Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

O, има напредък - става дума за Стотинката. Но пак не е много ясно какво си правил и правиш. И докъде си я докарал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, batipej4o написа:

Здравейте да попитам и аз.Искам да преинсталирам,но ми спира преинсталацията.Просто зацикля.Пробвах с две различни дистрибуции но все тая.Започва да заржзда и спира.Стигнах до това решение,защотото започна да ми затваря тубата.Имам някакви спомени за някаква команда,която изчиствала диска.

Забравих да спомена,че съм от случайно инсталиралите линукс.

Можеш ли поне да стартираш Live CD ?

За какъв хардуер става въпрос ?

Инсталаторът на CENTOS прави доста специфично разделяне на дяловете. За да инсталирате друга дистрибуция е желателно да направите нова таблица на дяловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Най-после намерих решение на дерт, де ме мъчеше отдавна... Аз бях питал май - за поддържане на актуалната версия на Файърфокс в Дебиан (Jessie). Никъде не бях видял. Явно не съм търсил правилно в Гугъл. Но намерих: http://mozilla.debian.net/

От не знам кога си стоеше на версия 43, а тя вече за другите платформи 47 ще излиза. Не е толкова заради запушваните дупки - като последната, докладвана от GCHQ (британските шпиони, засяга само мобилната версия), макар и донякъде, заради това - а по-скоро заради принципа... И разбира се налаганите оптимизации.  Пишех apt-get upgrade firefox и миизписва, че съм с последна версия lol.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

Можеш ли поне да стартираш Live CD ?

За какъв хардуер става въпрос ?

Здравейте,да стартира се,започва да чете и спира.Пробвах с Убунту,УСУ и Стотинка.Всички спират на едно и също място.СД-тата ги писах оня ден.CPU T2050/1.6,HDD 80,Memori 512,RAM 2000.SONY VGN-N1

Подобни проблеми ми правеха Усото и Убунтото,но аз навреме преинсталирвах.

Спомням си смътно,че някъде бях чел нещо подобно:Ако напишеш в терминал еди каква си команда и изчисвало харда,дори и операционата система?

Ако някой може да я напише,няма проблем да я изпробвам.

Редактирано от batipej4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Методи Дамянов написа:

Най-после намерих решение на дерт, де ме мъчеше отдавна... Аз бях питал май - за поддържане на актуалната версия на Файърфокс в Дебиан (Jessie). Никъде не бях видял. Явно не съм търсил правилно в Гугъл. Но намерих: http://mozilla.debian.net/

От не знам кога си стоеше на версия 43, а тя вече за другите платформи 47 ще излиза. Не е толкова заради запушваните дупки - като последната, докладвана от GCHQ (британските шпиони, засяга само мобилната версия), макар и донякъде, заради това - а по-скоро заради принципа... Пишех apt-get upgrade firefox и миизписва, че съм с последна версия lol.

Не запушват дупки. Изобщо не пипат нищо, свързано със сигурността. Просто ги оставят да отлежат няколко месеца и се правят, че нито ги виждат, нито са чували за тях. Не разчитай нито на ядрото, нито на браузъра от официалните хранилища на Debian. И двете ги инсталирай от backports хранилища. За Firefox, вече го знаеш, а за ядрото :

deb http://ftp.debian.org/debian jessie-backports main

Инсталираш linux-headers и linux-image на актуално ядро.

преди 1 час, batipej4o написа:

Здравейте,да стартира се,започва да чете и спира.Пробвах с Убунту,УСУ и Стотинка.Всички спират на едно и също място.СД-тата ги писах оня ден.CPU T2050/1.6,HDD 80,Memori 512,RAM 2000.SONY VGN-N1

Подобни проблеми ми правеха Усото и Убунтото,но аз навреме преинсталирвах.

Спомням си смътно,че някъде бях чел нещо подобно:Ако напишеш в команден ред еди каква си команда и изчисвало харда,дори и операционата система?

Ако някой може да я напише,няма проблем да я изпробвам.

Ако RAM паметта ти е 512 МБ, тогава, разполагаш само с 448 МБ, ако нямаш допълнителна видеокарта със собствена памет. Което, никак не е добре. Намери си още една плочка от 512 МБ. защото може да са две по 265 и да няма свободен слот. Процесорът си го бива. 

Опитайтe този инсталатор и при разделянето на дяловете, изберете "Автоматично" и "Всички директории в един дял". Ще ви остави само "/" и swap.

http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/12.04/release/lubuntu-12.04-alternate-i386.iso

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, cybercop написа:

Не запушват дупки. Изобщо не пипат нищо, свързано със сигурността. Просто ги оставят да отлежат няколко месеца и се правят, че нито ги виждат, нито са чували за тях. Не разчитай нито на ядрото, нито на браузъра от официалните хранилища на Debian. И двете ги инсталирай от backports хранилища. За Firefox, вече го знаеш, а за ядрото :

deb http://ftp.debian.org/debian jessie-backports main

Уф, това звучи зловещо. Но в същото време, Дебиан е най-стабилната система и колкото и да се опитвах да я счупя, не успях. Е, един път май, ама отдавна. Заедно с XFCE е идеалната комбинация за мен. Всъщност и Минт не съм успявал да счупя, но последно, което тествах ми тежеше... Иначе последно счупих десктопа си с Убунту Мате. Не знам що, ама се омаза нещо...

Цитат

Как това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Методи Дамянов написа:

Уф, това звучи зловещо. Но в същото време, Дебиан е най-стабилната система и колкото и да се опитвах да я счупя, не успях. Е, един път май, ама отдавна. Заедно с XFCE е идеалната комбинация за мен. Всъщност и Минт не съм успявал да счупя, но последно, което тествах ми тежеше... Иначе последно счупих десктопа си с Убунту Мате. Не знам що, ама се омаза нещо...

Как това?

Зловещо или не, преди два дни в ядрото на Ubuntu закърпиха 15 уязвимости. Можеш да следиш, кога ще дойде актуализация на 3.16 в Jessie. Няма да е след по- малко от месец, а вероятността да е след повече от месец е 90 %.  

uname -a ще ти покаже и датата на последното обновяване

http://s19.postimg.org/5gox42c4x/update.png

Стабилността на системата и графичната среда идва от това, че е дистрибуция с фиксирани издания и, почти нищо не се променя във версиите на пакетите. Но, това статично положение не засяга уязвимостите в кода, които, трябва да си размърдаш задника и да премахваш своевременно.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, cybercop написа:

Ако RAM паметта ти е 512 МБ,

Здравейте отново,На етикета пише 512,но аз го вземах с 2 ГБ РАМ.(моя грешка)

Убунтутото зарежда до човечето-пентаграм и спира.Усуто до колелцето и то спира.До ниво дялове не стигам.

Проблема не е от компа,до вчера си работеше перфектно за параметрите.

Това чудо се появи,когато Гугълът започна да ми дава ултиматум,че ща или не трябва да прочета и да се съглася с тях.Аз все ги пренебрегвах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, batipej4o написа:

Здравейте отново,На етикета пише 512,но аз го вземах с 2 ГБ РАМ.(моя грешка)

Убунтутото зарежда до човечето-пентаграм и спира.Усуто до колелцето и то спира.До ниво дялове не стигам.

Проблема не е от компа,до вчера си работеше перфектно за параметрите.

Това чудо се появи,когато Гугълът започна да ми дава ултиматум,че ща или не трябва да прочета и да се съглася с тях.Аз все ги пренебрегвах.

В крайна сметка, изобщо не зарежда графична среда, дори от Live CD. Добре ли съм разбрал ? Алтернативния инсталатор стартира ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

В крайна сметка, изобщо не зарежда графична среда, дори от Live CD. Добре ли съм разбрал ? Алтернативния инсталатор стартира ли ?

Здравейте,Да не иска да се инсталира  по какъвто и да е начин.

Ако може да ми пуснете линк за 32 битов Дебиан.Благодаря за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, batipej4o написа:

Здравейте,Да не иска да се инсталира  по какъвто и да е начин.

Ако може да ми пуснете линк за 32 битов Дебиан.Благодаря за помоща.

32 битова Jessie с Xfce

http://cdimage.debian.org/debian-cd/8.4.0/i386/iso-cd/debian-8.4.0-i386-xfce-CD-1.iso

32 битова LMD с MATE

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=187

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха, сега видях, че с добавянето на хранилището на Мозила и обновяването до последна версия, вече ми излизат подсказките, когато търси от прозореца на Google в адресната лента. След махането на Iceweasel не искаше и ми се налагаше да ходя до страницата на търсачката или да пиша всичко, което търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, ако някой знае подобни икони за силата на звука (малките икони на Gnome) с размер 48х48, да ми каже, откъде да ги сваля. Трябва ми за уведомленията в една тема.

audio-volume-low.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Иво Димов написа:

Виж ТУК

Това са големите икони на Gnome. Аз ги имам инсталирани. Но, те са различни от малките. 

Някой знае ли приложение, което увеличава малки икони, без да се наруши качеството ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, cybercop написа:

Някой знае ли приложение, което увеличава малки икони, без да се наруши качеството ?

Ако ги имаш във векторен формат (като в горния линк), всяко приложение (примерно inkscape за svg) което отваря иконите ще стане.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам svg изображения. Само png до 24px.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, cybercop написа:

Нямам svg изображения. Само png до 24px.

PNG е растерен формат, и като такъв не може да се преоразмерява без загуба на качество. Не могат ли да се намерят като векторни някъде - в официалния сайт например?

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега не успявам да го преоразмеря без загуба на качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, cybercop написа:

Засега не успявам да го преоразмеря без загуба на качество.

Това не е до теб или до приложение. То е невъзможно да се направи - поне според математиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, flare написа:

Това не е до теб или до приложение. То е невъзможно да се направи - поне според математиката.

To, чисто математически, може да има програма, която екстраполира пикселите. Но не зная, дали има такава.

Има ли някой във форума, който в момента ползва CENTOS 6/7 или стотинката за един тест ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, cybercop написа:

To, чисто математически, може да има програма, която екстраполира пикселите. Но не зная, дали има такава.

Всяка програма, която ресайзва екстраполира пикселите с един или друг алгоритъм (най-често бикубичен, но има билинейни или пък Лантзош...) Но какъвто и да е алгоритъма, екстраполацията разваля качеството по дефиниция - това не е истинският пиксел, ами някакъв пресметнат от съседните му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се да свършат работа.

целия сет в svg

Gnome icon theme .7z

Редактирано от hipi
грешен линк (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, hipi написа:

Надявам се да свършат работа.

целия сет в svg

Gnome icon theme .7z

Не стават. Благодаря все пак. Това са големите икони, които споменахме по- горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Не стават. Благодаря все пак. Това са големите икони, които споменахме по- горе.

На manjaro дето ползвам, иконата е много подобна на тази. Ако кажеш къде да я търся, ще ти я пратя. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...