Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 7/20/2016 в 10:26, Daylight Dancer написа:

Security: Master password revision code = 1 supported enabled not locked frozen not expired: security count supported: enhanced erase Security level high

Понеже е в статус frozen не можеш да манипулираш параметрите за сигурност. Има начин да се избегне, но трябва да прочета повече. Доколкото разбрах единия начин е да се суспендва компютъра и после веднага след събуждане да се приложат командите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можем ли вече да правим операции по диска просто трябва да знам точната команда която да сложа.

Това за frozen май наистина със Suspend се коригираше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 52 минути, Daylight Dancer написа:

Можем ли вече да правим операции по диска просто трябва да знам точната команда която да сложа.

Това за frozen май наистина със Suspend се коригираше

Да, просто са сложили хардуерен таймер и при включване на твърдия диск почва да тече. При нормално зареждане на ОС сигурно ще е изтекъл, преди да си успял да въведеш командите. Затова дават Suspend to RAM, хем дискът да се спре, хем ОС да е заредена вече при събуждане.

Командите бяха:

sudo hdparm --user-master u --security-disable llformat /dev/sda
sudo hdparm --user-master u --security-unlock llformat /dev/sda

Мисля, че още с първата ще стане номерът, но ако даде грешка опитай първо с втората и след нея първата.

Може да ги въведеш преди suspend, колкото да влязат в историята на bash. Нищо че ще дадат грешка.

След суспенда само трябва да отвориш терминал, да дадеш стрелка нагоре и ентер.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След Suspend...

[email protected] ~ $ sudo hdparm --user-master u --security-disable llformat /dev/sda
[sudo] password for ceco:
security_password: "llformat"

/dev/sda:
 Issuing SECURITY_DISABLE command, password="llformat", user=user
SECURITY_UNLOCK: Input/output error

[email protected] ~ $ sudo hdparm --user-master u --security-unlock llformat /dev/sda
security_password: "llformat"

/dev/sda:
 Issuing SECURITY_UNLOCK command, password="llformat", user=user
SECURITY_UNLOCK: Input/output error

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ползва ли новата версия на скайп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Костов написа:

Някой ползва ли новата версия на скайп?

Т.е. защото е ново и нефункционално напълно, и трябва да си го причним - любопитството трепе котки, са казали некои по тоз повод, което се тълкува различно, но върши работа и точно сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, бат'начо написа:

Т.е. защото е ново и нефункционално напълно, и трябва да си го причним - любопитството трепе котки, са казали некои по тоз повод, което се тълкува различно, но върши работа и точно сега.

Е чата си е функционален, другото и без това не го ползвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То въпроса е изобщо някой ползва ли все още скайп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Росен Р. Александров написа:

За съжаление да, и аз не съм му фен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Росен Р. Александров написа:

На фона на Фб Скайп продължава да е доста по-адекватният вариант за комуникация, но, за съжаление, всички се вляха в "социалната мрежа", защото, както се казва, "цело село п*тка не видело".

Редактирано от рэнэгат (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евала, един да е на моето мнение и на хората около мен. Фейкбоклук нямам и няма да имам. И да, използвам Скайп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Mozo написа:

Евала, един да е на моето мнение и на хората около мен. Фейкбоклук нямам и няма да имам. И да, използвам Скайп.

Фейсбук си е боклук.. Ама питах за скайп конкретно.

https://github.com/sandikata/ROKO__/blob/master/net-im/skypeforlinux/skypeforlinux-9999.ebuild

иначе ето новия скайп... 

https://github.com/sandikata/ROKO__/blob/master/net-im/skypeforlinux/skypeforlinux-9999.ebuild

иначе ето новия скайп... 

Но той е копие на web.skype.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mozo написа:

Нямаш си и на идея колко ползи пропускаш, фейсбоклук е ако IQ-то ти е под средното инак е много удобен източник на информация, помощ и контакти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц, тц, тц... Пич, не говориш с някакъв малоумник, който пада от Марс. Много добре знам какво е и какво не е Фейкбоклук. Киснете си там, мислете си, че сте хванали бога за шлифера, гледайте кой кога ака, бъдете "приятели" с целия свят, харесвайте си безсмислени статуси, а нас, балъците, не ни мислете. Горкият аз, нямам контакти, живея в свят без новини, нямам помощ отникъде, направо се чудя как съществувам още без безценния Фашистбуук. Какво ли е правил светът без него преди това!

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Mozo написа:

Тц, тц, тц... Пич,не говориш с някакъвмалоумник, който пада от Марс. Много добре знам какво е и какво не е Фейкбоклук. Киснете си там, мислете си, че сте хванали бога за шлифера, гледайте кой кога ака, бъдете "приятели" с целия свят, харесвайте си безсмислени статуси, а нас, балъците, не ни мислете. Горкият аз, нямам контакти, живея в свят без новини, нямам помощ отникъде, направо се чудя как съществувам още без безценния Фашистбуук. Какво ли е правил светът без него преди това!

Аме ти сам се определи:

Цитат

фейсбоклук е ако IQ-то ти е под средното

В моя фийд няма нищо от посочените от теб неща. Имаш пълен контрол над това което виждаш. 

Ако сте последвали разни олигофрени съответно и фийда ви ще е пълен с олигофрениите им. Но там не са само кифли и кретени.

Това е също като моето непознаване на линкс-а - без да си видял, опитал и да знаеш как няма как разбереш какво ти говорим.

Редактирано от Ивайло Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да последвам, когото и да било, било то и олигофрени, след като нямам профил там, нали се сещаш? По цял ден гледам как всички малоумници киснат там и много добре знам какво представлява, какво дава и какво взема, какви са му възможностите и т. н., не ти говоря наизуст, бъди спокоен. Нито понасям гнусния интерфейс, нито идеята на цялата тая вакханалия, нито вездесъщата ви велика стена. Попитах какво е правил светът преди тъпата социалка? Нямало е новини, помощ, "приятели"? И можеш да бъдеш сигурен, че знам повече за Суратефтер, отколкото ти за Linux ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Mozo написа:

Няма как да последвам, когото и да било, било то и олигофрени, след като нямам профил там, нали се сещаш? По цял ден гледам как всички малоумници киснат там и много добре знам какво представлява, какво дава и какво взема, какви са му възможностите и т. н., не ти говоря наизуст, бъди спокоен. Нито понасям гнусния интерфейс, нито идеята на цялата тая вакханалия, нито вездесъщата ви велика стена. Попитах какво е правил светът преди тъпата социалка? Нямало е новини, помощ, "приятели"? И можеш да бъдеш сигурен, че знам повече за Суратефтер, отколкото ти за Linux ;)

Заеби го тоя линукс, тая пласма щеше да ми стопи компа днес.

Верно, че беше на лай CD ама чак толкоз да го озори :D

Ако не ви е писнало от глупавите ми въпроси по късно съм събрал още няколко, че до края на месеца съм си дал срок да разкарам WIN-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо в Ксубунту налагат тез индикатори в трея , за да отблъснат новите потребители или да има за какво да питат - как да се настоят, спрат, алтернативи и т.н. Ако жена ми чукне на скайпа и не той не отговори с познато действие ще ме изсели :D . То и в новото Лубунту е така/май беше.

Явно имам гаден вкус и не понасям "новото".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадни са, в Cinnamon също се опитаха да ги пробутат по дефолт, но сега гледам във версия 18 са спрени по дефолт :) Добре, че лесно се махат, с един рестарт на средата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадни са, в Cinnamon също се опитаха да ги пробутат по дефолт, но сега гледам във версия 18 са спрени по дефолт :) Добре, че лесно се махат, с един рестарт на средата.

Имаш ли информация, защо от месец няма ъпдейт, на Manjaro? И в сайта им, е пълна тишина. Правят си новя сайт и форум и нищо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никаква представа, аз си ползвам Arch, а тези ги давам като най-близо до реално ролинг дистро. Има и други, разбира се, но тези са уж стабиляги :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, бат'начо написа:

Защо в Ксубунту налагат тез индикатори в трея , за да отблъснат новите потребители или да има за какво да питат - как да се настоят, спрат, алтернативи и т.н. Ако жена ми чукне на скайпа и не той не отговори с познато действие ще ме изсели :D . То и в новото Лубунту е така/май беше.

Явно имам гаден вкус и не понасям "новото".

Както в новото, така и в няколко стари се ползват индикаторите на Gnome в комбинация с добавка за панела. Както и в Xubuntu.

Премахваш indicator-application и добавката за панела на xfce/lxde и, приложенията ще бъдат прехвърлени към зоната за уведомяване. Но, за всеки случай ще е добре да си инсталирал базовата сесия (lxde-core/xfce4) да не би да ти осиротее настоящия десктоп, ако са прикачили гномските индикатори към него.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам никаква представа, аз си ползвам Arch, а тези ги давам като най-близо до реално ролинг дистро. Има и други, разбира се, но тези са уж стабиляги :)

Бе стабиляги са. Ама явно са в отпуска. :D Не че ми е болка, ама свикнах през две седмици, да имам ъпдейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш вечно ъпдейти, слагаш Arch или KaOS и ще има да си ъпдейтваш през два часа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш си арча да се обновява веднъж в седмицата и не пишеш като гламав пароли през 2 часа :) Силно ме съмнява  повечето хора да четат какви точно са  промените на обновените пакети.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• от Camazotz_21
      Искам да попитам, ако си поръчам лаптоп с Ос-Linux мога ли след това да му сложа Windows? Защото ми слага триста лева отгоре с Windows. 
    • от Гошко21
      https://getfedora.org/
      https://start.fedoraproject.org/
      Как да активираме хранилището RPM Fusion
      https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/setup_rpmfusion/
      Графична среда Cinnamon
      https://spins.fedoraproject.org/cinnamon/
      Графична среда Xfce
      https://spins.fedoraproject.org/xfce/

• от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от MasterOfPupets2
      Здравейте преди няколко дена си инсталирах Kali Linux на стария ми компютър и започнах да разучавам. Целта ми беше и все още е една единствена: обучение. Пробвах се да разбия собствения си инстаграм но не стана. Някой има ли опит в тази сфера и може ли да отдели малко време да ми каже това онова. Отново казвам само с обучителна цел.
  • Дарение

• Добави ново...