно ползват дърти сандъци на по 15 години.

Хахахах умрях от смях :beer:

Отиваш на сайта на Kaspersky и от там си дърпаш последната версия. :) Ето, даже ще те улесня: http://www.kaspersky.com/downloads/internet-security Цъкаш в дясно, на горния Download бутон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия 5 % се измерват лесно. Има си бенчове за тая работа. ;) Аз без такива ще ти кажа, че при мен на игрите нямаше никаква разлика. Вистата беше тотален провал, защото не беше съвместима с бая хардуер. Сложих я преди време на дъртата ми щайга и нямах нет. Не ми намираше лан-ката. След часове ръчкане, някак подкарах нет-а.  Освен това даваше грешки, беше лакома за ресурс и т.н. 7-цата е усъвършенствана Глиста. За 8цата ще ти кажа следното: няма го въпросното аеро, което да тормози донякъде видеото, но пък е грозно без него. Второ т.нар. fast boot е защото win-a не се гаси напълно, а частично се хибернира. От там ти идва залъгалката, че win 8  е много бърз. Толкова. Вкарай командата "Shutdown /s /t 0" през command promp-a и ще направиш пълен shut down и пълно зареждане и ще видиш реално колко е бърз.   А това, че хората си ползват 98 си е лично техен проблем. Най-вероятно ползват дърти сандъци на по 15 години.

Отиваш на сайта на Kaspersky и от там си дърпаш последната версия. :) Ето, даже ще те улесня: http://www.kaspersky.com/downloads/internet-securityЦъкаш в дясно, на горния Download бутон.

Мерси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на сайта на Kaspersky и от там си дърпаш последната версия. :) Ето, даже ще те улесня: http://www.kaspersky.com/downloads/internet-security Цъкаш в дясно, на горния Download бутон.

Последната версия е тази тук 15.0.2.361 MR2  :)

ftp://ftp2.kasperskyftp.com/consumer-products/Current_Versions/KIS_Win_2015/MR2/KIS15.0.2.361en-US.exe
Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия 5 % се измерват лесно. Има си бенчове за тая работа...

Има си хора за всичко - на мен тия измервания са ми точно последната грижа. Игри не играя и ми е все тая кое е как. За ОС - всеки да си ползва това което си иска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната версия е тази тук 15.0.2.361 MR2  :)

ftp://ftp2.kasperskyftp.com/consumer-products/Current_Versions/KIS_Win_2015/MR2/KIS15.0.2.361en-US.exe

550 Failed to change directory. Аз му давам финална версия, а не такава която се тества. :ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

550 Failed to change directory. Аз му давам финална версия, а не такава която се тества. :ohmy:

Това е финалната TR версия на MR2

ftp://ftp2.kasperskyftp.com/consumer-products/Current_Versions/KIS_Win_2015/MR2/

c065e73cfebbb45016e8afb52b7cf780.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikssi, един въпрос - аз ползвам новата MR2 версия, но каквито и гимнаститки да пробвах, с нея престанаха да ми излизат уведомления при блокиране на network атаки, иначе си ги блокира, има запис в логовете, но не ме уведомява. С предната версия нямаше проблем. И обратно - с предната версия липсваха уведомителни прозорци долу вдясно при блокирания на сайтове от web antivirus-а, а с MR2 това се коригира. Дали си срещал подобни оплаквания в бета тестването, аз прегледах доста от написаното в бета форумите, но не намерих. Може й да е проблем само при Windows 8 и 8.1 разбира се. Защитата естествено не страда от това, но би било добре да се оправи. Да допълня само, че системата ми е сравнително свежа - малко повече от 2 мес. от прясна инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще и за 20 години лицензи да имаш все тая , софтуер изискващ net framework си е бозава работа , да не говорим за защитен софтуер  :indian:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ...

Надявам се, че нямаш проблеми с COMODO.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikssi, един въпрос - аз ползвам новата MR2 версия, но каквито и гимнаститки да пробвах, с нея престанаха да ми излизат уведомления при блокиране на network атаки, иначе си ги блокира, има запис в логовете, но не ме уведомява. С предната версия нямаше проблем. И обратно - с предната версия липсваха уведомителни прозорци долу вдясно при блокирания на сайтове от web antivirus-а, а с MR2 това се коригира. Дали си срещал подобни оплаквания в бета тестването, аз прегледах доста от написаното в бета форумите, но не намерих. Може й да е проблем само при Windows 8 и 8.1 разбира се. Защитата естествено не страда от това, но би било добре да се оправи. Да допълня само, че системата ми е сравнително свежа - малко повече от 2 мес. от прясна инсталация.

В настройка - Защитна стена виж дали имаш скрити съобщения. Възстанови ги.

В Настройка - Допълнително - Параметри на уведомяването и  виж има ли скрити съобщения. Възстанови ги.

В този случай ще има доста съобщения и ще трябва ръчно да скриеш тези, които не ти трябват. Друг начин няма.

На руски има ли я?

Засега не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройка - Защитна стена виж дали имаш скрити съобщения. Възстанови ги.

В Настройка - Допълнително - Параметри на уведомяването и  виж има ли скрити съобщения. Възстанови ги.

В този случай ще има доста съобщения и ще трябва ръчно да скриеш тези, които не ти трябват. Друг начин няма.

За Настройка - Допълнително - Параметри на уведомяването знам, но ми е неактивно, вероятно защото съм махнал тикчетата на Пестене на батерията и Игровия профил (не знам дали точно така са преведени на български, с английската версия съм).

В настройка - Защитна стена пише, че няма скрити съобщения. А и за network атаките отговаря профила Network Attack Blocker (на знам как е преведено на български). Според мен проблема с произволните проблеми с уведомителните прозорци е в Windows 8.1. Забелязах и че не ме уведомява когато изтрива заплаха, а само за засичането й (при реалновременната защита).

Като изключим тези неща MR2 се държи много добре при мен, стабилна е и ми се струва, че и браузването с нея е една идея по-бързо. Оправи ми се и проблема с произволното спиране на автоматичните ъпдейти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промяна на цветовата схема при KAV/KIS/KTS MR2 (на други не съм пробвал)

Ако желаем да променим цветовата схема от традиционната на схемата ползвана в KSOS :

1. Сваляме прикаченият файл (за удобство съм направил папките и се копират просто в папката със скина)

2. Спираме временно самозащитата Settings - Additional - Self Defense

3. Копираме папка dictionaries в <KIS install path>\skin\resources\neutral

4. Стартираме самозащитата на  Kaspersky и после затваряме програмата от трея.

5. Стартираме отново Kaspersky вече с променена гама.

post-38162-0-85182000-1420488522_thumb.j

Ако желаем вместо "Родителският контрол" в главният панел да са "Отчетите" копираме папка xml в директорията <KIS install path>\skin\resources\neutral и повтаряме операциите от 4 и 5 и получаваме това

post-38162-0-24967500-1420489092_thumb.j

- Може да преименувате някак си папката xml (например #xml) да не я триете и копирате непрекъснато.

Ето как изглежда при мене папката skin

post-38162-0-83365500-1420489140_thumb.j

Сваляне на архива:

KAV_KIS_KTS Customization_MR2.zip

Инфо: http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=289805&view=findpost&p=2343810

Приятно ползване :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@

evgeni_kox

:nono:  Това е бета версия,не върви с нормално закупен лиценз!!!

Редактирано от Iliyan Nikolov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nikssi
      Kaspersky Internet Security 2014
       Първокласна защита за PC & Netbook

Основни характеристики:
      Защита от всякакви вируси и Интернет заплахи?? - Комбинирайки облачно базирана функционалност с мощни защитни технологии, работещи на локалния компютър, Kaspersky Internet Security 2014 осигурява стабилна защита срещу съвременните заплахи.?
      Технологията Безопасно Плащане - осигурява допълнителна сигурност при пазаруване в интернет и банкиране онлайн Подобрено
      - Проверка на адреса на сайта в база данни със сигурни сайтове?
      - Проверка на сертификата за сигурна връзка- Проверка на системата за уязвимости.
      - Възможност за зареждане на сайта в безопасен режим, което осигурява допълнителна защита срещу кражба на лични данни
      Сигурност при въвеждане на данни от клавиатурата - Подобрено - Поради опасността кий логъри да запишат въведената информация от клавиатурата, Kaspersky Internet Security 2014 включва технологията Secure Keyboard. При отваряне на банков сайт или сайт за онлайн плащания или при въвеждане на пароли на някоя Интернет страница Secure Keyboard се включва автоматично и пази сигурността на данните.
      System Watcher - Наблюдение за подозрителна дейност. Възможност за отмяна на действията на опасни програми.Подобрено
      Родителски контрол - Kaspersky Internet Security 2014 позволява по-ефективен контрол върху използването на компютъра и Интернет от деца.Подобрено
       Нов антиспам модул - Kaspersky Internet Security 2014 включва подобрен антиспам модул с надеждно филтриране на нежелани съобщения, както и подробни доклади за уловения спам.
      Нов Анти-фишинг модул - Предупреждава за фишинг сайтове и за кражба на лични данни.
       Автоматична защита от уязвимости Подобрено - Дори ако компютъра или някое от инсталираните приложения не са обновени с последните кръпки по сигурността, Kaspersky Internet Security 2014 може да предотврати проникване в системата чрез:
      - Контрол на стартирането - Ново
      - Контрол на активността на изпълнимите файлове.
      - Анализ на поведението на изпълни файлове за подобие с поведението на опасни програми
      - Ограничаване на позволените действия на приложения с уязвимости.
      Оптимизирани антивирусни бази - С изнасянето на антивирусната информация в облака значително се намалява размера на антивирусните бази, съхранявани на локалния компютър. Това води до подобряване на производителността и намалява времето за инсталация и обновяване. Подобрено
       Съвместимост с Windows 8… Подобрено
       Нов модул "Режим на Безопасно стартиране" след стартирането на модула програмата анализира  всички програми на компютъра Ви и предлага включването на режима ако системата е съвместима.

При откриване на приложение което не фигурира като доверено в базата на Kaspersky Securty Network и е без цифров подпис ще Ви бъде предложен вариант да разрешите или да забраните даденото приложение. Забраната означава,че това приложение няма да може да стартира и е забранено. Може винаги да изключите режима или да промените правата.
      Ето какъв е принципът на действие: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050790/Kontrol_zapuska_programm_kak_zalog_bezopasnosti_seti_Chast_1#4

Нов модул за защита от вредоносни програми WinLock имате възможност да разблокирате екрана като натиснете определена  последователност от клавиши.

Производител: Kaspersky Lab
      Представител на Касперски за България: https://www.lekarstvo.com/
      Поддържани опeрационни системи: Windows XP,Vista,Seven,8 (32/64 bit)
      Лиценз: Платен (в момента в бета тестване)
      Активиране на програмата: онлайн с активационен код.
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на английски:   http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на руски:  http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651ru-ru.exe

Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на английски: http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на руски: http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651ru-ru.exe

Приятно ползване 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване