Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 13.06.2019 г. в 21:34, nikssi написа:
на 13.06.2019 г. в 21:34, nikssi написа:

Това е заради защитата на лични данни. Мисля,че август ще излезе и за европейския пазар.

Такова животно няма. Това си е нарушаване на лицензионното споразумения или казано в пряк текст - ПИРАТСТВАНЕ. Айде стига спам а?

За защитата на лични данни знам,имах предвид дали програмата ще работи коректно и нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Станислав Маринов написа:

За защитата на лични данни знам,имах предвид дали програмата ще работи коректно и нормално?

Естествено,че ще работи. Измишльотината на Европейския съюз изобщо не влияе на модулите. Такава бъркотия сътвориха,че просто нямам думи.

Цитат

2.Какво е GDPR?

Общият регламент за защита на данните (GDPR) е приет още през 2016г., но влиза в сила на 25 май 2018г. Регламентът има за цел да уеднакви и актуализира съществуващите регулации за защита на личните данни в целия Европейски съюз, като се цели промяна в начина, по който организациите боравят с тях. След 25 май 2018, всички граждани на ЕС ще имат пълен контрол над данните, които предоставят на различните организации. GDPR защитава правата за поверителност на данните на всеки човек, който е в ЕС, без значение дали информацията се обработва в рамките на Европейския съюз или извън него.

А , примерно продуктите на Symantec дали отговарят на тези условия?! Хе , хе ... това е положението - всичко американско е добро. Нито те шпионират нито събират някакви данни. :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaspersky гъбарка ли се с някой друг освен с мен? В последно време Windows-ът не успява да се обновява и дава грешка 0x80070005, която означава "достапът отказан". Оказа се, че при спирането на антивирусната Windows-ът се обновява нормално. Всъщност първо пробвах да му спря самозащитата, ъпдейта не успя да се инсталира, но след затварянето на антивирусна, успя.

Използвам Kaspersky Free 19.0.0.1088 (f) и Windows 10 1809. Странно е, защото версията на антивирусната не е Internet Security, да кажем примерно, че Application Control блокира нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

А , примерно продуктите на Symantec дали отговарят на тези условия?! Хе , хе ... това е положението - всичко американско е добро. Нито те шпионират нито събират някакви данни. :biggrin:

За да имам неограничено безплатно ползване на корпоративна версия на Симантек у дома - при инсталацията съм потвърдил съгласието си.   Събират всякакви данни във връзка с борбата с киберпрестъпността.   Да си ги събират, на мен нали ми е добре с безплатното ползване у дома.    В службата купуват същата програма и там пак е пред очите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, саби написа:

Kaspersky гъбарка ли се с някой друг освен с мен? В последно време Windows-ът не успява да се обновява и дава грешка 0x80070005, която означава "достапът отказан". Оказа се, че при спирането на антивирусната Windows-ът се обновява нормално. Всъщност първо пробвах да му спря самозащитата, ъпдейта не успя да се инсталира, но след затварянето на антивирусна, успя.

Използвам Kaspersky Free 19.0.0.1088 (f) и Windows 10 1809. Странно е, защото версията на антивирусната не е Internet Security, да кажем примерно, че Application Control блокира нещо.

На мен са ми се случвали подобни аномалии (като невъзможност да се инсталират някои програми - даваше ми грешка в NSIS инсталатора или липса на права над папката %temp%) и дори съм мислил, че е нещо от Comodo (и нарочно съм спирал и него за теста) и накрая като спра защитата в реално време на Kaspersky и след това проблема с дадената програма изчезваше и след инсталацията си включвах пак защитата. В логовете нямаше никаква информация относно това, нито пък имах pop-up прозорец от модулите на Kaspersky, че не харесва дадената програма и защо. Мисля, че е нещо от вътрешните правила на SystemWatcher-a, но не е чак такъв проблем, защото проблемните програми са около 3-4 някъде. Може пък и самите те да не са кадърно написани, защото с другите програми Kaspersky се разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

На мен са ми се случвали подобни аномалии (като невъзможност да се инсталират някои програми - даваше ми грешка в NSIS инсталатора или липса на права над папката %temp%) и дори съм мислил, че е нещо от Comodo (и нарочно съм спирал и него за теста) и накрая като спра защитата в реално време на Kaspersky и след това проблема с дадената програма изчезваше и след инсталацията си включвах пак защитата. В логовете нямаше никаква информация относно това, нито пък имах pop-up прозорец от модулите на Kaspersky, че не харесва дадената програма и защо. Мисля, че е нещо от вътрешните правила на SystemWatcher-a, но не е чак такъв проблем, защото проблемните програми са около 3-4 някъде. Може пък и самите те да не са кадърно написани, защото с другите програми Kaspersky се разбира.

Като се замисля, и аз използвам Comodo, но само като защитна стена. HIPS-ът, пясъчникът и VirusScope са изключени. Започвам да се чудя дали не е някаква странна несъвместимост между програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, саби написа:

Като се замисля, и аз използвам Comodo, но само като защитна стена. HIPS-ът, пясъчникът и VirusScope са изключени. Започвам да се чудя дали не е някаква странна несъвместимост между програмите.

Напълно е възможно и хич няма да се учудя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на 64 бит опер.с-ма, първо инсталирах Kaspersky Security Cloud Free, после Comodo Firewall.

Иконите на  Comodo в Таск мениджъра и в лентата на задачите се показват като бели квадратчета,а не като червени с логото на компанията.

Спрях SystemWatcher-a преинсталирах Comodo,същата дивотия.На 32-бит операц. система този проблем го няма.

Георги, имаш ли идея защо се получава така?

Иначе като добавих програмите всяка в изключенията на другата, работят доста добре в синхрон, не съм забелязал никакви аномалий на Уин 10  1903

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да изтриеш кеша на иконите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Пробва ли да изтриеш кеша на иконите?

Как се прави тоя фокус??

Така ли?

https://bg.if-koubou.com/articles/how-to/how-to-rebuild-a-broken-icon-cache-in-windows-10.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето ти текст на bat файл за целта:

Цитат

set iconcache=%localappdata%\IconCache.db
taskkill /im explorer.exe /f
reg delete "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /v IconStreams /f
reg delete "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /v PastIconsStream /f
ie4uinit.exe -ClearIconCache
del "%iconcache%" /A
start "Shell Restarter" /d "%systemroot%" /i /normal explorer.exe

Записваш като icon.cache.bat примерно и стартираш с адммински права за всеки случай.
Рестартираш машината или logoff/logon

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко Windows-а се смениха от 95 насам... и още чистим кеш на иконите... на последен билд Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Станислав Маринов написа:

Георги, имаш ли идея защо се получава така?

Иначе като добавих програмите всяка в изключенията на другата, работят доста добре в синхрон, не съм забелязал никакви аномалий на Уин 10  1903

Не съм сигурен, защото моята конфигурация доста се различава. Аз съм с 8.1 x64 и ползвам Kaspersky Free Antivirus (вместо Security Cloud Free...на практика са едни и същи с опция на втората да се променят настройки, но пък и с наличност на Remote Desktop, който не ми е нужен) и аз първо съм инсталирал Comodo и след това Kaspersky. Т.е. има някакви разлики. Иначе инструмента на Comodo има инструмент за самодиагностика (достъпен пак от панела за премахване на програми). Но почистването на кеша, както предложи колегата може би ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2019 г. в 12:06, DarkEdge написа:

Ето ти текст на bat файл за целта:

Записваш като icon.cache.bat примерно и стартираш с адммински права за всеки случай.
Рестартираш машината или logoff/logon

Изпробвах този метод, проблема остава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Пробвай да го премахнеш с инструмента им напълно и след това да го качиш пак:

https://help.comodo.com/topic-72-1-766-12685-.html

3 пъти преинсталирах с инструмента, все тая. Явно има несъвместимост на CF с Уин 10 1903,ще чакаме новия фикс, във форума пишат,че е на път,ще го пуснат след 2-3 месеца,както винаги...:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да махнеш само Касперски за да изключиш него като евентуална причина? Иначе може да се пусне и един CCleaner и един Cleanmgr.exe и пробвай да изтриеш IconCache.db ръчно от %LOCALAPPDATA%.

След това рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А пробва ли да махнеш само Касперски за да изключиш него като евентуална причина? Иначе може да се пусне и един CCleaner и един Cleanmgr.exe и пробвай да изтриеш IconCache.db ръчно от %LOCALAPPDATA%.

След това рестартирай.

Само Касапа не съм махал, другите методи използвах, иначе CF си работи нормално,ще изчакам новия фикс пък тогава ще видя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nikssi
      Kaspersky Internet Security 2014
       Първокласна защита за PC & Netbook

Основни характеристики:
      Защита от всякакви вируси и Интернет заплахи?? - Комбинирайки облачно базирана функционалност с мощни защитни технологии, работещи на локалния компютър, Kaspersky Internet Security 2014 осигурява стабилна защита срещу съвременните заплахи.?
      Технологията Безопасно Плащане - осигурява допълнителна сигурност при пазаруване в интернет и банкиране онлайн Подобрено
      - Проверка на адреса на сайта в база данни със сигурни сайтове?
      - Проверка на сертификата за сигурна връзка- Проверка на системата за уязвимости.
      - Възможност за зареждане на сайта в безопасен режим, което осигурява допълнителна защита срещу кражба на лични данни
      Сигурност при въвеждане на данни от клавиатурата - Подобрено - Поради опасността кий логъри да запишат въведената информация от клавиатурата, Kaspersky Internet Security 2014 включва технологията Secure Keyboard. При отваряне на банков сайт или сайт за онлайн плащания или при въвеждане на пароли на някоя Интернет страница Secure Keyboard се включва автоматично и пази сигурността на данните.
      System Watcher - Наблюдение за подозрителна дейност. Възможност за отмяна на действията на опасни програми.Подобрено
      Родителски контрол - Kaspersky Internet Security 2014 позволява по-ефективен контрол върху използването на компютъра и Интернет от деца.Подобрено
       Нов антиспам модул - Kaspersky Internet Security 2014 включва подобрен антиспам модул с надеждно филтриране на нежелани съобщения, както и подробни доклади за уловения спам.
      Нов Анти-фишинг модул - Предупреждава за фишинг сайтове и за кражба на лични данни.
       Автоматична защита от уязвимости Подобрено - Дори ако компютъра или някое от инсталираните приложения не са обновени с последните кръпки по сигурността, Kaspersky Internet Security 2014 може да предотврати проникване в системата чрез:
      - Контрол на стартирането - Ново
      - Контрол на активността на изпълнимите файлове.
      - Анализ на поведението на изпълни файлове за подобие с поведението на опасни програми
      - Ограничаване на позволените действия на приложения с уязвимости.
      Оптимизирани антивирусни бази - С изнасянето на антивирусната информация в облака значително се намалява размера на антивирусните бази, съхранявани на локалния компютър. Това води до подобряване на производителността и намалява времето за инсталация и обновяване. Подобрено
       Съвместимост с Windows 8… Подобрено
       Нов модул "Режим на Безопасно стартиране" след стартирането на модула програмата анализира  всички програми на компютъра Ви и предлага включването на режима ако системата е съвместима.

При откриване на приложение което не фигурира като доверено в базата на Kaspersky Securty Network и е без цифров подпис ще Ви бъде предложен вариант да разрешите или да забраните даденото приложение. Забраната означава,че това приложение няма да може да стартира и е забранено. Може винаги да изключите режима или да промените правата.
      Ето какъв е принципът на действие: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050790/Kontrol_zapuska_programm_kak_zalog_bezopasnosti_seti_Chast_1#4

Нов модул за защита от вредоносни програми WinLock имате възможност да разблокирате екрана като натиснете определена  последователност от клавиши.

Производител: Kaspersky Lab
      Представител на Касперски за България: https://www.lekarstvo.com/
      Поддържани опeрационни системи: Windows XP,Vista,Seven,8 (32/64 bit)
      Лиценз: Платен (в момента в бета тестване)
      Активиране на програмата: онлайн с активационен код.
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на английски:   http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на руски:  http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651ru-ru.exe

Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на английски: http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на руски: http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651ru-ru.exe

Приятно ползване 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.