Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

току що, Mozo написа:

Светът е свършил без Windows, музикантите вече не могат да свирят, режисьорите не могат да правят филми, Светът спира да се върти... Виртуъл ди джей, пхахаха :D:D:D

Може би ако твърдия електорат на Линукс използва по-мек тон за комуникации и не твърди постоянно че света започва и завършва с Линукс дискусията ще е по-полезна за всички

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Може би ако твърдия електорат на Линукс използва по-мек тон за комуникации и не твърди постоянно че света започва и завършва с Линукс дискусията ще е по-полезна за всички

Публикувани изображения

Нали свирех само с компютър :) Май ползвам и  друга техника дето ти не си я виждал и на снимка :P Ти  най естествено се хвана за  пикливия Виртуал  защото само него си виждал и ползвал  да речем . Лошото Мозо е,че докато ти пишеш пълни глупости  и си чешеш клавиатурата защото ти е скучно аз  със тази техника си плащам сметките вместо да  играя игри . Миксера,конзолата и плеъра  имат нужда от качествен драйвер ,който  не е наличен за линукс. Имам и  Serato DJ което си е  към конзолата със лиценз. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, от караници. Уиндоус не е цвете, Линукс (дистрибуциите) също. Всеки си има недостатъци. И аз съм на мнение, че хилядите разновидности и различия, повече пречат от колкото помагат. Дадох и пример с Андроид. Колкото и проблеми да има, има Андроид Студио. С тая програма, ако си достатъчно кадърен, правиш приложения. Които ще вървят както под Андроид 4, така и под Андроид 6. Да има нещо такова, за Линукс? Проблем ли е, да се направи нещо такова, и за дистрибуциите? Ще улесни всички, дето искат да направят програми и драйвери, за Линукс. Пък после, нека всяка дистрибуция, да си ги вкарва в хранилищата. След проверка и тестване.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, capnemo написа:

Това са неговите думи, не моите.

преди 1 минута, AlkatrazBG написа:

Нали свирех само с компютър :) Май ползвам и  друга техника дето ти не си я виждал и на снимка :P Ти  най естествено се хвана за  пикливия Виртуал  защото само него си виждал и ползвал  да речем . Лошото Мозо е,че докато ти пишеш пълни глупости  и си чешеш клавиатурата защото ти е скучно аз  със тази техника си плащам сметките вместо да  играя игри . Миксера,конзолата и плеъра  имат нужда от качествен драйвер ,който  не е наличен за линукс. Имам и  Serato DJ което си е  към конзолата със лиценз. 

Китарната техника е далеч по-скъпа и по-сложна. Виждал съм какво ли не, можеш да бъдеш спокоен. Каква е тая техника, където толкова я хвалиш, пък и чак не съм я виждал? Електронни барабани, един лаптоп и два-три диджейски боклука? Много си далеч от музиката, за да влизаме в спор. Само усилвателят ми струва колкото всичките боклуци, които си наредил там. Слез на земята ;) Не само ти си изкарваш хляба с компютъра, бъди спокоен. Играя игри, когато имам време, а такова се намира от време на време ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AlkatrazBG написа:

Аз не виждам смисъл да обвиняваш линукс за който и драйвър да е. Производителя на устройството е длъжен да ти предложи драйвър, а това, че те не пишат драйвъри за линукс.... трябва да се сърдиш на  тях.

Тези програми пробвал ли си дали няма да ти вършат работа xwax и mixxx алтернативи на виртуал бокс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пишат драйвери, защото няма смисъл. И да напишеш фрайвер, работещ за Минт, каква е гаранцията че ще работи при Федора? Никаква. А кой производител на хардуер, ще инвестира време и пари, да пише драйвер за всяка една дистибуция, за всяка една разновидност? Пак никои. :D Тъй че, вината е и от двете страни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове що се правите на по -глупави от колкото сте  ?  Аз не обвинявам и  не защитавам никого  във случая !! Аз като потребител търся най лесния и краткия път да си свърша работата. За да си свърша работата качествено и да ми се плати за нея  във конкретната ситуация ми е по-изгодно да ползвам Windows  .Домашния ми сървър  и дъртия комп от който ви пиша  са на Убунту и Минт защото със тях най ми е лесно да работя и съм свикнал да ги ползвам. Телефона ми е със Андроид  и ме дразни от време на време със бъговете си. Аз не съм се ограничил до една опер. с-ма  и да плюя всичко друго а изказвам мнение базирано от  досега ми със всички тях. Що си  мислите ,че имам интерес да ви нападам на лична основа   и  да  изправям кривите краставици ? Отивам във ресторанта пускам  лаптопа и свиря 5 часа на Windows  след което се прибирам и си пускам Минт Мате  за да си пишем глупости в Калдата  :) Игри не играя и не ме интересува  вървят ли или не вървят  на каквото и да е .  Не ме карайте да търся алтернативи за  нещо със което съм свикнал да работя от 10 години  защото  нямам нито времето нито нервите да се занимавам със това. То и с магаре може да си преореш двора ама има и малки  фрезички и тракторчета дето ще го направят много по-бързо и качествено.  За чат в случая ползвам магарето а за работа в ресторанта тракторчето   и така имам време и за двете. Като ида за риба на реката  си пускам скапания андроид телефон да слушам радио  . Когато аз си  взимам компютърна периферия гледам цена,качество,функционалност  а не  се интересувам  има или няма драйвер .Знам ,че за Windows  има във 95% от случаите . Ако тръгна да взимам нещо за линукс  трябва предварително да се ровя и да търся подходящите и да съм принуден да ползвам конкретни модели и марки. Такива ограничения спират хората а не нещо друго. Камерата ми работи  и на линукс  но има един софтуер  който е бонус към нея  и  го има само за Мак и Windows.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, AntiAlGor написа:

Не пишат драйвери, защото няма смисъл. И да напишеш фрайвер, работещ за Минт, каква е гаранцията че ще работи при Федора? Никаква. А кой производител на хардуер, ще инвестира време и пари, да пише драйвер за всяка една дистибуция, за всяка една разновидност? Пак никои. :D Тъй че, вината е и от двете страни.

Не си прав! Драйвъра е с отворен код и всяка една дистрибуция ще си го преправи да работи за нея. Тогава можем да се сърдим на линукса, че те не са си оправили драйвъра.

AlkatrazBG

Ти сега ореш със фрезичка, но в друга тема пося вятър - време е за жътва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Владо теб какво те мотивира  да ходиш на работа ? Заплатата или  желанието да се буташ из хората в службата  от 8 до 17 часа  ? Когато някой е инвестирал време и пари  за да измисли,изработи и предложи на пазара продукт  на клиента само той решава дали ще позволи на 3-та страна да му ползва продукта безплатно. Има патенти  и технологии дето няма как да са за общо ползване. Хората искат да получават приход от продукта си а не да  са Мара Общата от Мало Големанци. Ти като отиде тоя месец да си платиш интернета за кое даде пари ? За Дистрибуцията със която са сървърите или за свободните драйвери  дето се ползват ? Ако  се съобрази човек със вас трябва интернета да ни е безплатен щото ползва безплатна опер.с-ма :) Всички може да ядем ама накрая някой трябва да плати сметката така или иначе. Та и във линукс е така положението . Бонуса ни е ,че няма големи надценки и големи бакшиши.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, AlkatrazBG написа:

Когато някой е инвестирал време и пари  за да измисли,изработи и предложи на пазара продукт  на клиента само той решава дали ще позволи на 3-та страна да му ползва продукта безплатно.

Инвестицията винаги е с пари. Времето не е инвестиция, то така или иначе върви само напред. Кой е казал, за ползване на безплатен продукт? Продукта си го плащаш, софтуера или драйвъра в случая си идва в комплект с продукта.

п.п. Помисли преди да напишеш нещо. Ок де мисли и пиши каквото искаш. Аз спирам с нападките си.

Приятен ден

Редактирано от Vladimir Bakalov
п.п. (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, AlkatrazBG написа:

Няма алтернативи защото не работят  и не вършат работа  пич. Дали съм чалгаджия или рокаджия няма как да знаеш  а и няма значение в случая :)  Като подкарате всичко това под линукс дистрибуция елате пак да се  правите на отворени 

Не е нужно да има алтернативи, нужно да не робуваш на затворен софтуер. Софтуер за Линукс има много, стига да можеш да го използваш. Софтуерът е професионален, не защото има думата в името му :D

http://www.mixxx.org/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш 5 от 200 човека дето пускат музика да ползват програмата ще те черпя каса бира и кило Филе Елена . Не знам какво трябва да направя та да разберете ,че   не желая да си губя времето с глупости.Софтуера ми е най малкия проблем във цялата схема  бе хора. А идете и свирете вие ако искате  и и на андроид таблет  ма не ме агитирайте да ползвам неща дето не искам.Преценил съм кое да ползвам и точка по-въпроса. Той и комшията си реже дървата със резачка за 100 лева пък моята е за 1100  ма не го агитирам да си купи като мене скъпа. Ще ми приказват за линукс и свирене дето няма  1 драйвер за  качествена звукова карта  !!! Айде стига глупости  ако може да ви замоля .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Vladimir Bakalov написа:

Не си прав! Драйвъра е с отворен код и всяка една дистрибуция ще си го преправи да работи за нея. Тогава можем да се сърдим на линукса, че те не са си оправили драйвъра.

AlkatrazBG

Ти сега ореш със фрезичка, но в друга тема пося вятър - време е за жътва.

Е ама има и затворени драйвери. Нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Mozo написа:

но пък за сметка на това се сцепвам от игра и то на най-различни игри - било то нейтив, които си купувам от GOG и МНОГО Windows-ки игри

:D:D Уоу! Ма ти даваш пари за игри ли - ми те затова ти и вървят. Ти кажи как да подкараме "лекуваните" и теглените от където се сетиш (щот те са по-яките). :D:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минта при мен, е добре, обаче ефектите нещо не вървят мазно като под Windows. С последния open source драйвер съм и нищо. Чат-пат даже старт менюто, чакам по 4-5 секунди да се отвори. Отделно, че като е отворена системата, вероятността да омажеш нещо, както направих аз веднъж, е много голяма. Как го направих, не помня, но разкарах лентата със задачите, изчезнаха иконите и т.н. Рестарт не помогна. Наложи се преинсталация. На скоро имах краш по време на инсталация на Линукс. Под Вин, такова не съм срещал. И дето викаше един руснак, липсва ПО за Линукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

:D:D Уоу! Ма ти даваш пари за игри ли - ми те затова ти и вървят. Ти кажи как да подкараме "лекуваните" и теглените от където се сетиш (щот те са по-яките). :D:D

Няма значение дали са кракнати или не, болшинството игри, които играя са именно такива. Процедира се като при Windows, просто копираш крака в инсталационната директория.

преди 1 час, Евгени Симеонов написа:

Минта при мен, е добре, обаче ефектите нещо не вървят мазно като под Windows. С последния open source драйвер съм и нищо. Чат-пат даже старт менюто, чакам по 4-5 секунди да се отвори. Отделно, че като е отворена системата, вероятността да омажеш нещо, както направих аз веднъж, е много голяма. Как го направих, не помня, но разкарах лентата със задачите, изчезнаха иконите и т.н. Рестарт не помогна. Наложи се преинсталация. На скоро имах краш по време на инсталация на Линукс. Под Вин, такова не съм срещал. И дето викаше един руснак, липсва ПО за Линукс.

Нищо не е отворено, ти сам си си дал права да омажеш нещо. Само не ми казвай, че никога не си омазвал Windows, защото няма да ти повярвам, ама никак. Само да ти кажа, че проблемът, който ти сам си предизвикал, се оправя за буквално две секунди и не трябват никакви преинсталации, но то трябва да се пита вместо постоянно да се мрънка. Ако искаш добро представяне на ефектите, сложи затворения драйвър, който е в пъти по-добър. Просто отвори старт менюто, напиши Drivers и натам вярвам, че ще се оправиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е този затворения драйвер, че нещо не го виждам аз ?  Ти май си бил на  палатка или на дискотека когато  хората казаха ,че за 16.04  няма да се предлага затворен драйвер защото прави проблеми :) А може да си  бил  на сoлфеж по китара :D Аз съм със карта на Ати и затворен фирмен драйвер не ми се предлага за сега във Минт 18. И не е лошо да му споменеш ,че като си инсталира затворения драйвер Xorg  ще започне да му взима по 300 рам вместо сегашните 80 примерно. Това са едни тънки работи дето обикновено или не сте ги видели или се правите ,че не сте ги видели. 

Screenshot_at_2016_07_16_20_59_39.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Nvidia, боклуци не използвам. Не знам обаче що реши, че Евгени е с AMD?

Те ти затворен драйвър, работи чудесно, превключвам си между двете карти, не ми лагват ефекти и пр. ;)

8838853X.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, AlkatrazBG написа:

Ако ми кажеш 5 от 200 човека дето пускат музика да ползват програмата ще те черпя каса бира и кило Филе Елена . Не знам какво трябва да направя та да разберете ,че   не желая да си губя времето с глупости.Софтуера ми е най малкия проблем във цялата схема  бе хора. А идете и свирете вие ако искате  и и на андроид таблет  ма не ме агитирайте да ползвам неща дето не искам.Преценил съм кое да ползвам и точка по-въпроса. Той и комшията си реже дървата със резачка за 100 лева пък моята е за 1100  ма не го агитирам да си купи като мене скъпа. Ще ми приказват за линукс и свирене дето няма  1 драйвер за  качествена звукова карта  !!! Айде стига глупости  ако може да ви замоля .

Сурово месо не ям, драйвери не са нужни. Драйвери за МАК инсталираш ли? Аз DJ и подобен софтуер съм виждал да го ползват там, не на Виндовс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Mozo написа:

Аз съм с Nvidia, боклуци не използвам. Не знам обаче що реши, че Евгени е с AMD?

Те ти затворен драйвър, работи чудесно, превключвам си между двете карти, не ми лагват ефекти и пр. ;)

8838853X.png

AlkatrazBG

e прав, ползвам на стария лаптоп ати 4570 и даже нямам избор за драйвер. Сложил е сам някакъв си и до там. На новата машина съм хибридна графика и там ок, ма на стария ейсърчо...

:help wanted4:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Mozo написа:

Кристалната топка ми се счупи :P

Другия път не взимай от левчето. И гледай да не пише MADE IN CHINA. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, bvbfan написа:

Сурово месо не ям, драйвери не са нужни. Драйвери за МАК инсталираш ли? Аз DJ и подобен софтуер съм виждал да го ползват там, не на Виндовс.

това за драйверите за качествени аудиокарти е пълна глупост. За това не Линукс е виновен. А тези които не пишат драйвери на устройствата си за него. Или отказват да дадат информация на общността за да може да си напише. Но все пак аз ползвам Asus Xonar със операционен усилвател под линукс и работи в пъти по-добре и с по-качествен звук отколкото на Windows

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече работи по-качествено под линукс от колкото под джама? Драйвера си е драйвер. Той само запозва устройстовото с ОС. Няма никакво отношение как ще свири, защото това е вече до хардуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има отношение по това как се контролира картата, операционния усилвател активните честотни филтри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване