Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kaspersky Antivirus / Internet Security / Total Security

Препоръчан отговор

преди 47 минути, Евгени Симеонов написа:

Е цъкнах на бутона Send и не съм се занимавал вече. Какви файлове да пращам?

Изпратил си дъмп файловете но не през кабинета,а през интерфейса на програмата. Не е за препоръчване така да се прави понеже може да трябва някаква допълнителна информация, която няма как да получат от тебе. Затова през личния кабинет се създава тема,въпрос или както е там на английски и се прикачват файловете. След това получавате обратна връзка и може да следите как и кога е решен проблема. В конкретния случай са получили анонимни данни за грешка но това не означава,че няма да и обърнат внимание. Просто ще отнеме повече време.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, nikssi написа:

2016-09-28_11h32_52.jpg

2016-09-28_11h33_27.jpg

2016-09-28_11h34_18.jpg

Що се отнася до горните настройки няма никаква разлика в интерфейса на KIS и KTS. Всички версии на Касперски за удобство са уеднаквени.

Пращаш файловете на поддръжката през личния си кабинет за да видят каква е причината за подобна грешка. Ако можеш да го повториш с включено трасиране ще е още по добре. Ако имаш въпроси пиши.

Благодаря, намерих опцията, само че не работи , дори след кат премахна чавката.... Все пак плащам допълнително за гигабитов нет, и ако трябва - ще се наложи да не го ползвам. Не може да вдигне скорости повече от 130 мбит при спийд тест, след като деинсталирах вируса наречен Касперски - скоростта е 500Мбит, нещо съвсем различно!

Има ли оправия това, или решението ще е генерално?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9/28/2016 в 17:52, Viiipeer написа:

Благодаря, намерих опцията, само че не работи , дори след кат премахна чавката.... Все пак плащам допълнително за гигабитов нет, и ако трябва - ще се наложи да не го ползвам. Не може да вдигне скорости повече от 130 мбит при спийд тест, след като деинсталирах вируса наречен Касперски - скоростта е 500Мбит, нещо съвсем различно!

Има ли оправия това, или решението ще е генерално?

Благодаря!

Аз няма проблем със скоростта. Никси имам друг проблем: пускам Winamp-a и нищо. Пускам втори път и пак нищо.. Погледах заподозрения Апп Контрол и какво да видя: 6e81ee541d99da48.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Евгени Симеонов написа:

Аз няма проблем със скоростта. Никси имам друг проблем: пускам Winamp-a и нищо. Пускам втори път и пак нищо.. Погледах заподозрения Апп Контрол и какво да видя: 6e81ee541d99da48.png

Да,още от 2015 версия съществува подобен проблем при включен ТАМ. Дали понеже програмата отдавна не се поддържа и собственика е друг ... идея си нямам.Пък и напоследък не ми остава време за музика. Маркирай ги всичките и им разреши ръчно стартирането, няма друга оправия.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Евгени Симеонов написа:

Вероятно, защото не се поддържа вече. Другата оправия е да се използва AIMP вместо WinAmp. Аз с него нямам никакви проблеми, а и работи добре.

преди 2 часа, Viiipeer написа:

Колко ти е бърз нета? 100мбит? Защото моя е 1000мбит!

Колега, вероятно имаш остатъци от стара антивирусна програма или имаш друг конфликт на Касперски със системата. Провери за остатъци от старата антивирусна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тигре, знам за руския плеър. Хубав е, но ме дразни единствено, че със скрола на гризача  превърта песните, а аз искам само да увеличава/намалява звука.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще се отклоня от темата, но ако си с мишката върху основният прозорец на програмата (този с бутоните) и скролираш, тогава усилва и намалява звука; ако с мишката си върху лентата с еквалайзера и времето на песента и скролираш, то тогава превърта песента напред или назад; а ако си с мишката върху плей листата скролирането я прелиства нагоре и надолу. Но както и да е, щом си свикнал с WinAmp с него си работи, все пак програмата си е класика. Аз мога да дам само съвети.

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, tigertron написа:

Вероятно, защото не се поддържа вече. Другата оправия е да се използва AIMP вместо WinAmp. Аз с него нямам никакви проблеми, а и работи добре.

Колега, вероятно имаш остатъци от стара антивирусна програма или имаш друг конфликт на Касперски със системата. Провери за остатъци от старата антивирусна.

Здравей колега! Това на чисто нов инсталиран Windows 10. Без каперски вдига 500+ мбит, с него - 130 таван.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте инсталирах си Kaspersky Free,но имам проблем ,не мога да отворя нито една страница.Като го изключа си отварям всичко нормално.По програмата единствено съм внесъл настройките от nikssi,друго не съм правил:ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, luckyboy написа:

kaspersky free не беше ли само за руснаците?

прави се регистрация през руско прокси и си работи

аз 2-3 пъти съм го инсталирал и проблем не съм имал,но сега кво стана не знам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, ivan1975 написа:

Здравейте инсталирах си Kaspersky Free,но имам проблем ,не мога да отворя нито една страница.Като го изключа си отварям всичко нормално.По програмата единствено съм внесъл настройките от nikssi,друго не съм правил:ohmy:

Аз не съм давал настройки за KFA :ohmy:  опитай да върнеш настройките по-подразбиране. После може да си направиш сам настройките. Виж и дали не ползваш още прокси сървар.

преди 1 час, luckyboy написа:

kaspersky free не беше ли само за руснаците?

Русия и Украйна или активация през руско или украинско прокси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, nikssi написа:

Аз не съм давал настройки за KFA :ohmy:  опитай да върнеш настройките по-подразбиране. После може да си направиш сам настройките. Виж и дали не ползваш още прокси сървар.

Здравей има ги настроиките по назад в темата за за КFA 2016 и съм ги ползвал проблеми не съм имал:)опитах с настроките по подразбиране,ефект няма.Проверих не ползвам още прокси сървар.Ето какво ми показва примерно като реша да отвора калдата ttttttTGdWGJi.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, nikssi написа:

Русия и Украйна или активация през руско или украинско прокси.

активиран за колко време е? Извинивайте за лаишките въпроси,но от години не се интересувам от антивирусни програми и чисто съм ги изпуснал нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, luckyboy написа:

активиран за колко време е? Извинивайте за лаишките въпроси,но от години не се интересувам от антивирусни програми и чисто съм ги изпуснал нещата.

за 1 година

kkkkkoHUtWDh.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ivan1975 написа:

Здравей има ги настроиките по назад в темата за за КFA 2016 и съм ги ползвал проблеми не съм имал:)опитах с настроките по подразбиране,ефект няма.Проверих не ползвам още прокси сървар.Ето какво ми показва примерно като реша да отвора калдата ttttttTGdWGJi.png

Ванка, провери настройките (ако KFA има такива) от поста на LiquidTension:

https://forums.malwarebytes.org/topic/185319-unable-to-access-the-update-server/#comment-1049192

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Ванка, провери настройките (ако KFA има такива) от постна на LiquidTension:

https://forums.malwarebytes.org/topic/185319-unable-to-access-the-update-server/#comment-1049192

kkkkkoHUtWDh.png

мисля че са тия Bez-imeiCBaaBy.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако има проблем само със защитените връзки маркирай "Не проверять защищеные соединения" , може да махнеш и отметката "Внедрять в трафик сприт взаимодействия с веб страницами" в този случай няма да работи адона в браузъра но той за какво ли ти е.

Виж в прокси - сервер дали няма отметнато нещо останало от активацията. Ако там е и ползва прокси сървар махни прокси сървара.

2016-10-08_02h20_12.jpg

Опцията "Ограничить трафик при лимитном подключение" може да се влияе ако ползваш например някаква флашка за интернет достъп. Опитай да махнеш и нея евентуално. Може да пробваш как е с изключване проверката на защитени мрежи и ако няма резултат да пробваш да махнеш тази отметка.

Честно KFA не съм я тествал и виждам,че има неща,които ги няма в същото меню при KTS

2016-10-08_02h18_37.jpg

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, инсталирай ръчно в системата цифровия сертификат на касперски.

Стартирай inetcpl.cpl > Content > Certificates > Import > навигирай до
За Vista+ - %AllUsersProfile%\Kaspersky Lab\именапапкасверсиянапродукта\Data\Cert
За Windows 2000 / XP - %AllUsersProfile%\Application Data\Kaspersky Lab\именапапкасверсиянапродукта\Data\Cert
посочи файла на сертификата и потвърди внасянето.
Рестартирай браузъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега сложих на виртулката KFA и нямам проблеми.

2016-10-08_03h13_08.jpg

Без внасяне на сертификата. Но трябва да се направи според мене. Може и ръчно през интерфейса на програмата.

2016-10-08_03h21_12.jpg

2016-10-08_03h21_24.jpg

Тука покажи информацията за сертификата

2016-10-08_03h21_24.jpg

Избира се по-подробно - копиране във файл

2016-10-08_03h21_48.jpg

слага се някакво име

2016-10-08_03h22_11.jpg

преди 2 часа, ivan1975 написа:

Bez-imeiCBaaBy.png

Интересна работа при мене тоя екран е като при KTS. Явно има някакво значение. Да не ползваш някакъв мобилен интернет? Флашка или нещо подобно.

пп. Или заради десятката има разлика?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

nikssi,  последните два екрана са за изнасяне на вече инсталиран сертификат (за създаване на резервно копие за възстановяване в бъдеще време), не за инсталиране.
Странно защо повечето програми за следене на SSL връзките не си инсталират/регистрират в системата сертификатите. Подобен проблем/решаване срещам в Adguard. И пак така се решава - с инсталиране на сертификата в системата. Решава тутакси проблема с https  протокола и в IE, и в лисиците. А някак хром не е засегнат от този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всичко се оправи като го прейнсталирах сега си работи на 6.Само че сега проксито го вкарах през контрол-панел-опции за интернет,а предния път го вкарах директно в програмата след това го махнах.Не знам дали от това е бил проблема.Сега пък не ми дава да инсталирам Kasperrsky-anti-ransmoware,изписва ми че има конфликт,ама това не е болка за умиране ще сложа Cryptoprevent.nikksi сложил съм твоите настроики че  без това не знам къде да бъркам:) Благодаря ви на всички за помоща.Поздрави.

преди 5 часа, nikssi написа:

Интересна работа при мене тоя екран е като при KTS. Явно има някакво значение. Да не ползваш някакъв мобилен интернет? Флашка или нещо подобно.

пп. Или заради десятката има разлика?

ползвам флашка,иначе съм с 8.1

преди 5 часа, ExaFlop написа:

Ванка, инсталирай ръчно в системата цифровия сертификат на касперски.

Стартирай inetcpl.cpl > Content > Certificates > Import > навигирай до
За Vista+ - %AllUsersProfile%\Kaspersky Lab\именапапкасверсиянапродукта\Data\Cert
За Windows 2000 / XP - %AllUsersProfile%\Application Data\Kaspersky Lab\именапапкасверсиянапродукта\Data\Cert
посочи файла на сертификата и потвърди внасянето.
Рестартирай браузъра.

некакъв по прост начин за инсталиране като за мене има ли:D че това ми е много сложно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в описаната по-горе папка, кликни на файла, който е с иконка за сертификат, като се отвори прозореца, долу в ляво има бутон Install Certificate. Кликни на него и потвърди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване