Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kaspersky Antivirus / Internet Security / Total Security

Препоръчан отговор

Големи благодарности за съвета . Приложих uBlock Origin и изтрих другите недоразумения и браузъра хвърчи. Запазих само scriptsafe , но е деактивиран в добавките. Мисля не пречи и не заема много памет, като спи или да го премахна?. Сега ще рестартирам , защото mbam ми спря comodo и в трея не се показва иконата, но работи във фонов режим мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Gangosa написа:

Големи благодарности за съвета . Приложих uBlock Origin и изтрих другите недоразумения и браузъра хвърчи. Запазих само scriptsafe , но е деактивиран в добавките. Мисля не пречи и не заема много памет, като спи или да го премахна?. Сега ще рестартирам , защото mbam ми спря comodo и в трея не се показва иконата, но работи във фонов режим мисля.

Не бих казал, че Adguard е недорозумение. Имах предвид да оставиш или само нея или да сложиш uBlock Origin вместо Adblock Plus и Adguard. :)

Ако ScriptSafe е изключен в добавките то тогава не работи и няма смисъл да го държиш. Или го махни или го включи, но сложи доверените си сайтове в изключенията му. То и аз на uBlock Origin съм сложил доста сайтове в изключенията, защото на Meduim Mode или на Hard Mode и той чупи доста такива (макар и по-малко сравнено с ScriptSafe).

MBAM можеш да я деинсталираш вече. Или я направи да няма защита в реално време от настройките на програмата и да не стартира с Windows, (можеш да и сложиш и услугите на Manual) защото не ти трябва още един скенер в реално време. За второстепен няма грешка обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да съм фен на многопластовата защита ще кажа, че не бива и да се прекалява с нея, защото вече Comodo предоставя сам по себе си такава, както и Kaspersky. Модерните браузъри пък работят в изолация в техни си пясъчници и каквото и да мине оттам ще се хване от модулите на Comodo или на Kaspersky така или иначе. В смисъл няма нужда да се прекалява с добавките в тази насока (като едно време). Аз имам май само uBlock Origin, добавката на Kaspersky за рейтинг на сайтовете и Netcraft (една добра анти-фишинг добавка), която държа, защото замества и добавката Flagfox донякъде. Отделно съм на Quad9 DNS и DNS-Over-HTTPS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Колкото и да съм фен на многопластовата защита ще кажа, че не бива и да се прекалява с нея, защото вече Comodo предоставя сам по себе си такава, както и Kaspersky. Модерните браузъри пък работят в изолация в техни си пясъчници и каквото и да мине оттам ще се хване от модулите на Comodo или на Kaspersky така или иначе. В смисъл няма нужда да се прекалява с добавките в тази насока (като едно време). Аз имам май само uBlock Origin, добавката на Kaspersky за рейтинг на сайтовете и Netcraft (една добра анти-фишинг добавка), която държа, защото замества и добавката Flagfox донякъде. Отделно съм на Quad9 DNS и DNS-Over-HTTPS.

+1

Освен всичко друго,Комодо има и Виртуален плот...Все по-често го използвам в последно време.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си ползвам предимно Касапски, чат-пат пускам mbam +adwcleaner за профилактика и толкоз. На Лисицата имам ublock +adblock for Youtube и до там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Proshark написа:

+1

Освен всичко друго,Комодо има и Виртуален плот...Все по-често го използвам в последно време.....

Програми, които скачат да блокират дори свои модули, стават само за игнориране и изхвърляне.  Категорично изхвърлям Комодко, Касапчо, Есетчо и подобни.  Без да се интересувам за обективните причини за грешките им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, attj написа:

Програми, които скачат да блокират дори свои модули, стават само за игнориране и изхвърляне.  Категорично изхвърлям Комодко, Касапчо, Есетчо и подобни.  Без да се интересувам за обективните причини за грешките им.

Кажи ми какъв е смисъла да преинсталираш често? Дали си омазал уиндоуса или имаш вирус то трябва да преинсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, =Alex&Vanko= написа:

Кажи ми какъв е смисъла да преинсталираш често? Дали си омазал уиндоуса или имаш вирус то трябва да преинсталираш.

Не бе, ти не знаеш. Той има най-добрата защита, измислена от китайците... Изчакай да научиш коя е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, =Alex&Vanko= написа:

Със закупен Уин въобще не преинсталирам и чакам Вие да кажете защо е така.

преди 11 минути, Joss Bomon написа:

Не бе, ти не знаеш. Той има най-добрата защита, измислена от китайците... Изчакай да научиш коя е.

Нещо въобще не ми следиш мненията за условно безплатните американски програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, S197 написа:

Аз пък си ползвам предимно Касапски, чат-пат пускам mbam +adwcleaner за профилактика и толкоз. На Лисицата имам ublock +adblock for Youtube и до там.

Ама е редно да споменеш, че си с платената версия, която има TAM, така че тогава нямаш нужда от Comodo и е същата работа като безплатната версия + Comodo.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що се опитах да отворя подпомагане на АВ програмите с дефиниции- част 18  и касперски не ми даде да отворя.

Кой знае какво сте постнали.

https://imgur.com/a/QjYFg6E

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Gangosa написа:

Току що се опитах да отворя подпомагане на АВ програмите с дефиниции- част 18  и касперски не ми даде да отворя.

Кой знае какво сте постнали.

https://imgur.com/a/QjYFg6E

Трябва да питаш тях защо е така -при нас няма нищо особено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, =Alex&Vanko= написа:

Има бацилче. Тошеее да ти видим защитата.

И как ще излъже настройките ми по репутация при Симантек!?  Това не е руска измишльотина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, attj написа:

Би ли им казал какъв беше?   Аз дори не го установих.

На Васко един скрипт, само че при мен понеже самия браузър спира скриптовете и затова Kaspersky не го засече. Чак като го запазих в txt\hta файла и тогава подскочи.

Все пак съм го премахнал от поста му. Затова казвам, че е добре подобни неща да се слагат в архив с парола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване