Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Караш само с KFA без друго? Ами труда тогава да настройваш програмата толкова години все едно е отишъл на вятъра?

Иначе аз не съм забелязал конфликт с драйверите между двете програми. Споменах, че е възможен конфликт (невидим), при който се получават аномалии при инсталиране на НОВ софтуер ако защитата в реално време я на KFA, я на CF е включена, но нито едната, нито другата програма изкарват съобщение (че в тях е проблема и, че те са блокирали нещо), но като се спрат и след това инсталацията протича нормално. Това ме навежда на мисълта, че все пак нещо не е наред и не всичко е идеално, но трудно ще го обясня и на Касперски и на Comodo...Освен да им пиша просто каква в софтуерната конфигурация и да си проведат те тестовете. Не мисля, да им върша работата. Но пък и един ден може просто и аз да сменя защитата (те постоянно излизат нови продукти) или ако сменя и Windows 8.1 с 10 там може би ще карам само на WD + KFA + WFC...Сигурността е често и динамична среда докато човек не намери това, което го удовлетворява, но пък дори да е доволен, това пак не му дава гаранция, че комбото ще е непробиваемо. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Промяна на цветовата схема при KAV/KIS/KTS MR2 (на други не съм пробвал)   Ако желаем да променим цветовата схема от традиционната на схемата ползвана в KSOS :   1. Сваляме прикаченият файл (за уд

Изтегляне: Kaspersky Antivirus / Internet Security 2015 MR1   Последните версии на български език. Kaspersky Anti-Virus 2016 MR0 (16.0.0.614d)   сваляне Kaspersky Internet Securi

Да вдигнем темата с настроение!    Добро утро и успешен ден!  

Публикувани изображения

преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Караш само с KFA без друго? Ами труда тогава да настройваш програмата толкова години все едно е отишъл на вятъра?

Труда не отива напразно - остава тук. По интересен ми е KES там има много интересни настройки. Не съм слагал скоро и KSOS преди ми беше любимец но мисля тази година живот и здраве да участвам в бета тестването на 2021 версия. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май това е инсталатора за 2020 на английски за безплатната версия:

dm.kaspersky-labs.com/en-US_fr-CA_es-US/KFA/20.0.14.1085/startup.exe

странно, че линка тук не бачка:

Цитат

http://dm.kaspersky-labs.com/en-GB/KFA/20.0.14.1085/x64/

*setup=http://internal-dm.avp.ru/pr_dl/en-GB/KFA/20.0.14.1085/startup.exe	2755824	699E6EACF0CFEBC97B65416DC6DB360A

Първо не искаше да стартира ако инсталатора не е пуснат с десен бутон и Run as administrator. Засега искаше да се съглася с KSN и че Comodo е несъвместим, но продължих инсталацията...Теглят се едни 166.8 MB...

Стана уж:

ZFUmmvN.png

Ама нещо работата на Телеграм стана доста мудна след като я сложих. А иначе махнах и ненужния за мен Kaspersky Secure Connection. Усещам, че ще свалям до 2019-та май...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе hardware virtualization май е ново за 2020?

Преди да се обновят дефинициите изглеждаше така:

8LqoR5C.png

Като се обновиха стана това:

B8Z5HCs.png

Но не помня да е имало Use hardware virtualization if available във версия 2019.

Явно в 2019 е имало такава само в Safe Money, което не бе в безплатната версия и вече са я преместили в KSN, която има и безплатната?

https://support.kaspersky.com/us/common/safemoney/13713

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Май това е инсталатора за 2020 на английски за безплатната версия

Мерсииии , но се свалят всички файлове от връзката 

http://dm.kaspersky-labs.com/en-US_fr-CA_es-US/KFA/20.0.14.1085/

Ако не ползваш Kaspersky Secure Connection пропускаш всички файлове  ksde

Стартира се инсталатора startup.exe ако не свалиш другите файлове в папката тогава той си ги дърпа.

Горе долу така изглежда папката с офлайн инсталатора.

1175983089_.thumb.jpg.4a6732aae3dd6c41b42eed29d545d473.jpg

преди 38 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Но не помня да е имало Use hardware virtualization if available във версия 2019.

Не нямаше май, но аз в руската версия тия екрани ги нямам но съм и с W7 x64 + Dell Precision T5500 2x4 физически ядра 

преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Ама нещо работата на Телеграм стана доста мудна след като я сложих.

Следят те бре. С тия "бели хакери" знайш ли ко става....

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телеграмата открай време е трън в очите на ФСБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да сменя иконката в трея под Мак? Пробвах по начина за Windows, но нищо не се случи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Мерсииии , но се свалят всички файлове от връзката

Скоро предполагам ще пуснат компилирана версия и ме домързя да ти тегля ръчно и оставих онлайн инсталатора да си свърши работата.

Сега видях на снимката обаче, че тази версия не е предназначена за Европейския съюз...GDPR сигурно. Дано не е проблем да я ползвам докато излезе "съвместима" версия..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че проблема с Телеграм си е от самата версия. Под Windows 10 ми докладваха, че няма проблеми с 1.8.1, но при мен не върши добре на 8.1 и се върнах на 1.7.14 и писан а съпорта да чекнат под 8.1 за проблеми и да предоставят hotfix.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай бетата
При мен 1.8.1 е ОК.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам при включен режим "безопасни програми", не трябва да се изключва  "загружать правила программ из KSN" , или греша?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, DarkEdge написа:

Пробвай бетата
При мен 1.8.1 е ОК.

Именно с 1.8.1 е проблема при мен.

Обаче и при KFA ако не е спряна защитата не иска да се инсталира/обнови FileZilla. Никси ако искам да им пише да тестват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Именно с 1.8.1 е проблема при мен.

Имах предвид да тестваш 1.8 бетата преди 1.8.1 или 1.8.0 portable

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.08.2019 г. в 12:40, B-boy/StyLe/ написа:

Иначе hardware virtualization май е ново за 2020?

Преди да се обновят дефинициите изглеждаше така:

8LqoR5C.png

Като се обновиха стана това:

B8Z5HCs.png

Явно в 2019 е имало такава само в Safe Money, което не бе в безплатната версия и вече са я преместили в KSN, която има и безплатната?

https://support.kaspersky.com/us/common/safemoney/13713

До колкото виждам разликата м/у двата шота е в това, че втория път си свързан с портала, а не че си я обновил.

За мен по интересно е защо не се актуализират пачовете във Free, на KSOS версията е 20.0.14.1085(с)

kfree1.PNG.87979111513bd49ea238effdcdef0a05.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И първия път бях вързан с портала, но като се обнови изтегли близо 18 MB файлове със сигнатури и тогава се появи (допълни прозореца на KSN).

Иначе ВЕЧЕ се обнови до пач C, но само при мен...при приятел на който я препоръчах още не се е:

vfpvhkw.png

Интересно кога ли ще пуснат GDPR съвместима версия. И кога ще оправят System Watcher-a да не блокират всички инсталации през %temp% папката. Освен FileZilla, ако не спра защитата в реално време не искаше да се обнови Mozilla през auto-update-a...даваше невъзможност да се инициализират плъгините. (Can't initialize plug-ins directory) или нещо подобно. След спирането на Kaspersky успя да се инсталира. Гледам, че в Patch C са оправили и друг проблем причинен от System Watcher - да не блокира

Цитат

The System Watcher component blocked the portable version of Puttytray in some cases.

https://support.kaspersky.com/14378#block0

Чак се чудя само аз ли ползвам тези две програми и имам проблеми с тях, че никой не е докладвал толкова години за проблема или ги мързи? Може би пък е заради съвместимост с Comodo...ще попитам авера, който още е с Patch A дали успява да инсталира FileZilla и Mozilla при пуснат Kaspersky (той няма Comodo). Странна работа. Накрая сам ще докладвам. Би трябвало да имам регистрация там (ако си спомня коя беше) :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
преди 1 минута, azb написа:

Инсталирах Kaspersky Free. В програм дата има много дъмп файлове за няма 15 мин   1,7 ГБ.

Оф...някъде в постовете по-назад коментирах това...има настройка на съхраняваните файлове...Ако някои от колегите не отговори ,утре ще ти дам подробни настройки...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нито един dmp файл в ProgramData. Според мен това е някакъв краш на програмата (несъвместимост може би със софтуерната или хардуерната конфигурация на потребителя) и за това няма специфични настройки в интерфейса на програмата. Нито трасирането отговаря за създаването на dmp файловете, нито конфигурирането на панела Reports and Quarantine.

Иначе моята версия няма и настройка за спиране/пускане на трасирането, защото още не е съвместима с GDPR.

https://support.kaspersky.com/12994#block1

Интересно, че сега видях, че вече е минала на Patch D.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Аз нямам нито един dmp файл в ProgramData. Според мен това е някакъв краш на програмата (несъвместимост може би със софтуерната или хардуерната конфигурация на потребителя) и за това няма специфични настройки в интерфейса на програмата. Нито трасирането отговаря за създаването на dmp файловете, нито конфигурирането на панела Reports and Quarantine.

Принципно в C:\ProgramData\Kaspersky Lab записва данните от грешките и логовете за инсталация. Трасирането би трябвало да е от таба поддръжка но и при мене го няма това.

Явно няма включването и изключването на трасирането понеже KFA е безплатна версия. В 2019 май го имаше това. 

преди 2 часа, azb написа:

Инсталирах Kaspersky Free. В програм дата има много дъмп файлове за няма 15 мин   1,7 ГБ.

Трий ги смело.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, azb написа:

u6uu6u.PNG

И при мен няма такива файлове,за всеки случай ...

9649273I.png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, nikssi написа:

Трий ги смело.

Проблема е защо се получават. Според мен са в резултат на някакви крашове. Ако е така трябва да се разбере причината или да им прати dmp файловете за анализ, а през това време да сложи алтернативна антивирусна програма, защото пак ще се появят и не се знае колко ще е ефективна защитата му така.

преди 10 часа, NIKISHARK написа:

И при мен няма такива файлове,за всеки случай ...

9649273I.png

Това меню не отговаря за настройките и почистването на dmp файлове. Само за лог файловете е. Както споменах, не мисля, че из интерфейса има настройка която да ограничи създаването на dmp файлове от Касперски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Това меню не отговаря за настройките и почистването на dmp файлове. Само за лог файловете е. Както споменах, не мисля, че из интерфейса има настройка която да ограничи създаването на dmp файлове от Касперски.

Грешката е моя,че не го споменах.Все пак гигабайт заето пространство си е много...

Между другото-получи се великолепна комбинация м/у KFA и Comodo...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, NIKISHARK написа:

Между другото-получи се великолепна комбинация м/у KFA и Comodo...

Е то ти не си ли с тази комбинация като мен от много време насам? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Е то ти не си ли с тази комбинация като мен от много време насам? :)

На домашния съм с Есет и Comodo от много време-поне 5-6 години.На служебния бях само с CIS.Преди 2 месеца сложих SEP, ,но започна да тормози машинката..и се върнах на Comodo,само че с KFA...До сега не бях се заигравал подробно и настоятелно с настройките...пробвал съм ги на виртуалка...за обща култура..Дано Comodo не стане платен,каквато информация се появи(коментирах това в темата)че ще се налага да правя доста врътки да го заместя...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nikssi
      Kaspersky Internet Security 2014
       Първокласна защита за PC & Netbook

Основни характеристики:
      Защита от всякакви вируси и Интернет заплахи?? - Комбинирайки облачно базирана функционалност с мощни защитни технологии, работещи на локалния компютър, Kaspersky Internet Security 2014 осигурява стабилна защита срещу съвременните заплахи.?
      Технологията Безопасно Плащане - осигурява допълнителна сигурност при пазаруване в интернет и банкиране онлайн Подобрено
      - Проверка на адреса на сайта в база данни със сигурни сайтове?
      - Проверка на сертификата за сигурна връзка- Проверка на системата за уязвимости.
      - Възможност за зареждане на сайта в безопасен режим, което осигурява допълнителна защита срещу кражба на лични данни
      Сигурност при въвеждане на данни от клавиатурата - Подобрено - Поради опасността кий логъри да запишат въведената информация от клавиатурата, Kaspersky Internet Security 2014 включва технологията Secure Keyboard. При отваряне на банков сайт или сайт за онлайн плащания или при въвеждане на пароли на някоя Интернет страница Secure Keyboard се включва автоматично и пази сигурността на данните.
      System Watcher - Наблюдение за подозрителна дейност. Възможност за отмяна на действията на опасни програми.Подобрено
      Родителски контрол - Kaspersky Internet Security 2014 позволява по-ефективен контрол върху използването на компютъра и Интернет от деца.Подобрено
       Нов антиспам модул - Kaspersky Internet Security 2014 включва подобрен антиспам модул с надеждно филтриране на нежелани съобщения, както и подробни доклади за уловения спам.
      Нов Анти-фишинг модул - Предупреждава за фишинг сайтове и за кражба на лични данни.
       Автоматична защита от уязвимости Подобрено - Дори ако компютъра или някое от инсталираните приложения не са обновени с последните кръпки по сигурността, Kaspersky Internet Security 2014 може да предотврати проникване в системата чрез:
      - Контрол на стартирането - Ново
      - Контрол на активността на изпълнимите файлове.
      - Анализ на поведението на изпълни файлове за подобие с поведението на опасни програми
      - Ограничаване на позволените действия на приложения с уязвимости.
      Оптимизирани антивирусни бази - С изнасянето на антивирусната информация в облака значително се намалява размера на антивирусните бази, съхранявани на локалния компютър. Това води до подобряване на производителността и намалява времето за инсталация и обновяване. Подобрено
       Съвместимост с Windows 8… Подобрено
       Нов модул "Режим на Безопасно стартиране" след стартирането на модула програмата анализира  всички програми на компютъра Ви и предлага включването на режима ако системата е съвместима.

При откриване на приложение което не фигурира като доверено в базата на Kaspersky Securty Network и е без цифров подпис ще Ви бъде предложен вариант да разрешите или да забраните даденото приложение. Забраната означава,че това приложение няма да може да стартира и е забранено. Може винаги да изключите режима или да промените правата.
      Ето какъв е принципът на действие: http://www.securelist.com/ru/analysis/208050790/Kontrol_zapuska_programm_kak_zalog_bezopasnosti_seti_Chast_1#4

Нов модул за защита от вредоносни програми WinLock имате възможност да разблокирате екрана като натиснете определена  последователност от клавиши.

Производител: Kaspersky Lab
      Представител на Касперски за България: https://www.lekarstvo.com/
      Поддържани опeрационни системи: Windows XP,Vista,Seven,8 (32/64 bit)
      Лиценз: Платен (в момента в бета тестване)
      Активиране на програмата: онлайн с активационен код.
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на английски:   http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Anti-Virus 2014 (14.0.0.4651)  на руски:  http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kav2014/kav14.0.0.4651ru-ru.exe

Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на английски: http://products.kaspersky-labs.com/english/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651en-in.exe
      Kaspersky Internet Security 2014 (14.0.0.4651)  на руски: http://products.kaspersky-labs.com/russian/homeuser/kis2014/kis14.0.0.4651ru-ru.exe

Приятно ползване 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване