Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз предпочитам антивирусните лесно да могат да се премахват. При евентуално сбъгясване, те лесно ще може да се изчистят от системата, в противен случай ще се наложи преинсталиране на Windows-а.

Това би означавало компроментиране на сигурността. Сбъгясването зависи от ЗКУ-то.

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Промяна на цветовата схема при KAV/KIS/KTS MR2 (на други не съм пробвал)   Ако желаем да променим цветовата схема от традиционната на схемата ползвана в KSOS :   1. Сваляме прикаченият файл (за уд

Изтегляне: Kaspersky Antivirus / Internet Security 2015 MR1   Последните версии на български език. Kaspersky Anti-Virus 2016 MR0 (16.0.0.614d)   сваляне Kaspersky Internet Securi

Да вдигнем темата с настроение!    Добро утро и успешен ден!  

Публикувани изображения

Аз предпочитам антивирусните лесно да могат да се премахват. При евентуално сбъгясване, те лесно ще може да се изчистят от системата, в противен случай ще се наложи преинсталиране на Windows-а.

Има начин всяка АВ да се премахне от компютъра. Има различни инструменти и програми, които помагат за това. В много редки случаи се налага преинсталиране на ОС. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега всички версии на KAV-KIS-KTS са слагани и деинсталирани по-обичайният начин и не съм ползвал тулчета за деинсталирани ( то и за 2015 няма все още) и проблем не съм имал. Само имах играчка с една от последните бети на KTS 15.0.1.371

В KTS менеджъра на паролите (KPM) не идва с програмата, а се инсталира допълнително и ако се избере да се деинсталира първо той програмата зависва. Затова първо се деинсталира първо KTS и после KPM. Може би причината е,че се интегрира в KTS. А се инсталира отделно защото лиценза за KTS обхваща и KPM и ако се деинсталира KTS лиценза си остава на менеджъра на паролите и може да се ползва с друг продукт.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато стартирам някой голямо екзе(инсталатор на игра) се появява едно малко прозорче от касперски на което пише че в момента се анализира нов или изменен файл и настава  ено яко товарене на процесора и бавене на компа, та въпроса ми е апликейшън контрола ли е виновен за това и как да спра това анализиране на файлове за да не го чакам половин час да анализира?

Редактирано от T H E P L A Y E R (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато стартирам някой голямо екзе(инсталатор на игра) се появява едно малко прозорче от касперски на което пише че в момента се анализира нов или изменен файл и настава  ено яко товарене на процесора и бавене на компа, та въпроса ми е апликейшън контрола ли е виновен за това и как да спра това анализиране на файлове за да не го чакам половин час да анализира?

Предполагам си в интерактивен режим. И да, контрола на програмите е. Пробвай как е на автомат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай касперски и повече никога не го инсталирай нито на твой нито на чужд компютър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Пробвай как е на автомат.

Същата работа е. Само дето не се показва прозорчето, на което пише, че се анализира .exe-то. При изключена защита пак анализира файла. Само след exit от икона в систрея не анализира, но трябва програмата да е затворена преди стартирането на файла, в противен случай, докато не завърши анализа, програмата няма да се затвори.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никси, защо Касперски не хваща bat файла? От 26:25 минута, пича стартира въпросния файл, и компютъра умира. Това май е сериозен пропуск. Може би, повечето антивирусни няма да го хванат /включителмо китайците :D /, но все пак за реномето на Касперски, това е пропуск.  Добре че, не си правя изводи за програмата, от клипчета в youtube. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никси, защо Касперски не хваща bat файла? От 26:25 минута, пича стартира въпросния файл, и компютъра умира. Това май е сериозен пропуск. Може би, повечето антивирусни няма да го хванат /включителмо китайците :D /, но все пак за реномето на Касперски, това е пропуск.  Добре че, не си правя изводи за програмата, от клипчета в youtube. :P

Приемаме на доверие теста. Обаче ми е интересно защо Hitman Pro засича например този файл с дефиниция на Касперски а при тестващият не.

Извод - не е включено в настройките откриването на ПНП.

Публикувано изображение

Въпроса е защо не е включил опцията.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа е. Само дето не се показва прозорчето, на което пише, че се анализира .exe-то. При изключена защита пак анализира файла. Само след exit от икона в систрея не анализира, но трябва програмата да е затворена преди стартирането на файла, в противен случай, докато не завърши анализа, програмата няма да се затвори.

т.е. единствения начин да не анализира е да се изключи контрола на програмите?

Редактирано от T H E P L A Y E R (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

т.е. единствения начин да не анализира е да се изключи контрола на програмите?

Не, целият Kaspersky трябва да се затвори от exit от иконата в систрея, така че и двата процеса avp.exe и другият (на който не мога да си спомня как му беше точно името, но и той започва с "a") да се махнат от паметта (да ги няма в task manager-а).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемаме на доверие теста. Обаче ми е интересно защо Hitman Pro засича например този файл с дефиниция на Касперски а при тестващият не.

Извод - не е включено в настройките откриването на ПНП.

Публикувано изображение

Въпроса е защо не е включил опцията.

Публикувано изображение

Е аз това казах де. Че, не се правя изводи за която и да е програма, от разни тестове и сайтове. Но ми стана любопитно. То еди тест, ще покаже това кето иска тестиращия. Ако искам да съсипе или възхвали някоя програма, ще го направи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз това казах де. Че, не се правя изводи за която и да е програма, от разни тестове и сайтове. Но ми стана любопитно. То еди тест, ще покаже това кето иска тестиращия. Ако искам да съсипе или възхвали някоя програма, ще го направи. 

Да ти кажа аз клиповете на Ностромо не ги гледам изобщо. Който иска да си ги гледа и си прави изводи.

При мен с пипнати настройки подобни файлчета даже не се стартират. Те нямат това право!

Нови бети.

KIS15.0.1.394 MR1 Beta

http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KAVKIS_2015MR1/15.0.1.394/en/KIS15.0.1.394en-US.exehttp://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KAVKIS_2015MR1/15.0.1.394/ru/KIS15.0.1.394ru-RU.exeKAV 15.0.1.394 MR1 Beta

http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KAVKIS_2015MR1/15.0.1.394/en/KAV15.0.1.394en-US.exehttp://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KAVKIS_2015MR1/15.0.1.394/ru/KAV15.0.1.394ru-RU.exeKTS 15.0.1.394 MR1 Beta

http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KAVKIS_2015MR1/15.0.1.394/en/KTS15.0.1.394en-US.exehttp://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KAVKIS_2015MR1/15.0.1.394/ru/KTS15.0.1.394ru-RU.exe

Трасирането и "другите джаджи" са изключени по подразбиране.

Обновява се от бойните сървари.

Активиране - избира се пробна версия - генерира 91 дневен бета лиценз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа аз клиповете на Ностромо не ги гледам изобщо. Който иска да си ги гледа и си прави изводи.

При мен с пипнати настройки подобни файлчета даже не се стартират. Те нямат това право.

А по подразбиране на настройките, ще се стартира ли? Защото ти знаеш какво да пипнеш, ама някой друг няма да знае. И ще му се случи, някакъв такъв файл, и се почва плюене срещу Касперски. Макар, че срещу тъпо ЗКУ, нищо не помага.  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по подразбиране на настройките, ще се стартира ли? Защото ти знаеш какво да пипнеш, ама някой друг няма да знае. И ще му се случи, някакъв такъв файл, и се почва плюене срещу Касперски. Макар, че срещу тъпо ЗКУ, нищо не помага.  :D

Има модул Надеждни приложения има и форуми колкото щеш. :D

пп. Ама като гледам последните файлове в темата с ловенето май май Касапов изпреварва всички. Имам впредвид локерчетата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има модул Надеждни приложения има и форуми колкото щеш. :D

пп. Ама като гледам последните файлове в темата с ловенето май май Касапов изпреварва всички. Имам впредвид локерчетата.

Нормално, все пак е Касперски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, от към заключване на системата се справя добре. А, по отношение на Trusted applications mode, това е много добра опция. Създава малко повечко работа на потребители с по-компрометирани системи и приложения в тях, ще си поиграете малко повече да разрешавате.... именно тези приложения. Но... после ефекта е много добър.

И запушете дупките:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Задължителен елемент
Публикувано изображение

Редактирано от hUstle (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nikssi има ли вече готов български превод за KIS 2015 и ако да може ли линк за сваляне, и как се инсталира, първо самата програма и след това той, или превода ще си е вграден в програмата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем със ЗКУ - не знам как да разреша изпълнението на *.cmd файл. Програмата, която го създава, всеки път го слага в различна поддиректория на C:WindowsTemp. Разбира се Касперски го засича и трябва да натисна точно 11 пъти Allow за да си свърши работата. Бутона Trust не дава желан резултат. Бих дал повече подробности на ЛС за да не нарушавам правилата на форума.

EDIT: за Internet Security версията става въпрос...

Редактирано от psytrip (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nikssi има ли вече готов български превод за KIS 2015 и ако да може ли линк за сваляне, и как се инсталира, първо самата програма и след това той, или превода ще си е вграден в програмата?

Превода е вграден и все още не е качен на сърварите. Тестването му е приключило и релиза беше обявен за 14 август.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейййййййй, тоя контрол на програмите не го оправиха, може ли да прецака инсталацията на руската R.G. Mechanics за GRID Autosport баш на края, гадинка мръсна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейййййййй, тоя контрол на програмите не го оправиха, може ли да прецака инсталацията на руската R.G. Mechanics за GRID Autosport баш на края, гадинка мръсна

:giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1: :giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си пипал по настройките на application control-а, напълно нормално е да се случи.

Едно време, когато използвах версия 2010 затягах настройките на application control-а уж за по-сигурно и компютъра ми блокираше през няколко дена. Никакви програми не можех да стартирам, стартираните не можеха да се затворят, компютъра не можех да рестартирам по нормалния начин, налагаше се да го правя от ресет бутона на кутията. Мина доста време докато разбера причината за проблема. От тогава оставам application control-а по подразбиране и повече подобни проблеми нямам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nikssi
      Kaspersky Internet Security 2014
       Първокласна защита за PC & Netbook

Основни характеристики:
      Защита от всякакви вируси и Интернет заплахи?? - Комбинирайки облачно базирана функционалност с мощни защитни технологии, работещи на локалния компютър, Kaspersky Internet Security 2014 осигурява стабилна защита срещу съвременните заплахи.?
      Технологията Безопасно Плащане - осигурява допълнителна сигурност при пазаруване в интернет и банкиране онлайн Подобрено
      - Проверка на адреса на сайта в база данни със сигурни сайтове?
      - Проверка на сертификата за сигурна връзка- Проверка на системата за уязвимости.
      - Възможност за зареждане на сайта в безопасен режим, което осигурява допълнителна защита срещу кражба на лични данни
      Сигурност при въвеждане на данни от клавиатурата - Подобрено - Поради опасността кий логъри да запишат въведената информация от клавиатурата, Kaspersky Internet Security 2014 включва технологията Secure Keyboard. При отваряне на банков сайт или сайт за онлайн плащания или при въвеждане на пароли на някоя Интернет страница Secure Keyboard се включва автоматично и пази сигурността на данните.
      System Watcher - Наблюдение за подозрителна дейност. Възможност за отмяна на действията на опасни програми.Подобрено
      Родителски контрол - Kaspersky Internet Security 2014 позволява по-ефективен контрол върху използването на компютъра и Интернет от деца.Подобрено
       Нов антиспам модул - Kaspersky Internet Security 2014 включва подобрен антиспам модул с надеждно филтриране на нежелани съобщения, както и подробни доклади за уловения спам.
      Нов Анти-фишинг модул - Предупреждава за фишинг сайтове и за кражба на лични данни.
       Автоматична защита от уязвимости Подобрено - Дори ако компютъра или някое от инсталираните приложения не са обновени с последните кръпки по сигурността, Kaspersky Internet Security 2014 може да предотврати проникване в системата чрез:
      - Контрол на стартирането - Ново
      - Контрол на активността на изпълнимите файлове.
      - Анализ на поведението на изпълни файлове за подобие с поведението на опасни програми
      - Ограничаване на позволените действия на приложения с уязвимости.
      Оптимизирани антивирусни бази - С изнасянето на антивирусната информация в облака значително се намалява размера на антивирусните бази, съхранявани на локалния компютър. Това води до подобряване на производителността и намалява времето за инсталация и обновяване. Подобрено
       Съвместимост с Windows 8… Подобрено
       Нов модул "Режим на Безопасно стартиране" след стартирането на модула програмата анализира  всички програми на компютъра Ви и предлага включването на режима ако системата е съвместима.

При откриване на приложение което не фигурира като доверено в базата на Kaspersky Securty Network и е без цифров подпис ще Ви бъде предложен вариант да разрешите или да забраните даденото приложение. Забраната означава,че това приложение няма да може да стартира и е забранено. Може винаги да изключите режима или да промените правата.
      Ето какъв е принципът на действие: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050790/Kontrol_zapuska_programm_kak_zalog_bezopasnosti_seti_Chast_1#4

Нов модул за защита от вредоносни програми WinLock имате възможност да разблокирате екрана като натиснете определена  последователност от клавиши.

Производител: Kaspersky Lab
      Представител на Касперски за България: https://www.lekarstvo.com/
      Поддържани опeрационни системи: Windows XP,Vista,Seven,8 (32/64 bit)
      Лиценз: Платен (в момента в бета тестване)
      Активиране на програмата: онлайн с активационен код.
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на английски:   http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на руски:  http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651ru-ru.exe

Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на английски: http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на руски: http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651ru-ru.exe

Приятно ползване 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване