Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux - обща дискусия 3

Препоръчан отговор

Ако някой има възможност, моля да ми предостави Arial шрифт в среден размер (Medium). Благодаря предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Предлагам следното :  Психично болните и идиота с повече от едно имена да ги игнорираме и да не им отговаряме по никакъв начин на идиотизмите. Те, точно това търсят с провокациите си - внимание под ка

Сигурността е само един от важните моменти. Животът в Линукс си е просто по-лесен. За всичко е помислено - хранилища с проверен софтуер, удобно подредени менюта, софтуерен център с готови програми. Въ

Може би ако твърдия електорат на Линукс използва по-мек тон за комуникации и не твърди постоянно че света започва и завършва с Линукс дискусията ще е по-полезна за всички

Публикувани изображения

Защо Линукс не става като десктоп версия: https://itvision.altervista.org/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html

А на мен лично ми писна всеки път нещо да крашва. 7-цата ми е мноого по-стабилна от линукс. Последния път докато ползвах Linux Mint Cinnamon, пускам системата и "Cinnamon just crashed". Отделно е пълно с графични бъгове при различните версии, които дразнят. Но за без пари, толкова. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Eclipse2G написа:

Защо Линукс не става като десктоп версия: https://itvision.altervista.org/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html

А на мен лично ми писна всеки път нещо да крашва. 7-цата ми е мноого по-стабилна от линукс. Последния път докато ползвах Linux Mint Cinnamon, пускам системата и "Cinnamon just crashed". Отделно е пълно с графични бъгове при различните версии, които дразнят. Но за без пари, толкова. :) 

Не става за теб. За мен става. Както и за няколко други колеги в офиса.

Цената на ползването на Linux се измерва със знания. Това е много висока цена, която не всеки може да си позволи. В този смисъл - състоянието на системата ти, отговаря точно на нивото на познанията ти.

Не знам, какво имаш предвид под това - "За без пари". Изработването на ядрото, само на база труд е оценено на над 2 млд. долара. А, в останалите компоненти на ОС, кодът е няколко пъти повече от този на ядрото. Това, че можеш да ползваш безплатно Linux официално и Windows полу- официално, няма отношение към качествата на софтуера.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"За без пари", казвам, че не плащаш за да ползваш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Eclipse2G написа:

"За без пари", казвам, че не плащаш за да ползваш. 

Девет от всеки десет Windows потребители също не плащат за операционната система и софтуера за нея. С мълчаливото съгласие на MS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, който ползва кракната ОС, не трябва да дава оценка за GNU/Linux дистрота. Плащаш си за гяволъка - с търпение и познание или на специалист.

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ZeroG написа:

от най-куцата десктоп среда - Цинемон - толкова.

Пробвал съм и Manjaro XFCE. Добра е, но имаше проблеми със сървърите, не искаше да сваля ъпдейти от никъде. Друго, под иконата за wifi има една крива чертичка, която се набива супер много на очи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, vasettoo написа:

Човек, който ползва кракната ОС, не трябва да дава оценка за GNU/Linux дистрота. Плащаш си за гяволъка - с търпение и познание или на специалист.

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

Това, че ползваш "кракната" система е за наивниците. Ако искаха, от MS нямаше да допуснат изобщо възможност за ползване на пиратски издания. Просто те оставят да се мислиш за хитрец и по един или друг начин си вземат своето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредният разбирач. Те ти криви чертички и невъзможност за сваляне от сървъри:

687474703a2f2f73746f72652e70696362672e6e

123.png

Пет години нулеви проблеми, феноменална операционна система! Разбираш ли, Cinnamon сваля ъпдейти, но XFCE не ще evil6.gif Само с това си изказване показваш колко не си в час. не обвинявай операционната система за собствената си некадърност icon_wink.gif

Cinnamon също го използвам откак е излязъл в комбинация с Mint на служебния си компютър и на лаптопа вкъщи. Това нещо е най-стабилното чудо, което човек може да използва. Няма такава скука - работи винаги, никакви забележки

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Eclipse2G написа:

Пробвал съм и Manjaro XFCE. Добра е, но имаше проблеми със сървърите, не искаше да сваля ъпдейти от никъде. Друго, под иконата за wifi има една крива чертичка, която се набива супер много на очи.

Възможни причини :

1. Липса на връзка към мрежата;

2. Не си конфигурирал хранилищата.

Причини за чертичката :

1. Липса на връзка с мрежата.

2. Такава ти е темата с иконите.

Докато не си избереш една дистрибуция, която да опознаеш, няма да имаш добре работеща система.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто не е обновил ключовете, което се случва редовно при нова инсталация. Това е защото е нестабилен, а Windows 7 е връхтъ :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mozo, 7-цата си е чук. Знаем, че ползваш Арч, ама ако искат повече потребители да направят нормален графичен инсталатор. Не всички имат време и познания да пишат команди. cybercopчертичката изчезваше  след рестарт, но после пак се появява. И какво значи "до като не опознаеш"  То си крашва когато си иска.. какво има да го опознавам?

PS: Някой въобще прочетели ли доводите от линка?

Мозо, пак към теб: може и да не крашва, но при мен излезе, както и на други:

GCGX8LI.jpg

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, ползвам и Mint Cinnamon на ежедневна база в работата и на лаптопа. Проблеми нулеви. Тия неща в онази статия сме ги чели много отдавна и целта ѝ е съвдем друга, а не плюене по Linux. Ако се напише подобна тема за Windows, няма да ти стигне Александрийската библиотека и два живота да я прочетеш icon_wink.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Mozo написа:

Ок, ползвам и Mint Cinnamon на ежедневна база в работата и на лаптопа. Проблеми нулеви. Тия неща в онази статия сме ги чели много отдавна и целта ѝ е съвдем друга, а не плюене по Linux. Ако се напише подобна тема за Windows, няма да ти стигне Александрийската библиотека и два живота да я прочетеш icon_wink.gif

Е, аз пък много рядко изкарам син екран или някакъв друг проблем.

PS: Каква ще да е целта, ако не описва проблеми?

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом за теб проблемите на ОС се заключват в сините екрани, използвай си Windows и не се мъчи, просто няма смисъл. Cinnamon крашва най-вероятно заради проблем с драйвъри. Оправи си ги и няма да имаш проблеми. Може би си на лаптоп с Prime? Само ти давам насока.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Mozo написа:

Щом за теб проблемите на ОС се заключват в сините екрани, използвай си Windows и не се мъчи, просто няма смисъл. Cinnamon крашва най-вероятно заради проблем с драйвъри. Оправи си ги и няма да имаш проблеми. Може би си на лаптоп с Prime? Само ти давам насока.

Dell с две видеокарти съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Eclipse2G написа:

PS: Някой въобще прочетели ли доводите от линка?

Опитах се, в интерес на истината. И както очаквах, още в началото стигнах до редовните глупости, на ревливи, микромеки кликъри. На NVIDIA, това не работело, на AMD, онова не работело, Intel, принтери, бла, бла, бла. Все едно на микромекият standard VGA adapter, нещо работи. Или, че почти всичко, или е с ограничена функционалност, или изобщо не работи без драйвери от производителят, докато в Linux, каквото се поддържа и е с отворен код, тръгва out of the box. Това, че сериозни компании не желаят да пишат драйвери и да поддържат Linux, по ред причини, но в голяма степен свързани с нелояла конкуренция и преференции от микромек, не прави Linux лоша система. Даже парадоксът е, че в Linux ядрото се поддържа много повече хардуер, отколкото в бозата, особено по-стар. Но проблемите са при лицензираният, затворен код и фирмени технологии, където ако не сработи обратният инжинеринг, се чака производителят да си напише драйверът и да си прави поддръжка (все пак производителят има интерес да си продава джаджите), а той пък решил да поддържа само Боза 10, примерно.

Защо трябва да чета поредните оплаквания на прозоречни юзъри, които се оплакват, че Linux не е като Windows? Или да ми адресират проблеми, които не са на Linux, а на трети компании? И да ми обясняват, как не мога да ползвам нещо, което си ползвам безгрижно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 1 час, Eclipse2G написа:

• Интереси:вируси, троянци и всякаква паплач от този сорт. Други интереси: Kaspersky lab,руска военна техника...etc

Продължи да ползваш Windows, Linux не е за тебе, той няма нужда от антивирусна и касперски ! 

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ivoarch написа:
  • Linux не е за тебе, той няма нужда от антивирусна и касперски ! 

Има и бацили за Линукс, не бъди толкова сигурен..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ревю на Tilix - GTK3 терминален емулатор .

П.С 

Този пич използва моята добавка за GNOME ;)

Подробности за видеото и tilix, както и линк към добавката за GNOME , в блога http://ajreissig.com/tilix-gtk-tiling-terminal-emulator/ .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Не е писал, че няма. Но, ако си на ниво на познание да дадеш права на вирус, никаква антивирусна няма да ти помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Хах, най-сетне изплю камъчето що ти крашвали дистротата. То си бил заразен с най-големия бацил ЗКУ-то! :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Eclipse2G написа:

Аз ползвам Лубунту. И не го харесвам, и го харесвам. Предполагам някой ще потвърди, че съм питал как да си оправя това или онова. Е, намерил съм решения на повечето ми кахъри. И мога да потвърдя, че по-голямата им част се дължат на мои простотии. Някои са тоолкова очебийни простотии, че чак не съм ги видял. И да, има някои неща които трябва да знаеш защо стават така, а не да виниш някого.

А относно графичните бъгове - вземи си и ползвай хардуер, който е съвместим (това е лесният начин). Или свикни, че винаги ще ги има (засега).

Има, предполагам, и друг начин - в някой тракер да прочетеш, че точно тоя Линукс там е Трепачът и ...

Пропуснах, каква е последователността на работа веднага след инсталирането - оправяш хранилищата на софтуера, обновяваш, рестартираш и вече от там почваш да променяш. Някъде преди рестарта е хубаво и да се инсталира и драйвер (ако е нужно). А информация какво може да се случи преди, по време и след инсталацията има на официалната страница. Има и форум (за Ментата със сигурност) на различни езици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Eclipse2G написа:

Имаше проблеми миналата година, да. Сигурно си скочил на друга ОС тогава, ама аз реших да драсна две изречения в гугъл и си оправих нещата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване