Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kaspersky Antivirus / Internet Security / Total Security

Препоръчан отговор

преди 22 часа, Евгени Симеонов написа:

Аз си чакам да я олекотят малко. Случвало ми се е да сваля нещо, старирам го за инстлация и чакам 10-15 минути и чак тогава да тръгне процеса.

и аз чаках ма не дочаках :) при мен така правеше при стартиране на приложенията от уин стор за първи път след рестарт и точно заради този проблем минах на бита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 52 минути, ♫ Stefany ♫ написа:

Ползвам Adblock plus,антивирусната ми добави и Kaspersky Protection  за браузъра.Пробвах да спра и двете разширения,олх пак не се зарежда,тоест не е от тях.Знам,че не е желателно да си спирам защитата,за това се чудя как да го добавя в изключенията сайта.Той дефакто се отваря,на пръв поглед виждам обявите на цялата страница.Но не ми дава да разгледам детайлно,която и да е конкретна обява.

Настройки - Защита - Интернет антивирус минаваш на разширени настройки. Избираш Настройки на доверени сайтове,добавяш сайта последван от звездичка.

Долу са настройките при безплатната версия на Kaspersky но при платената е аналогично.Но мисля,че при Вас е проблема идва от модула блокиращ рекламите. Ако ако анти-банера при Kaspersky е изключен и не дава резултат спирането и на Adblock plus проблема може да е в модула

Spoiler

2016-03-20_21h59_18.jpg

2016-03-20_21h59_28.jpg

2016-03-20_21h59_34.jpg

2016-03-20_21h59_47.jpg

2016-03-20_22h00_43.jpg

Възможно е да се блокира сайта от модула за защита от проследяване. Или го спрете или добавете като изключение сайта.

http://support.kaspersky.ru/12107#block3

kis2016_12107_0814-274321.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навсякъде го добавих олх-а и стана,разблокирах го.Не знам точно в кой модул беше причината.Не ги тествах един по един,а добавях навсякъде.Важното е,че стана.Много ти благодаря nikssi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, ♫ Stefany ♫ написа:

Навсякъде го добавих олх-а и стана,разблокирах го.Не знам точно в кой модул беше причината.Не ги тествах един по един,а добавях навсякъде.Важното е,че стана.Много ти благодаря nikssi.

По метода на изключването мисля,че ще се ориентираш. В отчетите също може да се разровиш ако ти се занимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OLX се блокира от анти-банер модула. Добавянето в изключенията на анти-банера при мен реши проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик въпрос: Никси, преди незнам колко страници назад, беше дал едно малко програмче, със синя иконка в трея, която чистеше флашки от шорткът вирусите и други. Можеш ли да ми кажеш името или някой друг да драсне? Имам тука една такава флашка с тоя бацил, обаче Касапа нищо не казва.

PS: Никъде в тоя сайт не видях да има опция за ЛС.:16:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, evgeni_kox написа:

Ами май не беше това, но ще го пробвам. Мерси. Програма за която говоря работи в реално време.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда,не е тази. Свръши работа, макар и да ми изкараваше някакви логове, които аз не съм искал. Ще търся още  онази програма. Никси, ако може да ми помогне.... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 19 минути, Евгени Симеонов написа:

Мда,не е тази. Свръши работа, макар и да ми изкараваше някакви логове, които аз не съм искал. Ще търся още  онази програма. Никси, ако може да ми помогне.... :)

http://www.mcshield.net/index.html

Това предполагам е.

1.JPG

преди 5 часа, ivan1975 написа:

Мнения за Kaspersky Software Update.Някои ползва ли го?

Не съм го ползвал. Доколкото знам е още в бета версия и второто ще присъства като модул в новата версия 2017

http://www.kaspersky.com/free-software-updater?redef=1&reseller=gl_acq-freekasp_leg_ona_dis__onl_b2c__lp-button_kl______&_ga=1.227283229.1453889223.1458486582

Цитат

Вот информация по новым фичам (и их микро-презентация)

1. «Обновление программ» выполняет поиск обновлений для установленных популярных программ: Adobe Reader, Adobe Flash, Java и т.д.
При обнаружении обновления предлагает пользователю возможность обновить программу до новой версии. Находится в «Инструментах»: На главном окно нажать на кнопку «Больше функций» –> слева в списке выбрать «Обновление программ»
Для работы компонента необходимо, чтобы продукт Продукт хотя бы 1 раз обновил антивирусные базы.
Здесь некоторые приложения для тестирования фичи:
Список не полный, устаревшие версии Adobe Acrobat, Flash, Java и некоторые другие приложения также должны обнаруживаться и деинсталлироваться продуктом.

2. Многие пользователи по невнимательности скачивают и устанавливают программы, которые не намеривались устанавливать. В результате компьютер пользователя «замусоривается» навязанным и ненужным пользователю ПО.
С помощью функционала «Удаление программ» мы сканируем систему, определяем такие программы и предоставляем пользователю возможность их удалить.
Попасть на соответствующее окно можно следующим образом: Из основного окна программы нажмите на кнопку «Больше функций» -> «Удаление программ».
В данный момент мы умеем определять следующие программы:

Mail.ru Agent
MyPC Backup
Amigo
Unity Web Player
Kometa Browser
Kometa Launch Panel
TimeTasks
Zaxar Game Browser
Reimage Repair

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, nikssi написа:

http://www.mcshield.net/index.html

Това предполагам е.

1.JPG

Да, точно тази е. И аз я намерих преди малко. Харесва ми, че работи в реално време, няма реклами и други простотии. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравeйте от 1 седмица KFA след обновяване ми иска рестарт на комп,даже некои път по два а днес три пъти ми иска рестарт.Това нормално ли е:ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ivan1975 написа:

Здравeйте от 1 седмица KFA след обновяване ми иска рестарт на комп,даже некои път по два а днес три пъти ми иска рестарт.Това нормално ли е:ohmy:

Имаш ли инсталиран патч "b" ? Миналата седмица на мене ми иска да рестартирам програмата за да обнови модулите си. Оттогава не ми е искал нищо.

Ако ползваш защитна стена с хипс виж дали не блокира инсталацията на патча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно е бил глобален проблем. При мене такъв обаче няма.

https://forum.kaspersky.com/index.php?showtopic=346369&view=findpost&p=2568951

Цитат

Всем привет,

Как уже писал ранее, есть проблема с избыточными запросами на перезагрузку ПК в версии 2016 MR1. Эта проблема будет исправлена в патче C, выпуск которого запланирован ориентировочно на конец апреля (это не единственное исправление в патче).
В принципе же, иногда действительно продукт может просить перезагрузку ПК или перезапуск самого себя для того, чтобы установить и применить специальные обновления (патчи, модули и т.п.). Однако, даже в этом случае перезагрузка является рекомендуемой - выпускаемые обновления закрывают уязвимости, улучшают работу продукта - но не срочной. И до перезагрузки продукт продолжит защищать систему.

Четох,че проблема е отстранен и действително при мене такъв няма. Ако продължава може да пробваш тези настройки на обновяването. Ще сваля само базите без патчовете.

2016-03-23_20h19_49.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.03.2016 г. at 15:34, ivan1975 написа:

Мнения за Kaspersky Software Update.Някои ползва ли го?

Пробвах го като модул от новата 2017 версия и мога да кажа, че се справя много добре с поставената задача - обновява версиите на програмите до последната налична без допълнителна намеса от страна на потребителя. Процесите протичат доста бързо и безпроблемно. А и не минаваш през избора на различните прозорци от инсталатора, тоест не можеш да инсталираш нещо, което не трябва. Като недостатък мисля, че е това, че ако правиш определени настройки (и/или опции) на дадена програма при инсталация, то тези настройки (и/или опции) така не можеш да ги правиш. И все пак аз си предпочитам отделния инсталатор на самата програма с възможността да си избирам настройките и компонентите за инсталиране. 

преди 3 часа, ivan1975 написа:

Познат проблем. И при мен е така. Дразнещо е, но за съжаление ще бъде оправено чак с пускането на пач С, който трябва да се появи към края на април. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв пач С? При мен изкара вече пач (f). Защо KIS ми блокира преди малко dll файл от програмата AIMP3? До сега не е правила така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Евгени Симеонов написа:

Какъв пач С? При мен изкара вече пач (f). Защо KIS ми блокира преди малко dll файл от програмата AIMP3? До сега не е правила така.

Патч "С" за MR1 16.0.1.445 патч "F" e при MR0 16.0.0. 614 ;)  за второто ако си пуснал TAM е възможно да се случи. Просто го разреши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос към феновете на Касапа.

В директорията_Настройки-Защита-Контрол на програмите-Довери се на програми с цифров подпис:

Интересува ме дали Касапа се доверява на всяка цифрово подписана програма или използва списък с доверени издатели(както е при Комодо).

Защото има бум на цифрово подписани зловредни програми,при това с двоен цифров подпис (sha1 и sha2)

http://www.comss.ru/page.php?id=2987

:14:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които искат да се запознаят с възможностите на Kaspersky Internet Security 16.0.0.614  

45-дневен тестов период

Kaspersky Internet Security - пробная версия на 45 дней

Линк: http://external.comss.ru/url.php?url=http://dl5.comss.ru/download/kis45.exe

Инфо: http://www.comss.info/page.php?al=Kaspersky_Internet_Security_45

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, koko1234koko написа:

Имам въпрос към феновете на Касапа.

В директорията_Настройки-Защита-Контрол на програмите-Довери се на програми с цифров подпис:

Интересува ме дали Касапа се доверява на всяка цифрово подписана програма или използва списък с доверени издатели(както е при Комодо).

Защото има бум на цифрово подписани зловредни програми,при това с двоен цифров подпис (sha1 и sha2)

http://www.comss.ru/page.php?id=2987

:14:

Ако е отметнато да се доверява на цифрово подписани приложения - доверява но същевременно и се прави проверка през KSN за рейтинга на доверие. Ако има данни за това,че конкретното приложение/процес е злонамерено тогава дори и с цифров подпис се трие.

Или казано общо предимство има Kaspersky Security Network и на база данните в облачния сервиз се присвоява и рейтинга. Файл с цифров подпис е доверен но ако съществува в базата данни като например ПНП то тогава ще се обработи според данните от облачния сервиз на Касперски Лаб.

Отметката - Доверявай на цифрово подписани програми е желателно да се махне и да се остави само да зарежда правилата от KSN

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно,обаче KSN по мои тестове леко "издиша"и не може да му се има пълно доверие.

Затова съм го изключил,както и доверието на цифровите подписи.

Включил съм Режима на безопасни програми.

На "Слабо ограничени" и "Силно ограничени"съм  присвоил политиката на "Несигурни" т.е. пълен блокаж;

В управление на ресурси съм влючил всички дялове на диска и целия регистър,като забранен достъп за 

всичко непознато.

Стартирах няколко криптовируса "Tesla" десетина троянеца и бекдора,при изключен файлов антивирус.

Хипса закова всичко,никакви следи нямаше след сканиране с 10 допълнителни скенера.

Само се чудя как да защитя буут-сектора от бууткити,дай някаква идея,ако може?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как ще се стартира ако няма права?

Малко си усложнил нещата но не пречи, стига да не те дразни ако блокира някой файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блокира само,ако инсталирам нова програма,но тогава включвам за малко "цифровата"и "облака",след

инсталацията вкарвам новата програма в "доверени"и после пак затягам колана!

Бетон!:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...