Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

ivoarch
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 36 минути, бат'начо написа:

А не трябва ли (за него) да е нещо като Кали, на Арч-база(може и Манджо), със инсталиран Стийм (може и онова за срийм-торентите, забравих му името). Поне. На първо време. :D:D И лесени уроци - кое, какво е и как става. Не, че не може...

Не знам. Аз говоря, като новак в Линукс. Мисля че по-добре е, Минт. Пък после, каквото му хареса. В случая, аз съм с Manjaro.

Между другото, в Manjaro не работи Steam. :D Не иска да тръгне, макар да е инсталиран по подразбиране.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 2 минути, Mozo написа:

Steam работи в Arch, та се кине. Съответно работи и в Manjaro.

Кини ама нъцки. :no-no: При мен, не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми не вярвай, като искаш. Махал съм го, пак съм го инсталирал. И нищо не става. Стига до една икона на десктопа и после изобщо не зацепва. Ама не ми е и проблем това, де. Последно като го мъчих, изкара съобщение, че липсват някакви библиотеки.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм правил допълнително - избирам Steam за инсталация->инсталира се->стартирам. Може нещо тия от Manjaro да са оплескали, но едва ли е непоправимо, по-скоро се оправя супер лесно. Затова Arch е винаги за предпочитане :P

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, AntiAlGor написа:

Ми не вярвай, като искаш. Махал съм го, пак съм го инсталирал. И нищо не става. Стига до една икона на десктопа и после изобщо не зацепва. Ама не ми е и проблем това, де. Последно като го мъчих, изкара съобщение, че липсват някакви библиотеки.

Виж драйвърите. При мен с noveau не искаше да се стартира. С properitary тръгна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирам virtualbox free версията. ще кача extension pack-а, но до колкото помня миналите пъти не успях да подкарам USB-тата.

Освен да сложа тикче в настройките друго ?

EDIT >>>

http://postimg.org/image/s42odldht

EDIT 2 >>>

http://postimg.org/image/4p8n7paj5/

Редактирано от Daylight Dancer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Daylight Dancer написа:

Инсталирам virtualbox free версията. ще кача extension pack-а, но до колкото помня миналите пъти не успях да подкарам USB-тата.

Освен да сложа тикче в настройките друго ?

EDIT >>>

http://postimg.org/image/s42odldht

EDIT 2 >>>

http://postimg.org/image/4p8n7paj5/

Трябва да си добавиш потребителя във vboxusers групата. "sudo gpasswd -a potrebitel vboxusers"

Редактирано от borovaka (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май командата е useradd -G {group-name} username ?

А и...

[email protected] ~ $ sudo useradd -G {vboxusers} ceco
useradd: group '{vboxusers}' does not exist

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нем това е за нов потребител. Можеш да ползваш usermod или gpasswd

Как инталира virtualbox?

Редактирано от borovaka (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдам. Наистина стана, но грешката си седи...

error.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стотинка OS пускам от флашка, още преди да я инсталирам, като я разцъквам не работи тъч пада на лаптопа (мишката), с външна периферия няма проблем, сложих му няколко USB мишки и разцъквам без проблем, но пада не върви - клавиатурата и FN бутоните нямат проблем и работят. Някой има ли идея дали е въпрос на някаква настройка/драйвър и дали ако се инсталира самата OS ще проработи, понеже не искам да я сложа и да не функционира, защото е на лаптопа на познат, а той е що годе нов - Aspire E5, като под други линукс дистрибуции този проблем го няма и пада функционира още при зареждането на живия образ. Идеи ??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Daylight Dancer написа:

Мдам. Наистина стана, но грешката си седи...

error.jpg

Това на каква дистрибуция го пробваш и коя е версията на VirtualBox-a?

Опитай "sudo /usr/lib/virtualbox/vboxdrv.sh setup" да rebuild-нев модулите.

преди 2 минути, Камен Тодоров написа:

Стотинка OS пускам от флашка, още преди да я инсталирам, като я разцъквам не работи тъч пада на лаптопа (мишката), с външна периферия няма проблем, сложих му няколко USB мишки и разцъквам без проблем, но пада не върви - клавиатурата и FN бутоните нямат проблем и работят. Някой има ли идея дали е въпрос на някаква настройка/драйвър и дали ако се инсталира самата OS ще проработи, понеже не искам да я сложа и да не функционира, защото е на лаптопа на познат, а той е що годе нов - Aspire E5, като под други линукс дистрибуции този проблем го няма и пада функционира още при зареждането на живия образ. Идеи ??? 

Дай изхода от "xinput list"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, borovaka написа:

Това на каква дистрибуция го пробваш и коя е версията на VirtualBox-a?

Опитай "sudo /usr/lib/virtualbox/vboxdrv.sh setup" да rebuild-нев модулите.

Дай изхода от "xinput list"

13249353_1349255101756851_1404977000_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да инсталираш xorg-x11-drv-synaptics : yum install xorg-x11-drv-synaptics

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, borovaka написа:

Опитай да инсталираш xorg-x11-drv-synaptics : yum install xorg-x11-drv-synaptics

Пробвах и: "Заредени плъгини: fastestmirror, langpacks, priorities дрън дрън....Пакетът xorg-x11-drv-synaptics-1.8.2-1 .el7.x86_64 е вече инсталиран и е последна версия - нищо за правене.. " - без резултат ! При ъпдейтите ми излязоха 184 обновления, но не знам има ли смисъл и нещо общо..

Редактирано от Камен Тодоров (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

махнах всичко през сайнаптика и качих от сайта на виртуал бокс и е чук. пуснах 8.1 да се инсталира. Как да пусна после USB-тата? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Камен Тодоров написа:

Пробвах и: "Заредени плъгини: fastestmirror, langpacks, priorities дрън дрън....Пакетът xorg-x11-drv-synaptics-1.8.2-1 .el7.x86_64 е вече инсталиран и е последна версия - нищо за правене.. " - без резултат ! При ъпдейтите ми излязоха 184 обновления, но не знам има ли смисъл и нещо общо..

Има смисъл от update проблема може да е в kernel modules, в X-a, libevdev ...  Доколкото знам е CentOS и не ползват libinput по подразбиране.

Може да оптиаш с update да видиш какво ще се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, borovaka написа:

Има смисъл от update проблема може да е в kernel modules, в X-a, libevdev ...  Доколкото знам е CentOS и не ползват libinput по подразбиране.

Може да оптиаш с update да видиш какво ще се получи.

Инсталирах системата на диска, инсталирах всички ъпдейти, рестартирах - няма резултат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми пробвай да маунтнеш iso файла като виртуален диск

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Камен Тодоров написа:

Инсталирах системата на диска, инсталирах всички ъпдейти, рестартирах - няма резултат!

Какъв е изхода от "cat /proc/bus/input/devices" да видим дали изобщо се вижда устройството

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване