Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Безплатна версия но е бета на Касперски:

Kaspersky 365 1/4(Kaspersky Antivirus Free)

Повече тук:

http://www.comss.ru/page.php?id=2619

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Изтегляне: Kaspersky Antivirus / Internet Security 2015 MR1   Последните версии на български език. Kaspersky Anti-Virus 2016 MR0 (16.0.0.614d)   сваляне Kaspersky Internet Securi

Промяна на цветовата схема при KAV/KIS/KTS MR2 (на други не съм пробвал)   Ако желаем да променим цветовата схема от традиционната на схемата ползвана в KSOS :   1. Сваляме прикаченият файл (за уд

Да вдигнем темата с настроение!    Добро утро и успешен ден!  

Публикувани изображения

Nikssi,запознат ли си с Kaspersky 365 1/4 Beta и ако може малко повече информация (извън стандартната от описанието).Доколкото разбирам Kaspersky 365 1/4 (Kaspersky Antivirus Free),е безплатен антивирус за територията на Русия.

kaspersky_365_1.png

Цитат:

"

От Евгения Касперского (основатель «Лаборатории Касперского»):

Это продукт бесплатный, но не дырявый. В защите от вредоносов компромиссы недопустимы и это как раз продукт, за который нам не будет стыдно. Он построен на тех же технологиях, что и платные персональные продукты, которые занимают высшие места в независимых тестах. Без слежки за пользователем в рекламных целях и торговли его конфиденциальностью. Никакой такой фигни – только защита.

Главное отличие Kaspersky 365 1/4 от платных продуктов "Лаборатории Касперского" – ограниченный функционал. Но ограниченный настолько, чтобы обеспечить качественную базовую защиту, которой достаточно для противодействия самым распространённым угрозам. Не обессудьте: все дополнительные фичи будем как и раньше продавать, т.к. зарплату программистам, затраты на инфраструктуру и развитие технологий и прочие расходы пока никто не отменял.

Kaspersky 365 1/4 будет только на русском языке. По результатам "пилота" продукт будем распространять в других культурных средах, а в перспективе – на глобальном уровне."

Основные возможности Kaspersky 365 1/4

Файловый Антивирус

Файловый Антивирус Kaspersky 365 1/4 позволяет избежать заражения файловой системы компьютера. Компонент запускается при старте операционной системы, постоянно находится в оперативной памяти компьютера и проверяет все открываемые, сохраняемые и запускаемые файлы на вашем компьютере и на всех присоединенных дисках.

Почтовый Антивирус

Почтовый Антивирус проверяет входящие и исходящие почтовые сообщения на вашем компьютере. Письмо будет доступно адресату только в том случае, если оно не содержит опасных объектов.

Веб-Антивирус

Веб-Антивирус перехватывает и блокирует выполнение скриптов, расположенных на веб-сайтах, если эти скрипты представляют угрозу безопасности компьютера. Веб-Антивирус в Kaspersky 365 1/4 также контролирует весь веб-трафик и блокирует доступ к опасным веб-сайтам.

IM-Антивирус

IM-Антивирус обеспечивает безопасность работы с IM-клиентами. Компонент защищает информацию, поступающую на ваш компьютер по протоколам IM-клиентов. IM-Антивирус обеспечивает безопасную работу со многими программами, предназначенными для обмена мгновенными сообщениями.

Участие в Kaspersky Security Network

Чтобы повысить эффективность защиты вашего компьютера, Kaspersky 365 1/4 использует защиту из облака. Защита из облака реализуется с помощью инфраструктуры Kaspersky Security Network, использующей данные, полученных от пользователей во всем мире.

https://eugene.kaspersky.ru/2015/04/01/kaspersky-365-besplatnyj-antivirus-free-av/

Повече тук:

Опаа,писали сме по едно и също време... :rolleyes: извинявам се за дублирането.

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nikssi,запознат ли си с Kaspersky 365 1/4 Beta и ако може малко повече информация (извън стандартната от описанието).Доколкото разбирам Kaspersky 365 1/4 (Kaspersky Antivirus Free),е безплатен антивирус за територията на Русия.

За пръв път срещах тази информация на 1 април тази година и мненията бяха ,че е първоаприлска. Оказа се,че има такава версия.

Във официалният форум на Касперски отсъства тема за тестването. Как се активира с код или е активирана нямам представа. Това което и аз знам е,че е преназначена за руския пазар и за да се активира е нужно местоположението да е в Русия.

Още инфо оттук

http://vk.com/kaspersky?w=wall-21022222_228994
http://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=111196&view=findpost&p=2460117

Отсъства модула наблюдение на активността.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече тук:

А след изтичане на 365 дни, дали ще е възможна активация на нови 365 (както е при аваст) или всичко приключва и ще трябва да купуваш?

..

п.п. Появата на безплатна версия на Касапа, макар и само за територията на Русия, показва, че програмата най-вероятно е  забавила ръста на нови потребители. Касперски отдавна се опъваше на идеята за "безплатност", но явно вече вижда, че при наличието на все повече безплатни програми, при това на много добро ниво, покриващо нуждите на масов потребител, неговата програма няма да може да удържи на конкуренцията. Колкото и добра услуга да даваш, наличието на добри безплатни конкуренти, рано или късно си казва думата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега чета това:

Лицензия: Бесплатно на территории РФ** (365 дней) лицензионное соглашение

За после не знам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А след изтичане на 365 дни, дали ще е възможна активация на нови 365 (както е при аваст) или всичко приключва и ще трябва да купуваш?

..

п.п. Появата на безплатна версия на Касапа, макар и само за територията на Русия, показва, че програмата най-вероятно е  забавила ръста на нови потребители. Касперски отдавна се опъваше на идеята за "безплатност", но явно вече вижда, че при наличието на все повече безплатни програми, при това на много добро ниво, покриващо нуждите на масов потребител, неговата програма няма да може да удържи на конкуренцията. Колкото и добра услуга да даваш, наличието на добри безплатни конкуренти, рано или късно си казва думата.

Чакай сега. Много бързаш и съответно бъркаш. Касперски в последната година измести лидера Симантек от Европейският пазар.

Това е просто една идея на дядя Женя и няма да се учудя ако след 365 дни ако изобщо изкара и толкова спре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този номер с прокси сървърите явно е минавал..

8333221r.png

Що се отнася за лиценза, след 365 дни автоматично се подновява,поне такива са коментарите...до колкото разбирам обаче,още никой не е бил 1 година с продукта,за да се потвърди информацията...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сега чета това:

Лицензия: Бесплатно на территории РФ** (365 дней) лицензионное соглашение

За после не знам.

Споразумението търпи промяна при пускане на финалната версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега. Много бързаш и съответно бъркаш. Касперски в последната година измести лидера Симантек от Европейският пазар.

Това е просто една идея на дядя Женя и няма да се учудя ако след 365 дни ако изобщо изкара и толкова спре.

Ще видим. Ако глобалният баланс показва, че "днес" има забавяне на ръста на нови потребители, това е сигнал, че "утре" може изобщо да няма ръст. Хвърляш много усилия и труд - имаш 100%. Втория след теб - не се напъва много, много но има безплатна версия, която върши цялата работа - има 99.5%. Няма ли да ти е малко кофти, че КПД-то ти е по-ниско?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намесвам се в разговора,но ..в случая КПД-то е пропусканата величина...При Kaspersky тази "променлива" е на завидно постоянно ниво,за това е и на това ниво интересът към програмата...Риторичен въпрос:-Ако имате избор,между Kaspersky и ..да речем Avast(изборът в случая е случаен)коя бихте избрали!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този номер с прокси сървърите явно е минавал..

8333221r.png

малко ме съмнява толкова лесно да минава номера  :)

някой пробвал ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали писах,че е минавал...от Kaspersky са си направили труда ,да засичат подобни прокси сървъри и да са в базата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Риторичен въпрос:-Ако имате избор,между Kaspersky и ..да речем Avast(изборът в случая е случаен)коя бихте избрали!?

Има ли съмнение !? Аваст - защото е безплатен, а това което дава срещу тази "безплатност" е повече от достатъчно за нуждите ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли съмнение !? Аваст - защото е безплатен, а това което дава срещу тази "безплатност" е повече от достатъчно за нуждите ми.

Не говорехме ли до сега за ,евентуална ,безплатна версия от Kaspersky...която..за сега ..е само в рамките на Руската Федерация,като безплатна бета!? А така като гледам,нещата може и да придобият глобално значение....

8333387C.png

8333388b.png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорехме ли до сега за ,евентуална ,безплатна версия от Kaspersky...която..за сега ..е само в рамките на Руската Федерация,като безплатна бета!?

Ааа, аз рекох, че питаш по принцип. Отговора е - не знам! Докато не е ясно каква функционалност ще има безплатният Касап, нищо не може да се каже. Ако е нещо от типа на неуспешният опит за безплатен Битдефендер - няма да има успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало това не е зле...все пак

А възможност потребителят да може да "пипне" тук-там ще има ли ? Има ли възможност за някакви, поне елементарни настройки от типа на безплатната Панда? Ако няма, и всичко е сведено до заводски настройки - няма да го бъде, според мен! Най-малкото трябва да има опция "изключения" и опция - "възстановяване от карантина". 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А възможност потребителят да може да "пипне" тук-там ще има ли ? Има ли възможност за някакви, поне елементарни настройки от типа на безплатната Панда? Ако няма, и всичко е сведено до заводски настройки - няма да го бъде, според мен! Най-малкото трябва да има опция "изключения" и опция - "възстановяване от карантина". 

http://www.comss.ru/screenshots/2619.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време беше!

Сега видях тук, че има доста настройки!  :)

Настройките не правят програмата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, което виждам като скрийн шотове , ако пуснат Касапа глобално, а не само в Русия - ще избият рибата!  :)

...

п.п. Аз имам известни съмнения, за възможна и друга причина (извън финансовата) за появата на безплатна версия ... но това е друга тема! 

Настройките не правят програмата.

никак не съм съгласен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, което виждам като скрийн шотове , ако пуснат Касапа глобално, а не само в Русия - ще избият рибата!  :)

...

п.п. Аз имам известни съмнения, за възможна и друга причина (извън финансовата) за появата на безплатна версия ... но това е друга тема! 

Дори като обикновен маркетингов ход да се разглежда пак е обоснован и достатъчно печеливш.Не е важна причината,а продукта който ще предложат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори като обикновен маркетингов ход да се разглежда пак е обоснован и достатъчно печеливш.Не е важна причината,а продукта който ще предложат.

Има логика в това което казваш,но не съм съвсем съгласен с тава,че настройките не правят програмата.Една част от ползвателите търсят именно това:да си коригират програмата според нуждите и начина на ползване на услугата "интернет".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой пробвал ли е?

Аз току що. Програмата идва с вграден активационен код и след инсталация сама се активира. Обаче номера става само с локализация Русия. Аз нещо не успях с няколко прокси сървари и я деинсталирах. Деинсталацията протече чисто.

Нали писах,че е минавал...от Kaspersky са си направили труда ,да засичат подобни прокси сървъри и да са в базата...

Правилно и аз го четох и го изпитах.

Ааа, аз рекох, че питаш по принцип. Отговора е - не знам! Докато не е ясно каква функционалност ще има безплатният Касап, нищо не може да се каже. Ако е нещо от типа на неуспешният опит за безплатен Битдефендер - няма да има успех!

Отговорили са ти но ще добавя тук,че модула Наблюдение на активността не е наличен. Мисля,че за в бъдеще няма да го добавят или ако го добавят ще има нещо ново в платената версия.

Впрочем очаква се скоро нова бета MR1 на 2016 версия и там може би ще се тестват нови модули или тяхното подобрение.

Сега видях тук, че има доста настройки!  :)

Откъм настройки не е орязан. Същото е както при 2016 версия. Единствено в отчетите с настройки по подразбиране няма подробни данни за обновяването например кои файлове са обновени. Но това едва ли касае обикновенния потребител.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nikssi
      Kaspersky Internet Security 2014
       Първокласна защита за PC & Netbook

Основни характеристики:
      Защита от всякакви вируси и Интернет заплахи?? - Комбинирайки облачно базирана функционалност с мощни защитни технологии, работещи на локалния компютър, Kaspersky Internet Security 2014 осигурява стабилна защита срещу съвременните заплахи.?
      Технологията Безопасно Плащане - осигурява допълнителна сигурност при пазаруване в интернет и банкиране онлайн Подобрено
      - Проверка на адреса на сайта в база данни със сигурни сайтове?
      - Проверка на сертификата за сигурна връзка- Проверка на системата за уязвимости.
      - Възможност за зареждане на сайта в безопасен режим, което осигурява допълнителна защита срещу кражба на лични данни
      Сигурност при въвеждане на данни от клавиатурата - Подобрено - Поради опасността кий логъри да запишат въведената информация от клавиатурата, Kaspersky Internet Security 2014 включва технологията Secure Keyboard. При отваряне на банков сайт или сайт за онлайн плащания или при въвеждане на пароли на някоя Интернет страница Secure Keyboard се включва автоматично и пази сигурността на данните.
      System Watcher - Наблюдение за подозрителна дейност. Възможност за отмяна на действията на опасни програми.Подобрено
      Родителски контрол - Kaspersky Internet Security 2014 позволява по-ефективен контрол върху използването на компютъра и Интернет от деца.Подобрено
       Нов антиспам модул - Kaspersky Internet Security 2014 включва подобрен антиспам модул с надеждно филтриране на нежелани съобщения, както и подробни доклади за уловения спам.
      Нов Анти-фишинг модул - Предупреждава за фишинг сайтове и за кражба на лични данни.
       Автоматична защита от уязвимости Подобрено - Дори ако компютъра или някое от инсталираните приложения не са обновени с последните кръпки по сигурността, Kaspersky Internet Security 2014 може да предотврати проникване в системата чрез:
      - Контрол на стартирането - Ново
      - Контрол на активността на изпълнимите файлове.
      - Анализ на поведението на изпълни файлове за подобие с поведението на опасни програми
      - Ограничаване на позволените действия на приложения с уязвимости.
      Оптимизирани антивирусни бази - С изнасянето на антивирусната информация в облака значително се намалява размера на антивирусните бази, съхранявани на локалния компютър. Това води до подобряване на производителността и намалява времето за инсталация и обновяване. Подобрено
       Съвместимост с Windows 8… Подобрено
       Нов модул "Режим на Безопасно стартиране" след стартирането на модула програмата анализира  всички програми на компютъра Ви и предлага включването на режима ако системата е съвместима.

При откриване на приложение което не фигурира като доверено в базата на Kaspersky Securty Network и е без цифров подпис ще Ви бъде предложен вариант да разрешите или да забраните даденото приложение. Забраната означава,че това приложение няма да може да стартира и е забранено. Може винаги да изключите режима или да промените правата.
      Ето какъв е принципът на действие: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050790/Kontrol_zapuska_programm_kak_zalog_bezopasnosti_seti_Chast_1#4

Нов модул за защита от вредоносни програми WinLock имате възможност да разблокирате екрана като натиснете определена  последователност от клавиши.

Производител: Kaspersky Lab
      Представител на Касперски за България: https://www.lekarstvo.com/
      Поддържани опeрационни системи: Windows XP,Vista,Seven,8 (32/64 bit)
      Лиценз: Платен (в момента в бета тестване)
      Активиране на програмата: онлайн с активационен код.
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на английски:   http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на руски:  http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651ru-ru.exe

Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на английски: http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на руски: http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651ru-ru.exe

Приятно ползване 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване