Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

• Отговори 7,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Изглежда голям автогол тоя Mir, както и очаквах. KDE/Qt приложенията изгледат добре, но GTK - !? хъх, имат меню за затваряне горе вляво и още един ред горе вдясно? Като се има в предвид, че потребителите им са свикнали да ползват gedit, не kate/kwrite, той изглежда потресаващо грозно. В бъг тракера им пише, че не се поддържат затворени драйвери, а Нуво не работел добре - nVidia картите са долу. Не виждам как ще го направят нещо повече от preview близките 3-4г. Дотук загубиха 3г. работа по него вместо да подкрепят Wayland.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mozo написа:

Между другото, в моя случай с часовника, командата не помогна. Но видях, че по подразбиране Windows 10, не е направен да си синхронизира часовника, със сървъра им. Или поне моя не беше направе. Като сложих отметка, всичко си дойде на място. Ама тая отметка, са я навряли в...... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, bvbfan написа:

Не виждам как ще го направят нещо повече от preview близките 3-4г. Дотук загубиха 3г. работа по него вместо да подкрепят Wayland.

Аз точно това и не им харесвам на Canonical/Ubuntu , те мислят единствено и само за себе си  . Един елементарен пример Unity , защо никоя друга дистрибуция не го използва ? Те са готови да вложат, дори както ти каза да загубят три години труд за собственото благо, вместо да подпомагат проекти за цялото Linux общество . Докато всички все по често четем разни статии от типа на Microsoft се превръща в Open Source компания и Microsoft Love Linux ,  от Canonical правят точно обратното .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, в Арч може да си я сложиш, все пак е отворен код :) Друго интересно

Цитат

Official Canonical documentation in 2014 states, "our evaluation of the protocol definition revealed that the Wayland protocol does not meet our requirements. First, we are aiming for a more extensible input event handling that takes future developments like 3D input devices (e.g. Leap Motion) into account...With respect to mobile use-cases, we think that the handling of input methods should be reflected in the display server protocol, too.

...

late 2015 Mir switched from a custom Android-derived input stack to Wayland’s libinput.

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, bvbfan написа:

Е, в Арч може да си я сложиш, все пак е отворен код :) Друго интересно

Ти опитвал ли си ? Само експерт може да го направи , или потребител от виртуална машина :P .

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм, като всеки Gnome десктоп, ползвал съм Xfce и LXDE, има специфичнaта за него парактика / усещане, което на мен не ми допада (като цяло).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, AntiAlGor написа:

Между другото, в моя случай с часовника, командата не помогна. Но видях, че по подразбиране Windows 10, не е направен да си синхронизира часовника, със сървъра им. Или поне моя не беше направе. Като сложих отметка, всичко си дойде на място. Ама тая отметка, са я навряли в...... :D

Именно затова написах в другата тема, че дори и при миграцията от Windows към Windows има learning curve и да ми се оправдават някакви, че трябвало да се учи на Linux, е чиста проба оправдание. Аз намерение да уча онова плоско изчадие обаче нямам. Юзър френдли? Ха-ха-ха...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, ivoarch написа:

Един елементарен пример Unity , защо никоя друга дистрибуция не го използва ? Те са готови да вложат, дори както ти каза да загубят три години труд за собственото благо, вместо да подпомагат проекти за цялото Linux общество .

И аз не мога да свикна с Unity, но децата признават само нея за графична среда. Имам конкретни наблюдения с деца на мои познати. Изглежда, все нещо има в нея, което да им харесва, въпреки, че аз не знам какво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, два бързи въпроса за скайп и вайбър под минт 18 сара цинамон, да ви питам и тук, че май темата е по активна:

1. Когато говоря по скайп и ако реша да затворя с хикса, минимизирания прозорец от разговора, ми затваря, а бих искал да не затваря, тъй като скайп си остава зареден в трея и е досадно. Моля да споделите възможно ли е и как по - точно да го оправя.

2.Вайбър - когато вайбъра е включен и си пиша с някого, съответно стои минимизиран до другите отворени прозорци, и някой ми пише, без значение дали съм в браузъра или някъде другаде, директно ми се отваря прозореца с чата върху другото, което правя тогава. Примерно разглеждам страница в браузъра и в същото време съм бил минимизирал прозореца на вайбър и някой ми пише, вайбър автоматично идва върху страницата и остава отворен върху нея с чата на този, който ми е писал.

Дано съм бил достатъчно ясен и благодаря на отзовалите се, за тези на пръв поглед дребни, но дразнещи вероятно настройки или бъгове!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може да натиснеш Х-а и да не се затвори прозореца, това е смисъла му, ако искаш да минимизираш просто натисни другият бутон. За Вайбъра трябва да изключиш, ако има опция, за фокусиране на прозореца при входящо съобщение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, cybercop написа:

И аз не мога да свикна с Unity, но децата признават само нея за графична среда. Имам конкретни наблюдения с деца на мои познати. Изглежда, все нещо има в нея, което да им харесва, въпреки, че аз не знам какво.

Аз не искам да казвам ,че е лоша понеже съм я пробвал преди доста време и то сигурно за 5 минутки . Просто не ми харесва начина на самата работа на Canonical по някои техни компоненти . Всичко което създават , има за цел да се ползва само и единствено за Ubuntu , @bvbfan каза ,че може да си инсталираш Unity в Arch Linux , ДА може но може в кавички , понеже има по голям шанс да си счупиш системата напълно , колкото да подкараш Unity десктоп на екрана . Също Unity е в не официални хранилища и повечето о от пакетите са доста закърпени  което само говори доста .   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е странно да инвестират в софтуер, който е предназначен за собствената им ОС. Все пак не е със затворен код и, който има желание ще си размърда малко задника и ще го преработи. В колко приложения инвестира общността на Debian, предназначени за другите дистрибуции ? Или тази на Arch ? Трябваше една много по- малка общност - тази на Mint да създаде Cinnamon и да подкрепи МАТЕ при нейното прохождане. Но никой от Linux мастодонтите не го направи. Само консумираха готов продукт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, bvbfan написа:

Не може да натиснеш Х-а и да не се затвори прозореца, това е смисъла му, ако искаш да минимизираш просто натисни другият бутон. За Вайбъра трябва да изключиш, ако има опция, за фокусиране на прозореца при входящо съобщение.

Прозореца да се затвори, това е целта. Искам разговора например да не се затваря. Говоря ли по скайп и натисна ли X, със затварянето на прозореца, се затваря и разговора, който водя! Във вайбър такава опция не намирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, cybercop написа:

За мен не е странно да инвестират в софтуер, който е предназначен за собствената им ОС. Все пак не е със затворен код и, който има желание ще си размърда малко задника и ще го преработи. В колко приложения инвестира общността на Debian, предназначени за другите дистрибуции ? Или тази на Arch ? Трябваше една много по- малка общност - тази на Mint да създаде Cinnamon и да подкрепи МАТЕ при нейното прохождане. Но никой от Linux мастодонтите не го направи. Само консумираха готов продукт.

За Mint съм напълно съгласен , и свалям шапка за труда . За Arch мисля, че просто тяхната философия е различна , философията им е по скоро "Ето ви нужните инструменти и си направете сами това което вие искате "  . Докато дистрибуции като Mint имат повече нужда да инвестират в разработка на подобни работни среди или други графични инструменти тъй като те са по зависими от тях. Обаче тук има и друго, това че Cinnamon /Mate са проекти на Mint не значи ,че Arch или потребители на други дистра не са помагали за тяхното разработване , все пак това е все отворен код приложения .

Докато при Unity нещата са малко по сложни , след толкова години от както съществува вече отдавна трябваше да са го интегрирали в някои друга дистрибуция или дори в всички , както е със всички налични DE -та , не мислиш ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, ivoarch написа:

За Mint съм напълно съгласен , и свалям шапка за труда . За Arch мисля, че просто тяхната философия е различна , философията им е по скоро "Ето ви нужните инструменти и си направете сами това което вие искате "  . Докато дистрибуции като Mint имат повече нужда да инвестират в разработка на подобни работни среди или други графични инструменти тъй като те са по зависими от тях. Обаче тук има и друго, това че Cinnamon /Mate са проекти на Mint не значи ,че Arch или потребители на други дистра не са помагали за тяхното разработване , все пак това е все отворен код приложения .

Докато при Unity нещата са малко по сложни , след толкова години от както съществува вече отдавна трябваше да са го интегрирали в някои друга дистрибуция или дори в всички , както е със всички налични DE -та , не мислиш ли ?

MATE не е проект на Mint, но те го подкрепиха, когато прохождаше. Просто, имаха нужда от нея.

Колкото до Unity - дори да е достъпна за други дистрибуции, аз не я ползвам и не съм се интересувал. Това с философията на Arch, нещо не е както трябва. Текстов редактор за писане на код ли ти предоставят ? Или упътване за компилиране на ядро. И те създават приложения. Както и ползват приложения, създадени от други екипи. Екипът на Ubuntu правят някои доста прилични приложения. Примерно - language-selector, update-manager, update-notifier. Това, че, примерно в Debian не ги внедряват си е проблем на техния екип. Поне не знам да имат собствено графично приложение, което да сменя локализацията и да сваля езиковите пакети за новата локализация на инсталираните приложения.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би аз съм единствения мазохист дето харесва Unity................някак си ми е свежо и готино :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Камен Тодоров написа:

Прозореца да се затвори, това е целта. Искам разговора например да не се затваря. Говоря ли по скайп и натисна ли X, със затварянето на прозореца, се затваря и разговора, който водя!

Това, където го искаш, го има в ... ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Иво Димов написа:

Може би аз съм единствения мазохист дето харесва Unity................някак си ми е свежо и готино :)

Не си само ти.:wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, бат'начо написа:

Това, където го искаш, го има в ... ?

Ми в уйндоус например, когато скайпа е включен и стои в трея, може долу да нямам никакъв отворен прозорец, да съм ги затворил всичките, включително на скайп и разговора, който водя, не се затваря, а продължава, като скайпа си седи в трея до часовника, а долу при отворените прозорци в ляво няма нищо! Именно това искам, като затворя прозореца, да не се затваря разговорът ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Иво Димов написа:

Може би и аз ще я тествам някой ден, но, засега не мога да си пречупя закостенелите предпочитания. Един познат коментираше, че в нея приложенията стартират много мазно и при една и съща видеокарта и драйвър за нея, цветовете и шрифтовете изглеждат по- добре. Доколко е вярно, може и да разбера някой ден. Нямам хардуерни ограничения и мога да си позволя експеримента. Но, ако го направя ще търся начин да инсталирам потребителски Unity десктоп върху минимална система, защото не обичам особено стандартните конфигурации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мазно е като при Виста : )

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Иво Димов написа:

Мазно е като при Виста : )

Не съм работил с Vista. Последния Windows, който ползвах на собствен компютър беше XP. Оттогава, работата ми на чужд компютър се изчерпва до прехвърляне на файлове от флашка или друг носител.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Камен Тодоров написа:

Ми в уйндоус например, когато скайпа е включен и стои в трея, може долу да нямам никакъв отворен прозорец, да съм ги затворил всичките, включително на скайп и разговора, който водя, не се затваря, а продължава, като скайпа си седи в трея до часовника, а долу при отворените прозорци в ляво няма нищо! Именно това искам, като затворя прозореца, да не се затваря разговорът ми.

Обикновенно в Уйн ми се налага да правя настройките да са като при Линукс (така искат хората), опитай (ако има, де) да направиш обратното в случая. Ако има такава настройка - то ще е в новата алфа, щото е най-голямата версия. Но съм сигурен - затварянето на прозореца, затваря разговора. В Андорид не знам как е (скоро ще науча по принуда, въпреки че не искам да знам). Ти искаш да стои минимизирано в панела, а не в системния сектор или като индикатор, което не е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.jide.com/remixos-for-pc#downloadNow

Някой да е го пробвал? Как се държи? 

2 GHz процесор с две ядра най/добре 

2 GB  РАМ

Минимум 8 GB свободно място

Интернет

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване