Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 18.07.2016 г. в 21:44, BreakPoint написа:

Ако чета правилно си с уиндоус 7 и би трябвало да работи.При 8 и 10 има проблем.

Видя ли тук какво са написали?

http://www.sandboxie.com/index.php?KnownConflicts#Antivirus

Уж съм сложил папката на програмата в изключенията,но нещо пак не работи.Къде бъркам?

Capture.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нямам уин 7, но ще си изтегля и по -късно ще го кача на виртуалката. Та ми кажи точно с кой уиндоус си, с коя версия на sandboxie си и с коя версия на Касперски си.

Ако не стане то ще трябва да избираш коя програма да запазиш понеже във форума на sandboxie са написали че те нищо не могат да направят и трябвало Касперски да го фикснат това.

Цитат
OLLI_S wrote:Hello,

Is it planned to make it compatible with Kaspersky?
If not: what do I have to do to get my money back for Sandboxie?

Greetings

OLLI

No, it is not. KS and how it interacts with Windows does not permit this. KS would have to make changes and make their program compatible with SBIE. Remember, it should be SBIE first, then A/V (If you so chose.)

Ако решиш д а запазиш Касперски разгледай тази програма:

http://www.shadesandbox.com/

Сигурна е и можеш да си браузваш спокойно.

Гледам, че и те я предлагат като алтернатива:

https://forum.kaspersky.com/lofiversion/index.php/t347810.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това са ми версиите на шота,а тази програма ,която препоръчват е само за браузване ,а на мен ми трябва и за програми да могат да се пускат и инсталират в нея.

Не разбирам защо касперски поне не сложат един пясъчник в техните модули ,както 360 и мнооого други имат??!!

sss.PNG

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не успях да накарам браузъра да работи .Успях само да инсталирам програми в пясъчника без конфликти! Ако държиш на Касперски и да можеш да инсталираш програми то Shadow Defender.Ако държиш на sandboxie то гледаш тук за съвместимост: http://forums.sandboxie.com/phpBB3/viewtopic.php?f=11&t=21539.

QhLQ00U.png

1b8id5L.png

С тези настройки:

lfBjHAA.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мене с Cyberfox (x86) Sandboxie работи без добавяне на никакви изключения.

2016-07-20_20h00_56.jpg

Не знам каква е причината но рано сутринта бая си играх с настройките в Sandboxie

С Mozilla FF ESR не иска дори и с настройките които са дадени горе. От съобщението на грешката ме праща към помощната им страница и там доколкото разбирам има конфликт със Sticky Password версия 8

http://www.sandboxie.com/index.php?SBIE2205

Spoiler

SBIE2205

Logged To: Popup Message Log.

Explanation:

Some little-used system service, which is identified by name, is not implemented by Sandboxie. This is a warning/notification message from Sandboxie. The sandboxed program may or may not fail.

Missing functionality related to Protected Storage and Windows Credentials

The explanation below applies to these missing services:

• CredReadA
  • IPStore::GetTypeInfo

Protected Storage is a facility that some Windows programs use to collect history of typed text. Windows credentials is a facility that some Windows programs (like Windows Messenger), and some Microsoft web sites (like Hotmail) use to remember user/password information.

Sandboxie provides its own implementation for these facilities, which store any collected information in the sandbox rather than in the real Protected Storage. This is part of the overall approach of Sandboxie which aims to contain any effects by a programs into the sandbox.

This Sandboxie implementation is complete enough that it enables most programs to work as expected. However, it is not 100% compatible with the real implementation of the facilities in Windows. Few programs use services which are not implemented. In this cases, Sandboxie issues message SBIE2205 to report that a program tried to do something which was not supported, and that the operation failed. The message does not imply that any information was stored outside the sandbox.

More information: Protected Storage, Open Protected Storage, Open Credentials, and Save Outside Sandbox in Internet Explorer Tips.

Ще изключа добавката на Sticky Password да видя дали има някаква промяна. Иначе програмите си се стартират без проблем в пясъчника. Само браузърите където има включена добавка на Sticky Password има проблем.

Следва продължение.....

След изключена добавка на Sticky Password в Moziila FF промяна няма. С IE 11 не съм пробвал.

С Cyberfox (x86) 47.0 работи без проблем и без да се добавят папки като изключение в настройките на Касперски.

2016-07-20_20h16_39.jpg

Няма да я трия , може да се намери в бъдеще някакво решение.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз мисля да пробвам и с други браузъри и ще видя какъв ще е ефектът.

Иначе гледам има опция подобна на програмата unchecky.Ще си поиграя още с програмите когато имам време.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, BreakPoint написа:

Аз мисля да пробвам и с други браузъри и ще видя какъв ще е ефектът.

Иначе гледам има опция подобна на програмата unchecky.Ще си поиграя още с програмите когато имам време.

Поздрави.

Ще съм ти благодарен ако споделиш после впечатленията си. Модула подобен на unchecky го има също в последната версия на MR1 2016.

В 2017 най-съществената новост е Kaspersky VPN наред с някои може би ненужни модули като обновяване на програмите и изтриване на рядко ползвани приложения и такива , които са се промъкнали като бонус при инсталиране на други легални приложения. Най-често безплатни.

Поздрави.

пп. За съвместимостта имам съмнения,че при регистрирана версия положението може да е различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, nikssi написа:

Ще съм ти благодарен ако споделиш после впечатленията си. Модула подобен на unchecky го има също в последната версия на MR1 2016.

В 2017 най-съществената новост е Kaspersky VPN наред с някои може би ненужни модули като обновяване на програмите и изтриване на рядко ползвани приложения и такива , които са се промъкнали като бонус при инсталиране на други легални приложения. Най-често безплатни.

Поздрави.

пп. За съвместимостта имам съмнения,че при регистрирана версия положението може да е различно.

Ще пиша след време задължително.За платената версия имам ключ и ще пробвам.Просто не съм се сетил.А и след като сандбокси беше купена от друг не съм и превеждал и сигурно има и грешки и непреведени неща.Не са ме и търсили де.

Хубаво е, че са добавили и VPN.За мен така си става един завършен проект и ти спестява инсталирането на доста програми.И честно да си кажа с включен TAM въобще не ми и трябва виртуализация на браузъра.Аз си падам по такива защити.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще работи с ff nightly? Нямам виртуалки да пробвам в момента...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, BreakPoint написа:

Хубаво е, че са добавили и VPN.За мен така си става един завършен проект и ти спестява инсталирането на доста програми.

И най хубавото е,че двете програми са отделно и може да деинсталираш Касперски и да оставиш VPN :) Безплатната версия на Kaspersky Secure Connection e напълно функционална и мисля,че лимита от 200 мб. на ден не са пречка да се ползва пълноценно.

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никси,забелязах един сериозен бъг на стената в КИС 2017  17.0.0.611  финал-en лицензиран.

На 3 машини с win7,win10   32 и 64 бит,промених правилата за доверени програми да ме пита за изходящите заявки.

Поне при половината програми,Касапа мълчеше като гроб,а апликацийте се закачаха към нужните им сървари.

После промених правилата на режим "блокирай"и резултата беше същата тъпня.

Предполагам,че така ще работи и с недоверените приложения,а това е опасна бъгня.

Върнах се на КИС 2016  16.0.1.445 (c) всичко бачка на шест.

Моля те тествай този проблем на твоите машини и докладвай за резултата!

Поздрави      :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, koko1234koko написа:

Никси,забелязах един сериозен бъг на стената в КИС 2017  17.0.0.611  финал-en лицензиран.

На 3 машини с win7,win10   32 и 64 бит,промених правилата за доверени програми да ме пита за изходящите заявки.

Поне при половината програми,Касапа мълчеше като гроб,а апликацийте се закачаха към нужните им сървари.

После промених правилата на режим "блокирай"и резултата беше същата тъпня.

Предполагам,че така ще работи и с недоверените приложения,а това е опасна бъгня.

Върнах се на КИС 2016  16.0.1.445 (c) всичко бачка на шест.

Моля те тествай този проблем на твоите машини и докладвай за резултата!

Поздрави      :no-no:

Избора за действие доколкото знам е само в интерактивен режим. При автоматичен режим по-принцип правилата се зареждат автоматично.

Ако е зададено за конкретно приложение или група да няма достъп до интернет дори да си на автомат изходящият трафик се блокира.

Ще пробвам в къщи е ще пиша след работа.

преди 25 минути, koko1234koko написа:

Предполагам,че така ще работи и с недоверените приложения,

Недоверените приложения по-подразбиране нямат право за стартиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема описан по горе е тестван в интерактивен режим КИС2017

При КИС 2016 такъв проблем не се наблюдава!

Обаче при слабо ограничени и средно ограничени стартирането е разрешено и тогава.........

Четох наскоро във форума на Кашперски, следния случай :В някакъв офис на всички компютри,бил инсталиран

КИС с настройки по дефолт.В мрежата им се активирал нов непознат криптовирус и   всички компютри били криптирани,понеже

"Програмния контрол"на Касапа вкарал криптовируса в "Слабо ограничени" (и по мое наблюдение вкарва непознатите там).

Спасил се само един компютър с инсталиран Комодо.

Така,че ще чакам твоите резултати.....

Но докато не пуснат КИС 2017 на официалния сайт www.kaspersky.ru ще се снишавам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, koko1234koko написа:

Проблема описан по горе е тестван в интерактивен режим КИС2017

При КИС 2016 такъв проблем не се наблюдава!

Обаче при слабо ограничени и средно ограничени стартирането е разрешено и тогава.........

Четох наскоро във форума на Кашперски, следния случай :В някакъв офис на всички компютри,бил инсталиран

КИС с настройки по дефолт.В мрежата им се активирал нов непознат криптовирус и   всички компютри били криптирани,понеже

"Програмния контрол"на Касапа вкарал криптовируса в "Слабо ограничени" (и по мое наблюдение вкарва непознатите там).

Спасил се само един компютър с инсталиран Комодо.

Така,че ще чакам твоите резултати.....

Но докато не пуснат КИС 2017 на официалния сайт www.kaspersky.ru ще се снишавам...

Интересно поведение на защитната стена. В интерактивен режим не пуска торент клиента и Cyberfox  докато не предприемеш действие.

С Mozilla FF ESR такова нещо не се случва. Не знам заради скрипта който вгражда Касапа в браузъра или нещо друго...Това , което си чел за крипто вируса може да е така може и да не е. Щом като само Комодо се е справил почва да намирисва на реклама или анти реклама. :)

Има обаче мой пост , където ги бях захапал за проблем с един крипто бацил , който беше с цифров подпис. Оказа се,че е краден от Комодо.

Явно в новата бета MR1 ще трябва да се наблегне основно в тази насока. Стената и контрола на програмите защото например забелязах,че някои правила,които съм създал се нулират по-незнайни причини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за случая с откраднатия сертификат,но и такива неща се случват в живота.

Иначе съм тествал сандъка на Комодо с над 100 криптовируса на реална машина,нито един не успя да го пробие.

За "слабо ограничени" и "средно ограничени" съм задал политика като за "недоверени"за да ми е мирна главата,както и съм махнал тикчетата от "доверие на цифрово подписани" и "атоправила от KSN".

Между впрочем най после пуснаха КИС 2016  16.0.1.445 (c) на български език,а и слава Богу там стената работи нормално затова оставам на тази версия.

И накрая дай съвет за следния проблем:Мой приятел има акаунт в ePay.bg

Сертификата му е импортиран във Firefox. Не може да се логне при включена защита на Касапа.Какво ли не опитвахме,все не се получава.Само при изключен "контрол на програмите" успява да се логне.Но тогава,както знаеш защитения браузър не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

koko1234koko, за да Ви е мир на главата, както сам казвате, освен изключване на отметката за доверяване на цифрово подписани приложения, задайте да се присвоява ръчно група Недоверени за непознати приложения, включете TAM модула на КИС и си свиркайте. А за цифровия подпис пробвайте да изключите сканирането на криптирани връзки в настройките за мрежа на програмата и пробвайте отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, koko1234koko написа:

Сертификата му е импортиран във Firefox.

И как го импортира? Я обясни,че май точно там е проблема с тия сертификати. И с коя версия е на Касперски също.

2016-07-22_21h37_52.jpg

2016-07-22_21h39_20.jpg

2016-07-22_21h39_55.jpg

Ако е със стара версия 2014 например няма да се учудя ако има такъв проблем,но и се решава така.

2016-07-22_21h44_56.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,Тигертроне,изключих проверката на криптираните връзки и работата стана.

Спомням си,че същия проблем го имаше при Есет Смарт Секюрити,пак се блокираха някои секюрити конекшъни заради сертификати.

Имаш ли идея защо се получават тия неуредици и могат ли да се коригират без да спираме препоръчаната от теб опция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че помогнах отново. Да, много добре знам защо се получава така, но за съжаление на "потребителско" ниво не може да се оправи проблемът. Всъщност, това не е проблем и няма да навреди на сигурността на компютъра, така че спокойно си работете с изключена опция за сканиране на шифровани връзки. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде да си намеря ключ за Kaspersky Internet Security 2016   порбвах няколко но не стават  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, comir написа:

От къде да си намеря ключ за Kaspersky Internet Security 2016   порбвах няколко но не стават  .

Заповядай

Или пък тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KAV/KIS/KTS 2017 са вече на официалният им сайт за изтегляне.

http://downloads.kaspersky-labs.com/

Изберете нужния Ви език и съответно търсите версия 2017

Приятно ползване. :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма българска версия 2017.

Сложих английската и ми инсталира secure connection не знам за какво е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Ивайло Иванофф написа:

Няма българска версия 2017.

Сложих английската и ми инсталира secure connection не знам за какво е

Естествено,че няма още българска версия. Ще има да се туткат докато пуснат нещо да го тестваме и после някъде след коледа финала....

Откакто се хванаха с една лицензирана чешка фирма, която прави тия преводи големи проблеми и забавяне. Все се питам кога ще ми падне пак пердето и тоя път ще пиша направо на Евгени Касперски. Баси то KTS 2016 MR1 я пуснаха тоя месец :shock11:

По втория въпрос - това е Kaspersky VPN 

В безплатния вариант нямаш опция за избор на сървър , също имаш дневен лимит от 200 мб.

Платената версия се активира с различен лиценз от този на KIS/KTS , активирането става през центъра за обслужване , където се въвежда кода и после се вписваш през програмата. След прикрепянето на кода за KSC в личния кабинет срока почва да тече веднага.

Ако не ти е нужна може да я деинсталираш без проблем.

Може да не се стартира със системата и да я пускаш , ако и когато искаш.

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли разлика в пърформънса и ТАМ в сравнение с версия 2016?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nikssi
      Kaspersky Internet Security 2014
       Първокласна защита за PC & Netbook

Основни характеристики:
      Защита от всякакви вируси и Интернет заплахи?? - Комбинирайки облачно базирана функционалност с мощни защитни технологии, работещи на локалния компютър, Kaspersky Internet Security 2014 осигурява стабилна защита срещу съвременните заплахи.?
      Технологията Безопасно Плащане - осигурява допълнителна сигурност при пазаруване в интернет и банкиране онлайн Подобрено
      - Проверка на адреса на сайта в база данни със сигурни сайтове?
      - Проверка на сертификата за сигурна връзка- Проверка на системата за уязвимости.
      - Възможност за зареждане на сайта в безопасен режим, което осигурява допълнителна защита срещу кражба на лични данни
      Сигурност при въвеждане на данни от клавиатурата - Подобрено - Поради опасността кий логъри да запишат въведената информация от клавиатурата, Kaspersky Internet Security 2014 включва технологията Secure Keyboard. При отваряне на банков сайт или сайт за онлайн плащания или при въвеждане на пароли на някоя Интернет страница Secure Keyboard се включва автоматично и пази сигурността на данните.
      System Watcher - Наблюдение за подозрителна дейност. Възможност за отмяна на действията на опасни програми.Подобрено
      Родителски контрол - Kaspersky Internet Security 2014 позволява по-ефективен контрол върху използването на компютъра и Интернет от деца.Подобрено
       Нов антиспам модул - Kaspersky Internet Security 2014 включва подобрен антиспам модул с надеждно филтриране на нежелани съобщения, както и подробни доклади за уловения спам.
      Нов Анти-фишинг модул - Предупреждава за фишинг сайтове и за кражба на лични данни.
       Автоматична защита от уязвимости Подобрено - Дори ако компютъра или някое от инсталираните приложения не са обновени с последните кръпки по сигурността, Kaspersky Internet Security 2014 може да предотврати проникване в системата чрез:
      - Контрол на стартирането - Ново
      - Контрол на активността на изпълнимите файлове.
      - Анализ на поведението на изпълни файлове за подобие с поведението на опасни програми
      - Ограничаване на позволените действия на приложения с уязвимости.
      Оптимизирани антивирусни бази - С изнасянето на антивирусната информация в облака значително се намалява размера на антивирусните бази, съхранявани на локалния компютър. Това води до подобряване на производителността и намалява времето за инсталация и обновяване. Подобрено
       Съвместимост с Windows 8… Подобрено
       Нов модул "Режим на Безопасно стартиране" след стартирането на модула програмата анализира  всички програми на компютъра Ви и предлага включването на режима ако системата е съвместима.

При откриване на приложение което не фигурира като доверено в базата на Kaspersky Securty Network и е без цифров подпис ще Ви бъде предложен вариант да разрешите или да забраните даденото приложение. Забраната означава,че това приложение няма да може да стартира и е забранено. Може винаги да изключите режима или да промените правата.
      Ето какъв е принципът на действие: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050790/Kontrol_zapuska_programm_kak_zalog_bezopasnosti_seti_Chast_1#4

Нов модул за защита от вредоносни програми WinLock имате възможност да разблокирате екрана като натиснете определена  последователност от клавиши.

Производител: Kaspersky Lab
      Представител на Касперски за България: https://www.lekarstvo.com/
      Поддържани опeрационни системи: Windows XP,Vista,Seven,8 (32/64 bit)
      Лиценз: Платен (в момента в бета тестване)
      Активиране на програмата: онлайн с активационен код.
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на английски:   http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на руски:  http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651ru-ru.exe

Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на английски: http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на руски: http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651ru-ru.exe

Приятно ползване 
  • Дарение

• Добави ново...