Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

Някой пак да каже, че няма смисъл от новите ядра, температурата не се качва над 30 градуса при вече над 2 часа браузване, музика и клипчета. С оригиналното 4.8 е повече.

ludaXMX.png

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Изглед на новата придобивка с групиране на табове в браузера MS Edge под Линукс

Публикувани изображения

Бахххххххххх :) тия нови ядра .Сакаш ли един шот на Джамъ XP  със C2D E4500  2GB RAM  как седи на 26-28 градуса :)))))))))))))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Иво Димов написа:

Бахххххххххх :) тия нови ядра .Сакаш ли един шот на Джамъ XP  със C2D E4500  2GB RAM  как седи на 26-28 градуса :)))))))))))))

Тоя динозавър пък и на 10 да се смъкне за какъв чеп ми е? :D

Ако се изкара някой Дебиан от годините на ХР-то ще се смъкне още повече. За ресурси, температура и т.н., Джама няма право да се обажда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се смъкне бре момко :) това ми е тестовата машина ........наш колко дистрибуции е видела ....хм...толку чекии не си си ударил :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mkfs.ext4 написа:

Някой пак да каже, че няма смисъл от новите ядра, температурата не се качва над 30 градуса при вече над 2 часа браузване, музика и клипчета. С оригиналното 4.8 е повече.

ludaXMX.png

Не винаги има смисъл. Оправдано е, когато поддържа по- добре наличния хардуер.  Не винаги, новото ядро работи по- добре от старото. И в много малка степен определя разхода на ресурси. Това за температурата, може да се дължи и на отчитането на информацията от сензорите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От новите ядра има смисъл ако ползваш съвременен хардуер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, аджамията написа:

Нямам обяснение.

Напоследък работя с новия Минт -18 KDE - 64.  Компът е достатъчно мощен - 4G рам, 3 gh - dual и пр., което би трябвало да осигури безпроблемна работа, но... Но забелязах, че няколко пъти по време на работа интернета съвсем безпричинно се изключва, все едно няма нет.  Изписва ми server not found  или нещо подобно. След рестарт отново проработва и може да кара така неизвестно колко време. Докато пак му хрумне да изключи. Преинсталирах го този Минт, но резултатът е същият. Не успях да проумея причината.

https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=224768

Редактирано от иноТ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя opensuse на 97% от инсталацията изплю неква грешка "error output: installing for i386 -pc platform . /usr/sbin/grub2-install:error cannot find a grub drive for dev/btfrs. check your device map..." Баси фала.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Eclipse2G написа:

Тоя opensuse на 97% от инсталацията изплю неква грешка "error output: installing for i386 -pc platform . /usr/sbin/grub2-install:error cannot find a grub drive for dev/btfrs. check your device map..." Баси фала.

За BRTFS при Сусе файлова система се иска да имаш дял с флаг boot grub . Дяла може да е и с 50 мб аз си го правя 100 да няма гафове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Преди започване на инсталацията ти излиза списък с инсталационните настройки. Отваряш настройката на началното зареждане и задаваш GRUB да се инсталира върху MBR. По подразбиране е зададен върху кореновия дял - /. Ще е добре и да намалиш времето преди стартиране, защото е доста продължително. Аз го оставям на 2-3 секунди.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На втория опит не пипах нищо по дисковете и инсталцията мина добре. След като тръгна системата, при всяко маски/минимизиране и скролване, екрана премигваше и беше хипер дразнещо. Отворих настройките и пипнах от gtk 2 го смених на gtk 3 и се оправи. По едно време ми изкара некъв краш на системата. Както преди години като тествах кде 4.При още един такъв краш -  й бием шута. Била стабилна... друг път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, velislavvasilev написа:

Аз си играх да му оставя всичко по подразбиране. Зададох му да се криптира с каквито партишъни прецени. Обаче смених файловата система на ext4 и grub-a да се инсталира в MBR. Ток и жица, ама нещо партишъните изобщо не хванах каква логика извади как да им опедели размера. Единят бе 10ГБ / , другият 15 /home и некъв swap. Това го метна на LUKS LVM който обаче бе 100-тина GB. Що тоз инсталатор реши да ми направи 3 дяла с общо 20-тина GB, а другото да го заебе празно - не знам. Не че после не може да се запълни де, кат е на LVM, ама чудно за кфо така се раздели. И, ако е някой по-голям lame от мен, дет клика всичко по подразбиране и не ползва терминал, ще има да се чуди къде му е отишло мястото по диска..

Има си настройки за всичко. Не знам, какви са тези странни настройки. По подразбиране, ако си оставил отметка на "Автоматично разделяне", поне доскоро, Open SUSE правеше 20ГБ за кореновата файлова система. Има си отделна отметка да се създаде ли отделен дял за Home.  Чети внимателно. Поне 20 пъти съм коментирал, че Open SUSE е най- злополучната за българите система. Ние сме свикнали да правим, каквото си искаме.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте, пиша в общата тема, за да не отварям нова. :) Проблема е следния хах без да искам изтрих първия дял 512мб мисля че беше. И от тогава се почнаха мъките. Опитах какво ли не, което открих в нета: boot repair, grub install... Но първото нещо, което направих преди да почна да чета за проблема е може би най-голямата ми грешка... Опитах да инсталирам наново ubuntu 14.04 понеже това си беше OS. Естествено не се получи заради някой детайли например че може да си изтрия файловете, които са ми ценни. След това опитах със ъпдейт до 16,04 с идеята да запазя файловете... Стигна се до някъде не помня точно къде да грешка но грешката гласеше нещо от рода: да си преместя компа на по хладно място или проблем с хард диска. Давам лог от последния опит с boot-repair.   http://paste.ubuntu.com/24312346/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, B.T.K написа:

Зравейте, пиша в общата тема, за да не отварям нова. :) Проблема е следния хах без да искам изтрих първия дял 512мб мисля че беше. И от тогава се почнаха мъките. Опитах какво ли не, което открих в нета: boot repair, grub install... Но първото нещо, което направих преди да почна да чета за проблема е може би най-голямата ми грешка... Опитах да инсталирам наново ubuntu 14.04 понеже това си беше OS. Естествено не се получи заради някой детайли например че може да си изтрия файловете, които са ми ценни. След това опитах със ъпдейт до 16,04 с идеята да запазя файловете... Стигна се до някъде не помня точно къде да грешка но грешката гласеше нещо от рода: да си преместя компа на по хладно място или проблем с хард диска. Давам лог от последния опит с boot-repair.   http://paste.ubuntu.com/24312346/

На теб данните на един и същи дял ли са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих sda1 във sda2 ми е папката със всички файлове... :D това е другия проблем проблем не мога да вляза във нея.! :(  Пробвах пак какви ли не варианти.

Снимка

Редактирано от B.T.K (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С live disk пробва ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момче сложи си един лайв диск и си свали важното инфо .После чиста инсталация на ново !Тия гимнастики не са за всеки .И аджеба ,джанъм що пипаш като не разбираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Иво Димов написа:

Момче сложи си един лайв диск и си свали важното инфо .После чиста инсталация на ново !Тия гимнастики не са за всеки .И аджеба ,джанъм що пипаш като не разбираш?

:D Не си бях изпил кафето и исках да форматирам един друг хард. От недоглеждане съм натиснал на тоя пустия дял и съм го затрил... Усетих се чак след рестарта. Забравих да спомена, папката е криптирана :D и въпреки, че си знам паролата не успявам да я отворя и да си взема файловете.

Редактирано от B.T.K (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш друг дял ,не хард !!!!!Аз лично винаги използвам Gparted за тази цел или програмата за управление на дискове Disk ,която си е по дефоулт в Убунту.Те ще ти кажат ако се опитваш да се ебаваш със нещо дето не требе :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Иво Димов написа:

Искаш да кажеш друг дял ,не хард !!!!!Аз лично винаги използвам Gparted за тази цел или програмата за управление на дискове Disk ,която си е по дефоулт в Убунту.Те ще ти кажат ако се опитваш да се ебаваш със нещо дето не требе :)

Друг хард си беше :D Та въпроса е има ли как да се оправи това или поне да си вляза в папка, която вече казах е криптирана, знам паролата но не мога да вляза...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ау тва с криптирането ,в къв филм си се фкарал :)))))))))))))))) майко мила

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, velislavvasilev написа:

А, да ти е за урок!!! Кафе.. Ако беше пил една бира, нямаше да се объркаш. Заради това избягвай неалкохолни течности. Вечер ракия, уиски или водка, сутрен и по обяд биричка. Вода - само като се къпеш, ама гледаш да не ти влиза много в устата.

Значи, трябва да имаш инсталирани cryptsetup и lvm2. Не знам дали гi имаш по подразбиране на твоята  версия. Ако ги нямаш на флашката, инсталираш. И поразгледай малко менюали. Не е голяма философия ;)

3 дена се мъча.. Почти цели гугъл съм прочел вече все излизс някоя нова грешка..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, velislavvasilev написа:
  1. Ама аз имам в пред вид да го маунтнеш и декриптираш, за да си копнеш файловете. А не да инсталираш на диска наново буут лоудър и прочее.

Да и това опитвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване