Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 3 часа, acnekt написа:

8fk6fv3t.png

Тъмна тема със светли икони  - не вярвам да е дошло така само. В случая трябва да се смени темата, не иконите (може и тях, ако не харесваш плоски рисунки). Как става в КДЕ сега - не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, бат'начо написа:

Тъмна тема със светли икони  - не вярвам да е дошло така само

Ето как е и със стандартната тъмна тема:

https://i.imgur.com/4JQbQJb.png

https://i.imgur.com/Js8laUO.png

https://i.imgur.com/YDvtlSO.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, бат'начо написа:

Тъмна тема със светли икони  - не вярвам да е дошло така само. В случая трябва да се смени темата, не иконите (може и тях, ако не харесваш плоски рисунки). Как става в КДЕ сега - не знам.

Свалих дисто Manjaro с графична средна Gnome. Но някак си сякаш не е пълния пакет. Наложи ми се да сваля още Gnome пакети. Доста са го объркали.

Темата беше пак тъмна. После реших да видя и Plasma графична среда и тя беше автоматично някаква Breeze тема тъмно. Сигурно има някаква мания или изискване всичко да е под разбиране тъмно.

Съответно единственото, която успях бе да намеря светли икони, работния плот, но друго всичко остана така. Изтрих KDE. Сега поне успях да се върна на Gnome и с Adwaita тема https://github.com/GNOME/gtk/tree/master/gtk/theme/Adwaita, която е светла. Но QT прозорците или прозорците, които ползват KDE библиотеки  са все още тъмни. Нямам идея, защо е така.

http://fs1.directupload.net/images/180814/epbkbtja.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея - how to qt5 apps use native gtk+ style .

Резултат -

2018-08-14_19-20-27.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Как мога да монтирам /tmp на /tmpfs (т.е. в RAM)? Става въпрос за този бъг, който съм докладвал ; в кометар 21 (тогава) съм намерил решение, само че по онова време имах инсталация с обикновени дялове, а сега съм направил LVM и през YaST тая опция вече не е достъпна, а проблемът още си го има, заради „доброто желание“ на разработчиците на KDE да си вършат работата.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Mozo написа:

Лесно. Ще си го нагласиш според изискванията и юзъра.

Нямам такъв файл makepkg.conf ; 99-sysctl.conf също; на openSUSE Leap 15 съм, ако има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че нямаш, това е файл, който го има в Arch и се отнася за компилиране на пакети в RAM паметта. Това не се отнася до теб, по-надолу си ти ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Mozo написа:

Разбира се, че нямаш, това е файл, който го има в Arch и се отнася за компилиране на пакети в RAM паметта. Това не се отнася до теб, по-надолу си ти ;)

Т.е. само това, което се пише в /etc/fstab ? :07:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но ще промениш обема според изискванията си и ще оставиш директориите, които искаш. Не виждам причина да не стане при openSUSE, но дори и да не стане ще върнеш промените и толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Mozo написа:

Да, но ще промениш обема според изискванията си и ще оставиш директориите, които искаш. Не виждам причина да не стане при openSUSE, но дори и да не стане ще върнеш промените и толкова.

Благодаря ти! :07:Стана! :07:RAM-а ми е 8 GB,  така, както е написано от теб, работи супер. Трябва ми само за /tmp, така че добавих само първият ред. А, и това, че съм написал 4 GB, би ли попречило в някакъв момент на работата на програмите или OS примерно, или „4“ в случая означава „до 4“?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че не съм виждал и по- странни неща, но три обновления за три дни ми се виждат в повече от нормалното.

https://s25.postimg.cc/6efsfe9v3/ubuntu_kernel.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от cybercop
      Пускам тема за един универсален метод за инсталиране на Firefox, независимо от дистрибуцията.
      Първо сваляте пакета от официалния сайт. Най- добре е да го направите от списъка с локализациите, за да се избегнат грешки с автоматичното разпознаване на локализацията и архитектурата.
      https://www.mozilla.org/bg/firefox/all/
      Браузъра е окомплектован с езиковата добавка, българските речници и дори шрифтове.
      Разархивирате пакета, отваряте файловия мениджър с администраторски права и поставяте папката firefox от архива в /opt директория.
      Снимка
      С това, браузъра е инсталиран.
      За да го ползвате комфортно е добре да направите един  стартер за менюто на програмите, който да сложите в /usr/share/applications и един пряк път до изпълнимия файл на приложението, който да сложите в usr/bin за да го ползва графичната среда за файловите асоциации (MIME типовете).
      Пускам един пакет  в който има готов стартер и пряк път и откъдето да поглеждате, кое, къде се намира, защото съм описал директориите подробно.
      Връзка
      При излизане на нова версия, браузъра ще ви покаже уведомление за това и автоматично ще ви препрати към връзка от която да я изтеглите. Сваляте архива с новата версия, разархивирате и  поставяте папката (firefox) на мястото на старата в /opt директорията. Цялата операция отнема няколко секунди. Прекият път и стартера си остават същите. Те се създават еднократно.
      Успех !

• от GermanecaBG
      Сигурен съм, че в този форум има почитатели и ползващи Arch Linux, така че нека да споделят тук своето мнение.
      Ето и официалната страница
      Ето и общ списък с приложения, сортирани по категории, като справка за тези, които търсят пакети цък
    • от Семка
      Еййй, реших и аз най-после да се регистрирам.
      Дълга история накратко, когато си свържа безжичните слушалки по Bluetooth, скоростта на интернета ми (едиснтвено ако използвам Wifi) пада до степен в която става неизползваем. Естествено, че винаги мога да сложа един AUX кабел или да не използвам Wifi връзка но самият проблем е решим, според мен. 
      Четох не малко из интернет, оказало се, че е common problem. За жалост решение така и не намерих, даже и временно. 
      Какво го предизвиква въпросния пролем? Според интернет е едновременното използване на Bluetooth и Wifi връзка от един и същ драйвър???? Звучи ми логично, но нищо повече. 
      За добро или лошо, проблемът не е предизвикан от конкретна Linux дистибуция, даже го има и при Windows машини. 
      Такаа, имайки в предивид всичко споменато горе, предлагам да измислим някакво решение? Предварително се извинявам ако пропуснал съм да споделя информация, която е необходима за установим източника на проблема. Не се сърдете, кажете какво Ви трябва.
    • от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.