Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Daylight Dancer написа:

Малко помощ да подкарам Linux на ARM машина?

WM8505

https://www.linux.com/learn/4-fine-linux-arm-distros

Arch-ът няма официална поддръжка

Ubuntu ARM дали ще се намери някоя версия за armv5 ?

Debian Arm ако сваля първото ISO има ли вариант на флашка да го сложа и да буутне?

Fedora-та след 2 мин ще я разглеждам. EDIT Всичките линкове са неработещи(за download)

Мярнах из нета и нещо за Puppy и Arch(стара версия)

...

Пупи се качва на рам паметта, а твоят рам сигурно е малък. Пък арча е жива мъка. Пробвай с Q4OS. Може да захапе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След "събуждане" много бавно се връзва безжичната мрежа, сложил съм статично ип, игнорирал съм ип6. Машината е с debian testing и xfce мрежата се управлява от network manager. Картата е гаден broadcom 4322, който ми скъса нервите докато го накарам да работи нормално. Някакви идеи как да ускоря процеса?

Решение:

Като махнах Network manager и сложих WICD нещата се оправиха падна времето до 12-15 секунди, което е по приемливо.

Редактирано от dimitovden (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава "бавно" ? Минава продължително време до свързване, след активация на автоматичното свързване или ръчно кликване върху мрежата ли. Обикновено, свързването е до 2-3 секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, cybercop написа:

Какво означава "бавно" ? Минава продължително време до свързване, след активация на автоматичното свързване или ръчно кликване върху мрежата ли. Обикновено, свързването е до 2-3 секунди.

30 секунди. Е може да кажете, че е нормално като хора с опит. Между другото съм ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално, но, може да е свързано с други услуги, които не са се активирали. Все пак, половин минута е време, което може да се прежали, ако от това не зависи живота ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Пупи се качва на рам паметта, а твоят рам сигурно е малък. Пък арча е жива мъка. Пробвай с Q4OS. Може да захапе.

Puppy-то не е ли то за стари машини?

Това Q4OS как седят нещата?

То като цяло на този нетбук се качват нещата на хард, но май е някаква NAND памет или знам ли и аз.

Съдейки по

http://www.made-in-china.com/showroom/fqpsally/product-detailroKmibXHXDVU/China-7-Inch-Wm8850-Laptop-Netbook-Notebook-Computer-X6-7V-.html

• Hard Disk Capacity: 4GB /8gbnand Flash

Но тази спецификация е за нетбук с wm8650, а мойто е с 8505(отварял съм го тези дни)

Беше с WinCE 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Daylight Dancer написа:

Puppy-то не е ли то за стари машини?

Това Q4OS как седят нещата?

То като цяло на този нетбук се качват нещата на хард, но май е някаква NAND памет или знам ли и аз.

Съдейки по

http://www.made-in-china.com/showroom/fqpsally/product-detailroKmibXHXDVU/China-7-Inch-Wm8850-Laptop-Netbook-Notebook-Computer-X6-7V-.html

• Hard Disk Capacity: 4GB /8gbnand Flash

Но тази спецификация е за нетбук с wm8650, а мойто е с 8505(отварял съм го тези дни)

Беше с WinCE 6.

4 G е прекалено малко. Даже и много стар линукс не зная дали ще се събере тук. Но питай някой от по-запознатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да сваля http://cdimage.debian.org/debian-cd/current/armel/iso-cd/debian-8.5.0-armel-CD-1.iso

Как да го сложа на флашка? Казахте, че имало видеа в youtube. Може ли нещо конкретно? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проба можеш да се заиграеш с Gentoo - има си профили за ARM-базирани железа, но само гола конзола и после някаква спартанска среда/мениджър на джамци. Най-вероятно ще ти трябва някое старо ядро 2.6.х, а в момента най-дърто стабилно е 3.10.95 - в някой overlay може да се намери архаично такова или компилирано локално от kernel.org.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли все пак някакъв потребителски интерфейс да обясня после тук се цъка за интернет и това е?

Ако можем да намерим ядро би било добре може би.

То всъщност писах и във форумите на arch-а и ми дадоха линк как някакви хора са го подкарвали на wm8505, но им писах ЛС, но нямам отговор вече немалко време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си мислиш, че  може да се ползва за ровене в нета - много си се заблудил. Такава машина е само заради екзотиката полезна - никой браузър няма да тръгне нормално на такъв хардуер, отделно можеш само да слушаш музика най-много. Андроид по би му прилягал, ако успееш да намериш инструкции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, ако някой ми каже как да подкарам и играя прословутата игра "Руска Рибалка" ще го поздравя. Пробвах с wine, търсих инфо в нета, ама без успех.... не мога да я подкарам, дава ми грешка след инсталирането с wine и неще и неще. Четох, че трябва нет фремворк и директ хикс, ама... май е мисията невъзможа. Ако някоя я е играл или има идея как да я подкарам ще съм благодарен. С Линукс минт цинамон съм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си winetricks

sudo apt-get install winetricks
winetricks dotnet40
winetricks directx9
Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, bvbfan написа:

Сложи си winetricks

sudo apt-get install winetricks
winetricks dotnet40
winetricks directx9

Благодаря, виж какво излиза в конзолата, пробвах да вляза пак, но ми дава грешка, явно не правя нещо като хората или се е омазало..

aaaaaaaaaaaaaaaa.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не се е "омазало", трябва да се пуснат в 32 битова среда, вероятно само тази архитектура работи

env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 winetricks dotnet40
env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 winetricks directx9
Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, bvbfan написа:

Нищо не се е "омазало", трябва да се пуснат в 32 битова среда, вероятно само тази архитектура работи

env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 winetricks dotnet40
env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 winetricks directx9

Пуснах ги, зареждаха се в конзолата, излезе ми отделен прозорец с инсталации, които проведох и си минаха нормално, но продължава да ми дава грешката, когато опитам да вляза в играта 

Снимддддддддддддддддддддддддддддддддддддка от 2016-09-05 21-23-32.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за рибалката е много трудна работата. Дори и да тръгне по някакъв начин- не върви коректно. Преди съм се мъчил с нея. Дано с новата версия на виното да са по-добре нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай така

env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 wine 

и накрая добавяш пътя до ехе-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bvbfan написа:

Пробвай така

env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 wine 

и накрая добавяш пътя до ехе-то.

Сори за тъпия въпрос, ама как точно да напиша/добавя пътя... примерно папката на играта/ексето се намира на работния плот, казва се russian fishing и там е exe-то на играта, ако може да ми го напише някой като за малоумни с пълния текст до директорията (образно), благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Камен Тодоров написа:

Сори за тъпия въпрос, ама как точно да напиша/добавя пътя... примерно папката на играта/ексето се намира на работния плот, казва се russian fishing и там е exe-то на играта, ако може да ми го напише някой като за малоумни с пълния текст до директорията (образно), благодаря! 

env WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/.wine32 wine "~/Desktop/russian fishing/igrata.exe"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги папката и името на файла, както и това, което пиша в конзолата, не ми се получава... 

aaaaaaaaaaasssssssssssssssssssssssssaaaaa.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Ивайло Костов написа:

Смени името на папката без интервали.

Благодаря на всички за търпението и помощта, ама не мога да се оправя.. явно съм малоумен, няма да играя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...